Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Please log in to reply
3445 replies to this topic

#1141

optyk.
  • Postów: 167
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, pasta "Gra" od Lavekall mi się podobała także.

Jednak mi się wydaje, że była napisana pod wpływem filmu (tytuł to chyba także "Gra", jak komuś zalezy to mogę poszukać), w którym idea była jakby rozwinięciem tej historyjki, a ta historyjka streszczeniem.

Jeżeli na prawdę, jest to autorska pasta, a autor nie słyszał nawet o tym filmie, to bardzo dobrze - Lavekall - twórz dalej ;)



Co do gier - jeżeli ktoś chce czytać jeszcze moje wypociny, to proszę o podanie platformy (czy PC, czy "Pegasus"), oraz czegoś jeszcze. Zbyt duży wybór tytułów jak dla mnie.

Nie jestem do końca pewny, czy lepiej pisać o nowych grach, gdzie grafika powala, czy o starych, odnalezionych na bazarku kartridżach na NES (Pegasus), które "ryły musk" :)
  • 0

#1142

PomidorowySer.
  • Postów: 130
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do gier - jeżeli ktoś chce czytać jeszcze moje wypociny, to proszę o podanie platformy (czy PC, czy "Pegasus"), oraz czegoś jeszcze. Zbyt duży wybór tytułów jak dla mnie.

Nie jestem do końca pewny, czy lepiej pisać o nowych grach, gdzie grafika powala, czy o starych, odnalezionych na bazarku kartridżach na NES (Pegasus), które "ryły musk" :)

Drogi optyku, i to, i to ma swoje plusy. O tych nowych ludzie będą mówić, że "fajek i gej bo nie da sie śćongnonć" a te stare jakoś mi nie podchodzą, ale takie typu mario 64 to super (Mario 64 moje ulubione ;) )
Aha, będę tłumaczył pastę "Jeff the killer", (zaklepuję ;) ). Ona jest ze zdjęciem (OMFG GO TO SLEEP), więc mam nadzieję, że będziecie się cieszyć jak pedofile w smyku :)

EDIT: Zostałem ZRickroll'owany przez tvp2. Kto oglądał ten wie ;)
EDIT2: Połowa tlumaczenia za mną, ide spac (jest 3:33 w nocy muahahahaha)

Użytkownik LegoLudek edytował ten post 16.10.2011 - 02:33

  • 0

#1143

Andżela.
  • Postów: 61
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam
Jestem nowa na tym forum.
Tematem creepypast zajmuję się już od dawna, lecz nie jestem dobra w tłumaczeniach.
Jakby to było dla was łatwe, to poprosiłabym o przetłumaczenie tych o to past:
http://creepypasta.w...-_Deleted_scene
http://creepypasta.w...rb_Lost_Episode
Proszę o powiadomieniu mnie w komentarzu czy możecie przetłumaczyć.
Pozdrawiam. A co do creepypast moimi ulubionymi są Smile.jpg, i wszystkie o grach i zagubionych odcinkach typu Samobójstwo Skalmara lub te które wysłałam w linku.

Użytkownik Andżela edytował ten post 17.10.2011 - 18:12

  • 0

#1144

Lavekall.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, pasta "Gra" od Lavekall mi się podobała także.

Jednak mi się wydaje, że była napisana pod wpływem filmu (tytuł to chyba także "Gra", jak komuś zalezy to mogę poszukać), w którym idea była jakby rozwinięciem tej historyjki, a ta historyjka streszczeniem.

Jeżeli na prawdę, jest to autorska pasta, a autor nie słyszał nawet o tym filmie, to bardzo dobrze - Lavekall - twórz dalej ;)

Dziękuję za miłe słowa. Nie słyszałem o tym filmie, napisałem opowiadanie i zauważyłem, że ten wstęp byłby idealny jako creepypasta, dlatego go tutaj wrzuciłem. Jeżeli kiedyś stworzę coś w podobnym klimacie - niechybnie się to tutaj znajdzie. ;)
  • 0

#1145

cinderos.
  • Postów: 38
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Proszę o wstrzymanie się tłumaczy, przekładania w/w pasty ("http://creepypasta.w..._Deleted_scene"), postaram się ją niedługo przetłumaczyć ;] już można czekać xD

@Andżela, bardzo... wyrafinowany nick, bardzo fajny x] tak jak prosiłaś, pisze, że mogę ją przełożyć tylko proszę o cierpliwość, na razie nie mam czasu ;] myślę, że do 24-26 pasta będzie kompletna, jeszcze raz apeluje, z łaski swojej, proszę jej nie tłumaczyć...

Użytkownik cinderos edytował ten post 18.10.2011 - 20:07

  • 0

#1146

Ro-Bhaal.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@LittleSister - Mam nadzieję, że nie obrazisz się, gdy będę z tobą całkowicie szczery. Otóż nigdy jakoś specjalnie nie podobały mi się twoje creepypasty, bo uważałem, że są nieco... tandetne. Najnowsza też wydawała mi się taką być. Ale w tym wypadku mi to nie przeszkadzało. Twoje ostatnie opowiadanie było naprawdę dobre. Jeżeli dalej będziesz pisała w tym stylu, zachęcam cię, żebyś pokazywała efekty swojej pracy :)
  • 0

#1147

Cold Ethyl.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Ro-Bhaal wielkie dzięki ;) Nie, nie obrażę sie, bo mi samej wiekszośc moich wypocin się nie podoba, pokazuje je tutaj raczej dla zasady "moze ktos sie przestraszy". Ponadto duża ich część była pisana dawno, dawno temu, gdy byłam mniejszą i głupsza dziewczynką. I tak, raczej zaczynam pisac w takim właśnie stylu. Miło mi, że własnie ta Ci przypadła do gustu, bo może oznacza to, ze jednak moje pisanie się poprawia. Mam napisane *liczy na palcach* coś sześć historyjek, które musze nieźle poprawić i może je umieszczę. A i mam jeszcze niespodziankę. Bajkę dla grzecznych dzieci ;)
  • 0

#1148

cinderos.
  • Postów: 38
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Świeża pasta... mam nadzieje, że się podoba i nie było ;] pomysł Andżeli ;)

@LittleSister, fajna nazwa dla pasty, nawiasem mówiąc xD "Licząca na palcach", albo coś takiego - trochę creepy ;]
  • 0

#1149

Ro-Bhaal.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jestem w trakcie tłumaczenia naprawdę długiej Creepypasty. Będzie skończona na dniach.
  • 0

#1150

Dynner.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świetna pasta o mlp, choć nie zbyt straszna to bardzo realistyczna. :)
  • 0

#1151

Cassiopeia.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pasta o modzie do Morrowinda świetna. Klimatyczna, mroczna i tak opisana, że faktycznie czułam, jakbym łaziła swoją postacią po tym dziwnym świecie Morrka.

W ogóle jak na razie, najlepsze mi się wydają pasty dotyczące gier. Np. ta o stacji radiowej w Falloucie 3 - masakra. Aż ciarki mnie przeszły. Wygooglałam datę 22 lutego 2011, o której jest mowa w tekście, wyskoczyło trzęsienie ziemi w Canterbury... Opad szczęki.

Chyba staję się fanką creepypasty, chociaż na początku zawsze ignorowałam ten temat.
  • 0

#1152

cannibal.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

większość jest ciekawa,ale mało straszna.Widział ktoś teledysk do piosenki Rammstein-Mein Teil
(właśnie słucham na głośnikach^^)
  • 0

#1153

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przygodę z forum zacząłem, jeszcze bez rejestracji, właśnie od creepypast. Szukałem informacji o Polybiusie, z którym... cholera wie jak to było. I się wciągnąłem. Przeczytałem wszystkie pasty w tym temacie. Było to dość dawno, i nie będę oceniał wszystkich - choćby dlatego, że musiałbym przejrzeć po kolei cały temat, by ustalić autorów, bo ich nicki pozapominałem.

Najlepsza była...

Lalka, której dziecko wydłubało oczy i się mści. Ściga to dziecko, a w końcu i czytelnika pasty. Super. Dobry, niewinny początek, narastający strach, no i ten klimat PRL na początku, taki usypiający, że wszystko takie zwykłe...

Co do past bieżących, to zwróciły moją uwagę dwie: autorstwa LittleSister o Emilii - nie jest jakoś bardzo straszna, ale ma sWój klimat. I jest naprawdę niezła, nietypowa.

JachuPL - początek, więc napiszę, że jest nieźle, sztampowy pomysł i nieco za szybko przechodzisz do sedna, ale pisz dalej.
  • 0

#1154

Lavekall.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@SereK
błagam, popraw wizualnie tę pastę. nie dość, że mamy do czynienia z wielkim blokiem tekstu, to w dodatku brak oddzielenia dialogów, wszystko zagmatwane, nie ma znaków interpunkcyjnych... Ciężko uchwycić sens pasty gdy jest tak napisana.
  • 0

#1155

Cassiopeia.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie to samo chciałam napisać. Czytanie Twojego tekstu, SereK, wręcz boli. "Jest rok 2560 możliwe już są operacje na płodach można im dodawać różne cechy lecz wciąż za ogromne sumy pieniędzy" -> zrobiłeś jedno zdanie z trzech. Masakra. Najpierw, błagam, naucz się podstawowych zasad gramatycznych i tego, że kropki nie gryzą, a dopiero później pisz. I już pół biedy, że kaleczysz język; problem w tym, że przez pomijanie znaków przestankowych, które sprawia, że tekst "leci ciurkiem", tracisz wszelką dynamikę, a co za tym idzie - kluczową cechę creepypasty, czyli napięcie!
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 8 gości, 0 anonimowych