Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mowa odwrotna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
546 odpowiedzi w tym temacie

#301

cyberdog.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Adama Małysza zesłał nam Pan Bóg z nieba! Są dowody! Jakie? Ano:

Odczytajcie "małysz" od tyłu! Cha, cha!

Nie, ja w to nie wierzę, ale coś w tym jest!
  • 0

#302

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

w D.R.I - Beneath The Wheel gdy sie włączy od tylu pewien moment słychać jakby "YOU ARE speed inave"
  • 0

#303

dotted_tongue.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

proponuje wam przesluchac piosenke Johna Frusciante - Life's a Bath od tylu.

(ogolnie on wtedy ostro cpal i prawie umarl, cala plyta jest taka psychodeliczna i jakas smutna)

moja przyjaciolka i ja dobrze slyszymy tam "Hello Jesus, i am sad." ;0 (na poczatku moze "slut")
potem jeszcze jakos on mowi "shhhhh" (tak jakby uciszal) i muzyka jest nieco cichsza. w ogole troche tam jeszcze mowi, slychac "me" i "no".

a na poczatku jest tak jakby powtarzal "God, God, God..."

slyszymy jeszcze "maybe we should (....) ... maybe no..."

ale te "hello jesus, i'm sad" faktycznie jest takie .... smutne ;0
  • 0

#304

Broken.
  • Postów: 178
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o to, co sądzą o Stairway to heaven członkowie zespołu, to mam tu słowa Roberta Planta (wokalisty Led Zeppelin):


"Tylko Amerykanie mogli wyskoczyć z czymś tak niedorzecznym. Dlaczego ludzie nie pójdą sobie popływać, albo pograć w squasha, kiedy się nudzą? Jesteśmy dumni ze " Stairway To Heaven ", intencje tego utworu są takie pozytywne... Gdyby istniało coś takiego, jak ukryte przesłanie, na każdej płycie byłoby nagrane od końca: "Kup ten album!"


Pasowałoby jeszcze sprawdzic, czy w wersji zespołu Dread Zeppelin (coverowali LZ) jest to samo.
  • 0

#305

Gside.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Czy wpadł już ktoś na pomysł przeczytania biblii w oryginale i puszczenia jej od tył ?
  • 0

#306

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy wpadł już ktoś na pomysł przeczytania biblii w oryginale i puszczenia jej od tył ?



Pomyśl sobie ile to może trwać... :hmm: .Moim zdaniem nie wszytsko co słyszmy jest prawdą tylko to co próbujemy usłyszeć ale stairways to heaven zrobilo na mnie wrażenie i ciągle tego słcuham ;)
  • 0



#307

maksioremix.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A pomyślcie ile on nad tym musiał siedzieć żeby stairway to heaven zrobić do tyłu żeby wyszły szatańskie słowa. I tak w ogóle on i jego zespół byli satanistami i uprawiali czarną magie więc jest to możliwe.

Edytowała Tacita
  • 0

#308

shadow-95.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem skąd to wiesz, ale gówno wiesz. Zapewne z Wikipedii. To bzdury. Przecież ta piosenka od tyłu to bełkot. A poza tym, gdyby ktoś choć trochę zainteresował się historią LZ, wiedział by że STH jest o ćpaniu.
  • 0

#309

Jose_Arcadio.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś znalazłem na necie w piosence Quieen"another one bites the dust" ledwo słyszalne " it's so fun to smoke marihuana " :P oczywiscie puszczane od Tyłu ;)
  • 0

#310

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jose_Arcadio- a czy przypadkiem nie znalazłeś tego na jakiejś stronie? :devil: :roll:

Dexter- jak komuś się chce to może sobie przewijać ^^ może akurat ktoś nie ma, co ze sobą zrobić...

Fajnie byłoby podzielić się fragmentami z Biblii i praca poszłaby szybciej, ale zapewne większość by tego nie zrobiła lub zrobiliby, ale miesiąc po sprawie ;p
  • 0

#311

Okruch.
  • Postów: 70
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tamto to nie jest bełkot tylko faktycznie coś słychać.
A może poprostu się naćpali i sobie takie coś wymyślali, nie wiadomo...
  • 0

#312

Watts.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wogule on i jego zespół byli satanistami i uprawiali czarną magie więc jest to możliwe.


No, i jeszcze należeli do postżydomasokomuny!
  • 0

#313

nic_wiedząca.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przesłuchując albumy Snow Patrol zauważyłam dziwne zjawisko.
Dziwne, niedziwne. Otóż muzycy wykorzystują ścieżke dzwiękową puszczoną na odwrót jako tło piosenki.
Wrzucam tutaj dwa kawałki:
Na wstępie wyraźnie to słychać


I drugi kawałek:
Tutaj troszkę mniej, ale także można TO usłyszeć
)

Oczywiście to zabieg specjalny ;) Nasuwa mi się jedna myśl, ale zostawię to dla siebie.
A tak poza tym.
Tak sobie myślę, żeby tą pierwszą piosenkę (czyt. Making Enemies) przesłuchać od tyłu.
Wtedy wstęp powinnien brzmieć jak dźwięk "od przodu" ! Muszę spróbować.
  • 0

#314

Gside.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Fajnie byłoby podzielić się fragmentami z Biblii i praca poszłaby szybciej, ale zapewne większość by tego nie zrobiła lub zrobiliby, ale miesiąc po sprawie ;p

Ja biorę księgę rodzaju i Apokalipsę :D

Hm ., A tak właśnie zastanawiam się , że gdyby to zrobić po polsku, to musiałoby to wyglądać tak, że najpierw czytam ją do mikrofonu a później puszczam sobie od tył .. tak ?

PS. Jakim programem mogę posłuchać mowy odwrotnej ;D ?
  • 0

#315

Ametyzd.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

PS. Jakim programem mogę posłuchać mowy odwrotnej ;D ?


Jakimkolwiek, Audacity chyba się da, Goldwave jest bardzo dobry, można różne efekty dodawać. Chyba większość, w których da się oprócz odtwarzania nagrywać i przetwarzać.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości oraz 0 użytkowników anonimowych