Do tej pory sądzono, że mityczna Atlantyda znajdowała się gdzieś na morzu. W wyniku jakiejś katastrofy, wyspa na której się znajdowała zapadła się pod wodę i Atlantyda przetała istnieć. Naukowcy szukali jej również w okolicach Krety, Malty, Sycylii czy Santorini, a nawet u wybrzeży Wielkiej Brytanii.
fot. /domena publiczna/
Przeprowadzono również eksperymenty z użyciem komputerów. Stworzono swego rodzaju symulację. Okazało się, że zaburzyły one wszystkie teorie na temat umiejscowienia Atlantydy. Komputer wskazał obszar na ziemi gdzie obecnie znajduje się Maroko. Michael Hubner twierdzi, że Atlantyda została zniszczona przez potężne tsunami, które cofając się pozostawiło tylko szczątki dawnego miasta-państwa. Miasto to ma znajdować się w pobliżu wybrzeża niedaleko Marrakeszu. Naukowiec oparł swoją teorię na matematycznych wyliczeniach, za pomocą których współrzędne zaginionego miasta.
fot. /domena publiczna/
Naukowiec starannie zbierał wszystkie dane, pozyskiwał z dzieł Platona "Timaeus" i "Kritias", w których opisuje z drobnymi szczegółami to miasto. Daje w nich 51 wskazówek na temat miasta. Wskazują one, na to że Atlantyda znajdowała się blisko morza i miała strukturę podobną do pierścienia które otacza centrum. Najważniejszą ze wskazówek jest to, że miała znajdować się równo 4988,9 km od Aten. Obszar ten obejmuje Europę, Afrykę i Bliski Wschód. Inne ze wskazówek eliminowały Europę i Azję ponieważ miała znajdować się wśród wysokich gór. Mogło chodzić o góry Atlas w Maroku jak i na zachodzie Egiptu lub gdzieś na morzu Tyrreńskim.
Korzystając z tych informacji Hubner umieścił swoje wyliczenia w specjalnym programie i utworzył mapkę która została podzielona na 400 kwadratów. Zaznaczył obszary, które posiadały najwięcej podanych cech. Po tej selekcji najwięcej punktów uzyskała równina Suss Massa w Maroku, około 100 km na południe od Marrakeszu. Następnie odczytał współrzędne tego regionu i po prostu się tam udał.
Miejsce znajduje się na pustyni zaledwie 7 km od morza, w centrum znajduje się mały kopiec, podobny do tego opisywanego przez Platona, znajdującego się w centrum antycznego miasta. Otoczenie to suche koryto rzeki, według Platona miasto otaczały koncentryczne kręgi, na przemian suche i wypełnione wodą. Hubner stwierdził, że to mało prawdopodobne, że cechy na tym terenie to tylko zbieg okoliczności z tym co opisywał Platon.
fot. /domena publiczna/
Według innego naukowca, publicysty Marka Adamsa pomiary średnicy najbardziej zewnętrznego pierścienia różniły się tylko o 10 procent od tej podawanej przez Platona. Autor popiera również ideę Hubnera, że miasto nie pogrążyło się w wodzie, ale zostało zniszczone przez falę. Sama okolica Souss Mass jest narażona na trzęsienia ziemi, które mogą powodować tsunami o wielkościach możliwych zniszczyć miasto.
Hubner twierdzi, że opis miasta znajdującego się pod wodą, jest efektem przekręcania rzeczywistych elementów przez fakty które utraciliśmy przez te wszystkie lata. Ponadto Maroko nigdy nie zostało przebadane przez archeologów, co sugeruje że w tym kraju znajduje się wiele nieodkrytych miejsc, które mogą stanowić klucz do istnienia tego i innych miast.
Hubner sformułował tą teorię w 2008 roku. Przed swoją śmiercią w 2013 roku zabrał tam Adamsa i podzielił się swoimi odkryciami. Czy teoria jest prawdziwa? Być może, na pewno łatwiej jest zbadać wskazane przez naukowca miejsce na suchym lądzie niż szukać czegoś w głębinach morza.
http://paranormalzon...antyda-w-maroko
źródło:www.dailymail.co.uk