Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Please log in to reply
3445 replies to this topic

#361

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"it was posted back in 2007-8 under some foreign link, the OP basically posted the link stating how fucked up it was. It was real grainy, from what i remember it showed strange images, like a bathtub full of writhing maggots, haunting paintings from old times melting, random forests,flashing colours, text in a different language (from what i remember) all while a strange voice played which sounded like a strange murmrer, if you've seen the 'there is nothing' video, it was like that voice but more indistinguishable. Then the graininess lifted a little, and there was a video of a small puppy being held up by it's neck, it was moving like in pain but it's cries where like a human childs, it then cut to a nursery with lots of craddles all the children where still in the cots, presumed dead, it walked over to one of the cots, and one of the newborns raised up a little, began to cry, and bled from the eyes and mouth. then another shot of a basement (like the original picture) with a malformed hand disapearing into it blood stained. Lastly it showed more text (someone 'stated' it said 'you're race is one that is dying') with an image of a plant rotting very quickly, close ups of corpses. and what i can only describe as 'real' cases of exorcism and demonic posession, which clearly have never been seen outside the said country of origin. while this seen plays, the voice that was talking fairly calmly, breaks out into screams of intense pain and suffering, which is just as deeply chilling as the initial shock. The creepy, radio like murmering voice is talking throughout the whole video."

"Zostało umieszczone w 2007/8 roku, pod zagranicznym linkiem; użytkownik wrzucił ten link głównie aby pokazać, jak bardzo pojeb*ne jest nagranie. film był bardzo ziarnisty; z tego co wiem pokazywał dziwaczne obrazy, jak wanna pełna wijących się czerwi; topiące się przeklęte malowidło z dawnych czasów; przypadkowe błyski światła i kolorów; napisy w obcych językach (z tego co pamiętam); wszystko z dziwnym, mruczącym głosem; jeśli oglądaliście film "nie ma nic [there's nothing]" , to był jakby ten głos tylko jeszcze mniej zrozumiały. Potem ziarnistość jakby zmniejszyła się i pojawił się film ukazujący małego szczeniaczka trzymanego za szyję; ruszał się w bólu i piszczał jak ludzkie dziecko, potem film ukazał porodówkę z mnóstwem dzieci w kołyskach, przypuszczalnie martwych, kamera zbliżyła się do jednego z nowo narodzonych i ten nieco się uniósł, zaczął płakać i krwawić z oczu i ust; wtedy film ukazał kolejne ujęcie piwnicy (jak w oryginalnym wideo) ze zdeformowaną ręką znikającą w kałuży zakrzepłej krwi. Na końcu pojawiło się więcej tekstu, ktoś "stwierdził" że "wasza rasa jest tą umierającą" z klipem szybko usychającej rośliny, zbliżeniami trupów i czymś, to mogę opisać tylko jako "prawdziwe" ujęcia przypadków nawiedzenia i opętania, które wyraźnie nigdy nie były widziane poza krajami, gdzie się wydarzyły. Gdy ta scena się przewija, głos; wcześniej spokojny, nagle wybucha wrzaskami ogromnego bólu, który przeraża tak głęboko, jak pierwotny szok (wywołany filmem). Przerażający, mruczący głos gada przez cały czas trwania filmu.


Oto jest tekst; uprzedzam - tłumaczenie może być dziwne, bo oryginał sam jest napisany, dla lepszego efektu, dość niezgrabną angielszczyzną. Nie wrzucam do tematu o creepypastach, bo czegoś takiego nie warto.

Użytkownik Sniffer edytował ten post 04.07.2010 - 18:44

  • 1

#362

emadni.
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spodziewałam się czegoś jednak lepszego.. no cóż, gif był interesujący.

Dziękuję za przetłumaczenie, chaos tej wypowiedzi spowodował, że sama nie byłam sobie tego w głowie ułożyć.
  • 0

#363

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gif został usunięty... szkoda, po komentch wydaje się interesujący. Mówiąc o grifterze, na 4chanie chyba każdy o nim słyszał jednak nikt go naprawdę nie widział. Jest to taka jakby creepypasta o creepypascie, temat rzeka. To tłumaczenie tutaj jest tylko próbą pokazania czym grifter miał być. To co podobno robił z ludźmi, i przez kogo był nakręcony jest czymśna czym powinno skupić swoją uwagę.

Użytkownik BorysMR edytował ten post 06.07.2010 - 20:21

  • 0

#364

Gooz.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnia pasta o trumnie - już była na tym forum.
  • 0

#365

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostatnio zaniedbałam czytanie Creepypast i teraz nadrabiam zaległości :)
Jedna mnie przeraziła do pewnych granic, nadal czuję się dziwnie bo przeczytałam ją przed chwilą.

"The Old Men"

Czytałam bez problemu, bez zaniepokojenia aż do tego momentu

"Ciało Nicholas Starns zostało znalezione w jego domu około godziny 14. Sąsiedzi zeznali, że przed telefonem na policje usłyszeli głośny łoskot. Nie było śladów wtargnięcia ani żadnych śladów walki.
Ofiara została znaleziona przy biurku z komputerem. Żelazny kolec wystawał z czoła detektywa. Na stole leżały akta morderstw, które prowadził przez ostatnich kilka miesięcy. Zdjęcie mężczyzny stojącego przed widną leżało na samym wierzchu.
Jedynym świadkiem był starszy mężczyzna, który twierdził, że widział osobę podobnego wzrostu i postury co ofiara wychodzącą z domu z młotem kowalskim w ręce. Zanim mieliśmy szansę zadać więcej pytań, mężczyzna odwrócił się i odszedł, nucąc starą piosenkę śpiewaną dzieciom w żłobkach"

Jak doczytałam do wskazanej godziny mimowolnie spojrzałam na zegarek na monitorze który wskazywał około 13:50. Jak przeczytałam kawałek dalej "Nie było śladów wtargnięcia ani żadnych śladów walki." Wiecie co zrobiłam ? :P Uswiadomiłam sobie, że drzwi do mojego mieszkania są otwarte, rzuciłam się jak nienormalna żeby je zamknąć
Strasznie dziwnie się poczułam i jeszcze ta piosenka, co prawda nigdy jej nie słyszałam, ale w pokoju obok siedzi mój 2.5 letni synek... :o
  • 0



#366

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ostatnia pasta o trumnie - już była na tym forum.

Kurcze, faktycznie. Nie zauważyłem. Jako zadośćuczynienie postaram się jeszcze dziś dodać jakąś nową, świeża pastę ;)
  • 0

#367

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ta "Kroki" jest całkiem fajna. Przydałaby się jakaś dłuższa pasta, dawno nie było.
  • 0



#368

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ta "Kroki" jest całkiem fajna. Przydałaby się jakaś dłuższa pasta, dawno nie było.


Postaram się spełnić oczekiwania, wziąłem się za tłumaczenie opowiadania "North" ze strony Josefa K. Pisze on opowiadania, nie są to typowe Creepypasty, w tym sensie że nie są krótkie i nie wywołują później lęków, ale myślę że są warte zainteresowania. Zresztą, zamieszczę tą jedną i zobaczymy jakie będą Wasze reakcje. Jeśli przysiądę ostro, to mam nadzieję że jutro powinna się tu znaleźć. :)
  • 0

#369

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Dręczyciel" jest mistrzowski :), aktualnie tłumaczę 20 (średnich jeżeli chodzi o długość) past, które mam nadzieję przypadną wam do gustu :).

Na razie tylko 2, reszta systematycznie będzie dodawana ;)

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 08.07.2010 - 14:38

  • 0



#370

emadni.
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miejskie Legendy

przypomniała mi się ta strona dzisiaj, zamieszczam tutaj, bo to nic specjalnie strasznego i pewnie większość z was zna, ale jak się komuś nudzi to może poczytać :)
  • 0

#371

PomidorowySer.
  • Postów: 130
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ten o blindmaiden.com nawet niezłe. Czekam na następne z niecierpliwością :]

jednak wolę nie próbować :))

Użytkownik LegoLudek edytował ten post 08.07.2010 - 16:32

  • 0

#372

PomidorowySer.
  • Postów: 130
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

co jest z /x/ ? próbowałem znaleść coś ciekawego bo mało past ostatnio (chyba temat podupada), wchodząc na /x/, ku*wa, spadłem z krzesła.



Zobaczyłem zdjęcie... "hello.jpg", czyli kolesia "wietrzącego odbyt"... zanim jednak to zdjęcie zobaczyłem w pasku przeglądarki zamiast nazwy strony było jakieś "Ghostbro".
szczerze mówiąc, bardziej się tego wystraszyłem niż tej podróbki smile.jpg

Ps. dlaczego nie mogę edytować posta z przed kilku dni?
  • 0

#373

Samderis.
  • Postów: 15
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może ten duszek z x (page 13) jednak na prawdę żyje :D albo po prostu mają jakieś problemy :D
  • 0

#374

Zielona Małpa.
  • Postów: 135
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z ostatnią pastą już się gdzieś spotkałam, a może z jej modyfikacją,więc ją znam. Ale jest niezła.
Tłumaczeni LegoLudka jest dobre, sama lepiej bym tego nie przetłumaczyła. Tylko jedna uwaga gramatyczna:D Powinno być "Te osoby? PrzegraŁY" ponieważ odwołujesz się do podmiotu w trzeciej osobie liczby mnogiej w formie żeńskiej (te osoby od TA osoba) z poprzedniego zdania
  • 0

#375

PomidorowySer.
  • Postów: 130
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Imb, z przykrością zawiadamiam, że było.


Aha, błąd gramatyczny poprawiłem (miałem mało czasu na tłumaczenie :/ )

Może coś dzisiaj jeszcze przetłumacze :)

Użytkownik LegoLudek edytował ten post 15.07.2010 - 14:07

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 10

0 użytkowników, 10 gości, 0 anonimowych