Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3445 odpowiedzi w tym temacie

#961

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dzięki za kolejną pastę w stylu "Król zstąpił" która na koniec rzuca na czytającego klątwę, teraz nie zasnę.
  • 1

#962

Wyxud.
  • Postów: 111
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Dodalem z yt nowa paste :)
W sumie nie nowa ale przedstawia to w prawdziwej pokemonowej grze
Nie ja to robilem wiec bledy i inne nie do mnie...

A propo oceniania:
Nie podobala mi sie zadna pasta z tych nowszych
Ujdzie ta o morrowindzie
a reszta dretwa

Użytkownik Wyxud edytował ten post 08.08.2011 - 11:57

  • 0

#963

Grindewalld.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Historia Seeda po prostu niezwykła, dreszcz przeszedł mi po plecach. Avatar autora też może dać do myślenia. I thx za kolejnego Strażnika. :)
  • 1

#964

Ciocia Groza.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No nie, nie mogę uwierzyć, że Wyspa Niedźwiedzi tu trafiła!:D To tym zabawniejsze, że jakiś czas temu powiedziałam komuś żartem, że można by o niej spokojnie napisać creepypastę w stylu Candle Cove właśnie, i niebawem zaczęto by uważać, że takiej kreskówki w ogóle nie było...

Rzeczywiście, Wyspa była bardzo oryginalna i dość mroczna, jak się nad tym zastanowić, choć mnie osobiście nigdy nie przestraszyła, a byłam chyba w zerówce, kiedy oglądałam ją po raz pierwszy. Internauci chyba się nieco zagalopowali — tak naprawdę nie było tam aż tak wiele przemocy. Np. piraci zawsze grozili Ediemu straszliwymi mękami i siekaniem na plasterki, ale kiedy raz zdołali go złapać... łaskotali go piórkiem.;) Niemniej to prawda, że świat otaczający bohaterów był zaskakująco nieprzyjazny i obfitujący w czarne charaktery, muzyka dziwna, a aluzje do apokalipsy istotnie się pojawiły, ale niestety nigdy nie rozwinięto tego wątku.

Kolejny raz oglądałam ten serial jakieś 9 lat temu w tvn, miałam wtedy sporo odcinków na wideo, ale potem je pokasowałam na rzecz Pokemonów, czego teraz żałuję.:( Od paru lat śledzę temat w internecie, mam zgromadzone na kompie te nieliczne materiały o Wyspie, które się pojawiły w sieci — ze 3 odcinki, trochę screenów, piosenka z openingu. Istniała przez krótki czas polska strona poświęcona kreskówce, potem inna, polsko-francuska (fani nawiązali współpracę); w tej chwili, o ile wiem, są tylko strony na Facebooku:
http://www.facebook....id=140015393391
http://pl-pl.faceboo...rs/342906001271
Poza tym wrzucono do sieci wszystkie lub prawie wszystkie odcinki w formie dwóch torrentów, ale w tej chwili nikt ich nie udostępnia. Jak się nad tym zastanowić, to faktycznie aż dziwne — powstał już dość spory (kilkaset osób na pewno) fandom Wyspy Niedźwiedzi i nikt nie jest w stanie zdobyć ani większej ilości odcinków, ani rzetelnych informacji na ten temat... Jeśli ktoś ma dostęp do jakichś informacji, odcinków, to bardzo proszę, niech da znać!:)

Dołączona grafika


Użytkownik Ciocia Groza edytował ten post 08.08.2011 - 18:59

  • 2

#965

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wyspa Niedźwiedzi to była dziwna bajka, jakiś czas temu przypomniała nam się ze znajomymi i każdy zgodnie stwierdził, że się jej bał. Szczególnie takiego jednego odcinka, w którym jakiś tam szalony naukowiec podał coś królikowi Maxowi i ten stał się zły.
Inną taką bajką która wg mnie dla dzieci się niezbyt nadawała był Hrabia Kaczulla - czyli kaczor-wampir.

Nawet teraz jak je sobie puściłam na youtube to mnie drechy przeszły.
  • 0

#966

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hrabia Kaczula? To przecież była moja druga, zaraz po Gumisiach, ulubiona bajka z dzieciństwa. :D
Bardziej się bałem przy Kosmicznym Biurze Śledczym, a Motomyszy z Marsa wręcz mnie przerażały (bałem się wtedy to oglądać).

Użytkownik Imb edytował ten post 08.08.2011 - 23:36

  • 0



#967

ZielonyKubek.
  • Postów: 39
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tą Wyspą Niedźwiedzi to robienie z igły widły moim zdaniem. Równie dobrze można się przyczepić Scooby Doo, że duchy, zjawy i niepokojąca atmosfera. Swoją drogą miałam kiedyś nagrany odcinek Scooby Doo na kasecie VHS, w tym odcinku była burza. I podczas błysku można było zobaczyć trwające ułamek sekundy jakieś logo. Doskonale to pamiętam, bo zatrzymywałam w tym momencie i patrzyłam, myślałam o co chodzi, że jest bajka, a tu nagle jakieś logo. Miałam może 8-10 lat. Na białym tle (rozbłysk burzy) nożyce przecinające taśmę filmową. Poniżej jakiś napis, chyba, nie pamiętam dokładnie, ale na 100% były nożyce i taśma filmowa wmontowana w białą klatkę rozbłysku burzy. Jakby ktoś coś o tym wiedział więcej, to bardzo proszę, niech się podzieli :)
Powracając do Wyspy Niedźwiedzi... w każdej bajce można znaleźć coś złego. Każdą nawet najniewinniejszą bajkę można przedstawić jako zło i niedobro z piekła rodem. Buka i Hatifnaty też były przerażające... czas na creepypastę z udziałem Hatifnatów. Swoją drogą były straszniejsze od Buki.
  • 0

#968

Ciocia Groza.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powracając do Wyspy Niedźwiedzi... w każdej bajce można znaleźć coś złego. Każdą nawet najniewinniejszą bajkę można przedstawić jako zło i niedobro z piekła rodem. Buka i Hatifnaty też były przerażające... czas na creepypastę z udziałem Hatifnatów. Swoją drogą były straszniejsze od Buki.


Dokładnie! Zwłaszcza, że kto czytał książki o Muminkach ten wie, że Buka nie była zła, tylko samotna i niezrozumiana, biedaczka. W historii o Wyspie Niedźwiedzi są pewne przekłamania, jak choćby to, że Peyrache jest psychiatrą — nigdzie indziej nie znalazłam takiej informacji. Ale creepypasty telewizyjne mają już to do siebie, że naginają i nadinterpretują fakty, nadając im nowe, mhroczne znaczenie; w końcu inaczej nie byłyby takie ciekawe i creepy...;)

Edit:
@ZielonyKubek, piszesz, że miałaś ten odcinek nagrany, czyli pewnie na taśmie już wcześniej coś było? Może w jakiś sposób się nałożyło, tak chyba bywa, kiedy wielokrotnie kasuje się nagrania i zastępuje nowymi.

Użytkownik Ciocia Groza edytował ten post 09.08.2011 - 00:46

  • 0

#969

ZielonyKubek.
  • Postów: 39
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciocia Groza, nie wiem czy to odpowiednie miejsce na takie dyskusje, w końcu tu mamy komentarze do creepypast, ale nie sądzę, by to był przebłysk z jakiegoś programu nagranego wcześniej. Po pierwsze nigdy z czymś takim się nie spotkałam, nawet nie słyszałam o tym, po drugie to pojawiło się chyba dwa razy tylko w momencie kiedy na ekranie był grom i przez ułamek sekundy cały ekran był biały, a jakby to była przebitka to pewnie byłaby cały czas nie tylko podczas rozbłysków ;) Generalnie nic strasznego, ale bardzo mnie to ciekawi.
  • 0

#970

koko11998.
  • Postów: 38
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brr... Aż ciarki po plecach przechodzą. Chętnie też bym coś potłumaczył (Certyfikat Cambridge ^^), ale za bardzo mnie to przeraża.

Creepypasta is Creepy


  • 0

#971

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wyspa niedźwiedzi - tą bajkę miałem na jakiejś kasecie razem z innymi, też była dla mnie przerażająca jako dziecko :D
  • 0

#972

raptorzysko.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dodalem z yt nowa paste :)
W sumie nie nowa ale przedstawia to w prawdziwej pokemonowej grze
Nie ja to robilem wiec bledy i inne nie do mnie...

A propo oceniania:
Nie podobala mi sie zadna pasta z tych nowszych
Ujdzie ta o morrowindzie
a reszta dretwa


Te filmiki zostały już dawno wrzucone, patrz tutaj http://www.paranorma...944#entry448944
  • 0

#973

Rabiciak.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć, jestem nowy na forum, konto założyłem po przeczytaniu pasty "Fundacja Martwych Dzieci". Pasty czytam od dawna jak i komentarze do nich, wiele sprawdzałem, szukałem informacji o nich ale żadna z nich nie posiadała(chyba ze coś ominąłem) możliwości skontaktowania się z kimś, a tym bardziej z polakiem, jestem ciekaw informacji na jej temat. Wiecie coś może ?
Jest to chyba najbardziej wiarygodna pasta jaką do tej pory przeczytałem ;)
  • 0

#974

0ldPsych0.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

co wy macie do hrabii kaczulli i wyspy niedzwiedzi? odpalilem sobie na yt w nadziei ze znajde cos super duper creepy a tu przyjemne bajki typu scooby doo itp. Ludzie robicie z igły widły ...

Cześć, jestem nowy na forum, konto założyłem po przeczytaniu pasty "Fundacja Martwych Dzieci". Pasty czytam od dawna jak i komentarze do nich, wiele sprawdzałem, szukałem informacji o nich ale żadna z nich nie posiadała(chyba ze coś ominąłem) możliwości skontaktowania się z kimś, a tym bardziej z polakiem, jestem ciekaw informacji na jej temat. Wiecie coś może ?
Jest to chyba najbardziej wiarygodna pasta jaką do tej pory przeczytałem ;)


Gościu musisz być niezłym (nie obraź się) pojebem że chcesz się skontaktować z tymi pokurwami ...
  • -2

#975

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

co wy macie do hrabii kaczulli i wyspy niedzwiedzi? odpalilem sobie na yt w nadziei ze znajde cos super duper creepy a tu przyjemne bajki typu scooby doo itp. Ludzie robicie z igły widły ...


Toż to przecież napisałam, że one były dziwne i creepy według mnie. Nie twierdzę, że wszyscy muszą mieć takie same odczucia.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 10

0 użytkowników, 10 gości oraz 0 użytkowników anonimowych