Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3445 odpowiedzi w tym temacie

#1186

Cold Ethyl.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Little Sista tez sie chce wypowiedzieć D;

Strona: first, sprÓbujmy. Nie na odwrót. Po drugie, 7 linia (u mnie) zdanie od dużej litery. I jeszcze kilka dużych liter. Po trzecie, nie wstawiaj lini z minusów, trzy gwiazdki (***) starczą. A po czwarte, nie rozumiem jak to opowiadanie mogło uzyskac aż 12 minusów, a troche niżej opowiadanie Dideya999 dwa plusy. To jakas straszna hipokryzja.
Pomijając motyw gry ktora morduje i gwałci tylko morduje, jakby sie uparł, nie jest az takie złe. Nie zrazaj się i pisz dalej.
No i Six, Six, Six, the numba of the Beast D;

Skupienie było. A otwór drzwiowy mnie przeraza :D

Ciekawość... Dobre :D W końcu wszyscy wiemy (a w szczególności twórcy stron internetowych ;)) że IE to samo zło. A ostatni akapit doprowadził mnie do spazmatycznego śmiechu.

Pasta Didey999: ja bym bardziej obstawiała na pamiętnik siostry niż krwawe sweet foty, ale okay. A tak na serio, nie lubich takich poast, które sa aż tak abstrakcyjne. Z tego możnaby napisac całkiem fajną, dłuższą historię, która być może kogośby przestraszyła, a Ty to streściłes do 9 linijek tekstu. Mnie to nie rusza.

Łazienka: łazienki to chyba najstraszniejsze miejsca według past. Jak nie lustro cie zabije, to dziewczynka z nikąd (albo z kanalizacji). Strach pójśc zęby umyć...

Argon: krótkie. I nie podoba mi się styl pisania, jest strasznie chaotyczny i w pewnych momentach nie mam pojęcia, czy są to mysli narratora czy głównej postaci. Ponadto, czy kiedykolwiek w książce, w której jest narracja trzecioosobowa spotkałeś się z wyrażeniem "Ktoś już zgadł?". To wygląda okropnie. Nie czuje tej opowieści, nie boję się, żadnych odczuć, a dla mnie to źle. I to by bło na tyle...
Ponadto czy na prawde Charlie az tak ciemny? TO BYŁO LUSTRO >.<'

GTA: fakt styl pisania jak w wypracowaniu albo opowiadaniu na blog.onet.pl dwunastolatki. Ale nie poddawaj się i pisz więcej ;)

Sen: nie lubię psów...

Szczerze mówiąc ni mnie jakoś nie zachwyciła, tylko pasta o morderczym Microsofcie wywołała usmiech... Dla mnie one sa po prostu za krótkie. Uważam ze sztuka powinna wywoływać uczucia, przerażenie, wzruszenie, smiech cokolwiek. W tak krotkim tekście to trudne. I tyle. Polecam czytać więcej horrorów...
  • 0

#1187

Andżela.
  • Postów: 61
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję za szczere opinie.
Może kiedyś uda mi się napisać lepszą, ale na razie z pisania nici, bo jak widzę moje pasty są słabe.
Pozdrawiam :)
  • 1

#1188

Andżela.
  • Postów: 61
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej !
Myślę, że znalazłam dobrą pastę do przetłumaczenia. Tekst jest dość długi ale na tym temacie widziałam już dłuższe pasty więc może ktoś się z tym upora.
http://creepypasta.w...Lost_Episode_of
O znalazłam jeszcze te dwie lub trzy:
http://creepypasta.w...'s_Mom_Season_6
http://creepypasta.w...ld_Lost_Episode
http://creepypasta.w...he_Death_of_Mac - I ta - tą próbowałam przetłumaczyć sama ale nie zbyt mi wyszło.
Ktoś chętny ?

Użytkownik Andżela edytował ten post 23.11.2011 - 18:00

  • 0

#1189

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Spongebob i Mario Bros już byli w temacie
  • 0

#1190

Andżela.
  • Postów: 61
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spongebob i Mario Bros już byli w temacie

Nie, nie było tych past. Były podobne, a nie te :).

Dodałam moją drugą pastę.
Chyba lepsza od poprzedniej
Pisałam ją słuchając muzyki z Archiwum X xD
  • 0

#1191

Czapaja.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Echhh, sam się sobie dziwie, że kiedyś, czytając pierwsze creepypasty na tym forum, w nocy nie mogłem zasnąć. 8)

A teraz... ( a co tam walnę prosto z mostu) żal dupę ściska co ja czytam :/
Czytam ponieważ mam nadzieję, że wkońcu chociaż jedna dorówna tym poprzednim.

Żeby nie było wątpliwości, na innych forach nie czytam ponieważ tylko tutaj pasty są regularnie dodawane, a na pozostałych albo są kopiowane (tłumaczenia) stąd albo już od dawna nie dodawane.

To taka moja skromna opinia.
Pozdrawiam.
  • 4

#1192

Zielona Małpa.
  • Postów: 135
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dodałam kilka dni temu pastę o kreskówce "Dom dla wymyślonych przyjaciół pani Foster" no i widzę, że lecą mi tam minusy. Tylko, że ja nie wiem, czy dotyczą one tematu, czy może mojego stylu pisania, czy jest to po prostu minus "bo tak". Jest to pasta przetłumaczona z języka angielskiego. Zdania w oryginale brzmią mniej więcej tak: Bloo opens the door. Bloo comes in (jakaś druga część zdania). Bloo whispers. Więc trudno było przetłumaczyć to tak, aby brzmiało ładnie i składnie. Być może mi się nie udało, nie wiem... Samej mi trudno ocenić własną pracę.

Więc jeśli coś wam się nie podoba i daliście mi minusa, to bardzo was proszę, napiszcie dlaczego. Piszę wiersze, więc do krytyki jestem przyzwyczajona. Pod warunkiem, że jest konstruktywna. Jeśli tłumaczę źle, stylistyka wam nie odpowiada, to dajcie znać, w przeciwnym razie przestanę tłumaczyć (mimo że i tak robię to okazjonalnie). Wydaje mi się, że każda tłumacząca osoba tak to odczuwa. Z resztą tworzące osoby też.

Zdenerwowałam się widząc kilka minusów beż żadnego uzasadnienia, dlatego piszę.
Dziękuję za wszelką krytykę. Dzięki temu się rozwijam.
  • 0

#1193

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rzeczowy komentarz zwrócił moją uwagę i aż postanowiłem przeczytać Twoją pastę, wyrównałem oczywiście ocenę bo nie widzę tutaj podstaw do minusowania. Do stylu (poza, może czasami niekoniecznie fajnym układem słów w zdaniu) nie można się przyczepić. Co nie zmienia faktu, że to jedna z tych past, które nawet po angielsku są słabe - i nie ma w tym Twojej winy. Sprawa jest prosta, musicie uważać co tłumaczycie - niektórych past w danej tematyce (w tym przypadku gatunek "Lost Episode") jest po prostu za DUŻO !

Pasty możemy generalnie podzielić na kilka gatunków :

1. "Istoty" - dotyczą one opowieści w których występują nieznane nauce stworzenia, które (co trzeba powiedzieć) NIE są kryptydami, przykład ? "The Wanderer".

2. "Kryptydy" - gatunek podobny do poprzedniego zajmujący się jednak właśnie kryptydami, z tego co mi się wydaje na portalu nie znajduje się, żadna pasta z tego gatunku - to mógłby być ciekawy target dla tłumaczy.

3. "Śmierć" - pasty w których motywem przewodnim jest śmierć i umieranie, tutaj mam na myśli np. "Wiadomość".

4. "Duchy" - chyba wszystko jest jasne, konkretnego przykładu ciężko mi się doszukać jednak myślę, że "Sarah O'Bannon" idealnie wpasuje się w ten klimat.

5. "Przedmioty/Obiekty" - opętane przez demoniczne siły lalki, przedmioty dające władze nad światem, tutaj za przykład posłuży nam genialna pasta "Czerwone Kulki".

6. "Zaginione Odcinki" - czyli coś czego tak na prawdę mamy pod dostatkiem i póki co jeszcze nie znalazło się nic powalającego na kolana - przykład to "Zabójstwo Skalmara".

7. "Choroby psychiczne" - opowieści które poruszają tematykę psychiki człowieka, idealnie pasuje tutaj "Choroba" (4 strona na samym dole).

8. "Lustra" - czyli przedmioty z którymi spotykamy się na codzień, które jednak posiadają pewne specjalne właściwości jak np. UL o Krwawej Mery.

9. "OC" - czyli opowieści "własne", ktoś coś przeżył na własnej skórze i teraz nam o tym opowiada - wyjątkowy szczęściarz swoją drogą ponieważ mało która pasta kończy się różowo :mrgreen: . Jeżeli są dobrze opowiedziane to jest to najlepszy z gatunków. Każdy z nas może w takim wypadku poczuć to co czuł autor jeżeli tylko jego cohones były by na tyle duże, aby odwiedzić ten "nawiedzony dom starej Kowalskiej" ;).

10. "Miejsca" - opowieści o nawiedzonych mieszkaniach, domach, lasach, pokojach i wszystkim o czym tylko sobie chcecie - gatunek ciekawy z tego powodu, że każdy z nas może się do tego miejsca wybrać. Przykładem może być sławna już pasta o hotelu i dziurce od klucza ;).

11. "Rzeczywistość" - osobiście mój ulubiony gatunek. Tutaj autor ma za zadanie zniszczyć naszą wizję świata. Przekonać nas, że świat taki jaki teraz widzimy to tylko jedno wielkie kłamstwo a najprawdopodobniej ona sam i my tym samym (czy tego chcemy czy nie) też po prostu nie istniejemy, bądź też 10 lat temu zostaliśmy ofiarami brutalnego gwałtu i do teraz tkwimy w śpiączce (jak ktoś znajdzie o której paście piszę ma plusa :D). To jest genialny cel i wiem, że te pasty są zazwyczaj bardzo długie i bardzo ciężkie do przetłumaczenia ale właśnie takich nam brakuje.

12. "Rytuały" - zrób to i to a otrzymasz to i to. Przykład ? "One man hide and seek" - ciekawe z tego powodu, że możemy je wypróbować sami na sobie (tylko kto się zdecyduje ? ^^).

13. "Sen" - tutaj od razu odsyłam do pasty "Korytarz" ciężko coś więcej na ten temat napisać.

14. "Gry Video" - czyli milion części zaginionych wersji pokemonów, "Polybius" i spółka zapraszają - tutaj też mamy lekki przesyt (przynajmniej mi się tak wydaje).

15. "Troll Pastas" - "Then who was fuckin phone" :mrgreen:

Taka mała ściąga dla wszystkich - i żeby nie było, że tylko narzekam a sam nic od siebie nie dodaje, to ciągle niezmordowanie nad jedną pracuje ;)

Wróżko faktycznie maskotka wyjątkowo hmmm... "intrygująca" ( :mrgreen: ) ale takie prośby powinnaś zgłaszać w tym temacie :).

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 07.12.2011 - 19:53

  • 2



#1194

Andżela.
  • Postów: 61
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mi się bardzo podoba.
Najważniejsze, że podjęłaś/podjąłeś ( niepotrzebne skreślić :) ) się przetłumaczenia tej pasty, którą ja zresztą też próbowałam - jak widać nie wyszło mi tak dobrze jak Tobie. Pasta jak najbardziej na '+'
Aha i jeszcze jedno. Chciałabym abyście ocenili lub skrytykowali moją pastę którą dodałam niedawno ( tą o zaginionym odcinku Johnnego Testa ). Nie obrazę się. Jeśli okaże się zła ( choć w to wątpie bo ma 2 plusy ) t nie będę już pisała własnych past. Jeśli okaże się dobra, lub niezła to może kiedyś coś jeszcze napiszę.
Z poważaniem
Paulina vel. Andżela

Użytkownik Andżela edytował ten post 07.12.2011 - 20:38

  • 0

#1195

Zielona Małpa.
  • Postów: 135
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Shinji77 wspomniałeś o pastach typu "kryptydy", więc poszperałam trochę i znalazłam http://creepypasta.w...m/wiki/The_Rake
Jeśli to już było, to proszę dać mi znać. Na wszelki wypadek rezerwuję to sobie!

Chyba, że ktoś mnie już uprzedził i właśnie tłumaczy.
  • 0

#1196

Cold Ethyl.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ostatnio znalazłam Rake na knowyourmeme i miałam własnie zapytac, czy ktoś nie podjąłby znalezienia się czegoś interesujące o tym. Bo gifów i zdjęć, cąłkiem ciekawych zresztą, troche jest :>
Co do minusów, to tez się chce wypowiedzieć - jeszcze żadnemu psotowi w tym temacie nie dałam minusa, a jesli widziałam że któryś jest zaminusowany od razu plusowałam. Z tego samego powodu który był wymieniony ( i ktory ja też opisywałam kiedys...)
  • 0

#1197

M. L. B..
  • Postów: 98
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja co prawda jestem nowa, ale też nie oprę się pokusie wtrącenia kilka słów krytyki :)
Otóż temat ten śledzę już od dawna i o ile po tych pierwszych creepypastach miałam problemy z uśnięciem w nocy, to po tych ostatnich często tylko wybucham śmiechem. Wiem, wiele osób już nakreślało ten problem, ale ja oczywiście muszę oddzielnie :D Zauważyłam też co chyba jest powodem tego spadku "jakości". Wiele osób zamiast tłumaczyć pasty z creepypasta.com wkleja tu własne historyjki. Ale spoko, własna twórczość też nie była aż taka zła, dopóki pisali ją ludzie, mający chociaż podstawowe pojęcie o języku polskim i budowaniu napięcia. Coraz więcej osób wkleja tu swoje opowiadania, które są lekko mówiąc średnie, nie straszne, bądź dotyczą wszystkiego innego oprócz strachu :) I jako wielka fanka tematu creepypasta całkowicie zgadzam się z tym, żeby utworzyć oddzielny temat dla twórczości własnej, a oddzielny dla creepypasta.
Pozdrawiam i jeśli powiedziałam coś nie tak, przepraszam (pewnie większość pomyśli, że przyszła nowa i wpierdziela się tam, gdzie nie trzeba :D)
  • 1

#1198

Aynan M.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wrzuciłem kolejną swoją opowieść pt. "Hipermarket", inspirowaną pewnym filmem - zgadnijcie jakim :) Może nie jest to typowa creepypasta, ale myślę, że się tu nadaje :)
  • 0

#1199

Andżela.
  • Postów: 61
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeczytałam 'Hipermarket' i mówiąc szczerze jestem mile zaskoczona.
Myślałam, że to będzie kolejna bezsensowna pasta a tu proszę.
Zasługuje na +
  • 0

#1200

Cold Ethyl.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja mam prośbę :< Bo za kazdym razem jak czytam (a to się na ostatnich stronach tego tematu zdarza niezwykle często) że te obecne historie są, delikatnie mówiąc, słabe, biorę to do siebie. Ale, z punktu widzenia autora, wiem tylko, ze są słabe, nie mam pojęcia co jest w nich takie słabe.
Nawet gdyby było napisane "TA KONKRETNA PASTA Z NAZWY WYMIENIONA jest słaba" mówi już mi to coś więcej (tamta pasta jest o złych krasnalach - złe krasnale nie są fajne).
I teraz samo sedno - krytyka past jest i to dosyć mocna, ale nic konkretnego z niej nie wynika. Kazdy post w którym autorowi cos się nie podoba czytam po trzy razy, bo jesli coś jest nie tak, to trzeba to zmienić. Ale co mam zmienic nie wiem. Mówicie, ze stare pasty był dobre, ale przeciez one równiez nie dotyczyły tylko Internetu, było wręcz kilka historii niezwiązanych z horrorem i strachem, a tylko szeroko pojętej tematyce "paranormalnej".
Nie chodzi mi zeby teraz kazdy napisał "To zróbta historie/przetłumaczcie o dzikich komarach/upiorach w szafie/ o czymś tam bo ja sie tego boję". Chociaż to też byłoby przydatne.
Po prostu przydałoby się więcej krytyki w której ludzie oceniają konkretnie co im sie podoba a co nie. Albo choćby konkretne pasty. Na razie jest "coś jest źle, ale nic więcej nie powiem bo się autor obrazi". Ja się nie obrażę. A jak ktoś inny sie obrazi to ma chyba jakies problemy...
Teraz jedyną wskazówką są plusy i minusy postów.
Czytam teraz ten tekst i jest strasznie bezsensowny 'oO
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 224

0 użytkowników, 224 gości oraz 0 użytkowników anonimowych