Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3445 odpowiedzi w tym temacie

#901

GoldenSlaughterer.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak BTW, jeśli ktoś zna źródło tekstu o szpitalu to... jest bardzo dziwnym człowiekiem. ;)
  • 2

#902

Wyxud.
  • Postów: 111
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Zajmuje sie tlumaczeniem pasty Clue Green :P Nie krasc
  • 0

#903 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam pytanie: otóż, czy wrzucenie do creepypast opowiadań jakiegoś poety nie będzie faux pas? A jakiego nie powiem, żeby była niespodzianka :)

Użytkownik Anima Damnata edytował ten post 01.08.2011 - 20:52

  • 0

#904

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja bym takie opowiadania chętnie poczytała :)
  • 0

#905 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Ściągnij .txt, <plask> weź książkę i przepisuj, <plask> Ściągnij .txt - Ach te głosy :) A tak na poważnie wiarygodniej będzie jak sam stracę 3 dni na przepisywanie czy wystarczy, że skopiuję z neta? Bo to chyba nie jest trve :)
  • 0

#906

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie będzie - więc ściągaj (oczywiście nie zapomnij podać źródła).

Jednak z mojej strony, takie teksty i ogólnie cały temat powoli staje się zbiorkiem opowiadań grozy niżli past i miejskich legend - ale wam się podoba to działajcie :).
  • 0



#907 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Jednak z mojej strony, takie teksty i ogólnie cały temat powoli staje się zbiorkiem opowiadań grozy niżli past i miejskich legend - ale wam się podoba to działajcie :).

Dlatego się pytam, zanim zadziałam :).
P.S Fajny Kołowrót :>

Użytkownik Anima Damnata edytował ten post 01.08.2011 - 21:42

  • 0

#908

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To temat dla każdego - więc nie pytaj się tylko działaj ;). Jeżeli czytałaś temat to zapewne znalazłeś pasty po których aż bolą zęby (w tym na 100 % i moje :mrgreen: ) a nikt tutaj nie krzyczy. Mi chodzi o to, że zaczynamy tworzyć coraz to nowe pasty, z których większość (nie oszukujmy się) nigdy nie poruszy wyobraźni ludzi na całym świecie tak jak np. smile.dog/jpg czy suicidemouse.avi - kończą się anonimowe legendy, przekazywane przez fora, maile czy komunikatory internetowe a zaczyna się czysta fikcja literacka, której nawet nikomu nie będzie chciało się sprawdzać. Ale widzę, że się podoba więc nic mi do tego ;).

P.S Fajny Kołowrót


Dzięki :), rodzimowierca ?

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 01.08.2011 - 21:48

  • 0



#909 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Sympatyk, bo jeszcze ponad rok do Apostazji :). Ale grubas będzie miał minę - ach, rozmarzyłem się :roll: I nie, nie czuje wyrzutów sumienia pojeżdżając swojemu pro-bo
Jeszcze przeczytam te opowiadania, żeby z bykiem jakimś nie skopiować.

Oh, a pasta "Złodzieje kołpaków", kurde jak dla mnie świetna! Takiego motywu jak zabójcze kołpaki jeszcze nie było :mrgreen: .

Użytkownik Anima Damnata edytował ten post 01.08.2011 - 22:03

  • 0

#910

Skyline.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja jestem wybredny i czekam na kolejną dobrą opowiaste, paste a przede wszystkim jakąś legende. Wyżej wspomniane smile.jpg czy suicidemouse.avi nie dość że mogą przerazić, to mnie na dodatek pochłonęły i zacząłem szukać więcej na ten temat. Tak było z Polybiusem. Przeczytałem i od razu ściągnąłem remake tej gry. :) Ostatnia dobra (raczej średnio dobra) pasta to była z tym czatem.

Co do Polybiusa, to póki co nie sprawdza się to co w paście. Ale! Po ściągnięciu okazało się że gra ma tajne menu do którego trzeba wpisać kilku liczbowy (6 miejsc na liczby od 01 do 99) po czym mamy dostęp do opcji "wyższych" w których są właśnie między innymi (tłumacząc na polski): Pożądanie powtórki, wabienie, problemy z poruszaniem się, koszmary, nocne terrory i amnezja. Po zajrzeniu w to menu (kod był w pliku dołączonym do gry) wszystkie te opcje były wyłączone. Włączone były jedynie komunikaty podprogowe, które dało się zauważyć w pierwszym poziomie gry kiedy to tło było czarne, a nie oślepiające i zawracające w głowie.
  • 0

#911

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sympatyk, bo jeszcze ponad rok do Apostazji .


Wielkiego Świętowita interesuje przede wszystkim Twoje życie i postępki a nie to, do jakiego związku wyznaniowego należysz (np. RKP, gdzie jestem zrzeszony nie wymaga apostazji) - to formalności na naszym poziomie, które tylko ułatwiają organizację. Jeżeli czujesz się rodzimowiercą to nim jesteś, nie potrzeba Ci do tego nic więcej :).

Ale jak coś to wpadaj do tego tematu, żeby nie robić bałaganu tutaj :)
  • 0



#912 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Ok. Babole poprawione - jest opowiadanie
  • 0

#913

Mr Minio.
  • Postów: 72
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem po co tam ktoś zamieścił opowiadanie Lovecrafta. To temat o Creepypastach, a nie o opowiadaniach grozy. Może jeszcze kilka Kinga tam ktoś zamieści?
  • 0

#914

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Minio i tak temat odchodzi od swojej pierwotnej koncepcji - więc nic się nie stało, a może ktoś nie znał twórczości tego pana to się zainteresuje po tym temacie. Problem jest niestety z tym, tak jak już wyżej napisałem, że TWORZY się fikcję literacką, np. widać było wiele osób które próbowały "One man hide and seek" czy też "Midnightman game", a takiej Dorotki z pasty Czerwone Kulki chociaż była świetna na poważnie nie przestraszy się praktycznie nikt.
  • 0



#915

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Według mnie Lovecraft sam tworzył swego rodzaju creepypasty. Na przykład taki Necronomicon? Niektórzy nadal twierdzą że taka księga istnieje i jej szukają :lol albo Cthulhu? To już obrosło legendą, nawet ludzie nie mający wcześniej styczności z twórczością Lovecrafta chociaż raz słyszeli o Wielkim Przedwiecznym. Więc wklejanie jego opowiadania nie jest nie-na-miejscu w tym temacie. Z drugiej jednak strony oby nie zrobiła się z tego cała bibliografia...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych


    Google (1)