Zdjęcia studyjne
Fake this, Fake that
AS11-40-5866 Aldrin: "I'm on the top step and can look down over the RCU and the landing gear pad."
Powyższe zdjęcie pochodzi z misji Apollo 11. Badacz anomalii na zdjęciach z misji Apollo - Marcus Allen znalazł poważny błąd na tej fotografii. Wg. jego badań wygląda na to, że zdjęcie to jest niczym więcej jak dobrej jakości ujęciem studyjnym - otrzymanym przy wykorzystaniu specjalnego sprzętu oświetleniowego i technik retuszu.
W tym miejscu będziemy badać prawy but Aldrina, a konkretniej tzw. hot spot czyli odbłysk flasha na pięcie prawego buta. Odbicie może nam wiele powiedzieć np. że podczas wykonywania zdjęcia został użyty elektroniczny flash. Spójrzmy na buta w powiększeniu
Prawa stopa astronauty nie dotknęła jeszcze górnego szczebla drabiny!. Co z tego - zapytacie?
To zdjęcie nie mogło zostać zrobione po stronie pełnego czarnego jak smoła cienia lądownika księżycowego, jeśli nie była używana bardzo szybka migawka - aby uchwycić ruch bez rozmycia. Pamiętajmy, że obiekt - w tym przypadku but astronauty poruszał się w relatywnym odniesieniu do aparatu.
Bardzo mało światła było obecnego w cieniu lądownika (co potwierdzają zarejestrowane rozmowy astronautów), są zatem tylko dwie możliwości aby osiągnąć zdjęcie tej jakości:
Możliwość 1: rozstawienie jednego (lub wielu) parasolów studyjnych wyposażonych we flashe - co generalnie było dostępne jedynie w warunkach studyjnych, tego typu sprzęt nie został zabrany na Księżyc.
Możliwość 2: zdjęcie sfabrykowano a astronauta został doklejony w dziwnej pozycji, lub nawet specjalnie przesunięty z pozycji oryginalnej do takiej - aby wyglądało, że astronauta zastygł w ruchu schodząc na powierzchnię srebrnego globu - ileż w tym dramatyzmu czyż nie?
Idąc tym tropem można uznać, że całe serie zdjęć wykonanych w misji Apollo 11 zostały poddane obróbce studyjnej lub wykonane w studio.
Weźmy inny przykład - którego nie można określić innym mianem niż - fotografia pozowana - rzekomo wykonana na Księżycu. Jest to zdjęcie z misji Apollo 14, ukazujące astronautę idącego na wprost, w lewej części ujęcia.
AS14-64-9089
Co jest nie tak na tym zdjęciu? Reprezentujący nogi i ciało astronauty - cień jest niedostateczny i nieprecyzyjny. Podczas gdy ilość światła po stronie skafandra astronauty najbliżej kamery, a tym samym po stronie przeciwległej do słońca jest zbyt duża i wysoce nieodpowiednia.
Innymi słowy, astronauta jest niewspółmiernie mocno oświetlony po stronie cienia. Ważne aby pamiętać, że księżycowe skały w cieniu były całkowicie czarne.
Zobaczmy jak powinno wyglądać to zdjęcie gdyby było prawdziwe:
Strona astronauty skierowana w kierunku kamery jest znacznie ciemniejsza niż w wersji NASA. To zmodyfikowane zdjęcie jest rezultatem jakiego powinniśmy się spodziewać BEZ dodatkowego źródła oświetlenia i przedstawia jak powinien wyglądać prawidłowy cień astronauty.
Możemy skłaniać się do hipotezy, że większość, jeśli nie wszystkie księżycowe fotografie zostały wykonane np. w masywnym 360 stopniowym studio skonstruowanym wewnątrz specjalnie wybudowanej - ogromnej kopuły. Gdzie można znaleźć podobny obiekt? W Australii.
przykład małej geodezyjnej kopuły
Czy pamiętacie, jak w jednym z artykułów przedstawiłem informacje jakoby świadkowie lądowania Apollo z Australlii, gdzie transmisja dotarła jako pierwsza, donosili o butelce Coca-Coli jaka znalazła się na planie? Cóż, być może powiązania nie są zupełnie przypadkowe.
Wszystkie zdjęcia można zobaczyć w dużych rozdzielczościach w oficjalnym albumie zdjęć Apollo NASA pod adresem: http://www.apolloarc...lo_gallery.html
by Eurycide
www.paranormalne.pl