Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Please log in to reply
3445 replies to this topic

#331

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

emadni jako że staram się spełniać życzenia czytelników, poszukałem troszkę i znalazłem historyjki którymi można śmiało wystraszyć dzieciaki - w końcu specjalnie dla nich skonstruowane ;). Więc w najbliższym czasie można się takowych spodziewać ;).
  • 0



#332

emadni.
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i wychodzę na dzieciucha.. (:
No ale dobrze, miło będzie poczytać coś "ogniskowego".

ps. co wy o tym odznaczaniu opowieści własnych od tłumaczonych innym kolorem tytułu?
  • 0

#333

WendyTorrance.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i wychodzę na dzieciucha.. (:
No ale dobrze, miło będzie poczytać coś "ogniskowego".

ps. co wy o tym odznaczaniu opowieści własnych od tłumaczonych innym kolorem tytułu?

Co do ps.to bardzo dobry pomysł.

Rozumiem, że opowiadanie ''Flaki" nie każdemu musiało przypaść do gustu, ale moim zdaniem było świetne. Osobiście nie przeszkadza mi nieco makabryczny klimat, a jak już ktoś wcześniej wspomniał, sposób narracji jest dużym plusem. Aż muszę sięgnąc po inne pozycje C. P. :)
''Wierzbowi ludzie" - całkim niezłe, ma swój klimat.
Za tłumaczenie "Super Mario 64'' wzięłam się jakiś czas temu, ale przez sesję nie dokończyłam tego. Jednak widzę, że ktoś się zainteresował tym opowiadaniem. Dla osób, które tak jak ja, całe dnie spędzało grając w tą gierkę:D, pasta przywołuje wspomnienia. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to niedociągnięcia stylistyczne lub też chaos w niektórych fragmentach- tutaj mówię o ang oryginale, żeby nie było, że piję do tłumaczenia Kakufan;)
  • 0

#334

Lord_Joshua.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Granica, Tańcz, tańcz... Świetne pasty ! Pierwsza z nich funkcjonuje jako miejska legenda, widziałem ją kiedyś powieloną w którymś z polskich tygodników politycznych, oczywiście podpisaną jako prawdziwa historia ;) Druga historia równie dobra, oby więcej takich tekstów !
  • 0

#335

emadni.
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z nudów oraz chęci poprawienia języka wzięłam się za tłumaczenie poprawionej wersji "This Old Man"
  • 0

#336

savio.
  • Postów: 40
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

This old man - dobre tłumaczenie i dobra historia (tylko marca, a nie marzec - to tak na przyszłość), ale Uśmiech to jedna z lepszych creepypast jakie czytałem. Cieszę się, że jest co poczytać wieczorem i oderwać się od codzienności.

Użytkownik savio edytował ten post 24.06.2010 - 21:53

  • 0

#337

JackXP.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Creepypasta flaki rządzi! :D Mówcie co chcecie ale dla mnie to jedna z najlepszych (jeżeli nie najlepsza) w całym temacie. Przypomina mi klimatem Pulp Fiction gdzie była duża dawka brutalności ale i suporo humoru - czarnego humoru. Coś niesamowitego. Nie mogłem wytrzymać bo w pewnych miejscach już leżałem na podłodze ze śmiechu xD Motyw ze świeczką jest epicki :D Jak masz więcej takich opowiadań to wrzucaj. :]
  • 0

#338

emadni.
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

savio dzięki, za poprawkę też. nie jest humanistą i niestety dość często trzeba mnie poprawiać.
  • 0

#339

Osme.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeraziła mnie ta "Granica"... Chyba dlatego, że kto wie czy ludzie naprawdę tak nie robią... I raczej znalazł się taki psychol skoro jest napisane, że historia prawdziwa. "Uśmiech" też miał fajny klimat. :) A "Flaki +18" - masakra. :D
  • 0

#340

PomidorowySer.
  • Postów: 130
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja za to mam pomysł, aby mało-straszne pasty odznaczać kolorem zielonym, a średio-straszne żółtym, straszne czerwonym... ale do własnych past można dodać np. "własne(małym drukiem oczywiście :roll: )"
  • 1

#341

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiesz, niektórych The Ring przeraża, innych śmieszy.
  • 0



#342

emadni.
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

LegoLudek według mnie to już za duże zamotanie, każdy ma inny poziom strachu.. a tak poza tym to ja myślę tak: tłumaczone , własne. i tyle wystarczy.
  • 0

#343

Verewolf.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja sądze by zostawić jak jest, bo KAŻDA pasta warta jest uwagi...

Na przykład ta Ondyny. Może i wzięte od Mastertona, ale to dzięki Ondynie, poznałem tą Osobę :)
Zawiasem - Uśmiech Podobał mi sie najbardziej od.. 6 stron. Troche brakuje mi past typu Sznurki, SmileDog czy to BarelyBreathing.

Użytkownik Verewolf edytował ten post 25.06.2010 - 21:34

  • 0

#344

Ro-Bhaal.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

skittles - Moje gratulacje :) Uważam, że twoja pasta była znakomita. Oby więcej takich!
  • 0

#345

emadni.
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Verewolf ale nie chodzi o to o czym Ty chyba myślisz. raczej o to żeby było później wiadomo kogo się "ocenia" czy tłumaczenie czy może czyjeś świetne lub mniej wypociny. bo jeżeli to drugie to wiadomo, że można dać radę, konkretnie skrytykować, a tak to to powstają niuanse jak przy Flakach, człowiek się musi tłumaczyć (tym którym się nie podobało, czyli na przykład mnie) że to nie jego, nie on itp..

się motam, ale w skrócie: wyrażamy swoje opinie albo w sprawie czyjegoś instynktu (tłumacza) do znajdowania dobrych past i świetnego tłumaczenia albo czyjejś inwencji twórczej (co sama niejednokrotnie wolę, chociaż krytyczna bywam.)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 10

0 użytkowników, 10 gości, 0 anonimowych