Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mowa odwrotna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
546 odpowiedzi w tym temacie

#316

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie czytałem całego tematu, więc nie wiem czy było:

w piosence '+ i -' puszczonej od tyłu występują podobno całe wypowiedzi dotyczące życia Magika (wokalista+twórca tekstów)

Aczkolwiek nie słuchałem od tyłu więc nie potwierdzam :P
  • 0



#317

wrooblas.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam, to mój pierwszy post na forum. Jeden z amerykańskich zespołów rapowych Gravediggaz w piosence 1-800 Suicide pod koniec utworu leci taki psychodeliczny śmiech, a w tle takie niezrozumiane szepty. Puściłem to od tyłu i te szepty to była bardzo wyraźnie powtarzana nazwa zespołu (gravediggaz, czytaj grejvdigaz). Nie wiem czy to tylko tak wyszło czy oni po prostu nagrali ten szept i puścili go od tyłu w końcówce utworu.

W każdym razie można w tym utworze znaleźć całkiem sporo ukrytych tekstów, całą piosenka jest o samobójstwach, (jeśli ktoś nie wie słowo z tytułu - "suicide" znaczy samobójstwo). No i co o tym myśleć :hmm:

DODANO POTEM:
przypuszczam że niestety nie znacie tego kawałka, jak ktoś poprosi to udostępnie od razu z reversą.
A co do Kalibra44, słucham tego od kiedy miałem jakieś 7 latek trochę wcześniej wyszła pierwsza płyta Kalibra, a brat mnie wychował na Kalibrze44, ale nigdy nie puszczałem od tyłu. To było dla mnie wielkie zaskoczenie i przesłuchałem jeszcze raz znalazłem dużo tekstów w kawałku +i-. najciekawsze jest to że kiedy Mag mówi pod koniec "+ i - ja już tego nie słyszęęęęęęę" słyszę "ja lecę co się dzieje" A magik popełnił samobójstwo skacząc z 9 piętra...

DODANO JESZCZE PÓŹNIEJ:
wracając do Magika, to co wy słyszycie "ja wiem jeszcze pół minuty" ja słyszę "jeszcze dwie i pół minuty" i to jest dwie i pół minuty przed końcem kawalka jak isę go puści od tyłu... to jest zagadka jak dla mnie, bo "pół minuty" nic mi nie mówi, i ja tego nie słyszę, słyszę "jeszcze dwie i pół minuty"
  • 0

#318

maakowiecc.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tool - Opiate

W tym kawałku jest dość długa cisza a potem słychać jakby ktość mówił od tyłu, ale słuchając wspak udało mi się wychwycić tylko "he send it back"...





+ Mój znajomy, który ma problemy w związku z kobietą, ostatnio śpiewał po pijanemu, przypadkiem udało mi się to nagrać, wspak słychać wyraźnie słowa "ona niiieee wieee..." ...
  • 0

#319

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pozwole sobie wkleić fragment artykułu dotyczący czarnej liście polskich zespołow satanistycznych wd. Ryszarda Nowaka. Wypowiedź grup KAT:

Ponieważ nikt nie jest doskonały, chętnie uzupełnię niedobór Pańskiej wiedzy. Domniemujemy, że powodem naszej obecności na owej liście jest najnowsza płyta zespołu Kat - »Mind Cannibals«, na której z pewnością doszukał się Pan »niepoprawnych treści«. Nie wchodząc w szczegóły pragnę poinformować, że płytę można nabyć legalnie w USA, Europie oraz w Japonii i jeszcze nikomu nie udało się rozszyfrować, jakie jest nasze »prawdziwe przesłanie«. Dopiero Pan Nowak odkrył tak mocno skrywaną prawdę. I tu widzimy wyższość polskich parlamentarzystów nad zagranicznymi ignorantami, którym (jak myślimy) jedynie dolary w głowie. Proponujemy zatem nie zakazywać sprzedaży płyty »Mind Cannibals«, lecz dogłębnie ją poznać. Szczególnie przesłuchując utwory od tyłu. Jak wiadomo w taki sposób instaluje się przesłanie podprogowe. Istnieje jednak pewien problem. Jedynie z oryginalnej płyty można odczytać owe przesłanie. Kopie i utwory w postaci MP3 jak i utwory z »Mind Cannibals« przesyłane za pomocą Internetu pozbawione są odpowiedniego zakresu częstotliwości, co powoduje, że są bezużyteczne dla naszych celów. Należy główną uwagę zwrócić na utwory »Judas Kiss, »Religious Cash« i »I've Been Waiting«. Mamy jednak nadzieję, że w Polsce nie zostaniemy potraktowani jak Salman Rushdie przez ajatollaha Chomeiniego w Iranie. W końcu żyjemy w kraju demokratycznym.

Kończąc ten trochę przydługi wywód, jeszcze raz pragnę podziękować za wyróżnienie i zapraszam na nasze koncerty.

Z poważaniem
Manager zespołu Kat
Kasia Dąbrowska".

Pod oświadczeniem zlazła się jeszcze "Instrukcja obsługi płyty dla »fachowców« z OKOPS". Znalazły się na niej "wytyczne", pomagające odnaleźć kontrowersyjny przekaz. Oto treść instrukcji:

"Przekaz podprogowy (backmasking) jest możliwy do odczytania jedynie z płyty CD przy puszczeniu jej odwrotnie w odtwarzaczu. W tym celu należy:

1. dla »fachowców« posiadających IQ <50 - odwrócić wtyczkę zasilania 230V o 180 stopni
2. dla posiadających IQ >50 i <60 - uwaga na bolec uziemiający - wyrwać!
3. dla posiadających IQ >60 i <70 - zamienić przewody żółty i czarny we wtyczce PWR CD w komputerze
4. dla posiadających IQ >70 i <80 i kasę - włożyć płytę odwrotnie do odtwarzacza ale tylko klasy Hi-End.
5. dla posiadających IQ>80, ze względu na ich brak - nie ma porad".

"Przekaz podprogowy nie jest możliwy przy odtwarzaniu plików MP3, z powodu tego, że algorytm Fraunhofera skutecznie wycina przekazy lub spłyca je do opowieści przyrodniczych, dlatego pliki należy przekonwertować na postać WMA, OGG lub AU".

"Możliwe jest również przegranie plików muzycznych w formacie WAV na dysk i ręcznie za pomocą programu typu HEX Edit lub podobnego zanegować ciągi zerojedynkowe. Wtedy również słychać nawoływania do »wyśmiania OKOPS«, ale tylko w języku polskim".

"I jeszcze jedno - przekonwertowanie plików muzycznych (ale tylko z oryginału) na format divx pozwoli obejrzeć niepublikowane teledyski, w których występują nie tylko przekazy podprogowe ale i podprzestrzenne. Ale o tym w następnym odcinku".

To tylko fragment oświadczenia. Źródło: onet.pl
  • 0

#320

Richardus.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam , próbowałem się bawić EVP dość dawno temu. Nawet nagrałem jakieś głosy ale nie znałem pochodzenia tych głosów, brzmiały jak rozmowa i jakieś drapanie uporczywie się powtarzające.Jak zaczne znowu nagrywać to wrzuce tutaj ale jestem pozytywnie nastawiony. Apropo wcześniejszego postu to gratulacje Żbik żeś to wrzucił , miałem cholernie wielki ubaw :rotfl:
  • 0

#321

Horix.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem że to wyda się dziwne ale w jednym nagraniu przmówienia Kaczyńskiego słychać wyraźnie "jeść chce jeść"
Biednego kaczorka zagłodzili? jak będe to miał to wrzuce (mam na plytce któa jest u kumpla a format był na kompie)
  • 0

#322

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

przesłuchałam lily randall "przyjaźń" i znalazłam

"jej moja jest nadzieja"
"stań w pustce"

oraz Kasię Klich "Toksyczna Miłość"

"ty wiesz, choć zapomne"
"wszystko bez odzysku"
"jeszcze możesz"
"do końca moich"
"tak się składa"
"każde słowa są miłe"

Bodyrox "Yeah Yeah"
"My sweetheart"
"Oki doki" :mrgreen: :rotfl:

Norah Jones "carnival town"
"easy"
"I'm only wish"
"I'm sweet name"
"Horse"
"I feel"
"fource little"
"I never had"
  • 0

#323

usagi.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rzeczywiście ten temat jest wyjątkowo ciekawy, od pewnego czasu interesuję się mową wsteczną.
tylko wkurza mnie to, że nie słuchacie (cztacie:P) tu siebie nawzajem (ja przeczytałam wszystkie wypowiedzi) i piszecie bzdety w stylu: "jak przeczytam biblie na głos to co mi wyjdzie?" przecież wcześniej było napisane, że mowa wsteczna to mowa podświadoma i chodzi o to, że czytasz bilblie i jak puścisz od tyłu, to możesz najwyżej usłyszeć swoje myśli, ale nic wiecej. gdyby kilka osów przeczytało ten sam fragment biblii wyszłoby za każdym razem zupełnie co innego.
a k44 rzeczywiście bardzo ciekawe i intrygujące.
  • 0

#324

smutek.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Probuje wlasnie wysluchac K44 - Psychodela. Troche mroczny i straszny klimat od tylu, ale poki co nie moge odroznic slow, ani wyroznic ;)
Slucham Disturbed - The game, kurde slysze slowa, wydaje mi sie ze po angielsku, ale za chiny nie moge ich odroznic czy wypisac. Pewnie dlatego ze ze sluchu zawsze bylem slaby :)
  • 0

#325

wrooblas.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

słuchałem od tyłu psychodelę - nic konkretnego nie ma choć czasem wydaje mi się że słyszę polskie słowa ale nie mogę ich dokładnie zweryfikować
  • 0

#326

mikun.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja znalazłem z kumplem coś fajnego np. w piosence Ani Mru Mru "Taki duży taki mały" w mowie odwrotnej padał taki tekst:

trzecie żony żuli z aniołami zaliczymy ... [pod koniec piosenki] ...Adaś to skoczny chłopak

piosenka "Mury"

śpiewa swoje ćwoki pokuj, pokuj, pokuj rucha za mało chyba jaki res tarty bez orłów/parów/porów i ryb ... bić łagier wóz miał włoszki płać w ... bo płaszcz ... śpiewa swoje ćwoki pokuj, pokuj, pokuj rucha za mało chyba jaki res tarty bez orłów/parów/porów i rydza zatrzyma swoje

piosenka zespołu Kombi "Pokolenie"

a na wsi niemcy zginęło potem ... straszny co pan nie ... szaszłyk ... se unieść a z porzodu ... smierziowa z ust ... młody ... sumienia ... słup już żucę w ... miękie szata jeszcze nie to elo potem czapa ... zginęło potem czapa ... straszny co pan nie ... po łące gówniano ... przyłuż ... aj nie trafił

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
  • 0

#327

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

piosenka "Mury"

śpiewa swoje ćwoki pokuj, pokuj, pokuj rucha za mało chyba jaki res tarty bez orłów/parów/porów i rydza zatrzyma swoje

piosenka zespołu Kombi "Pokolenie"

a na wsi niemcy zginęło potem ... straszny co pan nie ... szaszłyk ... se unieść a z porzodu ... smierziowa z ust ... młody ... sumienia ... słup już żucę w ... miękie szata jeszcze nie to elo potem czapa ... zginęło potem czapa ... straszny co pan nie ... po łące gówniano ... przyłuż ... aj nie trafił


O qrde :o ... :lol

z tym rydzem to jakies proroctwo? :P
  • 0



#328

wrooblas.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I uważasz, że to jest zrobione specjalnie??



troche późna odpowiedź, ale:
ja przynajmniej uważam że to jest specjalnie zrobione. oddzielnie nagrany tekst i podkład muzyczny. Tekst puszczamy od tyłu i miksujemy to z podkładem. Każdy moze tak zrobić, chcesz zrobię ci jakąś melodyjke na kompie z osobna nagram tekst, który puszczę od tyłu i zmiksuję to z muzyką. Też niby będą jakieś dziwne dźwięki a potem od tyłu ktoś posłucha i jego reakcja: "o kur**!"



Aha co do zdania które ktoś podsunął "kobyła ma mały bok". Jak się przeczyta wyjdzie to samo, mówi się że nie usłyszymy tych samych słów po puszczeniu ich od tyłu. Zrobiłem to. Nagrałem w zwykłym rejestratorze dźwięku i odwróciłem.... słyszę wyrazie "kobyła ma mały bok" tylko inaczej akcentowane.
  • 0

#329

glan.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o wlasnie byla jakas piosenka britney spears w ktroej od tylu bylo sleep with me i'm not too young jak sluchalem pozniej od tylu rockowego covera tej piosenki bylo slychac to samo ;)
  • 0

#330

k4mil.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A moze ktos sprawdzi gloomy sunday co ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych