Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mowa odwrotna


  • Please log in to reply
546 replies to this topic

#391

Broken.
  • Postów: 178
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta strona byla tu podawana kilka razy. STH od tyłu brzmi calkowicie bez sensu, to podswiadomosc. Niektorych slow nie da sie w ogole normalnie rozroznic.
  • 0

#392

Gside.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Jeeee, wreszcie ktoś odkopał ten temat :)
a tak poza tym... tak można usłyszeć "I shot John Lennon" ale w innej piosence (nie pamiętam tytułu :P ) ktoś, chyba Yoko mówi słowa "I've become a naked" a od tyłu można usłyszeć "Satan, look at me please" nom backmasking jest dziwny.


Yoko jest dziwna ^^
A co do i shot john , to na pewno było w Kiss Kiss Kiss :)
  • 0

#393

Princess.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W piosenkach Beatlesów można dużo usłyszeć, bo oni zawsze robili sobie jaja. :D Sam John mówił o tym w Anthology. John Lennon miał dużo dziwnych pomysłów przy nagrywaniu. Afera ze 'śmiercią' Paula śmieszyła ich i nie zdziwiłabym się, jeżeli by coś tam zamieścili (o ile oczywiście by się dało).
Natomiast w Kiss, Kiss, Kiss nic nie słyszę. I myślę, że to bez sensu. Bo przecież Johna nie zabiłaby Yoko, a każdy wie, że Johna zastrzelił mark david chapman (specjalnie piszę małymi literami - fanatyzm).

Każdy usłyszy, co chce. Kiedyś wsłuchiwałam się w Revolution #9 Beatlesów i nic nie słyszałam. Ale koniecznie chciałam usłyszeć słowa Johna o rzekomej śmierci Paula i w końcu usłyszałam.
Btw, Revolution #9 to dziwna piosenka sama w sobie.
  • 0

#394

wrooblas.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

strasznie mi się ten temat znudził, choć tak mnie kiedyś interesował... Sadzę jednak że jest całkowicie przewałkowany.
  • 0

#395

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do tego "I shot John Lennon"... ja tam słysze "aj at o leo". Nadinterpretacja po prostu.
Ludzie szukają sensacji po prostu, wystarczy odwrócić coś i usłyszeć "blablablabla ZEJN (lub ZEJTN) blablabla" i od razu myślimy ze tam jest jakis "satan" :|
  • 0

#396

maly_pinki.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może odświeżam temat ale wczoraj przeczytałem każdą stronę tego tematu i bardzo mnie to zainteresowało , jak pisaliście odsłuchałam piosenki k44 +/- od tyłu potem wszedłem na youtube i znalazłem w komentarzach wszystkie teksty co on mówi od tyłu i naprawdę sam to słyszałem teraz popróbuje z innymi piosenkami bo to naprawdę ciekawy temat
moje przemyślania nad piosenką k44 +/- .
Ja myślę że to było świadome posunięcie magika ponieważ nie możliwe jest żeby całość sie układała w sensowne zdania jak puścicie piosenkę normalnie to niby czemu tak śpiewa różnie intonując ponieważ żeby od tyłu też było to coś co chciał przekazać bo niemożliwe że całość to jeden wielki przypadek
edit:
w piosence Wzgorze Ya-Pa-3 & Trzyha-Warszafski Deszcz - Ja Mam To co ty często słychać słowa "walcze już" i inne tekst ale narazie ciężko zrozumiec jak wyłapie dokładnie to napisze
edit2
nie jetem na 100% pewny ale o tej piosence "ja mam to co ty" to jest raczej "welcze już (dalej nie zrozumiały krótki bękot ipotem słowa) możesz zamknąć oczy" jedynie to wychwyciłem z jednego wielkiego bełkotu

Użytkownik maly_pinki edytował ten post 30.12.2007 - 16:17

  • 0

#397

Fanatyk.
  • Postów: 131
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eksperymentowałem trochę z tym, próbowałem odwracać inne kawałki ale nigdy nic nie wychodziło :/
  • 0

#398

Drusilla.
  • Postów: 85
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W piosence Linkin park "Wake" po odwroceniu slychac "U should brush Ur teeth and wash Ur hands" xD
Normalnie on spiewa "I should not wake again" ^^
Wielu ludzi po odwroceniu piosenki slyszy, ze powinni wyszczotkowac zeby i umyc rece :lol3: To nawet zabawne jest. :mrgreen:
  • 0

#399

Moonchild.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Linkin Park - Numb piosenka od tyłu. Mógłby mi ktoś podać co tam słyszycie od tyłu i to przetłumaczyć?, A i polecam sprawdzić piosenki Iron Maiden oraz Ac/Dc (niektórzy sądzą że Ac/Dc to Anti Christ/Devil Children <lol2>)
  • 0

#400

NIKROY.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zna ktos wilekiego człowieka (jak dlamnie fanu hh) Magika ? Paktofonika , Kaliber 44 , napisal on PIOSENKE +/- w ta i w tamtą strone xD Lolz xD
  • 0

#401

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

NIKROY, na przyszłość przeczytaj cały temat zanim odpowiesz -_-
  • 0



#402

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie trzeba odwracać, żeby móc doszukiwać się jakiś ciekawych tekstów.

Zapraszam:
tu: http://pl.youtube.co...h?v=uYwS9k1ZexY
tu: http://pl.youtube.co...h?v=hOgALTFzFbQ
i tu: http://pl.youtube.co...h?v=eIpysEyLfrk

To wszystko działanie na podświadomość, sami dostrajamy to co słyszymy tworząc tekst.

Ale tak czy inaczej filmiki wymiatają :) I ładnie obrazują przesadę co do Mowy Odwrotnej.

Użytkownik Apophis_ edytował ten post 06.01.2008 - 18:39

  • 0

#403

majsza.
  • Postów: 66
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio kompletnie dla jaj puściłem sobię piosenkę Grupy Operacyjnej "Badz Sobą" od tylu i w refrenie słychać ewidentne "możesz z nim, możesz z nią" xD Rozwalilo mnie to, bo jest przy slowach "nie majdanem i nie doda" :D

Dalej byl tylko belkot...
  • 0

#404

kamil36s.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie sobie przesłuchałem System of a Down - Sugar od tyłu... Na miejscu "I killed everyone" (do przodu) pojawia się wyraźne "Now we're friendly" (od tyłu) Ot, taka ciekawostka
  • 0

#405

Emoboy.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja odwrócilem piosenkę Frontside'u - Mały sekret
Udało mi sie wyłapać duzo treści np.

''Im Im Im a murder!"
"Co? nie mogę sie zmienić! Wiele ie mogę zmienić!"
"Namaszczę twe nadzieje!"
"Nie pozwól sie skonać.. nie poddaj się!"

A najdziwniejsze z tej piosenki od tylu:

"nie pozwol sie nikomu zmienić, spier... spier... spier.... mówie już!!"
"nie! mieszkańcom tej ziemii!"
cztery razy powtórzone "nie masz się z czego cieszyć!! "
"nie moge co chwile sie zmieniac!"
"Możesz swoją światłość (bełkot) ostatnia noc!!! oooo!!! tak!!!"

tekst piosenki:
http://teksty.org/f/.../malysekret.php
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych