Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mowa odwrotna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
546 odpowiedzi w tym temacie

#496

Damian0511.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam, od dawna przeglądałem to forum jako zarejestrowany użytkownik, ale dopiero teraz coś tu napiszę.
Chodzi mi o Kaliber44 dam jeszcze jeden przykład backmaskingu, który znalazłem odnośnie śmierci Magika.
oto on
jeśli już było podane to sorka ;)
  • 0

#497

+ Seju -.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świetne forum, czuję, że zagoszczę tu na dłużej ;)

Co do całej akcj - Plus i Minus Magika jest naprawdę świetny, jedna krążą o tym różne opinie. Ja jestem prawie pewien, że to prawda, zwłaszcza, że Magik w kawałku nieregularnie zmienia wysokość głosu.
Sam się zabrałem za przesłuchiwanie.
  • 0

#498

bejca.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie nie doszukujcie sie w tekstach magika żadnych ukrytych przesłań. Słucham i śledze co sie dzieje na polskiej scenie Hip-Hop juz dobrych pare lat i jestem pewny ze Magik piszać teksty nie miał zamiaru niczego nam przekazać. A to ze Magik zmienia głos to jest styl tej 1 płyty kalibra tzw. PSYCHORAP. magik był naprawde dobry w tym co robił ale doszukiwanie sie takich bzdurnych przesłań w jego utworach jest poprostu jak dla mnie żenujące. Dlaczego Abradab mialby Go zabić?? Wiadomo między Yoką, Abradabem a Magikiem nieukładało sie później najlepiej ale na pewno Dab go nie zepchnoł z Bloku.!!
"Umierej umierej umierej..." :o no dajcie spokoj
  • 0

#499

koreek.
  • Postów: 43
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja mam pytanie , czy może ktoś sprawdzał jak brzmią kolendy albo czytane fragmenty Pisma Świetego w mowie odwrotnej ? :> , może doszukamy sie jakichś ciekawych rzeczy o religii chrześcijańskiej , chociaz w to wątpie , no ale zapytać musiałem bo by mi to spokoju nie dało :mgreen:
  • 0

#500

+ Seju -.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie nie doszukujcie sie w tekstach magika żadnych ukrytych przesłań. Słucham i śledze co sie dzieje na polskiej scenie Hip-Hop juz dobrych pare lat i jestem pewny ze Magik piszać teksty nie miał zamiaru niczego nam przekazać. A to ze Magik zmienia głos to jest styl tej 1 płyty kalibra tzw. PSYCHORAP. magik był naprawde dobry w tym co robił ale doszukiwanie sie takich bzdurnych przesłań w jego utworach jest poprostu jak dla mnie żenujące. Dlaczego Abradab mialby Go zabić?? Wiadomo między Yoką, Abradabem a Magikiem nieukładało sie później najlepiej ale na pewno Dab go nie zepchnoł z Bloku.!!
"Umierej umierej umierej..." eek6.gif no dajcie spokoj


Wiadomo, że ludzie szukając sensacji każde jego słowo dopasowali innemu i słyszymy o "Eleonorach" i innych głupotach. Ja jednak myślę, że mowa odwrotna istnieje i może sam Magik nie chciał jej używać, a parę zdań wysłał nam podświadomie... Ciężko to zbadać. A te akcje z Dabem to żart na sankach no ;)
Co do kolęd - zależy kto je śpiewa przecież. To nie kwestia słów, a ich wypowiadania tworzy głównie mowę odwrotną.
  • 0

#501

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Większość mowy odwrotnej to efekt naszej fantazji - szukamy na siłę tego, czego nie ma i powstają takie kwiatki. We wszystkim można usłyszeć to, co chce się usłyszeć. Kiedyś znalazłem parę tekstów typu "w krainie rotfla i dupa w Nilu" czy "mówię ci, Paweł jeszcze raz je*nie" (oba w Trollech - Kolobeh vod) słuchając czeskiego black metalu - od przodu.

Ale - napisałem "większość", nie "wszystko". Część z tego może być prawdziwa. Oczywiście mówię tu o prawdziwej, spontanicznej mowie odwrotnej, nie o tekstach, które zostały ręcznie wmiksowane w nagranie (Pink Floyd i ich "congratulations, you have just discovered a secret message" czy "Satan eats Cheez Whiz" Yankovica).

Mowa odwrotna może być dobrą rozrywką, szczególnie, gdy znajdzie się coś, czego zupełnie się nie spodziewaliśmy. :D
Niedawno dla zabawy odsłuchiwałem od tyłu dużo różnego rodzaju piosenek - oto co znalazłem w refrenie "chrześcijanin tańczy" (http://www.wrzuta.pl...scijanin_tanczy):

Wołasz, to nie jest sznia dysznia dysznia
Wołasz, to nie jest sznia dysznia dysznia
Dysznia, dysznia dysznia dysznia, gmina i ssiesz
Nie sznia dysznia dysznia gmina i ssiesz
Gdy słuch odejmą sznia, moszna, moszna
Gdy słuch odejmą szniak, moszniak, moszniak
Dysznia, dysznia dysznia dysznia, gmina i ssiesz


Jak można się domyśleć, piosenka ta dostarczyła mi rotfla na parę godzin ;)
  • 0

#502 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

W piosence I wanna be with you można usłyszeć

Who be my lover, yes baby itp. :D
  • 0

#503

darthomen.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

natomiast w piosence Muse Stockholm Syndrome w refrenie mozna uslyszec takie slowa:

You can't see me, you sneak off. I lost to love. Please ... save me". Allegedly.

lynk:
http://www.musewiki....Syndrome_(song)
  • 0

#504

aDIK!.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o Ś.P Magika i piosenki "+ i -" mozna sprawdzić tutaj
1:20 w filmiku nie jest pokazane ale słychac dosc wyraźne słowa:
pewnego dnia wylatuje przez okno Zszokowało mnie to teraz.
  • 0

#505

Maciejka.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Interesujący jest temat tej całej mowy odwrotnej. Właściwie po to założyłam tutaj konto żeby móc coś napisać :P Pierwszy raz zetknęłam się z jakimiś informacjami o backmaskingu, jeśli chodzi o "Plus i minus" Kalibra 44. Ja oczywiście, mądra, słuchałam tego późnym wieczorem :D i wcale nie dziwie się forumowiczom, że mają schizy kiedy słuchają utworów od tyłu-odbijało sie to na mnie przez kilka dni xD. Bałam się w ogóle słuchać tego od tyłu, a jak już posłuchałam-miałam jeszcze większego pietra niż przed słuchaniem:P Ale, do rzeczy. Słuchając "Plus i minus" od tyłu, faktycznie słyszałam różne słowa. Gdzieś ktoś tutaj wspominał, że słyszał: "patrzcie jaka rzeź może ja bym się pozbierał w marty ramieniach" - ja słyszałam takie właśnie słowa i to dosyć wyraźnie! Nie mam zdania jeśli chodzi o chyba już legendarne w dziedzinie backmaskingu "Stairway to heaven" , nie znam nawet tego kawałka i nie wiem o czym jest, więc może kiedyś spróbuję go odsłuchać od tyłu i napiszę co udało mi się zarejestrować - myślę że nie znając utworu, mogę wysnuć coś obiektywnego. Sprawdzę również "Smells like teen spirit" - to może być faktycznie ciekawe, ze względu na samą ciekawą postać Kurta C. :D i szczerze to się nie zdziwię jeśli znajdę tam autentyczny backmasking. A co do "Plusa i minusa" jeszcze, przeczytałam gdzieś o tym, że ponoć Magik strasznie był zaangażowany w pracę nad tym kawałkiem - nagrywał go w kółko, i mimo iż innym się podobało jego brzmienie, mimo że wszystko było ok, Magik wciąż coś w nim poprawiał. Nie za bardzo było wiadomo co. Myślę, że albo faktycznie poprawiał, aby jeszcze lepiej zawrzeć w tym backmasking (mógł przecież wtedy nagrać swój utwór i odsłuchać go od tyłu), lub też poprawiać go w kółko, ale bez zamiaru backmaskingu - może w jakiś sposób wprowadzając te poprawki nieświadomie pomagał później odsłuchać tekst słyszalny od tyłu:P Nie wiem czy tak było, to są takie moje teorie na ten temat. Intrygującym wydają mi się w tym kawałku słyszalne słowa: "lecę od tyłu uwierz" - to chyba mówi samo za siebie:D Myślę, że backmasking jest możliwy. Niektóre utwory autentycznie mogły być "robione" pod takim kątem, aby można było go wykryć, ale wszystko ma swoje granice. Nie widzę sensu w tym, aby z pojedynczych niepowiązanych ze sobą słów od razu robić backmasking i zastanawiać się, co autor miał na myśli, czy zrobił to celowo itd. Uważam również za możliwe to, że mowa wsteczna może być też takim odbiciem podświadomości, czyli np. Anka kłamie, a puszczona od tyłu mówi prawdę czy coś w tym stylu:P czyli że wypowiedzi puszczone od tyłu mogą zawierać treści, których normalnie autor utworu by nie wyjawił: jakieś tajemnice, prawdziwe zamiary... Hiuu to tyle na pierwszy post :P
  • 0

#506

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hmmm, tak sobie myślę, aby sobie zapuścić kilka kawałków tupaca od tyłu. W niektórych z nich jest coś dziwnego, tajemniczego, wcale bym się nie zdziwił gdyby coś ciekawego można byłoby usłyszeć. No ale to jutro, bo dzisiaj to aż strach czytać ten temat, a zsikałbym się chyba momentalnie gdybym teraz się w to bawił.

No właśnie, ale skąd ten strach przed takimi pierdołami? Coś mi się wydaje, że mamy go zakorzenione głęboko w podświadomości. Tylko po co, od czego?


Dopiero teraz zauważyłem, że ten temat jest świeżo odkopany. Tyle ciekawych tematów leży nietkniętych. To forum dopiero teraz zaczyna na prawdę umierać...
  • 0

#507

Maciejka.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh dlaczego się boimy? Boimy się tego co możemy usłyszeć to raz, a dwa- sama mowa odwrotna w brzmieniu jest dość hmm... przyprawiająca o dreszcze :D Po prostu brzmi strasznie. Zwłaszcza miałam schizy jak słuchałam Magika od tyłu, mając świadomość że koleś nie żyje a ja lecę od tyłu jego kawałki i szukam w nich ukrytej treści... Już to widzę jak się zeschizuję z Nirvaną. Brr, aż ciarki przechodzą. A co do programów w których możliwy jest bm - w Audacity można usuwać poszczególne ścieżki? Tak żeby móc usunąć muzykę
  • 0

#508

LS-D.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kawałki K44 rzekomo posiadające "mowę odwrotną" to bujda... To tylko nasz mózg stara się z bełkotu ułożyć słowa i układa je, ale każdy interpretuje to na swój sposób.Dodanie do puszczanego kawałka napisów (w stylu co jest zawarte w "mowie odwrotnej" w tym kawałku) tylko pomaga nam "usłyszeć" właśnie te słowa, które widzimy na ekranie. Mózg nie musi już doszukiwać się "tajnych" wyrazów, bo ma wszystko wystawione jak na tacy, co ułatwia zdecydowanie usłyszenie tych słów, które są wyświetlane.

Niezaprzeczalnym tego dowodem sa

Alternatywne wersje kawałków Behemotha, gdzie tekst nie jest po polsku, ale nasz mózg za pomocą podanych nam napisów potrafi ułożyć słowa, ba nawet zdania w jezyku polskim.

1. Tutaj mamy po polsku i angielsku(ale wyrazy po angielsku są zupełnie inne niż w tekście)
http://www.joemonste...a_alternatywna)


2. Tutaj mamy już zdecydowanie polska wersje, kawałka który jest angielski (niesamowite, nie to tylko nasz mózg) :)

http://www.joemonste...eft_Hand_Ov_God

Polecam się z tym zapoznać...
  • 0

#509

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No raczej chyba nie bujda. Puść sobie ten kawałek w dobrej jakości na dobrej jakości słuchawkach. Ja tak zrobiłem i wiele się zgadzało z tym, co zobaczyłem z napisami na youtube, a wcześniej nie widziałem napisów, ani nie słuchałem tego kawałka. Jestem pewien, że coś w tym jest. Oczywiście niektóre wyrazy, a nawet zdania są naciągane, ale wiele słychać wyraźnie. :) Dobre słuchaweczki douszne polecam, bo na głośnikach to faktycznie tylko bełkot możesz usłyszeć.
  • 0

#510

Nath.
  • Postów: 99
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A weźcie sobie przeczytajcie wiersz "Raki" normalnie i czytając słowa od ostatniego do pierwszego, jeżeli chcecie doszukiwać się ukrytych w ten sposób treści ;).
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych