Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mowa odwrotna


  • Please log in to reply
546 replies to this topic

#421

Blodeuwedd.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja powiem tylko tyle: trzeba mieć nieźle wyczulone ucho żeby dosłyszeć w tym wszystkim jakiś mający sens tekst. Gratuluję.
  • 0

#422

Leni.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up


Też tak na początku sądziłem. Sam przesłuchałem 5 piosenek i nic nie rozumiałem a potem już sie przyzwyczajać bełkot od słów ;p . Zobacz to nie takie trudne.
  • 0

#423

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lenny, ja jednak uważam, że to w 99,99% przypadków autosugestia. Słuchasz kilka razy i w pewnym momencie jakieś dźwięki dopasowujesz sobie do słów, które znasz, albo które Ci nawet podano na tacy. Gdyby to były prawdziwe słowa, to byś zrozumiał od razu. Jak już ktoś to powiedział w tym temacie, słowo puszczone od tyłu też się składa z sylab, nic więc dziwnego, że niektóre ciągi sylab co jakiś czas faktycznie przypominają słowa.
  • 0

#424

Blodeuwedd.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Goccolo
Zgadzam się z Tobą całym sercem, a obiema 'rencami' i nogami się pod Tobą podpisuję :)
  • 0

#425

Puszatek.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to tak nie wiem czy ktoś już tu to zamieścił ...
ale w piosence
KoRn'a Coming Undone
Vokalista śpiewa w zwrotkach o nagości "naked naked" o sercu za czymś "heart behind"
postaram się jeszcze bardziej przesłuchac bo mnie to bardzo interesuje.
  • 0

#426

Przemek6.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Kiedyś czytałem ten temat i zaobserwowałem cos takiego:
Gdy odwrócimy piosenkę " Smerfne Hity nr.3- To nasz papa smerf " (no co jak byłem mały to to słuchałem :D ) -- To nasz papa smerf- (plik juz odwrócony w czasie)- koło 10 sekundy usłyszymy:
Uou uou SMIESZNI LUDZIE SMIESZNIEJSZE USTA, Wy już macie wprawę wiec powinniście usłyszeć ;)

Użytkownik Przemek6 edytował ten post 24.03.2008 - 09:55

  • 0

#427

UFO Amator.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[...]kontrolowania umysłów młodych ludzi.

Na ludzi w wieku średnim to już w takim razie nie działa ...
Od razu widać, że pomysł kogoś w wieku średnim, ale on nie robi wojny pokoleń tylko młodzi ...
  • 0

#428

majsza.
  • Postów: 66
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://pl.youtube.co...h?v=kt4_vDTVTHg - CAŁA piosenka popularnego jesli chodzi o backmasking +/- Kalibru 44

To mnie rozwala i dziwi zarazem TaTu - Melchik Gay -
  • 0

#429

Broken.
  • Postów: 178
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to Plant w STH śpiewa całkowicie normalnie, potrafie wszystko za nim powtórzyć, chyba sie nawet nagram i to odwróce, rotfl :P

Ktokolwiek powiedział o tym, że Led Zeppelin to zespół jednego przeboju: zaprawdę powiadam Ci, zginiesz marnie.
  • 0

#430

nawiedzony_endriu.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie napisze nic nowego, moim zdaniem słyszymy to, co chcemy słyszeć. Odwróciłem sobie STH sam, i nie usłyszałem tam nic wyraźnego, tylko jakiś bełkot. Dopiero po odsłuchaniu piosenki z tekstem obok, mogłem faktycznie się mniej więcje połapać. A już absolutna porażką jest domniemane zjawisko mowy odwrotej u dzieci.. Słuchałem ostatnio nagrań peplania jakiegoś dzieciaka, a po odwróceniu pliku audio, ludzi dopatrzyli się tam "holy shit". Porażka :D
  • 0

#431

Wurdulak.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobą które lubią ostry bełkot i nie boją sie tego słuchac w nocy polecam:

Zespół Akercocke, płytka ''Antichrist''

- http://rapidshare.co...romise.mp3.html

a tutaj tylko dla twardzieli :D , nie dla ludzi o słabych nerwach :D będe dawal więcej tego typu muzyki jak ktoś chce

http://rapidshare.co...acabre.mp3.html Celtic Frost

nagrania należy odtworzyć odwrotnie samodzielnie :P miłego słuchania ....
  • 0

#432

kocik.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś w tym chyba jest... ale nie wierzę, aby to miał być ukryty przekaz do manipulacji młodzieżą, bo bylibyśmy już bezwolnymi niewolnikami, przynajmniej młodsze pokolenie (do którego należę :P ), a poza tym dlaczego na starszych to miałoby nie działać?? Może w tym być duża rola podświadomości słuchacza która za wszelką cenę stara się odnaleźć sens bełkotu, po prostu przypadek bądź funkcja naszego "syntezatora mowy" który w to co chcemy powiedzieć wplata to co myślimy... przynajmniej JA tak to widzę.

Słyszę jakieś wyrazy w piosenkach ale nie mogę znaleźć żadnego ukrytego przekazu, cała reszta (w polskich piosenkach) to dla mnie bełkot przypominający połączenie niemieckiego z rosyjskim :/
  • 0

#433

eKUL.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przesłuchałem już sporo polskich piosenek, lecz w żadnej nic szczególnego nie słyszałem. Nawet w +i- nic nie słyszę, mimo że K44 i PFK to jest to co kocham. Jednak nic nie słyszałem. Już się zbierałem do wyjścia ale coś mnie natkneło abym posłuchał jeszcze jednej piosenki i trafiło naList do M. Dżemu i mnie zatkało SZOK prawie całą piosenkę można zrozumieć. Pojawia się z 5/6 słów które są tak wyraźne ze głowa mała. Akurat wtedy kiedy muzyka nie gra. Przesłuchajcie sobie, naprawdę warto. A to niżej to co ja rozszyfrowałem, z grubsza wypisałem to co rozumiem, bo za kilka minut muszę wychodzić.

Należy do nas… w ogniu… moja droga… schodź do nas…należy do nas… moją drogą… szansa…ZARAZ…daj mu szanse…szuka…zadość…ZABIERZ ICH…zerżnęłaś…siostra…kocham… a mych…ty jesteś…NIE MA CHŁOPCY…kochamy…jednak idziesz moją drogą…chodź znów…jesteś…NIE MA CHŁOPCY SKARGI…Mamo idź…WIERZĄ…KONAM(pona, ponam konam cos takiego)






Hmm, teraz po kilku h, jak postanowiłem znowu przesłuchać, to już słyszę ale inne słowa. Co prawda z rana przesłuchałem sporo piosenek przed tą i może to moja podświadomość mówi co chcę usłyszeć.
  • 0

#434

starmageddon.
  • Postów: 24
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wierze w to ,a link kolegi NHolokausta mnie dobil,szczegolnie piosenka led zeppelin od tylu ! :grr:



a to smieszne :D
  • 0

#435

kocik.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tu macie linka do 'odkrywcy' tego zjawiska : http://www.reversespeech.com/home.htm
Gość od razu starał się na tym zarobić. Dziwne, nie? Podpisał kontrakt z policją, który, o ile wiem, już mu się skończył.
Pozdrawiam
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych