Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Zdjęcie

NASA: w 2013 roku czeka nas apokalipsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#16

Thorge.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hmm... zastanawiam się wymyślą w 2014 roku :)

Jeżeli duże burze magnetyczne naprawdę grożą naszej planecie to może być z tego niezły bałagan. Zanim wszystko zostanie przebudowane, państwa które swoją siłę militarną zawdzięczają technologii będą łatwiejszym celem dla słabszych państw.

Przemysł bardzo mocno zwolni, także spożywczy. Braki podstawowych dóbr, takich jak żywność może spowodować anarchię na ulicach.

W takim okresie można nawet wprowadzić NWO. Państwa pogrążone w kryzysie połączą siły, wojsko wyjdzie na ulice, by "chronić" obywateli.

Cóż, trzeba do tego czasu skombinować jakąś broń i trochę zapasów :>

Użytkownik Thorge edytował ten post 19.06.2010 - 10:15

  • 0

#17

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z tym NWO to rzeczywiście masz rację, wcześniej o tym nie pomyślałem, bo jak nie 2013 to kiedy ?.Życie nauczyło mnie jednego, bierz pod uwagę wszystkie możliwości nawet te nieprawdopodobne.
  • 0



#18

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wszystkie urządzenia elektryczne zepsują się, gospodarka się rozwali, nie będzie ani pracy, ani jedzenia, ludzie będa się zabijac o kawałek chleba, czemu ja się urodziłem w takich czasach ?? :( Oby to nie była prawda ...

Użytkownik martius edytował ten post 19.06.2010 - 12:53

  • 0

#19

eL_.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałbym to zobaczyć, być może to wyładowanie spowoduje jakieś fascynujące efekty na niebie ;)
  • 0

#20

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Owszem,w tej konkretnej wypowiedzi Fisher'a,którą zacytowałem nie pada żadna data ale podejrzewam tylko dlatego,ze nie znamy całości tego wywiadu.

A jest jakaś konkretna podstawa pozwalająca ci tak sądzić, czy może to tylko czcze spekulacje? Mi wydaje się mało prawdopodobne, by autor tego bloga po przeprowadzeniu wywiadu z Fisherem najpierw zataił jego wypowiedź na temat roku 2013, a następnie otwarcie napisał, że NASA przewiduje wielką katastrofę na ten rok. To nie trzyma się kupy.

Ale nie sądzę,aby rok 2013 w ustach heliofizyków z NASA był jakimś błędem w ich toku myślenia i brzmiał jak herezja.
Ci ludzie raczej wiedzą co mówią i biorą za to pełną odpowiedzialność dopuszczając takie treści do publicznej wiadomości.

A czy możesz podać przykład takiej publicznej wiadomości, w której ktokolwiek związany z NASA prognozuje gigantyczną burzę słoneczną na rok 2013? Skoro twierdzisz, że "wiedzą co mówią", to domyślam się, że wyczytałeś to w jakiejś poważnej publikacji. Proszę, rozmawiajmy o konkretach, zwłaszcza, że naukowcy zanim wystąpią z oficjalnym ostrzeżeniem o zagrożeniach, najpierw dyskutują o tym we własnym gronie na konferencjach i na łamach fachowych czasopism, przy czym te dyskusje może śledzić każdy.

W omawianym artykule z NASA jest wzmianka o raporcie amerykańskiej Narodowej Akademii Nauk dotyczącym przewidywania słonecznych sztormów i potencjalnych szkód przez nie wyrządzonych. Ten raport oczywiście jest dostępny w Internecie i to za darmo. Polecam jego lekturę, warto go przejrzeć choćby w poszukiwaniu magicznej cyfry 2013.


Oczywiste że w oryginalnym artykule nie ma podanej daty, bo takiej daty się nie da się określić to może być równie dobrze rok 2011 jak i 2013, ta druga data jest graniczna, znaczy się że do 2013 rozbłyski słońca nadejdą z bardzo dużym nasileniem w 99%.

Domyślam się, że swoje zdanie opierasz na obecnie przewidywanym na 2013 rok kolejnym maksimum cyklu słonecznego. Ciekaw jestem jednak skąd wziąłeś dane na temat intensywności rozbłysków słonecznych - znalazłeś może jakiś model numeryczny? Nie daj się prosić, podziel się linkiem. Ja znam tylko ogólną prognozę Panelu Prognozowania 24 Cyklu Słonecznego, według której najbliższe maksimum będzie słabsze o jakieś 25% od poprzedniego.

Chętnie też się dowiem którzy to "doktorkowie z NASA" przewidują katastrofalne rozbłyski właśnie na rok 2013.


---EDIT---
Pobawiłem się w riserczowanie, żeby sprawdzić jak tworzyła się informacja o 2013 roku:

4 czerwca, na stronach NASA pojawia się artykuł o zagrożeniach wynikających z silnych rozbłysków słonecznych. Ani razu nie pojawia się w nim rok 2013.
8 czerwca, na stronach AOL News pojawia się streszczenie artykułu NASA z komentarzem fizyka z Harvardu, że na rok 2013 przewidywane jest maksimum cyklu słonecznego, ale bez powiązań z silnymi rozbłyskami.
14 czerwca, na stronach brukowca Daily Mail pojawia się artykuł, w którym autor łączy ze sobą maksimum cyklu słonecznego i zagrożenie ekstremalnie silnym rozbłyskiem słonecznym.
15 czerwca, brukowiec Metro podaje prognozę przewidującą katastrofalny rozbłysk słoneczny na lata 2012-2013 i przypisuje ją NASA.
15 czerwca, na blogu Asylum For All Mankind pojawia się wpis pod tytułem "NASA przewiduje koniec świata na rok 2013" będący streszczeniem artykułu z Metra.

Oto jak rodzą się plotki :-)

Użytkownik Lynx edytował ten post 19.06.2010 - 15:00

  • 3



#21

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Lynx co chcesz udowodnic?
Ze katastrofy nie bedzie, czy ze nie bedzie jej do 2013 roku?
A na jakiej podstawie twierdzisz ze do tego roku nic sie nie wydarzy?
Jakies przeslanki?
Bo ja za fakt swiadczacy o nadchodzej burzy slonecznej wnioskuje z informacji NASA ( zakladajac ze to prawda ;] ). Naukowcy z tej agencji zaczeli o tym mowic wlasnie teraz, a skoro zaczeli mowic teraz to kiedy to ma sie wydarzyc jak nie podczas najblizszego maksimum cyklu słonecznego? Za 10,15 20 lat czy moze nigdy? Skoro o tym mowia to sa przeslanki zeby sadzic ze to wydarzy sie w niedalekiej przyszlosci.
  • 0

#22

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lynx co chcesz udowodnic?

Że wbrew temu, co głosi tytuł tego wątku, NASA nie przewiduje gigantycznego rozbłysku słonecznego na rok 2013.

A na jakiej podstawie twierdzisz ze do tego roku nic sie nie wydarzy?

A kto ci takich bredni naopowiadał? Taki rozbłysk może się zdarzyć równie dobrze za kilka tygodni jak i za kilkadziesiąt lat. Wiadomo tylko, że wydarzy się na pewno, bowiem tego typu burze słoneczne są zjawiskiem normalnym. Nie ma za to pewności, czy stanie się to już podczas najbliższego maksimum, można mówić tylko o bliżej nieokreślonym prowdopodobieństwie takiego zajścia.

Naukowcy o zagrożeniach wynikających z silnych rozbłysków mówią już od dawna, a co kilka lat odbywają się na ten temat duże konferencje. To, że dopiero teraz o tym usłyszałeś nie jest dla mnie mocnym argumentem na poparcie tezy o rychłym nadejściu kataklizmu.
  • 4



#23

Mr. Bad Reputation.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

nie mogę się już doczekać.
  • 0

#24 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

W sumie masz rację, trzeba podać do sądu N.A.S.A o rozpowszechnianie kłamstw i zastraszanie ludzi, może przynajmniej uda się wyłudzić jakieś odszkodowanie :mrgreen:

Oni kłamią! a nawet jak nie to wole tak myśleć hehe :D
  • 0

#25

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tylko nie chcę za te 3 lata powiedzieć "A nie mówiłem".
  • 0



#26 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#27

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko nie chcę za te 3 lata powiedzieć "A nie mówiłem".

Uważam, że ostrożność nie jest żadną wymówką dla ordynarnych kłamstw i siania paniki.

@Nivers
Ładne obrazki. Wiesz co przedstawiają?
  • 0



#28 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wiem, znam tylko polski, ładnie wyglądały to wkleiłem.
  • -1

#29

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ordynarne kłamstwa i sianie paniki ? Szczerze mówiąc to wolę ufać wykwalifikowanym naukowcom niż jakiemuś z całym szacunkiem amatorowi.


PS:Nie zarzucaj nikomu kłamstwa ani nie kwestionuj czyjejś wiedzy na dany temat bo tylko się pogrążasz.A tak poza tym data katastrofy została już ujawniona w samej nazwie tematu, dlatego nie widzę sensu powtarzać tego jeszcze raz już w samym tekście.

Użytkownik Templariusz edytował ten post 19.06.2010 - 18:48

  • 0



#30

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc to wolę ufać wykwalifikowanym naukowcom niż jakiemuś z całym szacunkiem amatorowi.

Jak na razie widzę, że ufasz raczej brukowcom wieszczącym za trzy lata apokalipsę :-)

Nie zarzucaj nikomu kłamstwa ani nie kwestionuj czyjejś wiedzy na dany temat bo tylko się pogrążasz.

Wybacz, ale nie znajduję innych słów na próbę wmawiania gawiedzi, że przedstawiciele NASA przewidują na 2013 rok apokaliptyczny rozbłysk słoneczny.

@Nivers
To widać, bo wklejone przez ciebie rysunki nie mają za wiele wspólnego z tematem. Pierwszy pokazuje, że obecne ocieplenie klimatu nie ma nic wspólnego ze zmianami na Słońcu, a dugi to znany wykres motylkowy obrazujący kolejne cykle słoneczne.

Użytkownik Lynx edytował ten post 19.06.2010 - 18:51

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych