Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7697 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#7696

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2575
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Antyszczepionkowiec wierzy w chemtrails. No kto by się spodziewał.
O płaska ziemię narazie nie pytam.
  • -1



#7697

ppp.
  • Postów: 802
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Płaskoziemcy są głupi, bo jedyną prawdę objawioną głoszą, ci którzy czytają w fotografiach, a jak się dobrze wczytają w te zdjęcia, to nawet przepowiedzą, co było przed wielkim wybuchem i może przedstawią jakies dowody, bo fizyka jest nauką opartą na doświadczeniu. Takie tam kółko wzajemnej adoracji fizyków-jasnowidzów.


Użytkownik ppp edytował ten post 25.05.2024 - 18:17

  • 1

#7698

ppp.
  • Postów: 802
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

AEMET ostrzega przed „sztuczną modyfikacją pogody” stosowaną obecnie w 50 krajach.
(Agencia Estatal de Meteorología (AEMET) to hiszpański organ publiczny, którego podstawowym celem jest świadczenie usług meteorologicznych należących do kompetencji państwa. Została utworzona w 1887 roku jako Centralny Instytut Meteorologiczny, przemianowany na Narodowy Instytut Meteorologiczny w 1978 roku i Państwową Agencję Meteorologiczną w 2008 roku.)

 

Państwowa Agencja Meteorologiczna informuje, że ponad 50 krajów prowadzi obecnie działania związane ze sztuczną modyfikacją pogody, zgodnie z regularnymi raportami przygotowywanymi przez Komitet Ekspertów Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO).

Te działania modyfikacji pogody mają na celu nieznaczne zwiększenie opadów o 20-30%, zmniejszenie rozmiaru gradu i szkód oraz lokalne rozproszenie mgły.

 

Czym jest sztuczna modyfikacja pogody?

Masataka Murakami, badacz z Instytutu Badań Kosmosu i Środowiska Ziemi na Uniwersytecie Nagoya w Japonii, zauważa w artykule Światowej Organizacji Meteorologicznej, że „podstawową koncepcją sztucznej modyfikacji pogody, w szczególności stymulacji opadów, jest znalezienie procesu, który ogranicza tempo konwersji wody w chmurze w opady w naturalnych chmurach i obejście go przy minimalnym poziomie sztucznej stymulacji”.

Murakami dodaje, że „kluczowe jest znalezienie chmur, które mają potencjał do wytrącania się, ale nie mogą korzystać z tej zdolności”.

Ten rodzaj sztucznej modyfikacji pogody jest stosowany na całym świecie od późnych lat czterdziestych XX wieku, kiedy odkryto, że kryształy jodku srebra mogą tworzyć kryształy lodu w parze wodnej. Od tego czasu naukowcy pracowali nad zrozumieniem, w jaki sposób modyfikować powstawanie i ruch wody w chmurach, według Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Możliwe skutki uboczne zasiewania chmur

Uważa się, że techniki sztucznej modyfikacji pogody są w stanie zmienić, poprzez zwiększenie lub zahamowanie, tylko niewielką część opadów, które mogą wystąpić naturalnie, biorąc pod uwagę opady z sąsiednich regionów i skutki środowiskowe użytych cząstek.
 

Ślady kondensacji
AEMET wyjaśnia, że smugi kondensacyjne to chmury lodu w postaci długich linii, które czasami tworzą się, gdy przelatuje samolot, z powodu kondensacji pary wodnej w spalinach silnika.

Istnieje kilka rodzajów smug:

    Krótkotrwałe smugi: tworzą się, gdy ilość pary wodnej w atmosferze jest niska, co powoduje, że cząsteczki lodu w smudze szybko powracają do stanu gazowego.

    Trwałe, nieprzedłużające się smugi: powstają, gdy w atmosferze panuje wysoka wilgotność, więc smuga nie wyparowuje i może utrzymywać się przez wiele godzin.

    Trwałe smugi wydłużające się: występują, gdy wilgotność atmosfery jest bliska poziomowi kondensacji, co ułatwia skraplanie się pary wodnej na cząsteczkach lodu w smudze.

 

https://www.huffingt...-50-paises.html


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych