Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7697 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#2551

Frank Drebin.
  • Postów: 106
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Ill
Czyli na tym nagraniu mamy smuge aerodynamiczna, w ktorej zachodzi zjawisko iryzacji?
http://www.youtube.com/watch?v=q28dQaaLQGQ&feature=player_embedded
Czemu zatem smuga aerodynamiczna nie pojawia sie na czubkach skrzydel samolotu?

Dla mnie smuga aerodynamiczna zawsze kojarzyla sie z taka smuga
Dołączona grafika
ktora mozemy czesto obserwowac przy ladowaniu, startowaniu samolotu, a nie z taka zaprezentowana przeze mnie na dwoch nagraniach, gdzie smuga pojawia sie jedynie na czesci skrzydel i do tego wylatuje z roznym natezeniem. Dla mnie jest to ewidentny oprysk z poukrywanych dysz samolotu. Przyznam szczerze, ze nigdy nie widzialem smugi aerodynamicznej samolotu lecacego wysoko na niebie przed data rozpoczecia rozpylania aluminium. Zawsze widzialem jedynie smugi kondensacyjne w ilosci dokladnie takiej, ile samolot mial silnikow. Ani wiecej ani mniej. Teraz nagle, po latach dowiaduje sie, ze samolot moze zostawiac za soba smuge aerodynamiczna, ktora tak samo jak ta niby kondensacyjna moze zostawac na niebie godzinami, moze byc ukladana w kratownice i zamieniac sie w chmury. A pamietajmy, ze smugi aerodynamiczne powstają bardzo często na końcach skrzydeł, na skutek spadku ciśnienia, a co za tym idzie temperatury. Na koncach skrzydel a nie na polowie ich powierzchni.

Ill a co Ty napiszesz o tym dokumencie "What in the world..?"? Ogladales? Przekonal Cie, a jesli nie to z jakimi jego fragmentami sie nie zgadzasz i dlaczego? Widze, ze moge z Toba powaznie i spokojnie porozmawiac, bo osobnikow takich jak Kostek niestety, ale wypada omijac szerokim lukiem. Nie dorosli do powaznej rozmowy.

do ponizszego postu - tak, jestem głupi, nie dorastam Ci do pięt i będę się dzisiaj walił. Jezeli na innym IP bedziesz reprezentowal taki sam poziom, to niestety z czasem moze Ci tych IP zabraknac.

A pisalem, ze Oni dysponuja wieloma IP - tak z ciekawosci sprawdzil bym ile osob z ankiety to te same persony z roznymi IP. Nigdy sie tego nie dowiemy, ale widzicie państwo, jakie osoby zaprzeczaja chemtrails, jaki poziom soba reprezentuja i jakimi srodkami dysponuja, by stwarzac wrazenie, ze to my jestesmy w mniejszosci, a nie Oni.

Użytkownik Frank Drebin edytował ten post 26.06.2011 - 23:00

  • 0

#2552

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[...]

Dołączona grafika
Ostrzeżenie i dwa tygodnie urlopu. Niestety nie mogę dać większej kary.
Aquila


edit Yawgmoth
Ale ja mogę. Przyznaję kolejne ostrzeżenie za wyjątkowo agresywną i wielokrotną obrazę. Jest to trzecie ostrzeżenie, zatem...
Dołączona grafika
Do zobaczenia za 30 dni.

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 27.06.2011 - 12:18

  • 0

#2553

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli na tym nagraniu mamy smuge aerodynamiczna, w ktorej zachodzi zjawisko iryzacji?

Tak to właśnie wygląda.

Czemu zatem smuga aerodynamiczna nie pojawia sie na czubkach skrzydel samolotu?

Smuga aerodynamiczna staje się widoczna, gdy para wodna zacznie się skraplać, a żeby do tego doszło muszą być do tego odpowiednie warunki.
Nie wiem jak dokładnie projektuje się profile skrzydeł, ale wydaje mi się, że decydujące znaczenie w tym przypadku ma ich konstrukcja. Powoduje ona inny przepływ powietrza przy kadłubie samolotu i inny przy czubkach skrzydeł, przez co przy kadłubie smuga "już" powstaje, a na czubkach "jeszcze" nie. Warunki atmosferyczne też są oczywiście ważne. Być może samolot znalazł się właśnie w warunkach granicznych dla powstawania takich smug i tylko konstrukcja skrzydła powoduje tą różnicę.

Dla mnie smuga aerodynamiczna zawsze kojarzyla sie z taka smuga

I to jest takie samo zjawisko, ale zachodzi w innych warunkach, dlatego też wygląda nieco inaczej.

Teraz nagle, po latach dowiaduje sie, ze samolot moze zostawiac za soba smuge aerodynamiczna, ktora tak samo jak kondensacyjna moze zostawac na niebie godzinami, moze byc ukladana w kratownice i zamieniac sie w chmury.

Obie smugi różnią się tylko sposobem powstania, bo gdy się już utworzą, są dokładnie tym samym i podlegają takim samym wpływom warunków atmosferycznych.
O tym jak powstają chmury ze smug i jaki wpływ na to mają warunki atmosferyczne było już mówione wiele razy.

Ill a co Ty napiszesz o tym dokumencie "What in the world..?"? Ogladales? Przekonal Cie, a jesli nie to z jakimi jego fragmentami sie nie zgadzasz i dlaczego? Widze, ze moge z Toba powaznie i spokojnie porozmawiac, bo osobnikow takich jak Kostek niestety, ale wypada omijac szerokim lukiem. Nie dorosli do powaznej rozmowy.

Tak oglądałem, ale nie w całości. Postaram się zapoznać z tym filmem na świeżo i go skomentować, gdy czas na to pozwoli.

Użytkownik Ill edytował ten post 26.06.2011 - 23:03

  • 0

#2554

Frank Drebin.
  • Postów: 106
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Ill
Niech uzytkownicy sami zadecyduja, co ich bardziej przekonuje, bo tak mozemy do rana o tych smugach ;)

Tak oglądałem, ale nie w całości. Postaram się zapoznać z tym filmem i go skomentować, gdy czas na to pozwoli.

To czekam z niecierpliwoscia na Twoj komentarz. Dobranoc.
  • -2

#2555 Gość_scigany

Gość_scigany.
  • Tematów: 0

Napisano

Wczoraj na kanale NG był swietny program pewna kobieta opowiadała jak dzień przed spadnięciem substancji galaretowatej na miasto w Angli,niebo było pokryte niczym szachownica smugami chemicznymi,oczywiście stwierdzono że nie ma to nic wspólnego z tym tematem.Wszystkie osoby które dotykały substancji zachorowały (pobyt w szpitalu 5 dni zawroty głowy omdlenia) próbki tej substancji zostały wysłane do instytutu aby zbadać co to za świństwo,okazało się że w owej substancji znaleziono 2 rodzaje bakteri, bardzo niebezpiecznej dla ludzi.
Mało tego, Pan który robił badania nad tą substancją, ocenił ją że jest to w jakimś stopniu matryca,po kilku dniach próbki substancji zniknęły,kiedy zapytał kierownictwa gdzie są próbki, odpowiedziano że lepiej niech nie pyta.
Na szczęście pewna kobieta zachowała troszeczkę galarety w lodówce,próbka już nie poszła do tego samego instytutu z wiadomych względów, ale do innego,gościu który to badał odkrył BIAŁE KRWINKI tylko jakby troszkę inne,zostało to potwierdzone przez innego fachowca w tej dziedzinie,niestety następne badania już nie mogły być prowadzone, ponieważ ostatnia próbka tej galaretki "wyparowała" , oczywiście nikt nic na ten temat nie wie.
"Badania czerwonego deszczu w Indiach" (następna ciekawostka) oczywiście smugi chemiczne nie mają z tym nic wspólnego.Rząd podał do wiadomości publicznej że czerwony deszcz padający w Indiach jest skutkiem burz paskowych z nad Sahary. Na szczęście mamy ludzi myślących którzy nie zaufali Rządowi,zajęła się tym grupka ludzi i prowadzono badania,okazało się że w tym deszczu nie ma żadnych drobin piasku z nad Sahary ale jest coś niesamowitego,odkryto czerwone krwinki,bez kodu DNA.
To tylko taka ciekawostka dla ludzi szukających prawdy czyli "spiskowców smug chemicznych" ;)
Pozdrawiam "minusowych" w tym temacie.

Oczywiście to tylko 2 przykłady,a są ich setki na świecie.
  • -1

#2556

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm, ciekawe, ale gdzie dowody? Jakie jest powiązanie chemtrails z tym "czymś"? I jak to coś przetrwałoby lot na ziemię?

Pozdrawiam wszystkich lubiących naukę i logiczne myślenie w tym temacie.

Pozdrawiam
  • 1

#2557

Frank Drebin.
  • Postów: 106
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

PaZi a moze Ty ogladales ten dokument "What in the world..?"? Przedstaw zatem z czym sie w tym dokumencie nie zgadzasz. Konkretne fragmenty, ktore Ciebie nie przekonuja, a ktore sa przekonywujace. Bede sie kazdego z Was po kolei o to pytal, bo dyskusja pomijajaca ustalenia i wnioski zawarte w tym dokumencie nie ma najmniejszego sensu.

***

Co do smug aerodynamicznych, to troche poszperalem. Nie ma za duzo informacji na ten temat, jednak znalazlem strone "National Weather Service Forecast Office" http://www.erh.noaa....ail/index.shtml na ktorej jest taki dzial "Weather in Action: Contrails", jak nazwa wskazuje traktujacy o rodzajach smug pozostajacych za samolotem.

Otoz wyroznione sa dwa rodzaje smug

-kondensacyjne

Dołączona grafika

oraz

-aerodynamiczne

Dołączona grafika
opis: The second method of formation occurs when an airplane flies through air that is clear but has a relative humidity near 100 percent. The pressure change generated by the air flow over the wing tip causes a reduction in temperature and results in complete saturation of the air. The turbulent vortex generated by the wing tip completes the process and a contrail is generated behind the wing tips (Figure 2). These contrails are not as pronounced as those formed by engine exhaust and are comparatively rare. Contrails formed by this process are sometimes called aerodynamic trails.

A wiec, tak jak pisalem, smuga areodynamiczna powstaje na koncach skrzydel i jest cienka. Nijak ma sie to do smug, ktore zaprezentowane sa na dwoch nagraniach, na ktorych widzimy szeroka smuga, ktora nie wychodzi z koncowek skrzydel, tylko od ogona do 3/4 skrzydel.

http://www.youtube.com/watch?v=_QCi82-84nI

Użytkownik Frank Drebin edytował ten post 27.06.2011 - 19:34

  • 0

#2558

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

PaZi a moze Ty ogladales ten dokument "What in the world..?"? Przedstaw zatem z czym sie w tym dokumencie nie zgadzasz. Konkretne fragmenty, ktore Ciebie nie przekonuja, a ktore sa przekonywujace. Bede sie kazdego z Was po kolei o to pytal, bo dyskusja pomijajaca ustalenia i wnioski zawarte w tym dokumencie nie ma najmniejszego sensu.


Skoro tak się upierasz to ok. Poczekaj tylko do końca sesji.

Pozdrawiam
  • 1

#2559

Kurdimol.
  • Postów: 102
  • Tematów: 3
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Skoro to jest ważne zdaniem gościa niepoważnego ,jakim jest Franek - dlaczego jeszcze tego nie oglądnąłeś teraz deklarując ?
I znowu będzie tak że Franek bałaganek będzie coś tam opowiadanek.Licentia poetica, powiedzmy

Użytkownik Kurdimol edytował ten post 27.06.2011 - 17:03

  • -1

#2560

Mariush.
  • Postów: 4324
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Widzę, że się przez niedzielę trochę namnożyło...

Frank,
widzę, że nadal z premedytacją unikasz odpowiedzi na moje raczej proste pytanie. Twoje podejście coraz bardziej zaczyna przypominać mi taktykę stosowaną przez Quintusa Maximusa. Na szczęście, z Tobą da się jeszcze jakoś dyskutować.

A co do pytania. Może jak umieszczę je na początku, to Ci nie umknie:

To ciekawe, jak wytłumaczysz fakt, że naturalne chmury piętra wysokiego typu cirrus, cirrocumulus czy cirrostratus mogą na niebie wisieć długimi godzinami? Przecież też składają się z kryształków lodu.



AMS jako towarzystwo jest wydawcą różnych periodyków naukowych poświęconych meteorologii. Artykuły do nich piszą naukowcy z różnych instytutów, także zagranicznych. Gdybyś nie wykazywał się aż tak wielką ignorancją i lenistwem

Ignorancja i lenistwo? Ogladnales ten fenomenalny dokument "What in the world are they spraying?"? Jezeli ogladnales i nadal nie wierzysz w to, ze rozpylaja aluminium to jestes niesamowicie wielkim niedouczonym Ignorantem przez duze I, jezeli natomiast nie ogladnales tego dokumentu to jestes niesamowicie wielkim Leniem przez wielkie L.

Ja o chlebie, Ty o niebie. Znowu odpowiadasz tak jakoś obok tematu. Może choć jednym zdaniem ustosunkujesz się do faktu, że jednak istnieją poza AMS publikacje naukowe sprzed 1997 roku dotyczące smug kondensacyjnych?

A skoro już wspomniałeś o filmie, to zajmijmy się nim.
Film oglądałem, bo był już tutaj linkowany. Chyba nawet nieraz. Ogólnie jest dość nudny. Sporo ględzenia, trochę narzekania, a wszystko okraszone jakimiś wzniosłymi manifestami. Odniosę się do kilku, ale raczej dość istotnych kwestii.

Powiedz mi Frank, jak to w końcu wg Was jest z tymi PRAWDZIWYMI smugami kondensacyjnymi? E. Grifiin określający się jako znawca w tej dziedzinie stwierdza w filmie, że PRAWDZIWA, rasowa smuga kondensacyjna nie jest dłuższa niż 10-20 długości samolotu. To daje przeciętnie gdzieś 500-1000 m całkowitej jej długości, a przy prędkości przelotowej samolotu rzędu 900 km/h (250 m/s) ok. 2-4 s średniego czasu jej trwania.

Ty kilka dni temu dawałeś im znacznie więcej:

Dlaszy los smugi kondensacyjnej zawsze byl jeden i nieublagany - smuga znikala po kilkunastu/kilkudziesieciu sekundach.



A teraz, jak widzę, poszedłeś już konkretnie - kilka minut!

No i co z tą piosenką? Dlaczego ją zignorowałeś?

No ale o czym ma to swiadczyc? Przelecialy odrzutowce, zostawily smugi kondensacyjne, ktore na niebie zostaly kilka minut i przez chwile wygladaly jak struny od gitary, pani z gitara to zobaczyla i napisala piosenke.

Jak tak dalej pójdzie, to za 2-3 strony okaże się, że to już jest kwadrans. ;)

Chyba nie zaprzeczysz, że Twoje wyjaśnienia są coraz bardziej naciągane ...
Ale czego nie robi się dla sprawy ;)

Nawiasem mówiąc, to taka kilkuminutowa smuga to już jest dość konkretny okaz. Jeśli przyjmiemy skromnie, iż ten czas wynosi tylko 3 minuty, to otrzymamy smugę 45-kilometrowej długości (przy 900 km/h). Gdyba taka zawisła nam nad głową na wysokości 10 km, rozciągała by się gdzieś na 3/4 nieboskłonu (ok. 130 stopni kątowych).


A jeśli już jesteśmy przy tych dłuższych smugach. Czy to, co widzimy na poniższym filmie to już chemtrail, czy jeszcze zwyczajny contrail:
http://www.youtube.com/watch?v=Sg9J_ge3Cvo
?
------------------

Dobra, to był wstęp. Teraz druga sprawa - rozpylanie glinu. Czy taka działania mają w ogóle sens?
Tą kwestię już kiedyś na forum poruszałem, ale nie zaszkodzi jej przypomnieć i przy okazji odrobinkę rozwinąć.

Postanowiłem odpowiedzieć na poniższe pytania:
1. Czy jest możliwe trucie ludzi glinem rozpylonym w atmosferze za pomocą samolotów?
2. Jaką masę glinu trzeba byłoby rozpylić w atmosferze, aby uzyskać w nim stężenia odpowiadające normom bezpieczeństwa dla człowieka?


Na początek można jak najbardziej poprawnie przyjąć, że substancje rozpylane na wysokościach przelotowych, tj. ok 10 km, wskutek istnienia wielkoskalowej cyrkulacji (m.in. prądy strumieniowe) ulegną znacznemu rozproszeniu w atmosferze. A co za tym idzie, nie jesteśmy w stanie praktycznie w ogóle przewidzieć miejsca, w którym opadnie dany 'oprysk'. Jedyne co możemy zrobić to uśrednić jego wkład w objętości całej atmosfery.

Wg norm obowiązujących w Polsce dawka LOAEL (Lowest Observed Adverse Effect Level - Najniższa Dawka Ujawnienia Zatrucia) dla frakcji respirabilnej w przypadku glinu wynosi 10 mg/m3. NDS (Najwyższe Dopuszczalne Stężenie) wynosi natomiast:
- dla frakcji respirabilnej 1,2 mg/m3
- dla pyłu całkowitego 2,5 mg/m3

Substancja o stężeniu większym niż NDS, ale mniejszym od LOAEL nie będzie już obojętną dla organizmu, ale jednocześnie nie będzie jeszcze dawać obserwowalnych, bezpośrednich objawów zatrucia. A tego właśnie nam potrzeba.

Rzecz jasna, powyższe wartości NDS i LOAEL ustalono biorąc pod uwagę specyficzny cykl oddziaływania czynnika, a mianowicie 40-godzinny tydzień pracy (8 h * 5 dni). W naszych obliczeniach założymy jednak ciagłe szkodliwego czynnika, a zatem owe liczby wymagają uśrednienia po całym tygodniu, czyli 168 h (24 h*7 dni). Z racji tego wszystkie podane wcześniej limity trzeba jeszcze bardziej zaostrzyć – dokładnie zmniejszyć 168/40 = 4,2 razy.

Otrzymujemy zatem dla glinu:
LOAEL – 2,4 mg/m3
NDS (resp) – 0,3 mg/m3
NDS (całk) – 0,6 mg/m3

Do obliczeń dolnej granicy przyjmiemy bardziej restrykcyjną wartość NDS (dla frakcji respirabilnej): 0,3 mg/m3, czyli 3*10-7 kg/m3. Odpowiemy sobie teraz na drugie pytanie.

Najpierw musimy obliczyć rozpatrywaną objętość powietrza.
Weźmy pod uwagę warstwę o grubości ok. 10 km. Przy powierzchni Ziemi wynoszącej 510 mln km2 daje to objętość atmosfery:
V = 510*106 km2 * 10 km = 5,1*109 km3 = 5,1*1018 m3.

Proste obliczenie daje nam masę:
M = 5,1*1018 m3 * 3*10-7 kg/m3 = 1,5*1012 kg = 1,5*109 t = 1,5 miliarda ton glinu!

Czy to dużo? To niedorzecznie dużo zważywszy na fakt, że przykładowo roczna, światowa produkcja aluminium (przerób rud i odzysk) w 2009 roku wyniosła zaledwie 37,3 mln ton. Ok. 40 razy mniej! A liczyliśmy zaledwie dla NDS.

Oczywiście, ktoś zaoponuje, że 10-kilometrowa warstwa to przesada. "Oprysk" będzie opadać i jego stężenie będzie większe w niższych, gęstszych warstwach troposfery. Ok. Możemy ograniczyć rozpatrywaną grubość warstwy atmosfery 10-krotnie, do np. 1 km (poniżej tej wysokości mamy niemal 3/4 powierzchni lądów, więc wynik trucia powinien być zadowalający). To pozwoliłoby dziesięciokrotne zmniejszyć ilość potrzebnego glinu – zeszlibyśmy do poziomu 150 mln ton. Wynik niemal równie niedorzeczny jak poprzedni.
Myślę, że tym sposobem odpowiedzieliśmy sobie także na pytanie pierwsze...


Została jeszcze jedna interesująca kwestia do poruszenia.
Owe ''opryski'' dotrą w końcu do powierzchni ziemi. Czy taka metoda nasycania gleby glinem ma w ogóle sens?
Okazuje się, że nie ma najmniejszego. Jest bezsensowna i zupełnie nieefektywna. Dlaczego?

Glin stanowi ok. 8% masy litosfery, wchodzi w skład ok. 250 minerałów budujących ziemskie skały (gł. glinokrzemianów). Same glinokrzemiany wraz z krzemianami stanowią 95% skał. Zatem absurdem jest opryskiwanie ziemi czymś, co już w niej i to w olbrzymich ilościach występuje. W takiej sytuacji jedyne co trzeba tylko zrobić, to ten glin ze wspomnianych minerałów uwolnić. A można to zrobić bardzo łatwo. Tak naprawdę dzieje się to już od wielu lat, gdyż aktywny glin w postaci jonowej z minerałów tworzących gleby uwalnia się w wyniku oddziaływania kwaśnych deszczy (a dokładne reakcji z kationami wodorowymi) spowodowanych przemysłową emisją kwasowych tlenków (gł. siarki i azotu). W ten sposób gleby ulegają zakwaszeniu, a stężenie aktywnego, przyswajanego przez rośliny i zwierzęta glinu w glebie cały czas stopniowo wzrasta.

Przy potencjale powyżej opisanych procesów chemicznych marne ok. 40 mg/m2 powierzchni Ziemi uzyskane po całkowitym opadnięciu postulowanych w filmie 20 mln ton glinu to tyle co nic. Dawka LD50 glinu (droga pokarmowa; w postaci azotanu) wynosi ok. 300 mg/kg masy ciała (24 g dla dorosłego o masie 80 kg)

Źródła danych i informacji:
Glin w środowisku przyrodniczym a jego toksyczność
NORMATYWY HIGIENICZNE W POWIETRZU ŚRODOWISKA PRACY USTALONE PRZEZ ZESPÓŁ EKSPERTÓW DS. CZYNNIKÓW CHEMICZNYCH W 2002 R
ALUMINUM STATISTICS - USGS
Hipsometria lądów

Na razie może tyle....
  • 16



#2561 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

No dobrze panie Mariuszu,
Teraz moja kolej.
Skoro nie widzisz sensu opryskow jakichkolwiek z uzyciem glinu, to jak moje slonko dostaje sie on do wody, gleby, a zatem naszych buraczkow i marchewki, ale jest on rowniez w soli szczegolnie tej zdrowej morskiej, ale nie tylko.

Postanowiłem odpowiedzieć na poniższe pytania:
1. Czy jest możliwe trucie ludzi glinem rozpylonym w atmosferze za pomocą samolotów?

Postanawiam odpowiedziec na pytanie i zrobie to na swoj sposob:

Biomolmed
Niepubliczny Zaklad Opieki Zdrowotnej publikuje o niebezpieczenstwach zatruc wynikajacych z...nadmiaru ( w ostatnim czasie) w organizmie pewnych pierwiastkow:

Glin (Aluminium) (Al)
Szkodliwy wpływ glinu na organizm człowieka związany jest z różnymi zespłami chorobowymi: encefalopatią (dializacją) i demenacją typu Alzheimerowskiego, a ponadto z osteomalacją, wapnieniem tkanek miękkich, zanikiem elastyczności błon komórkowych oraz z niedokrwistością. Neurotoksyczna rola glinu nie jest jeszcze w pełni wyjaśniona.

Własności
Dotychczas uważano, że związki zawierające glin są nieszkodliwe dla zdrowia. Stąd, alkaliczne związki aluminium znalazły zastosowanie w leczeniu stanów nadkwaśności, szczególnie w chorobie wrzodowej. Są to takie preparaty jak: Alugastrin Alumag, Maalox, Gelatum Aluminium phoshoricum. Potocznie związki powyższe określa się mianem "mleczko aluminiowe". W świetle obecnych danych aluminium wchłania się z przewodu pokarmowego i ulega kumulacji w tkankach. Toksyczność aluminium nie jest jeszcze w pełni poznana, jednak dane jednoznacznie wskazują, że zwiększona zawartość aluminium w tkankach organizmu jest zawsze niekorzystna dla zdrowia. Aktualne badania wskazują na znacząco zwiększone narażenie środowiskowe na aluminium. Ujawniają się objawy nadmiernej kumulacji aluminium w tkance mózgowej, głównie w postaci zaburzeń pamięci i zaburzeń równowagi. W przeważającym stopniu uszkodzenie neuronów (komórek mózgowych) jest nieodwracalne. Współczesne dane naukowe wskazują, że glin zmniejsza aktywność centralnego układu nerwowego blokując potencjały czynnościowe komórek nerwowych. Glin wiąże się z DNA komórek nerwowych, blokuje ważne enzymy centralnego układu nerwowego jak: ATP-azę Na/K oraz heksokinazę ponadto zmniejsza wchłanianie zwrotne podstawowych neurotransmiterów mózgu: dopaminy, nor adrenaliny, serotoniny. Wielu uczonych podkreśla związek kumulacji aluminium z chorobą Alzheimera oraz z chorobą Parkinsona.

Źródła glinu - warzywa pochodzące z gleb zakwaszonych, w Polsce ok. 60% gleb jest zakwaszonych, przy niższym pH aluminium, które jest stałym składnikiem gleb, ulega w większym stopniu zjonizowaniu, powoduje to zwiększoną asymilację aluminium przez system korzeniowy roślin. Dodatkowo proces ten jest nasilony przy niedoborach glebowych magnezu i potasu. Aluminium występuje w napojach w puszkach aluminiowych, w pokarmach pieczonych w folii aluminiowej w lekach alkalizujących zawierających związki aluminium, w wodzie z wodociągów (jeśli zawiera zwiększone ilości aluminium) w pieczywie jeśli zawiera tzw. proszek do pieczenia, w soli kuchennej jeśli zawiera związki aluminium zapobiegające jej wilgotnieniu, aluminium zawiera również wybielana sztucznie mąka związkami glinu, oraz naczynia aluminiowe, jeśli używa się fluorowanej wody, która sprzyja uwalnianiu glinu w trakcie gotowania.

Dawka
Dawka z pożywieniem 2-45 mg/dzień, dopuszczalna 60 mg/dzień. Średnia dzienna dawka glinu pobierana przez dorosłego człowieka wynosi około 45 mg.

Nadmiar
Niektóre ograniczne połączenia glinu (zwłaszcza z lipidami) wykazują zwiększoną zdolność do przenikania przez błony biologiczne stanowiąc zagrożenie dla organizmu. Glin jest szybko wydalany ze zdrowego organizmu. Nadmiar aluminium powoduje zaburzenia procesów metabolicznych związanych z enzymami zależnymi od wapnia, magnezu, a także żelaza. Glin łatwo wchłaniany w przewodzie pokarmowym szybko dostaje się do krwi, z której także jest szybko wydalany z moczem. Przy uszkodzeniach funkcji nerek usuwanie glinu z organizmu jest ograniczone i następuje jego nagromadzenie w różnych narządach, a przede wszystkim w komórkach mózgowych i w kościach. Przy zatruciu glinem objawy mogą być następujące: zaparcia, pocenie się, nudności, osłabienie. Niedobór żelaza prowadzi do odkładania się glinu i wystąpienia swoistej postaci niedokrwistości."

Mam pytanie w zwiazku z tym, czy:
1. bierzesz pod uwage mozliwosci kumulowania sie pierwiastka w organizmie?
2. Bierzesz pod uwage jego niezwykle latwa rozpuszczalnosc w wodzie?
3. Rowniez, czy jest w tych przemysleniach reakcja z fluorem zawartym w wodzie?
4. Oczywiscie brales pod uwage ilosc kupowanych przez nas puszek z konserwami, cola i piwem itp. wiec pewnie ten glin tez liczyles?
5. Jak glin dostal sie wogole do wody WODOCIAGOWEJ tworzac w niej osady? A co jak woda posiada juz glin i fluor jednoczesnie, oraz
czajniczek/garnek tez bedzie aluminiowy?
6. Skad sie wzielo nagle tyle glinu ze niepokoji Niepupliczny Zaklad Opieki Zdrowotnej?

A teraz po co rozpylac glin...

Moja teoria, osobista teoria.

Wynalazek XIX w. termit to mieszanka drobin aluminium i tlenku żelaza. Spala się (utlenia) gwałtownie powyżej punktu topnienia stali, więc stosuje się go do spawania i cięcia metali. W postaci nano (idealnie rozdrobniony i wymieszany „super-termit”), jest paliwem rakietowym i środkiem wybuchowym, ale można nim topić i ciąć stal.
Termit jest mieszaniną pirotechniczną zdolną do wytworzenia temperatury 3000 stopni Celsjusza. W skład tej mieszanki wchodzi glin (aluminium) oraz tlenek żelaza (III) w proporcji objętościowej 1:1. Mieszaninę tą wynalazł w 1893 roku niemiecki chemik Hans Goldschmidt. Ze względu na swoje właściwości mieszanka ta jest do dziś stosowana w przemyśle. Podczas spalania tej mieszanki powstaje ciepło (3000 o C), dość mocne światło oraz ciekłe żelazo. To ostatnie spowodowało, że termit jest stosowany do spawania szyn. Wówczas ciekłe żelazo wypełnia wewnętrzne warstwy styku szyn. Taki spaw jest bardzo trwały. Termit stosowany jest także w hutnictwie do wyrobu czystych metali z ich rud. Między innymi termit zastosowano podczas projektu Manhattan, w celu uzyskania czystego uranu. Mieszanina ta stosowana jest także w wojsku. Przy użyciu granatów termitowych można bez konieczności wywoływania głośnej eksplozji zniszczyć broń przeciwnika. Termit po prostu topi broń, a więc nie nadaje się już ona do użycia.

Nasuwa mi sie pytanie, czy czasem pod pretekstem (moze nawet prawda) ochrony przed efektem cieplarnianym, przy okazji skutecznie nie "rozbraja" sie opryskiwanych terenow? Nie glupim by bylo upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, z czego jedna pieczen jest zaslonka, zreszta niezla, dla drugiej pieczeni? Oprysk lepszy i tanszy niz koszty wywiadu i ewentualnych dzialan majacych na celu unieszkodliwienie broni na terenie przeciwnika.
Komentarz pozostawie kolegom, a jesli bedzie trzeba to bar tez zastosuje odpowiednio, naukowo oczywiscie.

Ps. A to jeszcze apropo wiekszej ilosci glinu rozpylanego od wydobywanego:

"Wolny metal otrzymał po raz pierwszy w 1825r. duński chemik i fizyk H. Ch. Oersted, redukując bezwodny chlorek AlCl3 amalgamatem potasowym. Stosowaną obecnie elektrolityczną metodę produkcji glinu opracowali w latach 1887-1888 niezależnie od siebie Francuz P. L. T. Heroult i Amerykanin Ch. M. Hall."

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 28.06.2011 - 20:39

  • -2

#2562

Jitsu.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Przewertowałem temat.

Niestety obawiam się że przypadki niektórych forumowiczów są dość patologiczne. Nie mówię tego w celu ubliżenia im w żaden sposób. Całkowicie szczerze i z dobrą nadzieją uważam że powinni zgłosić się o pomoc do profesjonalisty.

Moja sąsiadka uważała że ma grzyb i wilgoć na ścianie bo co wieczór mówiąc eufeministycznie, załatwiam swoje potrzeby fizjologiczne na przylegającą ścianę. Oczywiście wytłumaczenie pt. "awaria instalacji wodno-sanitarnej" wychodzi z gry, gdyż to głupie i nielogicznie, prawda? Hydraulik został oskarżony o fabrykowanie dowodów i spiskowanie ze mną. Ot, taka mała dygresja.

Do rzeczy:

@mag1-21

Źródła glinu - blablabla [...]


BUJDA Nie powiedzenie całej prawdy to prawie kłamstwo. Zrobiłeś to zakładam z niewiedzy więc klasyfikuję tylko jako bujdę. Czemu? O tym niżej.

1. bierzesz pod uwage mozliwosci kumulowania sie pierwiastka w organizmie?
2. Bierzesz pod uwage jego niezwykle latwa rozpuszczalnosc w wodzie?
3. Rowniez, czy jest w tych przemysleniach reakcja z fluorem zawartym w wodzie?
4. Oczywiscie brales pod uwage ilosc kupowanych przez nas puszek z konserwami, cola i piwem itp. wiec pewnie ten glin tez liczyles?


1) Pewnie. Czemu nie. Nic to nie zmienia. Nadal mało skuteczna metoda podtruwania.
2) Podobnie jak cyjanku potasu. Efekt ten sam, a za to o ile szybciej.
3) Nie każda woda jest fluoryzowana. W USA odsetek jest bardzo wysoki - około 2/3 wody. W polsce fluor występuje w butelkach wody mineralnej. Powodzenia.
4) Ma się to nijak do chemtrails'ów. Trujemy się dużo skuteczniej tysiącem innych świnstw

6. Skad sie wzielo nagle tyle glinu ze niepokoji Niepupliczny Zaklad Opieki Zdrowotnej?


6) Popularny dodatek w odżywkach dla sportowców. Nie jestem dietetykiem, nie pytaj. A o DRASTYCZNYM wzroście ich popularności mówić nie muszę. Przejdź się na dowolną siłownię.

Moja teoria, osobista teoria.


Obalona. Spróbuj dodać termit do paliwa w swoim benzyniaku, jeśli posiadasz. Z góry informuję że to żart i nie odpowiadam za skutki. Silniki odrzutowe są równie delikatne.

Użytkownik Jitsu edytował ten post 29.06.2011 - 00:35

  • 9

#2563

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

mag
Nie wiem czy cię zrozumiałem, ale czy ty przypadkiem nie sądzisz, że oni chcą wszystko pokryć termitem, żeby łatwiej było nas podpalić?

Pozdrawiam
  • 5

#2564

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

mag
Nie wiem czy cię zrozumiałem, ale czy ty przypadkiem nie sądzisz, że oni chcą wszystko pokryć termitem, żeby łatwiej było nas podpalić?

Pozdrawiam


Nie jesteś sam :) Też tak zrozumiałem :P
To już nie trujemy tylko będziemy podpalać ;D no cóż - teoria ewoluuje ;)
  • 1

#2565 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Niestety obawiam się że przypadki niektórych forumowiczów są dość patologiczne. Nie mówię tego w celu ubliżenia im w żaden sposób. Całkowicie szczerze i z dobrą nadzieją uważam że powinni zgłosić się o pomoc do profesjonalisty.

Mowiles o szkodliwej spolecznie ignorancji? To sie zgadzam, wystarczy poczytac troche o paliwach i ich produkcji.

Obalona. Spróbuj dodać termit do paliwa w swoim benzyniaku, jeśli posiadasz. Z góry informuję że to żart i nie odpowiadam za skutki. Silniki odrzutowe są równie delikatne.


Kraking to termiczna albo katalityczna degradacja węglowodorów, która pozwala na uzyskanie substancji o mniejszych masach cząsteczkowych. Benzyny otrzymane w wyniku krakingu mają większą zawartość węglowodorów aromatycznych oraz alkenów niż benzyny otrzymane z ropy naftowej w wyniku zwykłej destylacji. Kraking polega na tym, że produkty destylacji ropy naftowej, które zawierają kilkanaście atomów węgla w swoich cząsteczkach (frakcje olejowe) podgrzewa się do około 500ºC. Wiązanie pomiędzy atomami węgla ulega rozerwaniu i łańcuch węglowodorowy rozpada się na mniejsze. Można powiedzieć, że z oleju otrzymuje się benzynę. Jeśli kraking zachodzi w obecności katalizatora to wystarczy zastosowanie temperatury około 400-500ºC. Katalizatorami stosowanymi w tym procesie są krzemiany cyrkonu, magnezu i glinu.

Aby zmienić skład frakcji benzynowych (uszlachetnić benzyny, które zostały otrzymane w wyniku destylacji) stosuję się reforming. Tak podnoszona jest liczba oktanowa benzyny oraz otrzymuje się areny oraz alkeny. Liczba oktanowa określa jakość benzyny, a im większa jest jej wartość tym lepsza jest benzyna.
Reforming (reforming katalityczny, reformowanie benzyny) to wysokotemperaturowe ogrzewanie lekkich frakcji ropy naftowej lub produktów krakingu pod zwiększonym ciśnieniem w celu otrzymania paliw o dużej liczbie oktanowej.



ZAKRES AKREDYTACJI
LABORATORIUM BADAWCZEGO
Nr AB 142
wydany przez
POLSKIE CENTRUM AKREDYTACJI
01-382 Warszawa ul. Szczotkarska 42
Wydanie nr 11, Data wydania: 27 stycznia 2011 r.


Kod identyfikacji
dziedzina/obiekt
(obiekty) badań
C/10; N/10; P/10

Dziedziny/obiekt (obiekty) badań:
Badania chemiczne paliw i materiałów smarnych
Badania właściwości fizycznych paliw i materiałów smarnych
Pobieranie próbek paliw
Wersja

Badane obiekty / Grupa obiektów Badane cechy i metody badawcze

Oleje smarowe
Oleje smarowe w eksploatacji i zużyte
Biopaliwa do silników ZS
Dodatki i pakiety dodatków do paliw i
olejów smarowych
Pierwiastki, zawartość -

Zakres:
glin 6 - 40 mg/kg
bar 0,5 - 4 mg/kg
bor 4 - 30 mg/kg
wapń 40 - 9000 mg/kg
chrom 1 - 40 mg/kg
miedź 2 - 160 mg/kg
żelazo 2 - 140 mg/kg
ołów 10 - 160 mg/kg
magnez 5 - 1700 mg/kg
mangan 5 - 700 mg/kg
molibden 5 - 200 mg/kg
nikiel 5 - 40 mg/kg
fosfor 10 - 1000 mg/kg
potas 40 - 1200 mg/kg
krzem 8 - 50 mg/kg
srebro 0,5 - 50 mg/kg
sód 7 - 70 mg/kg
cyna 10 - 40 mg/kg
tytan 5 - 40 mg/kg
wanad 1 - 50 mg/kg
cynk 60 - 1600 mg/kg
Metoda emisji atomowej w plazmie
sprzężonej indukcyjnie (ICP - OES)

Normy i/lub udokumentowane procedury badawcze:
ASTM D 5185:2009

Popularny dodatek w odżywkach dla sportowców. Nie jestem dietetykiem, nie pytaj. A o DRASTYCZNYM wzroście ich popularności mówić nie muszę. Przejdź się na dowolną siłownię.


Sprobuj Jitsu wyjsc z tej patologicznej ignorancji i zacznij troche sprawdzac co piszesz. Mozna sie pomylic, ale bardzo nierozsadnie jest byc nadmiernie pewnym, ze wszystko juz wiesz. Nie mowie tego zeby Ci ublizyc, bron Boze, ale raczej zmusic do wiekszego wysilku umyslowego.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 29.06.2011 - 08:53

  • -2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych