Skocz do zawartości


Zdjęcie

Medytacja i po chwili dziwne "łaskotanie" i "skurcze"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

swoj_Login.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam


opisze mój problem,
zaczynam medytacje
wchodze w stan odprezenia, zaczynam wizualizowac sobie że uwalniam sie z mojego ciala fizycznego... po chwili czuje moje cialo... "astralne" mocniej niz fizyczne


po pewnym czasie przestaje czuc dlonie rece nogi, gdy dochodze do glowy... najczesciej musze przerwac bo albo zaczynaja mnie "łaskotać" usta
albo dostaje taiego dziwnego skurczu w nogi lub rece
tak jakby takie drobne napreżenie miesnia np ud... samo mi zaczyna "skakac" bardzo mi przypomina o ciele fizycznym co rowna sie wybijanie z medytacji


8 na 10 moich medytacji tak sie konczy, chcialbym to zmienic... bo czuje ze blokuja mi te fizyczne odczucia moj rozwoj, (do czasu)



zastanawia mnie czy powodem tych "skurczy" nie jest przypadkiem złe ubranie, zbyt "obcisle"
choc zdaza sie mi takie cos wylacznie podczas medytacji?


moze ktos mi cos doradzic?
moze ktos ma podobne dylematy do moich?


pozdrawiam
  • 0

#2

Leniek.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te skurcze to według teorii głoszonej przez ludzi wierzących w PSI to wibracje, czyli zaczynamy odczuwać wstrząsy na poziomie molekularnym.

Wersja dla sceptyka: odpływa krew lub zmniejsza się prędkość jej przypeływu i po kolei wyłączają się receptory
  • 0

#3

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wersja dla sceptyka: to pierwszy objaw w wpadania w trans. to nic innego jak objaw autosugestii. Zanim wziąłeś sie za medytacje trzeba było poczytać na ten temat, a w szczególności o treningu autogennym. Wiesz...podczas medytacji/transu możesz czuć milion igieł, a i tak będzie to rodzaj wizualizacji w autohipnozie..
  • 0

#4

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet najstarsze księgi podają : zanim siądziesz do medytacji = rozluźnij mięśnie. Poćwicz, porozciągaj się.
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych