tommi59
Powtarzasz stare spiskowe frazesy i propagandową papkę, zamiast szukać konkretnych informacji źródłowych.
Ten gość wyliczył sobie to prawdopodobieństwo na początku lat pięćdziesiątych, kiedy jeszcze nikt nie miał pojęcia o lotach na Księżyc.
Technologie rakietowe rozwijano dostatecznie szybko, by w latach 1961- 1967 ludzie rozpoczęli loty orbitalne w programach WOSTOK i MERCURY, WOSCHOD i GEMINI oraz SOJUZ i APOLLO. Do czasu pierwszej wyprawy w kierunku Księżyca (Apollo-
w lotach okołoziemskich miało miejsce 25 wypraw z udziałem ponad 40 ludzi. Powstały już wtedy statki załogowe trzeciej generacji zdolne wykonywać skomplikowane operacje manewrowe z dokowaniem włącznie. W okresie 1957-1967 udźwig rakiet wzrósł od 1.3 tony (rakieta Sputnik) do 125 ton (rakieta Saturn V). Technologia rakietowo-kosmiczna zdynamizowała rozwój wszystkich ważnych dziedzin nauki i przemysłu. Trzeba być ignorantem, żeby o tym nie wiedzieć.
Od organizowania lotów załogowych i kierowania nimi są powołane do tego wyspecjalizowane ośrodki NASA. Jak dotąd żaden, wypadek zakończony śmiercią załogi (mam na myśli pożar kabiny Apollo 1 w 1967, eksplozją paliwa podczas startu CHALLENGERA 22 lata temu oraz katastrofę Columbii w 2003) nie był sprawą tajną i zawsze rozpatrywały je publicznie pracujące komisje. Przyczyny tych wypadków są dokładnie opisane, dane dostępne. Nikt tu niczego nie tuszował, zatem Twoje zarzuty są wzięte z sufitu. CIA zajmuje się zupełnie innymi sprawami.
Jeśli chodzi o kratery powstałe po upadku członów S-IVB, szczegółowe dane o miejscu ich zderzeń są znane, lecz nie będę Ci podawał tych danych, bo i tak ich nie zweryfikujesz. Jednak radzę zajrzeć gdzie trzeba, bo już powinien Ci niedowiarku ten kaktus wyrastać
Wyobraź sobie, że istnieje zdjęcie takiego krateru, wybitego przez ostatni stopień rakiety SATURN V wyprawy Apollo-14. Spadł on w zachodnim rejonie księżycowej równiny "Mare Cognitum" i został sfotografowany z pokładu statku macierzystego wyprawy Apollo-16. Wklejam fotkę ogólną, gdzie widać obszar o wymiarach 3.8x5.4km, niżej dodaję silne zbliżenie samego krateru, który w tym przypadku ma średnicę ponad 60 metrów.
http://www.hq.nasa.g...362/hrp126a.jpghttp://www.hq.nasa.g...362/hrp126b.jpgDla lepszego wyobrażenia wielkości stopnia S-IVB dodaję fotkę fabryczną oraz zdjęcie przedstawiające S-IVB po odrzuceniu go na trasie lotu ku Księżycowi (wyprawa Apollo-17).
http://www.cloudster...e/S4B/s4b55.jpghttp://www.hq.nasa.g...148-22714HR.jpg