Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwna ryba (?) z Czelabińska


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Takie zwierzę rzekomo znaleźli robotnicy budowlani w mieście Czelabińsk w górach Ural (Rosja):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
http://englishrussia...n-russian-pond/


Fake, znany gatunek ?

Użytkownik balas edytował ten post 19.05.2010 - 15:45

  • 0

#2

SushieEz.
  • Postów: 125
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Myślę, że to może być Przekopnica Australijska lub jakaś inna przekopnica (6 gatunków występuje na Ziemi.). Na rybę mi to nie wygląda. Bardziej na stawonoga.

Użytkownik SushieEz edytował ten post 19.05.2010 - 16:01

  • 3

#3

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Myślę, że to może być Przekopnica Australijska lub jakaś inna przekopnica (6 gatunków występuje na Ziemi.). Na rybę mi to nie wygląda. Bardziej na stawonoga.


I to będzie prawdopodobnie ta przekopnica. Warto by jeszcze ustalić, który podgatunek. Dzięki! :roll:

Użytkownik balas edytował ten post 19.05.2010 - 16:05

  • 0

#4

Z3R0.tonine.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Definitywnie przekopnica.
Gwoli ścisłości:stronka z opisem i zdjęciami.
Wnoszę o zamknięcie.
p.s.-fajne to to :lol
  • 0

#5

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przed zamknięciem chciałem się jeszcze zapytać czy takie zwierzęta występują na Uralu czy mówimy o uciekinierze z hodowli ?
  • 0

#6 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Skrzypłocz -

http://pl.wikipedia....iki/Skrzypłocz
  • 0

#7

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To na pewno Przekopnica Australijska.

Identyczna jak na zdj. w temacie
  • 1

#8 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Udało mi się znaleźć video, najprawdopodobniej macie racje, tyle, że nie pasuje długość ciała, ale z drugiej strony to zapewne jakiś mutant.



  • 0

#9

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Udało mi się znaleźć video, najprawdopodobniej macie racje, tyle, że nie pasuje długość ciała, ale z drugiej strony to zapewne jakiś mutant.


Dlaczego nie zgadza się długość ciała?
Niby w tekście jest jakaś wzmianka o 5 stopach długości, ale wystarczy spojrzeć na zdjęcia by zauważyć, że ma góra kilkanaście cm (woda jest tu wystarczającym punktem odniesienia), czyli tyle, ile mają największe gatunki przekopnic.

Użytkownik skittles edytował ten post 19.05.2010 - 19:05

  • 0



#10 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Dlaczego nie zgadza się długość ciała?


Być może jest to złudzenie optyczne, ale gdy wziąłem do ręki linijkę, stwierdziłem, że jest to niemożliwe, aby to stworzenie osiągało długość mniej więcej trzynastu centymetrów. Wydaje mi się co najmniej dwukrotnie większe.
  • 0

#11

SushieEz.
  • Postów: 125
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dochodzi też fakt, że gdyby to stworzenie miało 5 stóp (1,5m jakby co) to ten patyk byłby grubości ok 10cm. A wątpię by tak zręcznie dało się posługiwać długim patykiem o grubości 10cm.
  • 0

#12

Muhomorniczy..
  • Postów: 136
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Dlaczego nie zgadza się długość ciała?


Być może jest to złudzenie optyczne, ale gdy wziąłem do ręki linijkę, stwierdziłem, że jest to niemożliwe, aby to stworzenie osiągało długość mniej więcej trzynastu centymetrów. Wydaje mi się co najmniej dwukrotnie większe.

ale co mierzyłeś ta linijką?
Masz znamię w tym kształcie?
  • 0

#13 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

ale co mierzyłeś ta linijką?
Masz znamię w tym kształcie?


Niektórzy ludzie posiadają wyobraźnie, a niektórzy mierzą linijką obiekty na zdjęciach, ale ja posłużyłem się wyobraźnią.

Z tego zdjęcia nie można jednoznacznie wywnioskować jakich rozmiarów jest, bądź było to stworzenie. Natomiast w samym artykule jest zapewne błąd, co do tych pięciu stóp, lecz czy autor pomylił się aż o 135 centymetrów? Wątpię, być może miał na myśli jedną stopę, ale to i tak dwukrotnie więcej niż najdłuższa znana długość ciała tego staroraka.
  • 0

#14

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Być może jest to złudzenie optyczne, ale gdy wziąłem do ręki linijkę, stwierdziłem, że jest to niemożliwe, aby to stworzenie osiągało długość mniej więcej trzynastu centymetrów. Wydaje mi się co najmniej dwukrotnie większe.

Niektórzy ludzie posiadają wyobraźnie, a niektórzy mierzą linijką obiekty na zdjęciach, ale ja posłużyłem się wyobraźnią.

Nie wiem jak większość, ale ja wnioskuję po tych zdjęciach że to stworzenie ma długość może 5-10cm. Autor artykułu przesadził mówiąc '5 feet'. Wystarczy spojrzeć na załączone zdjęcia i chwilę przyjrzeć się podłożu, na którym stworzonko się wyleguje, a nie jemu samemu. Widoczne kamyczki czy ziemia/gips zmieszany z wodą mówią same za siebie.
To jest przekopnica, acz nie australijska. Bardziej pasuje do opisu przekopnicy wiosennej.

Hmm.. Dla Bayakus'a powiem, iż przekopnice mogą osiągać długość od 2cm do właśnie wspomnianych 13cm. Stworzenie widoczne na zdjęciu może mieć 5cm, biorąc pod uwagę faktyczną wielkość ciała i furkę. Może trochę więcej.
Twoja wyobraźnia Cię prawdopodobnie zawiodła pod tym względem.

W klimacie umiarkowanym rozmnaża się partenogenetycznie. Pojawiają się wczesną wiosną (od lutego do maja) razem z dziwogłówką wiosenną. Występuje w Europie, jest największym gatunkiem w rodzaju Lepidurus.

Przekopnica wiosenna, która najlepiej pasuje i wyglądem i opisem do pokazanej na zdjęciach.
W sumie, ja sam mam jakieś dziwne przeczucie że zdjęcia pokazują stosunkowo młodego przedstawiciela gatunku.
Nie wykluczam także mieszańca.

I chyba na tyle jeżeli chodzi o temat i ów tajemnicze zwierze.

Użytkownik Yoh92 edytował ten post 20.05.2010 - 11:27

  • 1



#15

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przekopnica wiosenna, która najlepiej pasuje i wyglądem i opisem do pokazanej na zdjęciach.
W sumie, ja sam mam jakieś dziwne przeczucie że zdjęcia pokazują stosunkowo młodego przedstawiciela gatunku.
Nie wykluczam także mieszańca.

Myślę, że nie ma co gdybać. Istnieje wiele słabo poznanych przekopnic, o których nawet w internecie nie sposób znaleźć wiele informacji, nie mówiąc już o zdjęciach czy dokładnych opisach. Może to być właśnie jedna z nich lub nawet nieopisane do tej pory zwierze (bodajże w 2001 roku odkryto nowy gatunek przekopnicy, więc na tym polu jeszcze wiele zostało do powiedzenia).


edit AlienGrey
Wyczyściłem i zamknąłem temat.
Starczy tego nabijania postów, sprawa została wyjaśniona.

Dołączona grafika
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych