TOM 3 - CZWOROŚCIAN FOREMNY
Struktura czworościanu foremnego została częściowo skonstruowana przez Chrisa Hardeman'a (więcej informacji: cropcircleship.com), w rezultacie udało się uzyskać efekt lewitacji!Kiedy przechodzimy do opisu elementów konstrukcji, ciężko ocenić od którego elementu zacząć. Struktura tzw. czworościanu foremnego wydaje się jednakże dobrym punktem wyjścia, gdyż bez tej struktury, obiekt opisany pod postacią piktogramów nie mógłby funkcjonować.
Szkielet obiektu opiera się o czworościan foremny (lub tetraedr) i
składa się z rurek i sfer połączonych ze sobą.
Siła tej struktury tkwi w
magnetronie (lampie elektronowej, która generuje mikrofale). Magnetron umiejscowiony jest na szczycie konstrukcji i przesyła fale mikrofalowe w dół.
Konstrukcja czworościanu foremnego oparta o rurki i sfery; posiada tzw. wewnętrzne i zewnętrzne jądro.
Na poniższym schemacie, wewnętrzne jądro oznaczono kolorem czerwonym, a jądro zewnętrzne kolorem niebieskim.
Wewnętrzne jądro przeznaczone jest dla fali mikrofalowych, podczas gdy zewnętrzna część struktury tetraedru dla wodoru i wody.
Konstrukcja czworościanu opiera się o sfery o trzech różnych wielkościach. Zostały one opisane jako sfery S1, S2 i S3:S1 odnosi się do 3 najmniejszych sfer umiejscowionych w górnej części konstrukcji.
S2 odnosi się do 3 średniej wielkości sfer
S3 odnosi się do największego zestawu sfer w dolnej części konstrukcji.
Termin "
zestaw sfer" będzie odnosił się do zestawu 3 sfer o różnych wielkościach (po jednej dla każdej wielkości) tworzący krawędź czworościanu. Na poniższym rysunku terminem
Sphere Set - zestaw sfer, oznaczono jedną z 3 krawędzi czworościanu. Zestaw składa się z 3 sfer (S1, S2 i S3) o różnej wielkości. Współczynnik skali pomiędzy sferami wynosi 1:2:6
Pojedyncza krawędź czworościanu znajduje swoje doskonałe odniesienie w piktogramach. Poniżej piktogram z roku 1999 obrazujący fragment struktury.
Na piktogramie widzimy jedną z krawędzi tetraedru. Symbolami S1, S2 i S3 oznaczono kolejne sfery konstrukcji. Obiekty oznaczone jako SZ i U zostaną opisane w dalszej części.
Poniżej odniesienie do konstrukcji.
Czym jest jednak czwarta sfera, znajdująca się w środkowej części piktogramu, obrysowana żółtym prostokątem poniżej?
Widoczny obiekt jest tzw.
Sferą wody (z ang. watersphere), która umiejscowiona jest w samym środku struktury tetraedru. Jeśli przyjrzymy się bliżej, na powyższym zdjęciu dostrzeżemy połówkę okręgu, obrysowaną białym prostokątem. Druga połowa tego okręgu ukryta jest "za" krawędzią lub rurką. Ta informacja mówi nam, że obiekt (sfera wody) znajduje się poza lub nie w tej samej sekwencji co pozostałe sfery. Inaczej mówiąc, sfera wody nie znajduje się w jednej linii z obiektami S1, S2 i S3.
Sfera wody (watersphere) znajduje się w samym centrum konstrukcji tetraedru, co zaprezentowano na poniższym schemacie.
Poniżej znajduje się kolejny interesujący piktogram, który prezentuje konstrukcję czworościanu, tym razem w widoku z góry. Piktogram ten pojawił się na obszarze Hampshire w Wielkiej Brytanii w lipcu 1999 roku.
W centrum formacji widzimy środkową rurkę, która rozgałęzia się tworząc trzy krawędzie konstrukcji, zawierające kolejne sfery S1, S2 i S3. Dostrzegamy także atomy wodoru, połączone z zewnętrzną częścią konstrukcji - tzw. jądrem zewnętrznym.
Poniżej inny piktogram prezentujący krawędzie i sfery czworościanu w widoku z góry.
C.D.N