Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mowa odwrotna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
546 odpowiedzi w tym temacie

#376

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

odwrocilam sobie zaledwie 3 w tym jeden z omawianych na forum (kaliber 44) i stwierdzam, ze tego "jeszcze cztery" wcale tam nie ma... poszukam dalej
  • 0

#377

usagi.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O nie! pomyślałem jedną rzecz i przeżyłem szok! To co jest nagrywane od tylu to prawdziwe myśli tej osoby, która w tym czasie coś mówi!!! Jak ten Armstrong powiedział o tym kroku to tak naprawdę myślał: ,,Ludzie będą chodzić po księżycu"!!! Przecież to klucz do ogromnej zagadki!!!-tego co w danej chili myślą ci ludzie. Akurat najlepiej to się układa w języku angielskim... Może kiedyś spróbuję wykonać ten eksperyment na sobie!!!

oj powiedział "men no space walk, no sir"
  • 0

#378

Rastamanek.
  • Postów: 50
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W piosence Cinq G-Odpukaj Pan odwracając początek słychać "To jest tak, że my to robimy codziennie po prostu(i coś tam mówi ale muzyka resztę przygłusza)" Ale tutaj słychać mocno i wyraźnie-zamierzony efekt


Odwróciłem i dałem na wrzuta.pl

http://www.wrzuta.pl...n_mowa_odwrotna
  • 0

#379

Emanuel.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ludzie, jak coś można na kompie puścić od tyłu??? jaki program?


np. darmowe audacity ściągane z netu. program nie duży, stabilny, prosty.


Taki dłuższy post z moimi obserwacjami pozwolę sobie napisać.


Chyba zabierałem głos na tym forum, prezentując swoje poszukiwania na próbkach które miałem pod ręką, czyli na własnych nagraniach, ale forum jest tak gigantyczne, że sprawdzenie czy zakładałem temat, potrwałoby za długo (wiem, wiem, administracja nie pochwala, ale administracja wie co gdzie ma, a ja wchodzę tu raz na pół roku).

Oto jest piosenka bazowa, a dokładniej moja wersja kawałka DIAVE (w którym lata temu miałem przyjemność grać na klawiszach).

http://rapidshare.co...a2007_10_31.rar

Na wstępie słychać szeptany wstęp:

All victims - we all deny it //zaprzeczamy wszelkim ofiarom//

heathen ways and misty paths //pogańska ścieżka i mglista droga//

Otóz ten wstęp składa się tak naprawdę z samej linijki heathen ways and misty paths, którą kiedyś w ramach eksperymentu odwróciłem w czasie chcąc otrzymać jakiś ciekawy szum, który będę mógł obrobić. Efekt przeszedł moje oczekiwania i to sporo. Otrzymałem całkiem bluźniercze słowa (w perspektywie wszelkich męczenników za wiarę, Jezusa Ch. który zmarł na krzyżu, itp. itd.). Samo pogańskie ścieżki i mgliste drogi (niejasne drogi) to wstęp do zwrotki w środku kawałka. Jak usłyszycie, dublowałem wokale skrzekiem, i jeden z takich dubli chciałem użyć jako intro do kawałka, ot kaprys. No i osobiście uważam że jest to zajebisty motyw. Oczywiście sam wstęp puszczony ponownie od tyłu będzie miał to samo brzmienie jak normalnie - co nie dziwi - ot taki muzyczny palindrom mi wyszedł. W tym kawałku kiedyś wykryłem jeszcze 3 miejsca, które słuchane od tyłu dają "satanistyczny" przekaz. Ale w tej chwili już nie pamiętam gdzie one były, ale jak komuś się chce, to może ich poszukać. Jedno jak pamiętam było całkiem spore (chyba 2 linijki) i dawało ładny bluźnierczy tekst.

Tekst całego kawałka po angielsku:

enigma

All victims - we all deny it
heathen ways and misty paths

dying cells of ancient knowledge
hiding, rotting in the depths of our minds
set them free
you will see
resurrection of the unnamed goddess

heathen ways and misty paths
judged by the spotless of vanished proofs
set them free
show to me
humiliation of infamous life

dying wish like a fallen shroud
solemnity that our hearts misleads
come with me
show to me
the myth of solitude brought by thee

concealed temple of deviate origins
devilish desires burn in every inch of our flesh
set them free
they will give
dreams you used to know as sins


Nie sądzę, by mowa odwrotna była sposobem na wykrycie prawdy którą przekazuje nam podświadomość. Samo to że jest powiązane z tematem przekazu "normalnego" uważam za przypadkowe i z własnej obserwacji śmiałbym stwierdzić, że nie jest to żadna reguła.

Wyobraźmy sobie, że mamy dwóch ludzi. Jeden z nich zabił a drugi nie. I że powiedzenie np. "dziś rano kupiłem kilogram marchewek" daje od tyłu "to ja zabiłem Laurę Palmer". Jeśli obaj powiedzą to samo zdanie, winni będą obaj? Wiem, że przykład może głupawy, ale jedźmy dalej; np. nagranie słowa "Natasza" da od tyłu "a szatan". Co ma wspólnego Natasza z szatanem?

Ja lubię bawić się tymi efektami, i najciekawsze są dla mnie własnie "mroczne" bmp. Pomimo wyrażonych powyżej wątpliwości, nie odmawiam zupełnie racji stronie, która twierdzi, że nie ma mowy o przypadku, że coś musi być na rzeczy. Jednakże granie przykładami typu Led Zeppelin Stairway to Heaven, to namnażanie bytów nad miarę. Wszyscy sięgają po ten przykład, gdzie nie jest powiedziane, że chłopcy celowo nie skonstruowali tak tekstu by dawał on alternatywny sens po puszczeniu od tyłu. Pamiętajmy, że to były czasy płyt winylowych, które można było odtworzyć od tyłu kręcąc palcem ;)

Jest to kwestia odrobiny chęci, i śmiem twierdzić, że jeśli bym miał odpowiednią motywację, to potrafiłbym ułożyć taki tekst który puszczony od tyłu da sens - aczkolwiek zawsze wtedy występują problemy ze składnią, akcentem, czasami przekaz jest rozumiany ale brzmi jak "marchewką Kali jeść" i nie jest czysty zaś chwytamy go, bo mózg potrafi wychwycić najważniejsze informacje z chaosu, a składnię analizują esteci ;) ). Na przykładzie mojego kawałka można zauważyć jedno. Dziwne akcenty przy frazach puszczanych od tyłu "uciekające końce słów, nadmiernie przeciągane początki" można zgubić poprzez skrzeczenie jak u mnie. Skandowane skrzeczenie gubi resztki akcentu melodycznego w naszej mowie (typowe dla nas są kadencje opadające, czyli zaczynamy zdanie lekko wyżej a kończąc na przydechu zwykle obniżamy ton wypowiedzi, chyba że zadajemy pytanie), a akcent dynamiczny brzmi nie najgorzej, ponieważ skandowanie ma to do siebie, że jest rytmiczne.
  • 0

#380

Ghand.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odsłuchałem "nightwish - amaranth" od tyłu i....

Spodobało mi się xD !

Ciekawie to brzmi, ale ukrytych wiadomości się nie doszukałem. :(

/Ghand


Edit [02.11.2007]: Żbikuś
W tym temacie piszemy tylko o utworach zawiarających ukryty przekaz, mówiąc że słuchałeś piosenek robisz zwykły Offtop.

  • 0

#381

Sezoku.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytajac wszystkie wypowiedzi od poczatku tematu bardzo wciagnolem sie w to zagadnienie.
proponuje jak ktos tu juz wczesniej wspomnial
Jcek kaczmarek - mury
Grabaz i strachy na lachy - raissa
eminem - my name is oraz slim shady (glownie refreny)
przyznam ze najbardziej intryguje mnie korn i zepppelin
najbardziej zaskakujace jest jednak to ze w niketorych anglojezycznych piosenkach slychac polskie slowoa

Użytkownik Sezoku edytował ten post 18.12.2007 - 00:09

  • 0

#382

Bravo.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W piosence Cinq G-Odpukaj Pan odwracając początek słychać "To jest tak, że my to robimy codziennie po prostu(i coś tam mówi ale muzyka resztę przygłusza)" Ale tutaj słychać mocno i wyraźnie-zamierzony efekt


Odwróciłem i dałem na wrzuta.pl

<a
href="
http://www.wrzuta.pl/audio/8bxWVSeIXu/odpu...n_mowa_odwrotna" target="_blank">http://www.wrzuta.pl/audio/8bxWVSeIXu/odpu...n_mowa_odwrotna</a>


On dokładniej mówi: "To jest tak, że my to robimy codziennie po prostu JUST A LOUD.

a tak pozatym to te słowa wyglądają jak puszczone normalnie. Czy przypadkiem nie majstrowałeś w tym jeszcze?
  • 0

#383

Sezoku.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

skoro Korn potrafil zrobic piosenke sluchjac od tylu tak samo jak normalnie to czemu oni by nie mogli wplesc tego??
  • 0

#384

shoter.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W piosence Cinq G-Odpukaj Pan odwracając początek słychać "To jest tak, że my to robimy codziennie po prostu(i coś tam mówi ale muzyka resztę przygłusza)" Ale tutaj słychać mocno i wyraźnie-zamierzony efekt


robimy coś tam na amen w piwnicy po prostu :)

dokończenie ;)


biorąc to na serio to on kogoś zabił w piwnicy ;f

ja *** mało jest piosenek na świecie ludzie czasem tak sie trafi i *** nie chce psuć tematu ale obrzydzacie mi niektóre piosenki a przecież jest tyle piosenek,że to proste że akurat może mieć takiego pecha że mu sie tak ułoży


ktoś musi mieć dużego pecha :) .żeby kilka zdań ułożyć....

Użytkownik shoter edytował ten post 19.12.2007 - 18:20

  • 0

#385

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś musi mieć niezłego pecha, że to akurat on ma raka wątroby..
klik
  • 0

#386

Leni.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o ja ******** nudzilo mi sie to zaczolem sie tym bawic i np. slynny plik parabole tancza(www.paraboletancza.com) brzmi jak ruski rap po odwroceniu a w piosence cliver zaufaj mi slychac slowa jesli mozesz to daj...


ide szukac dalej :)
  • 0

#387

Gside.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

hm . chyba jeszcze nikt o tym nie pisałem , wiec będę pierwszy <haha>
Hm . Więc w 1980 roku został zastrzelony JOhn Lennon. Stało się to pare dni po wydaniu jego kolejnej płyty. Na krążku znalazło się kilka pozycji jego żony - Yoko Ono, w tym piosenka Kiss KIss Kiss . Co dziwna . gdy puści się ją do tył można usłyszeć wyraźnie słowa " I shot John Lennon "
Zgłębiając się dalej w jego życiorys możemy się dowiedzieć , że lennon i jego żona mieli "drobny" kryzys pod koniec swojego życia . Co prawda ponoć znaleziono jego mordercę, ale niogdy nic nie wiadomo jak to jest z tymi babami. W każdym bądź razie Yoko nie chciała i nie chce aby nazwisko zabójcy zostało podane do opinii publicznej :D
ozdr ^^
  • 0

#388

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeeee, wreszcie ktoś odkopał ten temat :)
a tak poza tym... tak można usłyszeć "I shot John Lennon" ale w innej piosence (nie pamiętam tytułu :P ) ktoś, chyba Yoko mówi słowa "I've become a naked" a od tyłu można usłyszeć "Satan, look at me please" nom backmasking jest dziwny.
  • 0



#389

Double_G.
  • Postów: 59
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam kawałek Led Zeppelin Stairway To Heaven a tak w ogóle to tu jest kilka przykładów i to z tekstem:
http://jeffmilner.com/backmasking.htm
Enjoy :)
  • 0

#390

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gotha catch 'em all, gotha catch 'em all (play it reverse) enyoj
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości oraz 0 użytkowników anonimowych