W Gruzji, na cmentarzysku Ergeta, znaleziono 2500 mikroskopijnych paciorków cynowych. Każdy z tych koralików waży przecietnie 3,5 mg,
składa się ze stsunkowo czystej cyny, zanieczyszczonej miedzią ,ołowiem i żelazem. W paciorkach są wywiercone otwory tak małe,że
można przez nie przewlec jedynie cieniutki włos.
Przeprowadzone w Bochum badania przy użyciu mikroskopu optycznego i elektronowego mikroskopu skaningowego wykazały na ściankach
otworków obecnośc horyzontalnie biegnących rys, co dowodzi,że zostały wykonane sztucznie. Wiek znaleziska uczeni ustalili na ok.
VIII wiek p.n.e.
Idealny przypadek na którym mozna poznać jakich manipulacji i oszustw używaja autorzy publikacji "niesceptycznych".
Każdy z tych koralików waży przecietnie 3,5 mg
Podajemy cieżar zamiast rozmiaru. W końcu co to znaczy 3,5 mg .Przyznać sie drodzy "nie sceptycy "- macie pojęcie jakie to są paciorki???Wątpie.
Ciężar właściwy stopów cyny to ok 7,5mg /1mm
3Czyli te "koraliki" to moga być kulki ok 0,5mm ale również rureczki 1 mm czy placuszki o dowolnym kształcie.Czyli typowy śrut.Nic imponującego.
Jak się produkuje taki śrut: tak jak śrut .
Bierzemy garnek z roztopioną cyna na góre skarpy / wieży itp. wylewamy roztopiony metal w przepaść do podstawionej beczki z wodą Kuleczki dolatujace do ziemii mają od 3mm do 0,01 mm
Teraz bierzemy sita i sortujemy kulki. Nie interesujące nas używamy do innych celów lub ponownie przetapiamy.
Jak się robi otworki ? Albo wierci igłą(cyna jest mięciutka) albo przetapia rozżażona igłą. Temp topienia stopu cyny to sto kilkadziesiat stopni Produkcję igieł i drutów opanowaliśmy już dawno.
Cóż za awansowana cywilizacja jest do tego niezbędna......
Pytanie brzmi, jaką technikę posiadali rzemieślnicy, którzy wykonali te koraliki i do czego właściwie służyły? Cyna nie jest atrakcyjnym
metalem zdobniczym, a poza tym Gruzja nie posiada złóz tego metalu.
Importowano cynę juz od głebokiej starozytności z Anglii i Hiszpanii. To dzieki temu wzbogacili sie choćby Fenicjanie ,Tyryjczycy czy Kartagina.
Do czego słuzyły niedowiemy się z 100% pewnościa chyba nigdy . 99% prawdopodobieństwa- do tego samego co inne koraliki do ozdoby.
Co do Jerycho osada moze niewielka ale to czterohektarowa osada otoczona
murem kamiennym o wysokości około 3,5 m z dziesięciometrowej wysokości kamienną wieżą w połowie długości jednej ze ścian muru Owszem do 500 000 Babilonu mu daleko ale jakiej wielkości były grody w Europie średniowiecznej???
Zabudowa – okrągłe domy z cegieł z błota suszonego na słońcu. Mieszkańcy trudnili się uprawą pszenicy, jęczmienia i roślin strączkowych, a także handlem . Niepamietam skąd czytałem ale niedawno odkryto kilka równie starych podobnych "osad". W każdym razie 10 000 lat.
. Nie mi kwestionować ich wiedzę, jednak środowiska niezależnie czy to naukowców czy bankierów zachowuja się podobnie. To zachowania ludzkie, wspólne dla naszego świata. Oczywiście to tylko przypuszczenia i rozważania ale trzeba przyjżeć się historii nauki w ciągu ostatnich kilkuset lat.
Jak zmienisz słowo kilkuset na tysięcy lat to będziesz zblizszy prawdy.W każdym środowisku są osoby naginające rzeczywistość tak by bardziej sie opłacało.
Dawniej palono na stosie, dziś stosem
...
jest olbrzymia popularność , gęsto-często olbrzymie zarobki, wielokrotnie większe niż na stanowisku uniwersyteckim. Teraz niema za dużo czasu, ale później podam przykłady jakie to "straszne katusze" muszą znosić negatorzy konsensusu.
PS
Przeprowadzone w Bochum badania przy użyciu mikroskopu optycznego i elektronowego mikroskopu skaningowego wykazały na ściankach
otworków obecnośc horyzontalnie biegnących rys, co dowodzi,że zostały wykonane sztucznie.
Najwyraźniej jestem idiotą ale niech ktoś mi wytłumaczy co to znaczy
horyzontalnie biegnących rys obecność w odniesieniu do kuli z przelotowym otworem (albo adekwadnej elipsoidy) bo taki kształt maja koraliki.Wzdłuz osi otworu ?Spiralnie wzdłuz osi (coś jak gwint)?? Rysy tworza okręgi o osi na osi otworu???
Użytkownik noxili edytował ten post 23.12.2010 - 14:55