No to już przegięcie lekkie jest żeby cały świat drżał przez tak naprawdę mały kraik, powiem więcej, to mi się w pale nie mieści.
No nie przesadzaj z tym CAŁYM ŚWIATEM ja tam wojnę nuklearną mam gdzieś a nawet cieszę się na myśl o takiej
Napisano 10.06.2009 - 18:34
No to już przegięcie lekkie jest żeby cały świat drżał przez tak naprawdę mały kraik, powiem więcej, to mi się w pale nie mieści.
Napisano 10.06.2009 - 18:55
PAP, KK/12:02
Rosja niezadowolona z działań Ukrainy
Rosja jest niezadowolona, że decyzje dotyczące stacjonującej na Ukrainie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej Ukraińcy podejmują bez konsultacji z Moskwą. Powiedział o tym wiceminister spraw zagranicznych Rosji Grigorij Karasin, podczas odbywającej się w Kijowie narady podkomisji ukraińsko-rosyjskiej komisji międzypaństwowej ds. Floty Czarnomorskiej.
- Nie ukrywam, że nie wszystkie kwestie są proste. Coraz częściej musimy rozmawiać o jednostronnym zaostrzeniu przez stronę ukraińską porządku przekraczania granicy (ukraińskiej) dla okrętów Floty Czarnomorskiej i porządku przemieszczania się oddziałów floty poza miejsca stacjonowania, wprowadzonym wiadomymi dekretami prezydenta Ukrainy - oświadczył Karasin.
W sierpniu 2008 roku prezydent Wiktor Juszczenko wydał dekret, zgodnie z którym dowództwo rosyjskiej floty zobowiązane jest do informowania władz w Kijowie o wszelkich ruchach swych żołnierzy, pojazdów i okrętów z co najmniej 72-godzinnym wyprzedzeniem.
Dokument ten był następstwem zaangażowania Floty Czarnomorskiej w wojnę rosyjsko-gruzińską. Rosjanie określili dekret Juszczenki jako nieprzyjazny.
Źródło: www.onet.pl
Napisano 11.06.2009 - 18:00
Natomiast nasi jajogłowi są zadowoleni w 100 % z działalności Ukrainy.....Rosja niezadowolona z działań Ukrainy
Napisano 19.06.2009 - 22:15
Napisano 19.06.2009 - 22:37
Akt wandalizmu, zapewne nie zrobił tego jeden "koleś", ale cała paczka, wspierających. Kompletny brak szacunku dla sąsiednich państw .Jak bym dorwał tego kolesia który to zrobił to kazał bym mu te bazgroły zlizywać, nie policja i inne takie, czekałbym aż wszystko jęzorem zliże, nauczyło bo to tego człowieka takich rzeczy więcej nie robić.
MSZ na wszystko reaguje "nic" .A co na to nasze MSZ ? Ze względu na braterską przyjaźń głów państwa oczywiście nic
Napisano 20.06.2009 - 00:33
Powinna istnieć , taka instytucja "czyścicieli" , coś jak Świeci z Bostonu, którzy by tłumaczyli wszystkim złym ludziom, że nie należy źle postępować, a inni źli ludzie widząc rozsmarowane zwłoki swoich kolegów, sami by wyciągnęli lekcję :)
Jak bym dorwał tego kolesia który to zrobił to kazał bym mu te bazgroły zlizywać, nie policja i inne takie, czekałbym aż wszystko jęzorem zliże, nauczyło bo to tego człowieka takich rzeczy więcej nie robić.
Napisano 20.06.2009 - 10:01
Powinna istnieć , taka instytucja "czyścicieli" , coś jak Świeci z Bostonu, którzy by tłumaczyli wszystkim złym ludziom, że nie należy źle postępować, a inni źli ludzie widząc rozsmarowane zwłoki swoich kolegów, sami by wyciągnęli lekcję
Jak bym dorwał tego kolesia który to zrobił to kazał bym mu te bazgroły zlizywać, nie policja i inne takie, czekałbym aż wszystko jęzorem zliże, nauczyło bo to tego człowieka takich rzeczy więcej nie robić.
Napisano 11.03.2011 - 08:35
16:14, 10.03.2011 /PAP
Amerykanie w Polsce? Rosja odpowie
"CZEGO NATURALNIE NIE CHCIAŁABY CZYNIĆ"
Rozmieszczenie w Polsce amerykańskich oddziałów wojskowych spowoduje zmianę "planu rozwoju" rosyjskich sił zbrojnych, ostrzega Moskwa.
- Jeśli chodzi o rozmieszczenie elementów systemu obrony przeciwrakietowej i pododdziału sił powietrznych USA na terytorium Polski, to problem ten nas niepokoi i nurtuje - oświadczył rzecznik rosyjskiego MSZ Aleksandr Łukaszewicz.
- W wypadku realizacji tych planów, zmuszeni będziemy uwzględniać takie przedsięwzięcia na polskim terytorium w planach rozwoju naszych sił zbrojnych, czego naturalnie nie chcielibyśmy czynić - dodał. Plany, które ogłosiła administracja USA rzecz jasna kłócą się z decyzjami, podjętymi podczas ostatniego szczytu NATO-Rosja w zeszłym roku w Lizbonie, w tym przez przedstawicieli Stanów Zjednoczonych Aleksandr ŁukaszewiczŁukaszewicz nie sprecyzował jednak, jak konkretnie Rosja zamierza zareagować.
"Plany kłócą się z ustaleniami"
Rzecznik zaznaczył, że temat globalnej tarczy antyrakietowej USA nie jest nowy. - System ten ma być budowany w kilku etapach do 2020 roku. Nasi eksperci oceniają, że pierwsze dwa etapy nie stwarzają ryzyka naruszenia parytetu strategicznego - wyjaśnił.
- Jednak później w Europie zamierza się ulokować antyrakiety, które potencjalnie będą mogły przechwytywać rosyjskie międzykontynentalne rakiety balistyczne, co oczywiście odbije się na parytecie strategicznym i na interesach bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej - podkreślił.
Łukaszewicz przekazał, że strona rosyjska "mówiła to na różnych szczeblach polskim partnerom i przedstawicielom amerykańskiej administracji". - Plany, które ogłosiła administracja USA rzecz jasna kłócą się z decyzjami, podjętymi podczas ostatniego szczytu NATO-Rosja w zeszłym roku w Lizbonie, w tym przez przedstawicieli Stanów Zjednoczonych - powiedział.
Rzecznik zauważył, że "rezultaty szczytu NATO-Rosja są ukierunkowane na inne rozwiązania, które byłyby przyjmowane wspólnie i które miałyby znaczenie dla bezpieczeństwa nie tylko Rosji, lecz również sojuszników w Europie". - Rozwiązania te powinny co najmniej zagwarantować wzajemne niewymierzanie potencjałów przeciwko drugiej stronie - oznajmił.
Clinton zapowiada żołnierzy
Zamiar rozmieszczenia w Polsce bazy sił powietrznych Stanów Zjednoczonych i elementów ich tarczy antyrakietowej potwierdziła w zeszłym tygodniu sekretarz stanu USA Hillary Clinton przed rozmowami z polskim ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim w Waszyngtonie.
W czasie wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w grudniu 2010 roku w Waszyngtonie ogłoszono plan rotacyjnej obecności w Polsce amerykańskich samolotów F-16. Z kolei o planach ulokowania w Polsce mobilnych naziemnych rakiet SM-3, które mają być elementem zmodyfikowanej tarczy antyrakietowej USA, amerykański prezydent Barack Obama poinformował we wrześniu 2009 roku.
Obama ogłosił wówczas rezygnację z planów rozmieszczenia w Europie Środkowej elementów stacjonarnej tarczy antyrakietowej USA. Koncepcja poprzedniej administracji Stanów Zjednoczonych zakładała ulokowanie 10 rakiet przechwytujących dalekiego zasięgu w Polsce i radaru w Czechach. Obama - z powodu wątpliwości co do skuteczności tego systemu i ze względów finansowych - odstąpił od tamtych planów na rzecz rozmieszczenia w Europie mobilnych naziemnych rakiet SM-3, dotychczas wytwarzanych w wersji morskiej.
Pociski w Polsce ok. 2018 roku
Pierwsze bazy rakiet SM-3 powstaną na Bałkanach około 2015 roku. Kolejne, w tym w Polsce, około 2018 roku. Pociski te mają mniejszy zasięg niż antyrakiety, których wyrzutnie administracja George'a W. Busha zamierzała rozmieścić w Polsce, i nie mogą zwalczać rakiet międzykontynentalnych.
Według rosyjskich ekspertów, rakiety SM-3 w zmodyfikowanej wersji Block IIA mogą być wykorzystywane do przechwytywania rakiet balistycznych.
mtom/k
Źródło: www.tvn24.pl
Użytkownik Sentinel edytował ten post 11.03.2011 - 08:37
Napisano 28.03.2011 - 15:24
13:55, 28.03.2011 /tvn24.pl, Interfax
Rosyjska armia 20 lat za NATO. Podpatrują Polaków i Czechów
GORZKA DIAGNOZA NAJWAŻNIEJSZEGO GENERAŁA
Fot. US GovernmentRosyjska armia - zdaniem jej dowódcy szokująco zacofana
- Nauka wojenna i armia Rosji zostały daleko w tyle za wiodącymi krajami Zachodu - przyznaje szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Na posiedzeniu Akademii Nauk Wojennych gen. Nikołaj Makarow podkreślał, że Rosja przespała burzliwy rozwój nowych form i sposobów prowadzenia wojny w ostatnich 20 latach. Zmianie tego stanu rzeczy służy realizowana od dwóch lat reforma armii. Gen. Makarow przyznał, że pewne rozwiązania, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestię żołnierzy kontraktowych, Rosja podpatruje u członków NATO, m.in. Polski i Czech.
- W tym czasie, gdy cały świat rozwijał technologie kosmiczne, systemy informacyjne, masowo kupował broń, u nas stawiano na masową armię i zakup w rodzimej zbrojeniówce przestarzałego sprzętu - grzmiał gen. Nikołaj Makarow.
Wiodące armie świata, wg generała, przeszły od wielkich sztabowych działań liniowych wielomilionowych armii do obrony manewrowej nowej generacji wyłącznie profesjonalnie przygotowanych sił zbrojnych.
Słabość rodzimego uzbrojenia
Od pewnego czasu krytyka pod adresem przestarzałego modelu armii płynie z różnych kierunków, nawet z Kremla. Ale najbardziej krytyczni są sami generałowie.
W marcu dowódca sił lądowych gen. Aleksandr Postnikow stwierdził na posiedzeniu komitetu obrony i bezpieczeństwa Rady Federacji (wyższa izba parlamentu), że nowe rodzaje uzbrojenia produkowane w Rosji przegrywają z systemami przeciwpancernymi, artylerią i bronią strzelecką produkowanymi w krajach NATO i w Chinach.
Jako przykład, generał podał nowy czołg T-90, będący modyfikacją sowieckiego T-72. Co gorsza, mówił Postnikow, czołg jest też drogi. Kosztuje 118 mln rubli. Według generała, za taką sumę można by kupić 3 niemieckie Leopardy, technicznie nie gorsze od T-90.
Kontrakty zamiast poboru
Decyzję o reformach podjęto po wojnie z Gruzją w 2008 roku. Jednym z głównych założeń jest zmniejszenie udziału żołnierzy poborowych w armii docelowo do 10-15 proc. stanu osobowego sił zbrojnych. Zwiększy się za to liczba żołnierzy kontraktowych.
- Na przykład, w siłach zbrojnych Czech jest tylko 10-15 proc. poborowych - powiedział gen. Makarow, nie ukrywając, że w tej sprawie Rosja będzie się wzorowała na krajach NATO.
Zwiększenie liczby żołnierzy kontraktowych do 425 tys. "to tylko pierwszy etap". Celem reformy jest przejście na niemal w pełni armię kontraktową.
Makarow przyznał, że autorzy reformy z uwagę przyglądają się rozwiązaniom w armiach Polski, Czech i Bułgarii. - Żołnierz kontraktowy sił zbrojnych Polski dostaje dziś miesięcznie 1,1 tys. dolarów, z czego 700 dolarów - za służbę, a 300-400 dolarów - na cele mieszkaniowe. W Czechach żołnierz kontraktowy dostaje 700 dolarów. Oprócz tego 500 dolarów na cele mieszkaniowe. My także dążymy do osiągnięcia takiego poziomu - powiedział szef Sztabu Generalnego.
Mniejsza armia, więcej oficerów
Po posiedzeniu kolegium Ministerstwa Obrony 18 marca, minister Anatolij Sierdiukow ogłosił, że zredukowana zostanie łączna liczebność armii rosyjskiej, a jednocześnie w jej szeregach wzrośnie liczba żołnierzy kontraktowych.
Do 2012 roku siły zbrojne Rosji mają się zmniejszyć z 1,2 mln do 1 mln ludzi. Blisko połowa z nich będzie na kontrakcie.
Ważnym elementem reformy będzie zwiększenie korpusu oficerskiego ze 150 tys. do 220 tys. To konieczne dla podniesienia poziomu wyszkolenia armii i lepszego wykorzystania nowych technologii. - To nowe rodzaje wojska, które teraz budujemy, m.in. obrona powietrzno-kosmiczna, i właśnie dla nich potrzeba nowych oficerów - powiedział Makarow.
Prawdziwe pożegnanie z Armią Czerwoną
Warto przy tym pamiętać, że reforma armii rosyjskiej to nie tylko zmiana liczebności i struktury osobowej. To także rozbudowa sił specjalnych, nadanie im zdecydowanie większej mobilności, odejście od koncepcji wielkiej wojny frontowej do działań o skali regionalnej.
To także przezbrojenie oraz - co chyba najważniejsze - zmiana systemu dowodzenia. Przejście od modelu korpusowo-dywizyjnego do brygadowego (także wzory zachodnie) to największa zmiana w rosyjskiej armii od czasów rewolucji bolszewickiej i wojny domowej.
//gak/k
Źródło: www.tvn24.pl
Użytkownik Sentinel edytował ten post 28.03.2011 - 15:26
Napisano 28.03.2011 - 15:44
Napisano 28.03.2011 - 16:28
Użytkownik ViRuS edytował ten post 28.03.2011 - 16:29
Napisano 28.03.2011 - 20:09
Wkleiłeś ten sam artykuł w dwóch tematach
Napisano 08.04.2011 - 17:42
18:12, 08.04.2011 /PAP
Rosjanie dobiorą się do Skype'a i Gmaila?
ZAKUSY FEDERALNEJ SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA
Fot. TVN24Na Łubiance mają pomysł
Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa żąda dostępu do szyfrowanej łączności, jaką zapewniają Skype, Gmail i Hotmail. Według FSB niekontrolowane korzystanie z takich usług może stworzyć wielkie zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.Według agencji Interfax, szef centrum komunikacji FSB Aleksandr Andriejeczkin poinformował o tym jedną z rosyjskich komisji rządowych.
Reuters informuje, że minister łączności i środków przekazu Igor Szczogolew oświadczył, iż nie ma żadnych planów zakazania w Rosji Skype'a, Gmaila, czy Hotmaila.
Agencja dodaje zaś, że "źródło na Kremlu" powiedziało jej, iż propozycja FSB jest tak radykalna, że nawet nie zasługuje na komentarz. "Jednak tak zdecydowane oświadczenie przedstawiciela FSB, głównej sukcesorki radzieckiego KGB, wzbudzi zapewne obawy, że niektórzy rosyjscy oficjele chcieliby ograniczyć komunikację internetową przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi" - pisze agencja Reuters.
Prowokacja?
W środę ofiarą cyberataku padła strona, na której bloga prowadził prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Już wtedy opozycyjny polityk Władimir Ryżkow, również aktywny bloger na LiveJournal, ostrzegał, że atak może być prowokacją.
- Zapewne jesteśmy świadkami ćwiczeń przeprowadzanych w celu zapobieżenia niepokojom społecznym podczas wyborów do Dumy w grudniu i prezydenckich w marcu - twierdził Ryżkow.
\\mtom
Źródło: www.tvn24.pl
Użytkownik Sentinel edytował ten post 08.04.2011 - 17:42
Napisano 15.04.2011 - 20:38
18:20, 15.04.2011 /RIA Novosti
"Niewidzialna" broń Rosjan. Projekt 20380
WODOWANIE KORWETY ŻYWY W PETERSBURGU
W Stoczni Północnej w Sankt Petersburgu zwodowano niewidoczną dla radarów korwetę klasy Stierieguszczij (Projekt 20380). Może ona być przystosowana do niszczenia okrętów podwodnych, nawodnych, samolotów albo może służyć wsparciem jednostkom desantowym.
Więcej przeczytasz na forum paranormalne.pl tutaj
Użytkownik Sentinel edytował ten post 15.04.2011 - 20:41
Napisano 22.04.2011 - 20:48
dzisiaj, 19:41 KLe / newsru.com
W Rosji powstaje wojsko obrony kosmicznej
Na polecenie prezydenta Dmitrija Miedwiediewa do końca 2011 roku w Rosji powstanie nowy oddział sił zbrojnych - wojsko obrony kosmicznej. Dowódca wojsk kosmicznych Rosji Oleg Ostapienko potwierdził to w dzisiejszej rozmowie z dziennikarzami. Według jego informacji prace nad utworzenie tego oddziału są już bardzo zaawansowane – informuje newsru.com.
Ostapienko ujawnił także, że program rozwoju pierwszego kosmicznego systemu ostrzegania przed atakiem rakietowym jest "aktualny i jego potencjał będzie wykorzystywany zgodnie z zatwierdzonym planem". Odpowiadając na pytanie, kiedy można uruchomić pierwsze satelity nowej generacji, odpowiedział ogólnie: "mogę jedynie powiedzieć, że takie plany są tajne".
Dowódca potwierdził, że nowe środki kontroli przestrzeni powietrznej, nad którymi pracują Rosjanie, mogą być wykorzystywane do walki z asteroidami, które mogą zagrażać Ziemi.
Decyzję o utworzeniu wojsk obrony kosmicznej podjął prezydent Rosji w 2010 roku. Ogłoszono ją w listopadzie i przesłano do akceptacji Zgromadzenia Federalnego. Miedwiediew zaproponował połączenie w ramach jednego systemu dowodzenia i kontroli strategicznej obrony przeciwrakietowej i ostrzegania i kontroli przestrzeni kosmicznej.
Podczas spotkania z dziennikarzami generał OIeg Ostapienko mówił także o postępach w pracach nad zaawansowanym rozwojem rakiet nośnych. Budowa takiej rakiety klasy Sojuz-2-1 jest zakończona.
Źródło: http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html
Cóż, sam nie wiem, jak się do tego ustosunkować. Przygotowanie na wojnę 'kosmiczną', czy tylko próba ochrony własnych terenów i Ziemi przed zagrożeniami z kosmosu? ;0
Użytkownik Matthew edytował ten post 22.04.2011 - 20:49
0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych