Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3445 odpowiedzi w tym temacie

#1081

Cold Ethyl.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Aexalven Fendadra teraz za to wszystkie Twoje posty są zaplusowane :D To tak w temacie minusów
Jedna moja znajoma miała taki sposób pisania - pisze coś na szybko i zostawia. po dniu czyta i redaguje. Potem czyta po miesiącu. Jeśli to było coś waznego a chciała, by było idealne, zostawiała to nawet na pól roku i znowu poprawiała. Twierdziła, ze dopiero po jakimś czasie widzi jakieś błędy. ja tez tak mam, że jak przeczytam coś zaraz po napisaniu, to nie zauwazam błędów logicznych, a nawet ortograficznych :D
I szczerze zazdroszczę wszystkim, którzy dodali pasty, bo ja mam zaczęte jakieś pięć past i ani jednej nie chce mi się kończyć (jedne opowiadanie nawet mam skończone, ale nie jest creeepy, tylko raczej weird :|, druga jest skończona, ale była pisana 2 lata temu, więc muszę napisać od poczatku)
Abstrahując od moich irracjonalnych problemów, które nikogo nie interesują, jak to było z tymi kolorami tytułów? Bo wydaje mi się, ze było coś takiego, gdzieś w połowie tematu, zeby tytuły swoich past pisac innym kolorem, a tytuły tłumaczeń innym, ale nie pamietam jak, czy to dalej funkcjonuje? Bo było fajnym pomysłem, wtedy można było lepiej oceniac pasty.
  • 0

#1082

Wyxud.
  • Postów: 111
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Co to za zdjecie w pascie dupka? ;s
  • 2

#1083

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zwykły telewizor :D

Nie wiem, za co te minusy, przecież napisał historię jak tysiące tych głupot jakie ty wypisujecie, idź do domu na ulicy Mickiewicza 30 blablabla spotkasz orangutana w spodniach Levis'a blablabla i wycieknie ci musk, żenada... On bynajmniej mnie rozśmieszył, a tego typu historyjki które umieszczacie są, mówiąc kolokwialnie, lipne.
  • 1

#1084

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Proponuję poznać znaczenie słowa "bynajmniej". Jak się nauczysz możesz ktoś odniesie się do twojej odpowiedzi :)
  • 4

#1085

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bo wydaje mi się, ze było coś takiego, gdzieś w połowie tematu, zeby tytuły swoich past pisac innym kolorem, a tytuły tłumaczeń innym, ale nie pamietam jak, czy to dalej funkcjonuje? Bo było fajnym pomysłem, wtedy można było lepiej oceniac pasty.


Był rzeczywiście taki układ, aby pasty tłumaczone były oznaczane na czerwono, a pasty własnego autorstwa miały białe tytuły. Działało to całkiem nieźle, ale bodajże po jednej z przerw w pastach zanikło. Proponuję do tego wrócić.
  • 1



#1086

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Proponuję poznać znaczenie słowa "bynajmniej". Jak się nauczysz możesz ktoś odniesie się do twojej odpowiedzi :)


Jestem humanistą i to wiem, ale przez nawyk dalej czasem stosuję to zamiennie :P Ale ten temat "bynajmniej" nie służy do wytykania głupich błędów żeby poczuć się lepiej.
  • 0

#1087

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Abolutnie nie robię tego by poczuć się lepiej, tylko przez internet dzieje się to, że niegdyś mogłem olimpiady ortograficzne wygrywać, a teraz jak widzi się kilkaset razy danego byka to się utrwala : (
  • 1

#1088

Aynan M.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pasta "N.N." autorstwa LittleSister - świetnie się to czyta, ale creepypastą bym tego nie nazwał :) Jak dla mnie to coś bardziej jak bajka, tyle że ze smutnym zakończeniem. Ale nie ukrywam, zrobiło to na mnie pozytywne wrażenie.

Użytkownik Aynan M edytował ten post 03.09.2011 - 08:37

  • 0

#1089

Cold Ethyl.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiesz, generalnie miałam potworny dylemat czy to tu dać, właśnie z tego powodu, ale z drugiej stronie w temacie był zastój, więc co tam.
To opowiadanie to miał być scenariusz na rozdział mojego komiksu (w którym co prawda N.N. jest postacią drugoplanową), ale za słabo rysuje, wiec zdecydowałam, ze równie dobrze mogłabym to napisać (nie żebym lepiej pisała czy coś, ale i tak przyszło mi to łatwiej ;)). Na dodatek opowiadanie ma z pól roku (a jak dla mnie to strasznie dawno ;) )
  • 0

#1090

0ldPsych0.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Co macie do dupka ze go minusujecie? chlopak postanowil zrobic parodie i tyle -_-
  • 1

#1091

optyk.
  • Postów: 167
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Anyan :
Dziwię się, że wiesz w ogóle co to Urban Legends. To jedna z pierwszych opowiastek, która przychodzi mi do głowy pod tą nazwą, najpopularniejsza prawdopodobnie legenda na świecie, jedynie co, to po raz pierwszy chyba czytam o drzewku na drodze, a nie np. o kierowcy ciężarówki który bez zatrzymywania się potencjalnej ofiary trąbił i spychał samochód. A było na tyle ciekawie, bo wyglądało to na "prawdziwą" opowieść na początku, ze względu na pismo mało wyrafinowane.

Może ktoś zbierze historie z "naszych historii" lub z "życia pozagrobowego"? Tam są prawdopodobnie najlepsze pasty, ponieważ gdy coś jest "prawdziwe" i napisane prostym językiem, często z kolokwializmami, wydaje się nam bliskie, w dodatku, często są tam ciekawe historyjki.

Proszę, wiem, że jedna, czy tam nawet kilka osób lubią opowiastki o strażnikach, ale gdyby zrobić skrypt ..... [co zrobi pielęgniarz]...[co jest w tunelu prowadzącym do] ...[kto jest tam i co zrobić] ..[co jeśli nie zrobimy tego]...[co dostajemy, ew. co z tego mamy].. byłoby lepiej, tylko wklejać parę zdań. Tak na prawdę to nudne i nie wiem jak kogoś może to interesować. Fajnie, że ktoś pisze (powtarzam się), ale jeśli już tłumaczyć, bądź pisać coś własnego, to już coś wartościowego.
Do danów "STRAŻNIKÓW": za co można lubić tą serię?

Tak sobie myślałem, a gdyby (nie patrzyłem na to) regulamin twierdził, że treść wklepana na forum jest własnością kogoś tam (choć z open* itp. jest podobnie, jeżeli chodzi o zamysł mój), to łatwo dość można by wydać książkę, choćby dostępną w sklepiku forumowym, za niedużą opłatą, na początku wyglądającą jak kilkudziesięcio stronicowa broszurka, potem ew. produkować dopracowane "modele" w twardszej oprawie. Po odjęciu kosztów produkcji, po odliczeniu kosztów robocizny dla zbieracza, edytora opowieści, czy choćby dla człowieka zlecającego wydruk, transportującego książki i wysyłającego je na poczcie (nie oszukujmy się, jeśli nie, 99% [dosłownie] osób zbierze swoją marżę nieoficjalnie), nawet gdyby zostało z 5 złotych, przy sprzedaży np. 50 sztuk, za 25 złotych (nie wiem kompletnie ile kosztuje zrobienie tego), mielibyśmy 250 złotych na plakaty do reklamy forum (dla niektórych to pewnie śmieszne), na opłaty serwerów (?) itp. Pewnie niemal wszyscy autorzy choć jednej pasty chętnie by to kupili, a zobaczcie ile jest stron tego. Nawet gdyby zebrano autorskie pasty, chętnie bym zakupił książeczkę (nawet gdyby miała 10-20 stron), oczywiście za mniejszą cenę.
Może przebijemy Kinga :D

Warto kończyć i wkleić moją historyjkę, niezbyt straszną, w sumie w ogóle, poruszającą tematy podchodzące pod religijno-filozoficzne? Zaznaczam, że jestem ateistą i dlatego nie będzie tam spotkań z aniołami itp. Jeżeli porzucę ją na trochę, wklepię w najbliższym czasie Creepy Pastę o bardziej strasznej tematyce i treści, pasującą do oryginalnej tematyki topicu.
  • 0

#1092

Cold Ethyl.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może przebijemy Kinga :D


Jako fanka Pana Kinga stanowczo mowie - w creepy pastach jest za mało seksu!
;)
  • 0

#1093

optyk.
  • Postów: 167
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Strasznie dużo seksu jest w jego książkach.. Chyba tylko trafiałem na takie neutralne ;)

Przykładowo, przeczytałem już większą część "Po zachodzie słońca" i największe nawiązanie do seksu, to wymienianie słowa "cycki" średnio co dziesięć stron. Pierwszy raz "w oficjalnej literaturze" spotkałem w ogóle te słowo nie jako cytat.
  • 0

#1094

Produkcja_Chaosu.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co do strażników: poproszono o tłumaczenie, to kiedy czas mam i nuda złapie to tłumacze;] Są gusta i guściki. Ciebie to nie rusza. Innych jak widać tak ; )

Użytkownik Produkcja_Chaosu edytował ten post 07.09.2011 - 17:50

  • 0

#1095

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Znalazłam bardzo ciekawą animację, która jak na gwałt wymaga super otoczki historycznej ;) Jeśli ktoś czuje się na siłach żeby stworzyć wyjątkową creepypastę to zachęcam ;)

1.61803398874989484820458683436563811.com

kurczę, wpiszcie sobie ten ciąg cyfr w google bo coś nie chce link działać.

Użytkownik Nicole-collie edytował ten post 08.09.2011 - 15:39

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych