Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3445 odpowiedzi w tym temacie

#1156

Lolman23.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę że z miejsca do wrzucania Creepypast zrobił się nam uroczy kącik poezji, w którym trzy czwarte opowiadan ma tyle wspólnego z Creeppastami, co Doda z dobrą muzyką. Miło że dzięki temu tematowi zwerbowaliśmy tylu nowych userów którzy po jednym poście znikają w niewyjaśnionych okolicznością (kara za posty ?). Znalezienie czegoś wartościowego na kilku ostatnich stronach graniczy z cudem. Znalezienie czegoś wartościowego na kilku ostatnich stronach graniczy z cudem. Tak jak już kiedyś pisałem polecałbym podzielić temat na dwa , jeden w którym byłyby umieszczane ciekawe creepypasty z neta z jakimiś materiałami dodatkowymi ( bo o to głównie chodzi w nich ), drógi, w którym ludzie mogli by próbowac swoich własnych sił jako pisarzy.

THEN WHO WAS PHONE
  • 1

#1157

optyk.
  • Postów: 167
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja zaklepuję w takim razie honorowe miejsce w wątku "wypociny ".

A nie lepiej by było zamiast narzekać na jakość samemu tłumaczyć/tworzyć, lub stworzyć jakąś stronę ze skryptem do głosowania?
  • 0

#1158

Cassiopeia.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że byłoby lepiej ;] Ale wiadomo, łatwiej jest narzekać, niż wziąć się do roboty.
W sumie myślałam o tym, by coś przetłumaczyć, ale nigdy nie brałam się za żadne tłumaczenia, więc mam lekkie obawy, że nie podołam. Druga sprawa to problem z dojściem, czy jakaś pasta nie była już tutaj umieszczona.
Fakt, że nie powstała jeszcze żadna polska strona z creepypastami, coś w stylu katalogu, strasznie mnie dziwi. Przecież creepypasty robią się coraz popularniejsze, a tu jedynie pojedyncze blogi i tematy na forach w polskim internecie...

Jeżeli chodzi o post zielonej_malpy, to dla mnie nie jest to creepypasta niestety...
  • 0

#1159

PomidorowySer.
  • Postów: 130
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wreszcie, skończyłem tłumaczyć pastę "Jeff the killer". mam nadzieję, że ją docenicie ;)

EDIT: Jest pare błędów, i czuje, że trochę za często powtarza się "Jeff" :P

Użytkownik LegoLudek edytował ten post 30.10.2011 - 12:24

  • 0

#1160

smile.dog.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

LegoLudek, good job xD, fajnie się czyta. Fajny obrazek na końcu.
  • 0

#1161

Ro-Bhaal.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Allright, fellas. Skończone. Tłumacząc to cały czas miałem wrażenie, że tłumaczę klasyczną, dobrą creepypastę. Mam nadzieję, że się nie myliłem. Miłego czytania! :)
  • 0

#1162

PomidorowySer.
  • Postów: 130
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ro-Bhaal, świetna pasta. To jedyne co mam do powiedzenia.
  • 0

#1163

Cold Ethyl.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mam do Was prośbę - nie dawajcie zdjęć do opowieści, chyba że w linkach, bo gdy siedzę sam o 23 to chcę poczytać, a nie dostać zawału widząc kolesia bez nosa :/

Michael Jackson? 'Oo
  • 1

#1164

PomidorowySer.
  • Postów: 130
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja nie rozumiem. Dlaczego moje tłumaczenie, które tłumaczyłem dwa tygodnie ma tyle samo punktów reputacji co już, może ostro powiem, sucharowe widzę cię, nie odwracaj się, które ma błędy interpunkcyjne, i ma max 10 linijek.


Może jest za długa?
Ja potrafię napisać coś takiego w bardzo krótkim czasie, w temacie "creepypasta" jest moja pasta napisana w 10 minut.
  • 0

#1165

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@LittleSister

W miarę ciekawa pasta, lecz mam kilka uwag ;)

1. Trochę ta ortografia przesadzona - 12 lat i taka ortografia?
2. Zakończenie jest takie trochę nudne, wydaje mi się, że powinno to być trochę inaczej.

Dzisiaj wlasnie powrócilem do Twojej pasty/Twojego tlumaczenia o roku 2064, nie daloby, wiecej w takim stylu past wykombinowac? Bardzo lubie takie opowiesci o czasach przyszlych, wojnie, jak to może wyglądac wszystko itp ;)
  • 0



#1166

PomidorowySer.
  • Postów: 130
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@LittleSister

W miarę ciekawa pasta, lecz mam kilka uwag ;)

1. Trochę ta ortografia przesadzona - 12 lat i taka ortografia?

Ale Littlesister napisała o tym, co podmiot liryczny robił i w co grał w wieku 12 lat, a potem, gdy owy podmiot liryczny był starszy rozwinęła się pasta właściwa :P

Użytkownik LegoLudek edytował ten post 01.11.2011 - 22:36

  • 0

#1167

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale Littlesister napisała o tym, co podmiot liryczny robił i w co grał w wieku 12 lat, a potem, gdy owy podmiot liryczny był starszy rozwinęła się pasta właściwa


No, w wieku 12 lat robić takie błędy ortograficzne? "Poterzny" "pomugł" "Ryceża " Trochę to przesadzone chyba :D Jesli czegos nie lapie, to przepraszam, późna pora i zamykające się samoistnie oczy robią swoje, zaraz się chyba kładę spać :D

EDIT: Cholerka, dopiero za 20 jedenasta, ja myslałem, że jest gdzies 23:30 :D

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 01.11.2011 - 22:42

  • 0



#1168

PomidorowySer.
  • Postów: 130
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale Littlesister napisała o tym, co podmiot liryczny robił i w co grał w wieku 12 lat, a potem, gdy owy podmiot liryczny był starszy rozwinęła się pasta właściwa


No, w wieku 12 lat robić takie błędy ortograficzne? "Poterzny" "pomugł" "Ryceża " Trochę to przesadzone chyba :D Jesli czegos nie lapie, to przepraszam, późna pora i zamykające się samoistnie oczy robią swoje, zaraz się chyba kładę spać :D

EDIT: Cholerka, dopiero za 20 jedenasta, ja myslałem, że jest gdzies 23:30 :D

To chyba było zedytowane ;p gdy ja czytałem, tam nie było ani jednego błędu :P
Edit: nie ważne, wygląda na to, że jestem ślepy

Użytkownik LegoLudek edytował ten post 02.11.2011 - 00:50

  • 0

#1169

Cold Ethyl.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie kłóćcie się o mnie :> Napadło mnie na pisanie, gdy znalazł moja kampanię którą robiłam w wieku lat 11 i do łeż doprowadziło mnie zdanie "wyżucił to za siebie i odwrucił się" więc dlaczego nie "ryceż" . Co do zakończenia zgadzam się, pisałam bo dawno nie było pasty o grach, a nie dlatego, ze miałam jakiś ultra super genialny pomysł :D
@WithinTemtation Rok 2064 to taki, nie wiem... Może od początku, świat tam przedstawiony to część mojego komiksu który zacznę tworzyć jak się nauczę rysować :> Może dałoby się coś wykombinować w podobnych klimatach, bo sama też je lubię.
A teraz z okazji dodania ogromnej ilości historii Little Sister postara się je wszystkie skomentować.

Kamera: Haha, przypomniało mi sie jak bardzo baliśmy sie chodzić do lasu, gdy poszła plotka, że znaleziono namiot a w nim dwa ciała. Podobno jakaś parka postawiła go tydzień temu i nie wychodzili z niego. Ktoś zadzwonił po policje w końcu no i znaleźli dwa zgniłe ciała. Chociaż możliwe, ze to jakas urban legends tylko czy coś.
Swoją drogą jak czytam to co napisałam, mam wrażenie, ze to taki zabójca z jeziora Bodom. W końcu ja tutaj tez mam blisko jezioro duże :D
Co do samej pasty, no cóż... Nie zaskakująca, mały upiorek bez dolnej szczęki mówi i kolejna straszna dziewczynka, ale podoba mi się ten bardzo oszczędny styl ;]

1 historyjka buddy213 :> : Też taka przewidywalna strasznie... I chyba tyle w tym temacie...

2 historyjka buddy213 :> : "Not a necrophilliac, I guess I was bored" Skojarzenie takie chore. Tak, tym razem jest zaskakująco, a na dodatek moje czarne poczucie humoru było w pełni usatysfakcjonowane.

Party of One: Creepy Pasta o My Little Pony jest moim zdaniem jak dramat psychologiczny na podstawie któregoś z odcinków "Dlaczego Ja?". Teoretycznie można, ale wątpię, żeby wyszło :D Jednak, pasta daje rade, ponadto jest bardzo dobrze przetłumaczona (chociaż, jak czytałam ją pierwszy raz pamiętam, ze czasem pisałeś "oglądałam" a czasem 'oglądałem"). No i ja tez kocham MLP :>

Słodka Zuzia: Dużo tych upiornych bachorów. I wszystkie dziewczynki. Czy na prawdę kobiety są aż tak złe i niegodziwe?

Moja historia: ja się nawet nie będę na ten temat wypowiadać, ja to wymownie przemilczę.

Czat Internetowy: "Kimś, kogo dobrze znasz, ale znasz bardzo słabo." - aha. "Co za dureń wymyślił taki nick?" - Ja na forum jednym jestem
Koszyk Wiklinowy a kumpel Oberżyna Zagłady(. )( .). Ale pomysł z sercem jest ciekawy.

Niebieskie Oczy: Pierwszą wersje strasznie się czytało i tak załatwiłeś sobie ogromną ilość minusów. Poprawiona szczerze mówiąc nie wzbudza we mnie strachu, ale zła nie jest. Chociaż mam wrażenie, ze to trochę niespójne jest.
A w 2560 i tak wszyscy nie będziemy żyć bo zjedzą nas zombie-kosmici mutanty!

Przypomnij Sobie: Podoba mi się. Przeczytałam teraz drugi raz i bardzo, ale to bardzo mi się podoba. Mam szczera nadzieje, ze napiszesz coś jeszcze, bo przeczytam to z przyjemnością.

Posiadłość: MHROK. A tak serio czytałam to cztery razy i dalej nie rozumiem tego. Że co, jak, ze jedli koty, sataniści jedni?

Jeff the Killer: Podoba mi się bardzo, głównie ze względu na swoją długość i w końcu inną fabułę.

I see you: "Wow , tekst jest bardzo ładnie napisany ." No właśnie nie jest. Przed znakami interpunkcyjnymi nie stawia się spacji ;.;

Dom BezKońca: Pewnie nikt nie będzie zdziwiony gdy i jak stwierdza, że najlepsza pasta od wielu tygodni. Założyłabym multikonto, żeby dać Ci jeszcze jednego plusa, ale nie chce mi się.

Patrzymy na Ciebię: Ja na was tez patrzę. Pasta taka typowa, ale z drugiej strony jest grafika, to może ktoś nie będzie mógł w nocy spać... Chociaż nightmarekid do smiledoga sie nie umywa. Głównie przez kolorystykę. Niebieski jest kolorem przygnębiającym, spokojnym bardzo, czerwony to kolor krwi i gniewu, gdzieś czytałam, ze ludzie patrząc na czerwony zaciskają pięści 5% mocniej...

3 historia buddy213: Trzeba było wrzucać cała historię, trudno mi ocenić fragment, z którego nie wiem nic... Ponadto z tymi niewolnikami to nie tak do końca było...

Pamiętnik Schizofrenika: Lepsza od "Patrzymy na Ciebię" moim zdaniem. O wiele lepsza. Podobna mi się styl pisania tutaj. Jest bardzo... Klimatyczny?

4 historia buddy213: Ten żołnierz i tak miał szczęscie. Przed śmiercią mógł usłyszeć na przykład Cannibal Corpsa.
http://www.youtube.com/watch?v=aoKogh34UIo&feature=related
LOL

5 historia buddy213: zakłóca. Sprawdzałam w googlach.

Nigdy nie wiesz, kiedy umrzesz: Wolałabym całe opowiadanie w jednym poście, ale z drugiej strony historia bardzo mi się podoba. Jest ciekawa najzwyczajniej w świecie. Dlatego czekam na dalsze części z niecierpliwością!

Za rogiem: Lubie takie pasty które budza we mnie wewnetrznego paranoika. :>

Insanity: Szkoda mi na to klawiatury...

GhostHouse.exe: Podoba mi się. A i dam Ci dobrą rade, jak robisz juz forum, to zobacz jakie możliwości ma webplus, bo moim zdaniem to najlepsza strona z darmowymi forami. jun.pl tez jest dobry, ale mają beznadziejne servery.

Zdaje sobie sprawe, że moje komentarze nie wnoszą zbyt wiele do dyskusji, ale z drugiej strony pisanie ich sprawia mi przyjemność. :>
  • 0

#1170

KikeR23.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie najbardziej wystarszyło opowiadanie Quidam'a pt."Czerwone kulki".Przed chwilą skończyłem czytać ;D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 9

0 użytkowników, 9 gości oraz 0 użytkowników anonimowych