Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mowa odwrotna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
546 odpowiedzi w tym temacie

#211

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tu macie całe Stairway to Heaven Backwards.
Dosyć straszne, bo każdy wers ma sens i cały tekst jest o tym samym :aaa:
  • 0

#212

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jack Bauer-większość słów nie były wyraźne i sugerowałam się tekstem podanym mi na tacy...

Mowa odwrotna jest ciekawa...kształtuje w nas zdolność dostrzegania szczegółów i interpretowania to w sposób dowolny...
  • 0

#213

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zależy dla kogo były niewyraźnie.
  • 0

#214

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jack- nie powiesz mi chyba, że ten gościu śpiewa super wyraźnie ... O.o :o (Od tyłu)

Dla mnie to zdobywanie umiejętności a nie jakieś super nadprzyrodzone zjawisko...rozumie, gdyby każdy słyszał to samo ZAWSZE a jest mało przypadków w którym rzeczywiście wszyscy słyszą to samo, chyba że poda im się tekst to sama świadomość na nich działa i mimo woli słyszą to, co jest na kartce...
  • 0

#215

Snear.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mówisz dalej o "plus i minus"?W którym momencie to słyszysz?
Filmik na youtube-kawał dobrej roboty.O ile sie nie mylę,jestes pierwszym ktory przedstawil odwrotny przekaz polskiej piosenki.


tutaj do sciagniecia mp3 (filmiku z tym sie nie oplaca robic ;p ) z tekstami "aj, aj me ciało" oraz "tylko pieścisz się, weselmy, leżą (wierzą, szczerzą), jedż (leć) do ideii i nok, nok...."

http://snear.ovh.org/mag.mp3

Jeszcze dobrymi przykladami mowy odwrotnej sa pisenki Beatlesow, podobnie jak u Magika, sa to fragmenty, a nie caly tekst jak w Stairway to Heaven.


http://www.youtube.com/watch?v=-8eFq7RJYN0

http://www.youtube.com/watch?v=jJFUxYOTA6c&mode=related&search=

W piosenkach Nirvany tez jest niby mowa odwrotna:

http://www.youtube.com/watch?v=hnhniLONdVc

a nawet w anime :D

http://www.youtube.com/watch?v=q2cba6U1Iqs

Pisalem to koledze, napisze i tutaj bo to jest (jak uwazam) znaczace. Niektorych tekstow nie slychac wyraznie, my Polacy, nie slyszymy tak wyraznie tego jak amerykanie, jak kots, z wada wymowy podejdzie do nas i powie "pszepwawam, któffa gofina" to sie domyslimy ze chodzi o "przepraszam, która godzina" a obcokrajowiec nic nie zrozumie, nawet jak bedzie znal dobrze nasz jezyk...
  • 0

#216

Luccash.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do "Plus i Minus" znalazłem coś takiego :

< Ten film



Dla niektórych to jest moze nic, ale dla kogos kto zna Kaliber 44 i ś.p. Magika wie, że każdy z tych "odwróconych" tekstów

cos oznacza, oczywiście zakładając, że to
JEST PRAWDA I ŻE RZECZYWIŚCIE TEKST OD TYŁU TAK SIĘ UKŁADA


Dla zwykłego słuchacza te odwrócone słowa nic nie oznaczają, dla mnie początkowo też, mimo, że wielokrotnie słuchałem

Kalibra i tej właśnie piosenki. Z rozowym, który przesłał mi tego linka, analizując każdy kawałek odwróconego

tekstu doszliśmy do takich wniosków:

część 1.

normalnie - "Boże mój, tylko nie mów mi, że ja jestem..."
od tyłu - "ja jeszcze wiem, pół minuty..."

1. Poczatkowo myslalem ze to pol minuty = 30 sekund, wiec moze to był czas spadania Magika, gdy wyskoczył z okna, ale

to odpadło, ponieważ jest to niemożliwe, aby człowiek tyle czasu spadał z 9. piętra
2. Druga hipoteza była taka, że 30 sekund symbolizuje 30 minut, w czasie których Magik umierał. Wyskoczył z okna o 6.15,

zmarł o 6.45 w szpitalu.

Ale teraz żadna z nich nie wydaje się wiarygodna, ponieważ zauażyliśmy, że:

utwor trwa 4:55
"boze moj tylko nie mow mi, ze ja jestem..." pada 1:26 przed koncem utworu
co od tyłu oznacza: "ja jeszcze wiem, pół minuty..."
lekarz mowi Magikowi, ogłaszając wynik badania w utworze: "jest to minus", słowo "minus" wypowiada 56 sekund przed

koncem piosenki

1:26=86 sekund
86-56=30!!!! - tajemnicze pół minuty, które oznacza czas do momentu, w którym Magik dowiaduje się, że nie jest zarażony

AIDS??!!

częśc 2.

cytat z filmiku:
"Po 29 sekundach słuchając piosenki normalnie lekarz podaje wynik. Jednak wcześniej Magik rzekomo sam sobie

odpowiada."
w orginale Magik mowi: "proszę pana wynik, wynik, jaki jest wynik..."
od tyłu to oznacza: "minus, minus"

Tutaj Magik przewiduje, wynik testu(??)

częśc 3.
normalnie - "plus i minus, to jedyne czym żyję..."
od tyłu - "jeszcze cztery"

Piosenka nagrana została w 1996 roku, Magik samobójstwo popełnił w 2000 roku. Ile więc lat od momentu nagrania minęło do

jego śmierci??!! CZTERY!!

Więc:
1. Albo Magik był geniuszem i naprawdę magiem i tak wymyślił tekst, że wszystko tak się ułożyło plus do tego dochodzi

przepowiadanie przyszłości.
2. Albo tekst od tyłu został sfałszowany i ktoś sobie to wymyślił, ale komu by się chciało to robić po tylu latach??




Podkreślam że tekst nie jest mój :]
  • 0

#217

mishi.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Link, który podałeś padł na tym forum parę postów wyżej, a cała tak ślicznie rozpisana historia też :D
Słuchałam tego.
Nawet dosłuchałam się historii krzyku dziewczyny w Rolecosterze, ale jakoś na Stairway to Heaven Backwards jakoś nie mam odwagi :P
  • 0

#218

mishi.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Poczatkowo myslalem ze to pol minuty = 30 sekund, wiec moze to był czas spadania Magika, gdy wyskoczył z okna, ale to odpadło, ponieważ jest to niemożliwe, aby człowiek tyle czasu spadał z 9. piętra
2. Druga hipoteza była taka, że 30 sekund symbolizuje 30 minut, w czasie których Magik umierał. Wyskoczył z okna o 6.15, zmarł o 6.45 w szpitalu.
Ale teraz żadna z nich nie wydaje się wiarygodna, ponieważ zauażyliśmy, że:
utwor trwa 4:55 "boze moj tylko nie mow mi, ze ja jestem..." pada 1:26 przed koncem utworu
co od tyłu oznacza: "ja jeszcze wiem, pół minuty..."
lekarz mowi Magikowi, ogłaszając wynik badania w utworze: "jest to minus", słowo "minus" wypowiada 56 sekund przed koncem piosenki

1:26=86 sekund
86-56=30!!!! - tajemnicze pół minuty, które oznacza czas do momentu, w którym Magik dowiaduje się, że nie jest zarażony AIDS??!!


A propo tego.... chciałabym zadać tylko jedno pytanie. Czy Magik nagrywał tę piosenkę tuż przed dostaniem wyników? Czy jak skończył ją nagrywać to od razu dostał te wyniki? Wtedy hipoteza, jakoby te 30 sekund odpowiadało dostaniu prawdziwych wyników, byłby słuszny.

A może są to tylko słowa wyrwane z kontekstu...? Może znaczą coś zupełnie coś innego?
  • 0

#219

Snear.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Luccash bys poczytal temat a potem cokolwiek pisal :hmm:

Co do mowy odwrotnej to jak opowiadalem ludzia to nie wierzyli, dawalem filmiki z piosenkami po angielsku to uwazali to za nadinterpretacje (chodz tak wyraziscie tego nie umieli napisac/powiedziec ;p ), to mnie naklonilo do zrobienia filmiku z bm z "+ i -", w weekend postaram sie cos jeszcze polskiego podrzucic :)
  • 0

#220

mishi.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm... ostatnie słowa Farben Lehre - Kolor.

W oryginale brzmią:
"i źle się czuję i jestem sam"
od tyłu " i już nie siedzi.. i [tutaj nie rozumiem]"
  • 0

#221

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

zuważcie że od tyłu gdy magik podaje sobie sam wynik testu mówi dwukrotnie "minus,minus" minus z minusem daje plus... Więc może magik miał tego hiv'a...
  • 0

#222

jasiek.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w weekend postaram sie cos jeszcze polskiego podrzucic


No to czekam(y) z niecierpliwością :) A można tylko zapytać się,jaki to bedzie kawałek?
  • 0

#223

Yamius.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do "niewyraźności" backmasking'u w piosenkach jest to spowodowane zapewne tym, że oprócz tekstu piosenki słyszymy również zniekształcone dźwięki instrumentów.
Także w "creditsach" do kreskówki zwanej u nas pod nazwą Mroczne Przygody Billy'ego i Mandy także jest ukryty przekaz ;] W endingu puszczonym od tyłu słychać "No, no, this is the end of the show. You're watching it backwards!"
Ostatnio moja klasa była na "Tryptyku Rzymskim" w kinie. W pewnym momencie wszystkie dźwięki były puszczone od tyłu (nie słychać było jednak żadnego przekazu), a na ekranie pojawił się odwrócony krzyż o.O
  • 0

#224

dotted_tongue.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio moja klasa była na "Tryptyku Rzymskim" w kinie. W pewnym momencie wszystkie dźwięki były puszczone od tyłu (nie słychać było jednak żadnego przekazu), a na ekranie pojawił się odwrócony krzyż o.O

ej serio?
posikalabym sie tam ze strachu ._. ... ;p
  • 1

#225

mishi.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A można tylko zapytać się,jaki to bedzie kawałek?


Byłoby miło, jakby kolega przeanalizował kawałki, które Magik nagrywał tuż przed swoja śmiercią.

Ostatnio moja klasa była na "Tryptyku Rzymskim" w kinie. W pewnym momencie wszystkie dźwięki były puszczone od tyłu (nie słychać było jednak żadnego przekazu), a na ekranie pojawił się odwrócony krzyż o.O


W sensie że jak się pojawił...?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych