Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Please log in to reply
3445 replies to this topic

#1201

Aynan M.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Andżela - Twoja pasta "GTA" jest całkiem niezła, ale kilka poprawek by się przydało. Chociażby ten fragment o karmieniu zwierzaków, który można stamtąd usunąć, bo kompletnie nie pasuje moim zdaniem do tego typu opowiadania. Ale jeśli masz jakieś pomysły na pasty na podstawie gier, wal śmiało - ten rodzaj past bardzo lubię :)

Z past, które ostatnio się pojawiły, bardzo spodobała mi się opowieść "Insanity", o Heroes'ach. Fajnie napisane, dziwne, ale zaskakujące zakończenie - das ist gut :)
  • 0

#1202

mamut.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie, błagam was, dajcie jakieś krótkie, i STRASZNE historie, bo ja chcę czytać pasty po których w nocy nie można spać (ot chociażby posąg anioła do dzisiaj siedzi mi w głowie :) ), a nie jakieś wypracowania na pół strony... Najlepsze pasty mają nie więcej niż 20 linijek.
  • 2

#1203

Zielona Małpa.
  • Postów: 135
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie, błagam was, dajcie jakieś krótkie, i STRASZNE historie, bo ja chcę czytać pasty po których w nocy nie można spać (ot chociażby posąg anioła do dzisiaj siedzi mi w głowie :) ), a nie jakieś wypracowania na pół strony... Najlepsze pasty mają nie więcej niż 20 linijek.


No cóż, każdy woli coś innego:)
Ja na przykład uwielbiam pasty, w których odbiorca jest zwodzony przez dłuższy czas i ciągle budowane jest napięcie. Czyli tak właściwie lubię średnie i długie pasty.
Ostatnio przetłumaczyłam jedną krótką, więc wrzucę ją razem z 'The Rake' specjalnie dla Ciebie:)
  • 0

#1204

AnnMarie.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

szczerze brakuje mi odczuwania tego niepokoju jak czytałam te pierwsze tłumaczone Pasty... w tym momencie gdy przeczytałam pastę "zapach igliwia" to przepraszam jeśli urażę ale ostatnie słowa dosłownie wywołały u mnie szczery śmiech.
a ostatnia Pasta pod tytułem "Hipermarket" brzmi jak bajka dla dzieci które proszą o historię o potworach (jak ja często będąc dzieckiem). Moim skromnym zdaniem mogłaby być bardziej dopracowana. Egzorcyści i tabliczka Ouija... Proszę, poczytaj najpierw o egzorcyzmach zanim napiszesz jakąś głupotę. Każdy zorientowany w temacie wie że żaden egzorcysta nie pomyślałby nawet o tym przedmiocie. Ponieważ ona tylko otwiera kolejne drzwi przenikania bytów z 'tamtego świata'.
PROSZĘ WAS ZANIM COŚ NAPISZECIE POCZYTAJCIE NAJPIERW TROCHĘ NA TEN TEMAT, ZAMIAST PISAĆ GŁUPOTY BO DLA OSÓB ZORIENTOWANYCH TO AŻ KOLE W OCZY. PRZEMYŚLCIE TO, PRZECZYTAJCIE Z 10 RAZY ZANIM TO WRZUCICIE NA FORUM.


właśnie w tej chwili wyszłam na wredną istotę, ale każdy ma prawo do własnej opinii. Dziękuję za uwagę.


PS.
a może by stworzyć osobny temat dla własnych historii? Co o tym myślicie?
  • 2

#1205

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@ zielona-malpa

Taki jeden błąd zauważyłem w Twoim tłumaczeniu - Frankie, a w polskiej wersji - Franka - to dziewczyna :)
  • 0



#1206

Zielona Małpa.
  • Postów: 135
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@ zielona-malpa

Taki jeden błąd zauważyłem w Twoim tłumaczeniu - Frankie, a w polskiej wersji - Franka - to dziewczyna :)


Rzeczywiście:) teraz juz nie da się niestety poprawic, no ale zdarza się...
  • 0

#1207

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie da się edytować? Nie możliwe :D Musi się dać edytować :)

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 10.12.2011 - 14:49

  • 0



#1208

Zielona Małpa.
  • Postów: 135
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie da się edytować? Nie możliwe :D Musi się dać edytować :)


Sprawdziłam i nie da się, chyba jest określony czas od napisania posta z możliwością edycji, a że tamtą historię wysłałam już kilka dni temu, więc nie umiem już nic zmienić.
  • 0

#1209

Cold Ethyl.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Wykop Pozdrawia"
W tym momencie mała siostra walneła czołem w biurko :D Czysty geniusz. A jak ktoś nie rozumie o co się rozchodzi zapraszam na karachan.org
Albo może lepiej nie.
  • 0

#1210

Zielona Małpa.
  • Postów: 135
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zapach igliwia: niespecjalnie mi się podoba. Po prostu nie jest "creepy"...
Hipermarket: interesujące opowiadanie, ale mnie nie przestraszyło. Być może zbyt wiele oczekuję, ale dawno nic mnie nie przeraziło:(
Prawda: całkiem fajna.
Strażnik śmierci: nie przepadam za strażnikami, więc trudno mi się wypowiedzieć.
[o pszczołach]: Chętnie dałabym + ale brakuje intrygującego tytułu. Sorry

To tyle:)
  • 0

#1211

Dragwen.
  • Postów: 136
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hipermarket: nie jest tak źle :)
autorze, ile czasu zajęło ci napisanie całości?
dałbym plusa, ale na dzisiaj mi sie skończyły :>
ciekawy pomysł. Pisz dalej.

Strażnik Śmierci: Nie lubię "past strażników", więc nawet nie czytałem. i oczywiście, nie oceniłem.

[Pszczoły] To było dziwne.
Pszczoły zjadły żonę?
...
Przyznam, że ta stulejka mnie rozwaliła, ale.. tylko ona.
Właśnie, napisałeś "paste" która nie jest straszna.
Jest śmieszna.
a w sumie.. nie jest śmieszna.
Tylko dziwna.
Jednak pisz dalej, może coś z tego bedzie.
tylko jak już robisz pastę, to niech i jest opowiadanie, i tak są teraz prawie same beznadziejne - tylko żeby było chociaż troche straszne, ok?

Swoich nie komentuje :D
Miałem dzisiaj napisać następne dwie, ukazałyby sie razem, jedna po drugiej... ale wolałem oglądać X-Mana II.
Jutro to może zrobię.
  • 0

#1212

cinderos.
  • Postów: 38
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pasta dla każdego

Mam prośbę do wszystkich tłumaczy na forum (nie chodzi mi o pisarzy), już mam dość czytania co drugiego komentarza, jak to pasty podupadły na straszności, weźmy się za to, sięgnijmy do korzeni past, jeśli mógłbym Was o to prosić to wejdźcie na stronę creepypasta.com, jakby nie patrząc kolebka tego tematu na forum i znajdziecie interesujący, straszny, dramatyczny, w miarę nietreściwy i szczegółowy (wiem że są to antonimy) tekst warty uwagi, widza raczej średnio obeznanego to przetłumaczcie go. Problemem w tym temacie i to jak ludzie pasty odbierają, może też być samo grono widzów które od złotych czasów past, uległo ogromnemu poszerzeniu. A gdzie trzech ludzi tam i trzy poglądy, mówi przysłowie. Myślę, że po fali powiedzmy 20 takich past, ludzie przestaną narzekać... i jeszcze jedno, jeżeli znaleźliście już jakąś pastę która Wam do gustu przypadła i chcecie ją przetłumaczyć, albo coś Wam każe to zrobić (xD) to napiszcie w komentarzach o jaką pastę chodzi i najlepiej wklejcie link :) myślę, że znawcy tematu, czyli ludzie którzy czytali pasty od samego początku, albo chociaż znają pokrótce pierwsze 15 stron past, będą wiedzieć czym charakteryzuje się dobra pasta, a nie gniot, zapraszam do akcji :]

P.S Jeżeli nakłoniłem Was do tej akcji wklejcie pod taką pasta emtoka: :?: . Dla rozpoznania :)

II cz.

I tak mi się przypomniało, chodzi o lost episode i Bloo, co prawda pasta była tak napisana, ale w języku polskim mamy coś takiego jak podmiot domyślny pokaże na moim przykładzie :) :

"Przemek wrócił ze szkoły do domu, była już godzina raczej wieczorna. (I zamiast napisać) Przemek poszedł do pokoju i zorientował się, że zostawił włączone radio kiedy wychodził. (można napisać) Przemek wrócił ze szkoły późno wieczorem. Poszedł do pokoju w którym ku jego zaskoczeniu włączone było radio... (Podmiotu właściwego użyłem raz, a zawarłem sens w obu wypowiedziach, dla przykładu napisze dalej) Przemek włączył komputer, i po uruchomieniu komputera zdrętwiał z przerażenia, gdyż nie miał on nigdy radia w pokoju... (Albo) ...włączył komputer, po chwili jednak osłupiał ze strachu, przez umysł przebiegło mu tysiąc myśli, przecież nigdy go nie miał... (i tak dalej, i tak dalej) Myślę że wiecie o co mi chodzi, nie jest to łatwo wytłumaczyć, ale jeżeli chodzi o Bloo to np. first Bloo whispered to her. Then Blo shouted. czyli w tłumaczeniu dosłownym "Najpierw Bloo wyszeptał do niej. Potem krzyknął" w angielskim forma taka jest dopuszczalna w większym stopniu niż w polskim. Bynajmniej nie są to słowa krytyki, lecz jako takie ułatwienie dla innych i samego autora :) wybaczcie za nadgorliwość i ktoś powie przemądrzałość, wyrażam moją opinię i chce Wam pomóc. A ta pasta dostała plusik :P

Użytkownik cinderos edytował ten post 13.12.2011 - 11:20

  • 1

#1213

Dragwen.
  • Postów: 136
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ludzie, błagam was, dajcie jakieś krótkie, i STRASZNE historie, bo ja chcę czytać pasty po których w nocy nie można spać (ot chociażby posąg anioła do dzisiaj siedzi mi w głowie :) ), a nie jakieś wypracowania na pół strony... Najlepsze pasty mają nie więcej niż 20 linijek.


aa, zapomniałem ci odpowiedzieć.
Ok.
spróbuję napisać pastę krótką, która moze wystraszyć.
Na około 20 linijek. raczej mniej :)
Życz mi szcześcia.
A nie umiem tłumaczyć. Muszę sam "robić" :D
a to nei problem bo to robić lubię.
  • 0

#1214

Cold Ethyl.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To ja od razu zajmuje temat Luna's Games. Na razie nie znalazłam jakiegoś dobrego tekstu o tym więc może coś sama wykombinuje, ale LUNA JEST MOJA!
Co do zdania "czym charakteryzuje sie dobra pasta"...
Mam wrazenie, jako czytelnik tematu od chyba szóstej albo dziewiatej strony (a pierwsze strony czytałam chyba trzy razy), że chodzi po prostu o... Mem. Mem który zaczyna życ własnym zyciem. Tak samo jak trollface. Taki smile.jpg przeciez jest identyczny - ktoś zobaczył, ktoś cos o tym napisał, potem ktoś inny to rozesłał, kolejna osoba zrobiłą grafike gdy przeczytała opowiadanie, ktoś dorzucił kolejną historię, az zaczęło to żyć. W Polskim Internecie to trudne i tyle. Nie mamy takie siły przebicia... Chociaz może się mylę.
Oddzielny temat z historiami - było wałkowane z kilka razy i ja za kazdym razem bede na nie. To nie ma sensu, dwa razy więcej spamu będzie i tyle.
  • 0

#1215

Aynan M.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hipermarket: nie jest tak źle :)
autorze, ile czasu zajęło ci napisanie całości?
dałbym plusa, ale na dzisiaj mi sie skończyły :>
ciekawy pomysł. Pisz dalej.


Połowę (do momentu, gdy w markecie został sam pracownik monitoringu) napisałem w ostatni czwartek późnym wieczorem, tuż przed snem :) A następnego dnia rano doskrobałem resztę. Widzę, że nikt chyba nie zgadł, z czego czerpałem inspirację - jest tam trochę mniejszych i większych nawiązań do pierwszej części filmu "Paranormal Activity" :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych