Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Please log in to reply
3445 replies to this topic

#946

Skyline.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zrób skany, zmniejsz na tyle żeby dało się przeczytać i daj spakowane w załączniku. Albo wysyłaj chętnym na maila. :mrgreen:
  • 0

#947

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak już Nicole-collie stwierdziła, najrozsądniej będzie jak wrzucę tłumaczenie+ skany stron które "odbiegają od normy".

EDIT

Pasta dodana, mam nadzieje że się będzie podobać ^^

Użytkownik BoryZ edytował ten post 04.08.2011 - 15:56

  • 0

#948

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@BoryZ to jest super :o i te skany jeszcze, te włosy :o
skąd to wytrzasnąłeś?

EDIT: zrobiłam internetowy risercz na temat Raspers Book i znalazłam strona na Facebooku "Rasper Book Diary" z tymi skanami, poczytałam też troche na ten temat, tyle o ile po angielsku. Ciekawa sprawa. I creepy :)

Użytkownik Syrinks edytował ten post 04.08.2011 - 16:09

  • 0

#949

Wyxud.
  • Postów: 111
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Podobala mi sie pasta o morrowind... ale teraz gdy gram wydaje mi sie ze go widze 0.0 pomozcie bo czasem nawet schizy dostaje xD
  • 0

#950

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wzięłam się za tłumaczenie wielkiej creepypasty, ale nie wiem, czy jest wystarczająco dobra. Do połowy wydawało mi się, że tak, ale potem zmieniłam zdanie. No nie wiem, jak się spodoba to przetłumaczę kolejne dwie części (historia składa się z trzech).

Enjoy
  • 0

#951

Kitsune.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamiętnik dobry, podobał mi się - klimat ma <:. Ale i tak widać, że wszystko pisała ta sama osoba : 3.
Pastę @Nicole-Collie, przeczytam jutro, bo po sześciogodzinnym sprzątaniu chyba nic bym już nie zapamiętała : P.
  • 0

#952

Kraker.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No no, widzę, że ostatnio teksty trzymają poziom :) tylko brakuje trochę tych bardziej w style miejskich legend, ale też jest dobrze :) sam mam w planach pewną creepypastę, ale nie wiem, kiedy ją napiszę :hm:
  • 0

#953 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Pasta z morrowinda świetna, jedyna z tych past o grach, którą ogarniałem na bieżąco.
  • 0

#954

Ciocia Groza.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wow, sporo ostatnio przybywa historii, a poziom jest bardzo nierówny. A ja wciąż mam zbyt małe limity głosów, żeby splusować wszystkie fajne pasty.;) Z nowych podobał mi się Przypadek Martiny Gomez (może nie jest najstraszniejszy, ale występuje tam pewien znany nam skądinąd miły pan...), Mieliście też taki tik? (to najbardziej lubię w creepypastach: pukanie w czwartą ścianę), The Rasper (chyba pod takim tytułem widziałam to w sieci... Ktoś miał niezłą zabawę przy fabrykowaniu dziennika. Brawa dla tłumacza za cierpliwość do tych gryzmołów!) i Beau (nawet jeśli następne części będą gorsze, jak na razie opowieść jest wciągająca. Przypomina mi trochę Gaimana ze szczyptą Barkera;)). Dobra robota! :beer:
  • 0

#955

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale i tak widać, że wszystko pisała ta sama osoba : 3.


Bo to było pisane przez tą samą osobę xD

Brawa dla tłumacza za cierpliwość do tych gryzmołów!


Większe problemy miałem w podstawówce gdy próbowałem przeczytać zapis moich ostatnich lekcji z zeszytu :roll:
  • 0

#956

Kitsune.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale i tak widać, że wszystko pisała ta sama osoba : 3.


Bo to było pisane przez tą samą osobę xD


To, że pisane przez tą samą osobę, to ja wiem, ale mogła dziewczyna (?) zmienić trochę pismo jak pisała w imieniu tego tego xD (nie będę spoilerować ;D).
Swoją drogą, fajna ta peruka.

Brawa dla tłumacza za cierpliwość do tych gryzmołów!

Większe problemy miałem w podstawówce gdy próbowałem przeczytać zapis moich ostatnich lekcji z zeszytu :roll:


E, kto tak nie miał z pismem ;D? Ja ostatnio przeglądałam swoje notatniki i się rozczytać nie mogłam <:.


Kurcz, nie mogę przeczytać żadnej pasty po pamiętniku, bo transfer mi się skończył. A więc dopiero dziesiątego, jednak będę próbowała wyklikać xD.


Pasty teraz na duży plus. Wracają do swojego "pierwotnego" stanu, co baardzo mnie cieszy <:.

EDIT:

Przeczytałam o Beau i tą rozmowę na gadu.r

Beau bardzo mi się podobało ;). Czekam na następne dwie części ;).

A ta rozmowa... Uśmiałam się xDD
2011-08-05 09:51:02 :: ??
widziałem światy

2011-08-05 09:51:07 :: ??
widziałem narodziny i śmierci

2011-08-05 09:51:12 :: ??
a teraz pisze z kimś przez gg


Hahaha. Ale też ma klimacik ;D. Tylko, że ten byt popełnił w jednym zdaniu błąd. To było celowe xD?

Użytkownik ChopAndChange edytował ten post 05.08.2011 - 10:39

  • 0

#957

Wyxud.
  • Postów: 111
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Mam pytanie... Pasta hipnotyzer bezpieczna? nie musze sie bac screamera? nie obejrze poki ktos mi nie powie co tam jest xD
  • 0

#958

ZielonyKubek.
  • Postów: 39
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wyxud to nie jest screamer. Na wszelki wypadek oglądałam bez dźwięku, ale nic nie wyskakuje ze straszną paszczą ;-)
Co do Galaxy News Radio, bardzo spodobała mi się pasta i faktycznie przez chwilę nie wiedziałam jak to możliwe. Ale... UWAGA ZDRADZAM ZAGADKĘ:

******
notkę po prostu edytowano :)
******

Użytkownik ZielonyKubek edytował ten post 06.08.2011 - 08:49

  • 1

#959

Czekolada-Tano.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

kurde uwielbiam te historie! moim zdaniem niektóre są straszne, a niektóre nie. i nie moge doczekać się następnych.
  • 0

#960

Cold Ethyl.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

lelo26, ponieważ prosisz o porady coś napisze. Normalnie nigdy niczego nie oceniam publicznie, taki mam zwyczaj...
Powiem tak - nie powinieneś tego kontynuować. Widzisz, tamta pasta miała dobre zakończenie. Zakończenie, które zostawia czytelnika pełnego pytań co do tego, co stanie się potem. Myśli "Jezu, ten facet nie napisał już dalej nic, to coś go zabiło!". Ale nie jest to powiedziane wprost a to główna cecha horrorów. Nic nie może być powiedziane wprost, autor musi dać odbiorcom wolną wole co do interpretowania tekstu. Niech sobie go dokończą sami w taki sposób, który będzie dla nich przerażający ;)
I do tego dochodzi napięcie. Bohater skrada się w ciemności, straszna muzyka i nagle bu! Duch wyskakuje zza kolumny! I wszyscy krzyczą.
Trudno jest coś takiego osiągnąć w tekście, ale i tak musisz utrzymywać napięcie. Trzymać czytelników w niepewności.
Abstrahując juz od dziwnego używania w Twoim wypadku shifta, wielokropków (ich nadmiar koajrzy mi się nieodłącznie z marnymi mhrocznymi wierszami kindergothów :> a sie naczytałam kiedyś tego, uwierzcie mi czy przekleństw (ta, one też mają swoją rolę).
Ujmę to tak - jeśli twoje opowiadanie przerazi Ciebię to jest dobrze. Jesli Cię nie ruszy to jest źle.
I żeby nie było, nie wymądrzam się czy coś, bo szczerze mówiąc sama pisze okropnie, robiąc masę błędów nawet ortograficznych (chyba mam dysleksje, jak tak sobie myslę :x).
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych