Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mowa odwrotna


  • Please log in to reply
546 replies to this topic

#196

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepsze jest to, że większość tych utworów które podajecie jest niewyraźna....Szczególnie śpiew "nie odwrócony"...Weźcie to pod uwage bo warto.


Stairway to Heaven jak dla mnie jest zarąbiście wyraźne.
Dosyś dziwna piosenka....i straszna :aaa:
  • 0

#197

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skąd wiedziałam, że to napiszesz?
JA NAPISAŁAM, ŻE WIĘKSZOŚĆ A NIE WSZYSTKIE!!!!!!! :hmm:
  • 0

#198

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nigdy nie zauważyłam, żeby były niewyraźne. Może podasz jakiś przykład, Nicole?
  • 0

#199

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kori- dla mnie niewyraźne oznacza "bełkot"...no chyba nie powiecie mi że słyszycie te odwrotne słowa czysto i bez żadnych niewyraźnych bełkotów, bo to byłoby kłamstwo stulecia...
  • 0

#200

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nicole-collie całkowicie się z tobą zgadzam Backmasking nie jest słyszalny czyściutko jak piosenka nagrana normalnie.
  • 0

#201

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale Nicolle, mówiłaś, że śpiew nie odwrócony jest niewyraźny. No to ja pytam, gdzie :) Niektóre odwrócone słowa są czasami rzeczywiście nieco naciągane, ale można się czegoś dosłyszeć ;)
  • 0

#202

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"ale można się czegoś dosłyszeć"

I właśnie o to dosłuchiwanie się mi chodziło...ie jest to tip top dokładne i wyraźne
  • 0

#203

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale czasem trudno zrozumieć nawet jak ktoś stoi koło Ciebie i musisz prosić o powtórzenie, bo też nie jest tip top dokładne i wyraźne :P
  • 0

#204

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kori tobie chodziło nie odwrócony? to przepraszam nie doczytałam...a pewnie pomyliły mi sie słowa bo nie odwrócony odwrócny...to się często miesza..

Przepraszam za nieścisłości
  • 0

#205

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo fajny i dobrze słyszalny fragment znajduje się w utworze Marka Grechuty " Dni których nie znamy"
Slowa - "On nie stoczył się " słyszane od tyłu brzmią " Weź już doceń go/to "
W sumie sami posłuchajcie :)

Jeżeli chodzi o jakąś interpretacje tych słów zarówno od tyłu jak i od przodu to napewno widać logiczną spójność tych zdań. Można pójść jeszcze dalej ... i słowa te zestawić z życiorysem artysty, a dokładniej z jego synem który jak wiadomo popadł w problemy z narkotykami i opuścił dom. "Stoczenie" może dotyczyć upadku moralnego syna M. Grechuty. Z kolei zdanie słyszane od tyłu można interpretować na 2 sposoby:
1. Weź już doceń go - podświadomość czy też sumienie nalegao by docenić syna... chociaż nie wiem za co ( trzeba by sie bylo bardziej zagłębić w biografie )
2. Weź już doceń to - Apel do syna by docenił starania ojca. Jak wiadomo gdy syn M. Grechuty opuścił dom Ojciec zaczął go usilnie szukać i starał się wyciągnąć go z nałogu, chciał mu za wszelką cenę pomóc.

Na marginesie : Jest to wolna interpretacja tych słów. Tak naprawdę mogą one oznaczać coś innego albo mogą nie mieć żadnego przesłania i być czystym zbiegiem okoliczności.
Ale jak by na to nie patrzec jest to dobra zabawa pt. "Co autor miał tak narawde na myśli" Pod warunkeim oczywiście ze uznamy mowe odrotną za pewne źródło przekazu.

Pozdrawiam i jeszcze raz namawiam do przesłuchania tego fragmentu piosneki .... chociaż w utworze tym znalazłęm jeszcze kilka słów to te najbardziej rzucały sięw uszy ;)
  • 0

#206

Snear.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy temat, kiedys slyszalem o winylach od tylu z przeslaniem szatana ale bylem mlody i to olalem calkowicie, niedawno poczytalem (i posluchalem) o tym dos duzo i sadze ze to nie moze byc przypadek, jednak tak jak powtarza sie 'satan' w angielskich piosenkach, to w polskich (slyszalem w trzech) jest 'owce' :D

Polecam strone http://www.backmaskonline.com/ - nie zawsze dziala jednak warto probowac bo duzo ciekawych fragmentow jest.

Zrobilem tez filmik przedstawiajacy backmasking w "plus i minus"


mozna tam jeszcze uslyszec zwroty "me ciało" "tylko pieścisz sie, weselmy, leżą, leć do ideii, i nok nok ele wrrr" :)

P0ZDR0
  • 0

#207

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tymi owcami właśnie - w "Moherowych beretach" Big Cyc jest w refrenie coś w rodzaju "ukradli mi owce, one są moje" :D
  • 0

#208

jasiek.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mozna tam jeszcze uslyszec zwroty "me ciało" "tylko pieścisz sie, weselmy, leżą, leć do ideii, i nok nok ele wrrr"

P0ZDR0


Mówisz dalej o "plus i minus"?W którym momencie to słyszysz?
Filmik na youtube-kawał dobrej roboty.O ile sie nie mylę,jestes pierwszym ktory przedstawil odwrotny przekaz polskiej piosenki.
  • 0

#209

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Snear dobra robota z tym filmikiem :) Ten tekst "jeszcze cztery" mnie przeraził;/ To jest taki jedyny przykład jaki znam piosenki w której jest jakby "przepowiedzenie" przyszłości.
R.I.P ś.p. Magik [*]
  • 0

#210

jasiek.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słuchajcie jutro jest lepper u wojewódzkiego,może ktoś się pokusi o to aby ich wypowiedz nagrac? :P

Jeszcze na chwilke powróce do "+/-".Najważniejszym przekazem jest według mnie samo "minus,minus".Zwróccie uwage na to,że po pierwsze jest super wyrazne,po drugie spelnia teorie jakoby mowa odwrotna zdradzala naszą podświadomość.Przecież magik mówiąc "jaki jest wynik" znał odpowiedz.( i wlasnie w odwrotnym przekazie ja uslyszalismy).Wniosek:m.o. faktycznie istnieje :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych