Zdjęcia z lądowań statków Apollo są robione z dalszych orbit Lunara, a tym samym na max ustawce kończą się możliwości aparatu. Przeważnie jest to zawsze taka sama perspektywa od góry, czyli zdjęcia wydają się płaskie słabo czytelne. Jak Nasa sama udowodniła na powyższych zdjęciach jest możliwość wykonania tak szczegółowych zdjęć, że pownniśmy widzieć szczeguły pojazdów i ocenić że są one właśnie nimi!
Tu nie potrzeba podstaw znajomości urządzeń i pojazdów tylko konkretne zdjęcia, które są w mocach możliwości Nasa.
Dager, odnosze wrażenie, że nie znajde takiego zdjęcia bo go nie ma. Nasa robi nas w jajo.
Jeżeli sie myle, pokaż mi dowód z Lunara lub z innych sond
Niepotrzebnie zgadujesz i wysnuwasz niedorzeczne wnioski (spiskujesz), zamiast zagłębić się w temat.
Zdjęcia miejsc lądowania modułów LM (jak również bezzałogowych statków i pojazdów ZSRR) były i w dalszym ciągu są robione z róznej wysokości - od ~100km do ~21km, pod różnymi kątami i przy zmiennym oświetleniu. Podałem Ci najnowszy link: http://featured-sites.lroc.asu.edu/
z gotowymi zdjęciami (jest ich 124) a Ty - z uporem godnym lepszej sprawy, zwyczajnie ściemniasz. Pytam więc, kto tu czegoś nie rozumie? Bo rzeczywiście nic z tego nie rozumiesz albo celowo kręcisz.
Podałeś przykład ukośnego zdjęcia (to ostatnie na dole), na którym mamy lądowisko Apollo 16 w rejonie Tautus-Littrow. Wykonano je 28.05.2012 z wysokości 92km a kameray były odchylone od pionu o 59 stopni. Dlaczego nie zwróciłeś uwagi na zapisane po prawej stronie podstawowe parametry zdjęcia z których najwazniejsza jest rozdzielczość? Stoi tam jak byk - 4.0m/piksel! Przy takiej rozdzielczości nie widać lądownika. Jest to jedynie prezentacja ogólnego widoku lądowiska, które widzieli astronauci nadlatując w lądowniku.
Jakie masz wyobrażenie i jakich szczegółów się spodziewałeś po tych zdjęciach, skoro dalej nie rozumiesz, o co chodzi? Jedne z lepszych zdjęć lądowiska Apollo 16 wklejam dla przykładu niżej. Masz je w linku i ma ono swój numer katalogowy (M177535538L).
Ostatni raz pytam; Czy rozumiesz, co to jest rozdzielczość zdjęcia wyrazona w pikselach? Piksel jest najmniejszym elementem obrazu i sam w sobie nie jest detalem. Detal tworzą co najmniej dwa lub cztery przyległe piksele. Jeśli więc, jeden piksel pokrywa powierzchnię o wymiarach - 0.5metra x 0.5 metra, to na takim zdjęciu najmniejsze dostrzegalne obiekty mają rozmiary 1 metra! Stojące na Księżycu moduły lądujące LM mające formę ośniościanu o średnicy ~4,5m, to taka powierzchnia będzie pokryta liczbą 60-70 pikseli. Czy teraz pojmujesz, jakie szczegóły można dostrzec na tych zdjęciach? W październiku ub roku LRO obnizył orbitę tak, by móg sfotografować lądowiska Apollo z wysokości nawet 21km. Nie można zejść niżej, gdyż przy prędkości 1650m/sek obraz ulega deformacji. Kamery LROC mają matryce liniowe i nie fotografują, tylko skanują teren, podobnie jak domowy skaner.
Ps. Jeśli już ktoś robi kogoś w jajo, to zapewne Ty sam siebie.