Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3445 odpowiedzi w tym temacie

#286

Mr Minio.
  • Postów: 72
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jaworock: fajna pasta, krótka, ale ciekawa i z morałem. Takie lubię :D
R-Bhaal: także bardzo ciekawa pasta. ^^
  • 0

#287

Jaworock.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Jaworock: fajna pasta, krótka, ale ciekawa i z morałem. Takie lubię :D
R-Bhaal: także bardzo ciekawa pasta. ^^

Dzięki :D, dziś tak o 19 napiszę jeszcze jedną :mrgreen:
  • 0

#288

Lord_Joshua.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Jaworock Dobra pasta, coś w stylu klasycznych urban legends :) Oby tak dalej.
  • 0

#289

Jaworock.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Albo przekładam moją creepypastę, niech ktoś napisze teraz, żebym ja nie pisał pod rząd.
  • 0

#290

Verewolf.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://pl.wikipedia....i/Gloomy_Sunday

Tak nawiasem...
  • 0

#291

Vymiot.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam się generalnie i mam nadzieję, że wyrazicie swoje szczegółowe opinie na temat pasty "Gwoździe", którą właśnie przetłumaczyłem. Więcej takich? Jakieś odgłosy w nocy? ]:->
Sweet dreams...
  • 0

#292

Verewolf.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nieźle, nieźle, tłumacz takich więcej. Ale osobiście - nie ruszyło mnie. Wybacz, wychowanie na Ringu, Klątwie, Resident Evil i Silent Hillu robi swoje.
  • 0

#293

Vymiot.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panie Verewolf, nie zgrywaj Pan twardziela. :)
Coś mnie ostatnio olśniło - kiedy coś tłumaczę wczuwam się w to dwa razy bardziej - dodajmy do tego późną godzinę i ciemny pokój, no i oczywiście moją wyobraźnię, która uwielbia płatać mi figle, jak to się drzewiej mawiało... I wychodzi zabójczy koktajl. :D

Wcześniej nie miałem na to czasu, ale teraz chciałbym wyrazić odrobinę opinii o innych pastach - i zapowiedzieć, że będę nadal tłumaczył, zwłaszcza po obronie, którą mam (to dopiero zgroza!) już jutro. :P

Gloomy Sunday - ciekawe, ale czy to może być pasta? Nie wydaje się specjalnie straszna, chyba pasowałaby trochę lepiej do nieco innego tematu.

Koniec - rozważałem tłumaczenie tego! Moim zdaniem naprawdę dobry pomysł, poza oczywistym faktem braku czynnika przerażającego. Heh, podejrzewam, że dzisiejsza postępująca znieczulica sprawia, że scenariusz taki jak ten jest, hm, prawdopodobny.

Syn - bardzo ślicznie. :] Tak jak już ktoś powiedział - taka klasyka Urban Legends, z morałem. :) Szkoda, że średnio straszne, ale cóż, nie można mieć wszystkiego. Ha, i tak w porównaniu do past typu (pisanych zwykle z capsem) "komuś coś się stało i było to okropne, ale najbardziej okropne było to , że to byłeś TY!!!1, tylko nic nie pamiętasz" - to dopiero zasługuje na facepalm. :>

Forum - trzyma klimat, całkiem porządna pasta - szkoda, że owo KRÓL ZSTĄPIŁ wywołało we mnie czystą irytację w kilku następnych postach, ale cóż, to już nie pretensje do autora, tzn. tłumacza, jeśli dobrze zrozumiałem. :P Ale popieram, więcej takich.



Na zakończenie - jest pasta o Mario 64 - ktoś ma ochotę się podjąć? Ja nie jestem pewien - pasta jest potwornie długa i wydaje mi się, że nie ma nawet połowy smaku dla ludzi, którzy w ową grę nie grali lub grali tylko odrobinę. Hmm. :) Link: Super Mario 64 Pasta
  • 0

#294

Zielona Małpa.
  • Postów: 135
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rezerwuję sobie Mario 64.. Jak się uda będzie dzis wieczorem, a jak nie to jutro po południu.
  • 0

#295

Vymiot.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

<brawo> czekamy na tłumaczenie, na pewno wielu przypadnie do gustu, zwłaszcza jeśli tłumaczenie będzie dobre :)
  • 0

#296

Lord_Joshua.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Vymiot niezła pasta, przymierzałem się do niej, ale ze względu na długość dałem sobie spokój. Byle do wakacji, będzie więcej czasu na tłumaczenia soczystych opowiadań :mrgreen:
  • 0

#297

Verewolf.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Vymiot
Nie zgrywam twardziela, Ale troszkę niespójne i za... proste? Powinno za drzwiami nikogo nie być, potem powinien go spotkać w najmniej oczekiwanym momencie i miejscu. A tak było wiadomo ze coś będzie, tylko nie było wiadomo kto.... Czekam Na Pastę z Mario.
  • 0

#298

SushieEz.
  • Postów: 125
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W końcu znalazłem trochę czasu na tłumaczenie.
Mam na oku dosyć długą pastę. Zwie się 'Willow Men' i prosiłbym aby nikt nie wszedł mi w paradę :) Powinna być gotowa za kilka godzin.'

Co do Waszych past. Niektóre są ciekawe, niektóre mniej. Proponuję zmienianie ich odrobinę jeżeli widzicie, że nie są aż tak zaskakujące jak przewidywaliście. Np. zamiast odrąbanych głów można by dodać jakieś widoczne ślady rytuałów (typu jakieś symbole wycięte na ciele lub dziwne teksty napisane krwią na ścianach). Można by dodać coś, co może zaskoczyć. Pozbawienie kogoś głowy to może nie codzienność ale niezbyt wyrafinowany sposób na przerażenie.

Użytkownik SushieEz edytował ten post 22.06.2010 - 15:47

  • 0

#299

Lord_Joshua.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@SushieEz Moim zdaniem nie powinno się zmieniać wydźwięku oryginału. Zaczniemy od drobnych poprawek a skończymy na często niskich lotów przeróbkach oryginałów które nijak się mają do pierwotnej wersji. Te pasty piszą jacyś ludzie i naszym zadaniem jest ocenienie ich pracy po przetłumaczeniu na rodzimy język a nie jej zmienianie i w jakimś stopniu przywłaszczanie sobie.
Takie jest moje skromne zdanie ;)
  • 0

#300

Verewolf.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@SushieEz Moim zdaniem nie powinno się zmieniać wydźwięku oryginału. Zaczniemy od drobnych poprawek a skończymy na często niskich lotów przeróbkach oryginałów które nijak się mają do pierwotnej wersji. Te pasty piszą jacyś ludzie i naszym zadaniem jest ocenienie ich pracy po przetłumaczeniu na rodzimy język a nie jej zmienianie i w jakimś stopniu przywłaszczanie sobie.
Takie jest moje skromne zdanie ;)

Popieram cię.

Odnośnie Mario.. Grałem w niego i czuje się... zaniepokojony, to ... dziwne. Dziwna, niepokojąca pasta. Ale jest Dobra.
Za to o Systemie... Średniawe.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości oraz 0 użytkowników anonimowych