Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Please log in to reply
3445 replies to this topic

#1591

Zielona Małpa.
  • Postów: 135
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To przepraszam:) Będę już wiedzieć na przyszłość:)
  • 0

#1592

Neluka.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To przepraszam:) Będę już wiedzieć na przyszłość:)


Nie szkodzi :) Dziś wstawiam jeszcze jedną pastę - trochę rosyjskiego folkloru zawita na stronie :)
  • 0

#1593

Zielona Małpa.
  • Postów: 135
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeee!:) Następna świetna historia! Wspaniały dzień.
Dałabym plusa, ale wyczerpałam limit na dziś (co jest aż niewiarygodne, biorąc pod uwagę, że u mnie na plusa trzeba sobie mocno zasłużyć i nie sypię nimi na każdym kroku).
  • 2

#1594

M. L. B..
  • Postów: 98
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja już dawno nic nie wstawiałam, ale znów muszę zacząć jak tylko testy próbne mi się skończą w szkole :) Neluka, brawo, dla mnie boskie są te pasty :) Ode mnie oczywiście plusy :)

Trip, albo jego naśladowcy, wrócił xD tym razem chyba z IP komputera prababci ;p
  • 0

#1595

Neluka.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Znalazłem coś bardzo ciekawego w internecie - jest to bardzo długi zbiór opowiadań, połączonych ze sobą. Będę więc wstawiał to na forum w odcinkach, dziś wrzucę wstęp i pierwszą historię. Zapraszam do poznania mrocznych fantazji z Kraju Kwitnącej Wiśni! @Ras, natchnęło mnie Twoje tłumaczenie o Kuchisakeonna - swoją drogą, ta historia też tam jest. Jeśli pozwolisz, zamieściłbym również moje tłumaczenie, bo wersja, którą znalazłem, nieco się różni :) z góry dzięki!
  • 2

#1596

Snickersowa.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Snickersowa, jest nieźle. To, że bez krwi, charczenia, itd. to mi akurat pasuje. Wolę złowrogi nastrój, który udało Ci się stworzyć. Ale niestety zakończenie jest do bani. Coś się powinno bardziej dziać, nie że krew, ale po prostu jakieś tajemnicze wydarzenia, pojawianie się chłopaka w tramwaju... Ale pisz, to jak na pierwszy raz jest jak najbardziej.


Dziękuję za słowa pochwały i rady :)
  • 0

#1597

Zielona Małpa.
  • Postów: 135
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Neluka
Dziękuję za znalezienie tych historii:) Te japońskie mają taką charakterystyczną atmosferę. Nie wiem jak to określić... Legend? Może tak.
Mam nadzieję że na tych kilku, które zapowiadasz, się nie skończy.
W ogóle, to z jakiego języka je tłumaczysz?

Pozdrawiam i duży plus!:)
  • 0

#1598

Snickersowa.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak widzę post, który napisał Neluka to bez względu na to czy długi czy krótki, czytam go bez zawahania :) Przeciekawe historie.

Użytkownik Snickersowa edytował ten post 01.04.2012 - 13:28

  • 0

#1599

Zielona Małpa.
  • Postów: 135
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mam ochotę na podsumowanie strony 37, a więc do dzieła:)

Nagranie nr 3 - Hmm... Potwornie się wystraszyłam po kliknięciu w link. (nie działa już tak BTW) Ale poza tym nie bardzo wiem o co chodziło. Tak jakby 3 historie sklejono.
Światła i Ostatni człowiek na Ziemi - Całkiem dobre. Szczególnie pierwsze "opowiadanie". Dobry pomysł, potwór bojący się ciemności:)
huty. jpg - gratuluję autorce. Udało Ci się stworzyć klimat autentyczności.
Anioł śmierci - nie mogę na to patrzeć. Brak spacji przed kropką i przecinkiem oraz spacja po tych znakach, to przecież absolutna podstawa pisania. Błędy stylistyczne i dziwna fabuła sprawiły, że w sumie żałuję, że przeczytałam.
Las - Optycznie - dno. Wielokropki można stosować i pomagają one w uzyskaniu poczucia grozy. Ale przy nadużyciu odstraszają samą obecnością. Treść - nuda. Mężczyzna z nożem? Zbyt popularny motyw.
Przydrożne stwory już oceniałam.
Dźwięk - jakoś do mnie nie przemawia. Trochę chaotyczna.
Amelia - już oceniałam.
Schlankwald - moja własna. Nie będę oceniać:)
Krew - Hmm... Szczerze nie wiem co napisać, bo nie przemawia do mnie. Może komuś innemu się spodobała.
Przyrzeczenia - @Ras - nie szkodzi, że niektóre fragmenty nie są zgodne z oryginałem. Dzięki temu jest ona napisana bardzo naturalnym stylem. Nie ma jakichś skomplikowanych konstrukcji zdań, przez co jest łatwa w odbiorze. Ładna, zgrabna i powabna.
Antychryst - Nie jest zła. Ale jak na mój gust jakaś specjalnie dobra też nie. Zakończenie mogłoby być inne. Niekoniecznie krwawe:) Ale bardziej niepokojące.
Czasem warto się bać... - oceniałam już chyba.

To na tyle, jeśli chodzi o stronę 37.

Użytkownik zielona_malpa edytował ten post 01.04.2012 - 17:41

  • 1

#1600

M. L. B..
  • Postów: 98
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kurka, nie ogarniam. XXI wiek, a ludzie dalej robią błędy ortograficzne w swoim własnym, ojczystym języku... Autokorekta ludzie, tylko autokorekta Was uratuje! ._.
  • 1

#1601

Cold Ethyl.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mam ochotę na podsumowanie strony 37, a więc do dzieła:)

Tez chce!
Też od str 37 bo od niej zaczely sie pasty autorskie
I tylko te bd oceniac. A co!
Anioł Śmierci - trzy razy nie. Nie jedziesz do Warszawy.
Las: Co wy macie z tym 666? Wiem
http://www.youtube.com/watch?v=7mHe6FMs46o
I tak dalej, i jest taka mroczna, i taka ponura i kozacka. Ale to liczba Bestii. Co ma Bestia i Apokalipsa do dróżki w lesie?
Dźwięk: Za krótkie, ale dobre. Chcę więcej.
Amelia: Nie radzisz sobie z krytyką :< I to by było na tyle
Krew: Mam hemofobie, ale pasta mi sie podoba
Przyrzeczenie: Bardzo mi sie podoba.
Antychryst: dziwne to jest. Trochę straszne, ale przede wszystkim dziwne.
On: nie moge pisac bo umarłam. RIP Mała Siostra
  • 2

#1602

Muzik.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Las: Co wy macie z tym 666?


Śpieszę z wyjaśnieniem. "666 to w teologiach większości wyznań chrześcijańskich zaprzeczenie boskiej doskonałości" - źródło: Wikipedia. Zaprzeczenie boskiej doskonałości = coś złego, strasznego etc. Sam zauważyłem, że wiele osób utożsamia zło z tą liczbą, co osobiście uważam za głupie ;)
  • 0

#1603

Neluka.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Neluka
Dziękuję za znalezienie tych historii:) Te japońskie mają taką charakterystyczną atmosferę. Nie wiem jak to określić... Legend? Może tak.
Mam nadzieję że na tych kilku, które zapowiadasz, się nie skończy.
W ogóle, to z jakiego języka je tłumaczysz?

Pozdrawiam i duży plus!:)

Japońskiego niestety nie znam na tyle dobrze, żeby tłumaczyć historie tego typu, korzystam z angielskich opracowań. Rosyjskie opowiadania natomiast tłumaczę bezpośrednio.
  • 0

#1604

Marble.
  • Postów: 99
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli podobają wam się te japońskie opowiadania, to polecam książki "Kwaidan" Lafcadio Hearna i "Ballada o Narayamie". A skoro już o japońskim horrorze piszę, to skorzystam z okazji żeby polecić wszystkim książkę "Ring" Koji Suzukiego - mnóstwo głośnych ekranizacji, a pod względem klimatu grozy żadna z nich się nie umywa do książkowego pierwowzoru :)
  • 0

#1605

M. L. B..
  • Postów: 98
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To ostatnie opowiadanie nie jest takie tragiczne, tylko po prostu napisane strasznie niejasno. Gdyby bardziej rozwinąć wypowiedź, byłoby raczej lepiej. Aż szkoda, że tyle minusów jest, bo wystarczyłoby to inaczej napisać... :C
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych