Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3445 odpowiedzi w tym temacie

#916

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem umieszczenie fragmentu Lovecrafta to był dobry pomysł, ale myślę, że wystarczy tylko jeden.

Uważam też,że nie odeszliśmy za bardzo od tematu creepypast. No może niektóre tak, ale creepypasta sama w sobie jest opowiadaniem grozy. W creepypaście nie musi być zawarte, że stało się to tu i tu, chodzi głównie o to, że to co autor napisze, ma w sobie jedną milionową ziarenka prawdy. No bo przyznajcie- jeśli ktoś robi creepypastę o serynym mordercy, którego sobie wymyślił, no to czyny, których dokonuje w opowiadaniu już ktoś kiedyś popełnił. Jeśli ktoś pisze o potworze czyhającym w łazience albo coś to na pewno ktoś kiedyś musiał o tym śnić albo chory psychicznie mógł to widzieć. Rozumiecie na czym to polega? Pisząc nawet najbardziej oryginalne i zaskakujące opowiadanie odwołujemy się do pewnych kulturowych motywów, przesłanek, informacji i wiedzy. Wyobraźnia jedynie próbuje to wszystko wymieszać biorąc z wszystkiego po trochu.
Wszystkie te opowiadania tak naprawdę (nawet suicidemouse czy smile dog) żerują na pewnych utartych schematach głównie mając na celu nas przestraszyć. I jedne : tak jak właśnie suicide mouse czy smile dog są bardziej przekonujące bo mogą zawierać dość silne dowody "za", a drugie tak jak te na forum tworzone przez nas są mniej popularne i lubiane bo nie posiadają odpowiednio silnych bodźców, żadnych dowodów, żadnych "oczywistych" faktów jak podanie konkretnego miejsca akcji (konkretne miasto, wieś, kraj, kontynent) czy też czasu (konkretna data i godzina).

IMO w głowie każdego z nas roi się od creepypast, tak samo jak od romansów, kryminałów, westernów, dramatów itp itd. Wystarczy jedynie odpowiednio sprytnie wymieszać pewne elementy tego, co już wiemy, bo żadna opowieść nie jest na tyle oryginalna by można o niej z ulgą powiedzieć : to jest prawdziwe arcydzieło jedyne w swym rodzaju. Gdyby jednak doszło do tego (chociaż prawda jest taka, że żaden człowiek nie jest w stanie czegoś takiego napisać) to najzwyczajniej w świecie ludzie po przeczytaniu tego albo by kompletnie nie zrozumieli, próbowali zaszufladkować a w najgorszym razie by oszaleli.
  • 4

#917

Cold Ethyl.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiekszośc opowiadań Lovecrafta. A może wszystkie, nie sprawdzałam
Chociaż ja osobiście wole czytać książki, oczy przy komputerze zbyt szybko mi się męczą.
A nie jednak kilku brakuje. Nie widzę przykładowo Szczurów w Murach, choć być moze po prostu jest pod inna nazwą. No, nieważne ;]
Co do samych opowiadan - fakt brakuje prawdziwych CC mi. Szczerze mówiąc do Drowning Wow kusiło mnie nawet zrobić screna i przerobić go w gimpie.. No cóż, w końcu spełzło na niczym, bo żadna lokalizacja się nie nadawała.
  • 0

#918 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Widzę, że jak już jest link to nie będzie dalej sensu zamieszczać innych opowiadań Lovecrafta, ale i innych, bo jak już było napisane

Z drugiej jednak strony oby nie zrobiła się z tego cała bibliografia...

Z drugiej strony może się komuś proza Lovecrafta spodoba? I myślę, że lepiej się takie cuś czyta, niż pasty w stylu JASON(s) :)

Znalazłem pewną metaforę: otóż Creepypasty są teraz jak zombie: kiedyś żyły pięknym i obfitym w dobre pasty życiem, później temat umarł na kilka tygodni, a na koniec wstał z grobu i pożera nasze mózgi (w większości) głupimi pastami :)

Ale są jeszcze osoby, które chcą podtrzymać temat, i chwała im za to!

Może sam coś wymyślę :roll:
  • 1

#919

Kitsune.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obejrzał ktoś filmik ze Sponge Bobem? Ja mam stracha <:. Niech ktoś odważny obejrzy i powie, czy Kanciastoporty naprawdę mruga <:.
  • 0

#920

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

to nie filmik tylko obrazek, screen
włączyłam, ale był dziwny więc nie czekałam aż mrugnie, w końcu jestem tu naczelnym tchórzem :P
  • 0

#921

Kitsune.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ouch, mój błąd.
Zaczekamy, ktoś przyjdzie, włączy i powie jak było : 3.

Edit:

Tak na marginesie, to sobie przeglądam temat z pastami, przeglądam ten... Macie rację. Ja sama tęsknię za pastami typu smile.dog/jpg i suicidemouse (uhm, nie wiem, czy dobrze napisałam myszę, bo zawsze się przy tym mylę). Klimat miały. Tak samo, jak barbie.avi- szukało się więcej na ten temat, chciało się sprawdzić, czy to prawda, a w Google przeglądało się dziesiątki stron <:. Teraz tego nie ma, niestety.

Użytkownik ChopAndChange edytował ten post 02.08.2011 - 14:24

  • 0

#922

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest zapisany w formacie .jpg więc nie mrugnie, chyba, że mu to narysujesz - ot gąbka z wytrzeszczem :mrgreen:
  • 0



#923

Kitsune.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pff, a już myślałam, że dali coś mocnego >:.
  • 0

#924

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie jest do końca "słabe" - wyobraź sobie, że dostajesz plik w formacie .jpg, a on faktycznie mruga do Ciebie po pewnej chwili, ja tam bym się zdygał :mrgreen:
  • 0



#925

Kitsune.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm, mogę sobie wyobrazić, aż za dobrze. Do tej pory się dygam, jak przypominam sobie o tej lalce z Google i jak mi się jakiś plik instalacyjny chciał wysłać. Wiem, że wirusy itd., ale pierwsze wrażenie i tak pozostaje <:.
Przeglądnęłam sobie temat z pastami na Precylu. Dużo tam naszych, ale jedna, napisana chyba przez tamtejszego użytkownika, spodobała mi się. Krótka, ale ma trochę klimatu starych past- "12 rzeczy o mnie", o ile pamiętam. Nie jest jakaś mocna, ale lepsza od niektórych przydługawych, z którymi się spotykałam.
A z nudów w Google grafika co chwilę wpisuję "creepy", "creepypasta", "Chucky doll", itp., bo tak dawno nie miałam tego strachu po mocnej paście, że zaraz będę po angielsku czytała (umiem ;D).
  • 0

#926

Cold Ethyl.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pasty w stylu smile.jpg po prostu żyją własnym życiem. w końcu znalazły się az osoby, które w fotoszopie stworzyły grafiki, czyż nie? ;) oba suicide mają ciekawą historię, ale tez wydają się głównie tajemnicze ze względu dużej ilości osób, na które zadziałały. A nie zrobiłyby nic, gdyby nie historia (a co, więszkość to tylko autosugestia). Jedynym dziwną według mnie cc jest barbie.avi, ponieważ stworzenie jej kosztowałoby dużo żmudnej pracy (kręcenie długie filmu z gadająca babka? Weźcie, to ja już wolałabym jednak zrobić kolejną wersje smile.jpg :>)
A co do Sponge Boba - nic strasznego. Łot, siedzi w mroku, ma duże, przekrwione oczu i jak dla mnie wygląda jakby płakał/zaraz miał się popłakać.
A jak pr5zez kolejny tydzień nie będzie mnie na forum, to znaczy, że się myliłam.
  • 0

#927

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ostatnio przeglądałem 4chan znalazłem tą pastę, dosyć długa, po angielsku ale warto ją przeczytać a może nawet przetłumaczyć. Ktoś odważny? ;)
http://i51.tinypic.com/10s6su0.jpg

Użytkownik BoryZ edytował ten post 02.08.2011 - 14:50

  • 0

#928

Kraker.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak BTW, jeśli ktoś zna źródło tekstu o szpitalu to... jest bardzo dziwnym człowiekiem. ;)


Ja nie znam ;] a dlaczego ktoś, kto zna miałby być dziwny?
  • 0

#929

SushieEz.
  • Postów: 125
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ostatnio przeglądałem 4chan znalazłem tą pastę, dosyć długa, po angielsku ale warto ją przeczytać a może nawet przetłumaczyć. Ktoś odważny? ;)
http://i51.tinypic.com/10s6su0.jpg



Ja mógłbym się tego podjąć.


EDIT: Trochę rozpikselowana ta twarz, i niestraszna jakaś. Przeszkadza w czytaniu :<

Użytkownik SushieEz edytował ten post 02.08.2011 - 15:46

  • 0

#930

Kitsune.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeczytałam te dwie nowe pasty, co są. Nic a nic nie było. Ech, siedzę i wpatruję się w "Dziewczynę z Chryzantemami" i płaczącego chłopca. Jestem dziwna D:?
Ej, rzuciłby ktoś tu jakąś pastę, którą można przetłumaczyć albo mi na PW? Bo sama nic pisać nie będę, a jak dowiem się, że komuś coś się podobało, to ochoczo się piszę :D.
Ale żeby była krótka. No, nie musi być na pięć zdań, ale nie jakaś przydługawa. W formie pamiętnika może być. A siły sama na /x/ nie mam szukać =D.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości oraz 0 użytkowników anonimowych