Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3445 odpowiedzi w tym temacie

#451

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pomyślałam że dobry pomysłem byłoby wstawianie co jakiś czas zbioru wszystkich creepypast, które się pojawiły w temacie creepypasta żeby w ten sposób uniknąć niepotrzebnych złości, że jedna z nich pojawiła się parokrotnie. Sama, kiedy chce przetłumaczyć jakąś historyjkę muszę najpierw przelecieć wszystkie 11 stron w celu sprawdzenia czy takiej opowieści już przypadkiem nie było. Zatem proponuje raz na jakiś czas napisać posta w TYM temacie, uaktualniając za każdym razem spis o nowe pozycje (oczywiście nie będziemy tego robić co 10 minut bo to byłby absurd). Ok, w takim razie...

"Lalka" , "Kochany Pamiętniczku" , "Skrzynka na narzędzia" , "The Socratic Method" , "Lavender Town" , "Polybius" , "Nowy Telefon" , "Korytarz" , "Kiedy księżyc będzie w nowiu" , "Binarne DNA" , "Dziennik" , "Początek" , "Strażnik Rozsądku" , "Drzwi" , "Niepokojące istoty" , "Dziennik dyrektora badań" , "Brama umysłu" , "Złe sny" , "Pamięc genetyczna" , "Portrety" , "Fiolki" , "Dziewczyna ze zdjęcia" , "Sarah O' Bannon" , "Przejazd kolejowy" , "Miłość matki" , "Promienie X" , "Echo" , "Koszmary" , "Trzecie życzenie" , "Sam w domu" , "Plik zdjęć" , "Posąg" , "Na piętrze" , "Dyatlov Pass Incident" , "Camping" , "Pułapka" , "Smile.jpg" , "Dead Bart" , "Obudź się" "Niewspomniany interes" , "Latarnia morska" , "Kserokopiarka" , "Starsza pani" , "Inna ziemia" , "Stary hotel" , "Za lustrem" , "33-cie urodziny" , "1" , "Cyganie mszczą się na żołnierzach" , "Róg" , "Barbie. avi" , "Opiekunka do dziecka" , "Martwy chłopak" , "Zawsze jestem z Tobą" , "Pamiątka z wakacji" , "Oślepiona żyletką" , "Wypadek na przejeździe" , "Zawsze tankuj do pełna" , "Samobójstwo Skalmara" , "Tajemnicze twarze" , "Pentagram" , "Trzeciego" , "Kolejna historyjka o lustrze" , "Wiadomość" , "Ludzie cienia" , "Czemu" , "The Other Watcher" , "Obserwatorzy z innego wymiaru" , "Oni" , "7 Lat" , "Podróżnicy w czasie" , "Szczęście" , "Prawdopodobnie to nie jest dobry pomysł" , "Cisza" , "Sam" , "Dzieło" , "Gra" , "Slender Man" , "Opaska na nadgarstek" , "Naprawdę ważne wiadomości" , "Opiekunka" , "Wyobraźnia" , "Choroba" , "Film" , "Strażnik Wieczności" , "Spotkanie pierwszego stopnia" , "Strach na wróble" , "Witaj" , "Candle Cove" , "Satan's Sphinx" , "Teoria sznurków" , "Zapomniałaś" , "Tissue.avi" , "Wieczny sen" , "Telefon" , "Odezwij się jutro, okay?" , "Glitch" , "Nie boje się" , "Nie wpuszczaj Zimnego Człowieka" , "Sztuka Jacoba Emoryego" , "Grzmotnięcie" , "Nieodebrane połączenie" , "La nuit" , "Ohh Jenny" , "Oko" , "Słuchawki" , "Zawody" , "Nieumiarkowanie" , "The Wanderer" , "Przedstawienie musi trwać" , "Strażnik Nicości" , "Strażnik Światła" , "Strażnik Pieśni" , "Zdjęcia" , "Pułapka turystyczna" , "Strażnik Lodówki" , "Kaseta" , "Leon Czolgosz" , "Dzięki" , "Zły pomysł" , "Diabli krąg" , "Wiecznie płonąca żarówka" , "Pokemon- Teoria śpiączki" , "Nie otwieraj oczu" , "5 minut" , "Pod jej ochroną" , "Cień dzieciństwa" , "Tajemnicza dyskietka" , "Komórka z piekła" , "Prezent" , "The Thing That Stalks The Fields" , "Połóż się" , "Nie ufaj" , "Untitled" , "Grzeczny" , "Poradnik przetrwania" , "Pokój" , "Papierowa animacja" , "Jest jeszcze miejsce dla jednej osoby" , "Forum" , "Syn" , "Koniec" , "Gloomy Sunday" , "Gwoździe" , "Super Mario 64" , "Jezus Chrystus, usunięty" , "Drugi test" , "Flaki (+18)" , "Świadomość" , "Zęby" , "Zapach" , "Mrok" , "Wpis" , "Creepypasta vol.1" , "Willow Men" , "Jesteś szczęściarzem" , "Granica" , "Tańcz, tańcz..." , "This old men" , "Uśmiech" , "Ból" , "Strona 13" , "Trumna" , "Kroki" , "The oppressor" , "Blindmaiden.com" , "Babydoll" , "Ruletka" , "Pokemon- druga generacja" , "Pamięć" , "Nawiedzony dom" , "Proszę przyjdź" , "Wii" , "Kim on był?" , "Nie-codzienność" , "Missingno" , "Stary człowiek i Machop" , "Obserwator" , "Akapit" , "Laleczka" , "Obserwator vol.2" , "Tabletki" , "Snuff Film" , "Elizabeth" , "Śmierć" , "Pustka" , "Nie boisz się, prawda?" , "Siostry Smith" , "Fallout 2" , "Poke-sk***ysyństwo" , "Intruz" , "Lavender Town- zapomniane grafiki" , "Molly" , "Obserwator vol.3" , "Taksówkarz" , "Wyjazdy" , "Sekret w ścianie" , "Clinton Road" , "Tabletki nasenne" , "Rezydencja Pokemon" , "Odcinek 66" , "Ed Edd Eddy"
  • 0

#452

nezumi1.
  • Postów: 38
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Całkiem dobry pomysł, jednak ja, jak i pewnie wielu innych, sam wymyślam tytuły większości past.

W moim przypadku powód jest zawsze ten sam - otóż "inspiracji" szukam na 4chanie, gdzie pasty widzimy najczęściej jako screenshoty z tematów, gdzie użytkownicy opisywali je jako własne doświadczenia. Nawet jeśli tytuł w oryginalnej wersji mamy podany, to także jego polska wersja może się różnić pomiędzy tłumaczeniami.

Tak więc o ile rozwiązanie samo w sobie jest ok, to funkcja ctrl + f może się w tym przypadku nie sprawdzać :mrgreen:

Trzeba by raczej skatalogować angielskie tytuły i dodać obok ptaszka, jeśli jest przetłumaczona i krzyżyka, jeśli nie jest :D


A jeśli chodzi o Odcinek 66 i Edd, Ed i Edda, to sądzę, że klonów Ded Borta powstało na tyle, aby zarówno wszystkie kolejne, jak i oryginał, straciły jakąkolwiek wiarygodność.

Użytkownik nezumi1 edytował ten post 10.08.2010 - 15:54

  • 0

#453

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Śledzę sobie ten temat od samego początku i muszę powiedzieć, że te wszystkie tłumaczenia to kawał dobrej roboty. Jednak dobre historie kończą się już po paru stronach, dalsze są po prostu naciągane i specjalnie, na szybko wymyślane ze względu na zainteresowanie innych ludzi. Pierwsze i najlepsze creepypasty pisali czy też tłumaczyli Shinji77, CherubUltima, Zgryźliwy sceptyk. Chwała wam za to panowie. :)

Użytkownik Akinci edytował ten post 10.08.2010 - 17:34

  • 0

#454

Ro-Bhaal.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Polly Jean - naprawdę świetnie przetłumaczone historie. Tylko pogratulować :)
  • 0

#455

Freyja.
  • Postów: 164
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Polly Jean - naprawdę świetnie przetłumaczone historie. Tylko pogratulować :)


Dzięki dzięki :) Mam czasami trochę czasu w pracy więc myślę, że będę częściej wrzucać :)
  • 0



#456

stadlar.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dodałem krótką opowiastkę o Carmen Winstead. Typowy internetowy łańcuszek spamerów, ale background ciekawy :) Tym niemniej argument z wygooglowaniem już się trochę zdezaktualizował, bo teraz wujek G. pokazuje w pierwszym rzędzie obalenie bujdy o kimkolwiek imieniem Carmen Winstead :D Tak czy inaczej zawsze to pasta :)
  • 0

#457

Sad Statue.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektóre historie naprawdę się fajnie czyta. Dają do myślenia, niekiedy po prostu straszą... Ale moim zdaniem miejsce tamtego tematu jest w Hydeparku. Bo na pewno "Nasze Historie" do tego tematu nie pasuje.
  • 0

#458

Geniusz.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Polly Jean, kocham Cię :D Brakowało mi takich dobrych creepypast. Świetne tłumaczenia. Dzięki :)
  • 0

#459

Freyja.
  • Postów: 164
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Polly Jean, kocham Cię :D


:roll:

Brakowało mi takich dobrych creepypast. Świetne tłumaczenia. Dzięki :)


Może dziś uda mi się wrzucić coś jeszcze, największym problemem faktycznie jest znaleźć coś czego jeszcze nie było. Kilka razy już złapałam się na tym, że czytam coś po angielsku i w połowie się orientuję, że już to znam ;)
  • 0



#460

Nestar.
  • Postów: 11
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na 4chan'ie znalałem paste dotyczącą Fallouta 3. Ja raczej nie dam rady tego przetłumaczyć, ale gdyby ktoś chciał to daje do niej linka:
http://img40.imagesh...81485666747.jpg
  • 0

#461

nezumi1.
  • Postów: 38
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na moim złomie F3 nie ruszy, więc nie znam fabuły.

Pewnie wielu innych ma podobny problem, zresztą to nie jest gra tak epicka jak poprzednie części i z pewnością niewiele osób ją przeszło ;)
  • 0

#462

Freyja.
  • Postów: 164
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gra jest świetna! :)
Ale past o grach i serialach nie lubię więc nie chce mi się tłumaczyć. Z resztą ostatnio była jakaś pasta o Falloucie zdaje się a co za dużo to nie zdrowo (może to ta sama historia?) ;)
  • 0



#463

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Fajne te opowiadania, ale czy to na pewno creepypasta? Na to chyba powinien być oddzielny temat, żeby nie mieszać różnych rzeczy pod szyldem creepypasty.

Edit Sante:
Do pisania komentarzy jest wydzielony drugi temat. Warn.
Dołączona grafika
Post przeniesiony w odpowiedni temat.
  • 0

#464

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Fajna ta "Epidemia". ;]
To jest ten rodzaj past, które lubię najbardziej - jakiś dziennik/wspomnienia ludzi będących świadkami końca świata.
  • 0



#465

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oto pojawiły się dwie nowe pseudo-creepypasty, niemal identyczne pod względem pomysłu i stylu.

Co do tej ostatniej - niby po co zaraz kanibalizm? WSZYSTKIE zwierzęta zostały pożarte w ciągu kilku dni?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 11

0 użytkowników, 11 gości oraz 0 użytkowników anonimowych