Skocz do zawartości


Zdjęcie

SCP-087


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

PabloGS.
  • Postów: 64
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie Amnesia ani Silent Hill, ale bazująca na horrorowej wiki SCP gierka śmiało bada materię komputerowego straszenia. I to badanie wskazuje na jedną decydującą okoliczność - straszne jest odstępstwo od normy. Schodzenie w dół w mroku i cieniach buduje atmosferę, ale za nerwy szarpią zdarzenia przypadkowe. Przy tak monotonnej czynności jak tutaj wystarczy coś niewielkiego, zwykły odgłos, jakiś niewyraźny cień, odrobinę zachwiane proporcje obiektów - wyobraźnia dopowiada resztę. To zaskakuję, jak niewielu twórców gier pojmuje tę zależność i straszy nas stworami wyskakującymi z szafy.

http://gamecorner.pl...ace_schody.html

Tutaj jescze jeden gameplay:



Odważyłem się zagrać w nocy na początku nuda pomyślałem że to jakaś lipa ,ale pózniej prawie posikąłem się ze strachu:D zachęcam do zagrania po graniu w środku nocy musiałem puścić sobie kawałek shreka żeby spokojnie zasnąc :D oczywiśćie polecam grać na słuchawkach.


Tych którzy zagrają zapraszam do dzielenia się wrażeniami
  • 2

#2

Forever Young.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

creepypasty sprawdź.
  • 0

#3

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Każdy poziom wygląda identycznie? I jest ich 60? Rozumiem, że klimatyczne dźwięki robią dobrą robotę, ale zdaje mi się, że po 10 piętrach wyglądających identycznie wyłączyłbym SCP-087.
  • 0

#4

Three Headed Monkey.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przy dobrych słuchawkach lub głośnikach można się naprawdę przestraszyć. :D Grałem już w kilka takich produkcji i czekam na następne.
  • 0

#5

7th.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam grę SCP Containment Breach, mnie bardziej wystraszyła :)
  • 0

#6

unwanted.
  • Postów: 126
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

czy dobrze rozumiem ? gra polega na schodzeniu tylko i wyłącznie w dół po schodach ? nic innego sie nie dzieje poza rzeczami powodującymi strach ?

edit. nie pogram widac kursor myszki ....

Użytkownik unwanted edytował ten post 21.06.2012 - 18:10

  • 0

#7

Asmodean.
  • Postów: 139
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To nie prawda ż scp - 087 konczy sie na tym 87, czy tam ktoryms pietrze, siostra doszla do 140 i szła by pewie dalej gdybym nie przegonił jej z komputera...

Dodam że SCP Containment Breach jest na podstawie creepypasty i jest naprawde dobra.
  • 0

#8

666.
  • Postów: 260
  • Tematów: 36
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

czy dobrze rozumiem ? gra polega na schodzeniu tylko i wyłącznie w dół po schodach ? nic innego sie nie dzieje poza rzeczami powodującymi strach ?


To samo miałem napisać - 140 poziomów schodzenia w dół? to gdzie go wysadzili - na pałacu kultury, w którym piwnica jest "under construction"?

Gdy byłem młodszy (i kto wie, czy nie zrobiłbym tego teraz) po prostu schodziłbym cały czas bez strachu - jezeli cos miałoby mnie pier**, to co z tego, czy wolniej czy szybciej bym chodzil? a takto, z tych 18 minut recenzji, 4 napewno to mówienie "dzizas, słyszeliście to" i niepotrzebne cofanie sie

I jeszcze pobranie tego - na stronach pisza, ze to 30mb waży, na 2 stronach jest odnosnik do aplikacji, która 16gb waży i jest w niej cos wspomiane o Duke Nukem 3D i ze mam za to płacić tylo 6$.
Dziekuje, wiecej pytan nie mam

Pozdrawiam

PS.: Dla wszystkich, którzy chcą znać zakończenie - http://piv.pivpiv.dk/

Użytkownik 666 edytował ten post 22.06.2012 - 08:43

  • 0

#9

Self-Luminous Red.

    Kolor chimeryczny

  • Postów: 111
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Grałem w to już kiedyś, wyjątkowo nużąca "straszanka" (ktoś się przy tym bał?), przy dwudziestym piętrze zaczęło mi się nudzić na tyle, że znalazłem sposób na błyskawiczne pokonywanie pięter między poręczami. :D Przy dwusetnym poziomie znudziło mi się całkowicie, wyłączyłem to i usunąłem. Ogólnie lubię poczytać o SCP w wolnych chwilach, ale gry na podstawie tych historii są raczej denne.
  • 0



#10

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

grałem w to 3 razy i za każdym razem dochodziłem tylko do 63 piętra. Coś mnie goniło, uciekałem, ale i tak było The End, więc nie wiem czy można iść dalej. Gra jest ciekawa, ale tylko jak gra się w nocy z dobrymi słuchawkami, bo rzeczywiście nudą wieje takie schodzenie w dół.
  • 0



#11

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja miałem troszkę ponad 80 lvli.
  • 0



#12

Three Headed Monkey.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chcecie coś ciekawszego niż schodzenie po schodach to polecam SCP-173. :) A tu macie ciekawą animacje o tym :D

Użytkownik Sapcio edytował ten post 22.06.2012 - 13:51

  • 0

#13

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najpewniej to przez to, że przy graniu rozmawiałem z Fishem, ale jakoś mnie nie przestraszyła. Miałem ~70 "pięter".
  • 0



#14

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ogólnie lubię poczytać o SCP w wolnych chwilach

Mógłbyś mi podrzucić jakiekolwiek linki do tych "czytanek"? Nie mam zbyt dużego pojęcia, co to w ogóle jest to SCP, a wpisanie samego skrótu z ewentualnym dodaniem story nie daje mi zadowalającego efektu w wujku Google.
  • 0

#15

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Eldim, może tutaj coś znajdziesz:
http://www.scp-wiki.net/main
  • 1





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych