Napisano
05.12.2010 - 09:41
Dzięki tobie Sortez za podziękowanie, a teraz dalej przekonywać twardogłowych i nie przekonywalnych.
Astronomowie i matematycy także dostrzegli niezwykłość tych obiektów. Przy budowie Wielkiej Piramidy architekci wykorzystali kilka zaawansowanych koncepcji matematycznych (Twierdzenie Pitagorasa, Logarytmy, Liczba Pi), nieznanych nawet o tysiące lat później.
Jak doszli do tych wyników przekracza wszelkie wyobrażenia.
Inne interesujące ustalenia matematyczne: Czego nie można uznać za przypadek: podzielenie obwodu podstawy przez podwójną wysokość piramidy daje w wyniku liczbę Pi;
Lecz czym tak właściwie jest „Pi” - to szesnasta litera greckiego alfabetu, liczba niewymierna 3,141592... Liczbę Pi poznajemy jako pierwszą w szkole – jako iloraz obwodu koła i jego średnicy. Tak jak wspominam wyżej długość obwodu piramidy podzielona przez podwójną jej wysokość daje 3, 14159 – liczbę Pi z dokładnością do piątego miejsca po przecinku.
Czy więc pojawienie się Pi w piramidach nazwać trzeba przypadkiem? Powiedziałbym raczej, że współzależnością, gdyż taki właśnie kształt, wynikający z określonego stosunku obwodu i wysokości powoduje specyficzne właściwości piramidy, spośród których najbardziej znane jest ostrzenie żyletek, czy też konserwacja żywności.
Obecnie prowadzone są naukowe badania nad właściwościami piramid i matematyczne nad liczbą Pi. Lecz jest tutaj coś jeszcze coś, czego uparcie szukali średniowieczni alchemicy, a mianowicie kultura zamieszkująca dzisiejszy Egipt znała rozwiązanie kwadratury koła czym jest po prostu 22 : 7 z dostatecznie poprawną granicą błędu liczby Pi 3, 142 zamiast 3,141
O Piramidzie wiemy bardzo dużo. Jest zbudowana z około 2 milionów 300 tysięcy kamiennych bloków o przeciętnej wadze około 2, 5 ton. Do tego należy jeszcze dodać obecnie zdarte z Piramidy 115 tysięcy polerowanych płyt, które niegdyś pokrywały ściany Piramidy – każda o wadze 10 ton.
Najcięższe bloki zbudowane są z granitu i ważą powyżej 72 ton. Powierzchnia, na której wznosi się Piramida, wynosi 5, 4 hektara, a jej ogólna waga przewyższa 6, 8 milionów ton!
„P.S. I nie miliardów, a milionów.” Tak, tutaj się przejęzyczyłem, waga piramidy to ok. - 6796136 ton
Piramida stoi na sztucznie wyrównanej platformie o grubości 55, 88 cm . Platforma ta do dzisiaj jest absolutnie równa (z odchyleniem od całej powierzchni nie większej niż 2,54 cm).
Ściany Wielkiej Piramidy są prawie idealnie zorientowane według stron świata. Średnie niedokładności stanowią w przybliżeniu około 2-3 minuty kątowe – co jest niewiarygodnym osiągnięciem, biorąc pod uwagę niedoskonałe zasoby techniczne, którymi (w myśl ortodoksyjnej egiptologii) dysponowali budowniczowie piramid. Z tego wynika, że odchylenie stanowi 0,012%.
Różnica między najdłuższą i najkrótszą ścianą Piramidy stanowi 20 cm (0, 1%), a kąty Piramidy wymierzone są z dokładnością do 2 sekund. Maksymalne odchylenie długości każdej z czterech ścian Piramidy to 0, 0981 milimetrów na metr bieżący. Graniczne odchylenie na każdy blok wynosi 0, 0481 cm . Płyty pokrywające Piramidę mają odchylenie tylko 0, 013 cm na 1 metr.
Długość podstawy Piramidy do jej wysokości równa się 2 Pi cały monument jest tak zaprojektowany, żeby służyć projekcji kartograficznej północnej półkuli ziemi w skali 1:43200.
Budowniczowie Piramidy umiejscowili ją dokładnie na 30 równoleżniku (szerokość 29″58″51″). Widać niewielkie odchylenie od 30 stopni – ale być może projektanci chcieli, aby człowiek znajdujący się u podnóża Wielkiej Piramidy mógł zobaczyć przed sobą biegun nieba podniesiony dokładnie na wysokość 30 stopni. Musieli również brać pod uwagę refrakcję atmosferyczną – co też uczynili umiejscawiając budowę na szerokości 29″58″51″.
W 1993 roku belgijski inżynier – budowniczy Robert Bauval zwrócił uwagę, że położenie piramid w Giza odwzorowuje położenie trzech najbardziej widocznych gwiazd w gwiazdozbiorze Oriona, w momencie, gdy one przecinają południk Gizy. Piramidy nie tylko odzwierciedlają wzajemny układ gwiazd, ale również charakteryzują swoimi stosunkowymi rozmiarami ich gwiezdne wielkości.
Monumenty w Giza są nie tylko mapą dzisiejszego gwiezdnego nieba. Są one dokładną mapą układu gwiazd w gwiazdozbiorze Oriona w 10450 roku przed naszą erą. Warto dodać, że na powierzchni Sfinksa odnaleziono widoczne ślady intensywnej erozji wodnej, co świadczy o częstych deszczach. W Egipcie takie zjawisko zanotowano ostatnio 11 000 – 15 000 lat temu.
Znane są też dane dotyczące wewnętrznych pomieszczeń Piramidy i matematyczne obliczenia długości i kątów nachylenia różnych elementów Wielkiej Piramidy. Wszystkie one nie są dziełem przypadku i zmuszają do myślenia. Na tym nasza naukowa wiedza o Wielkiej Piramidzie kończy się…
Anthony Hilder mówi: "Położenie geograficzne Wielkiej Piramidy w Gizie jest zapewne jej najbardziej zadziwiającą cechą. Jej ściany biegną prawie dokładnie z północy na południe i ze wschodu na zachód. Odchylenie od rzeczywistej północy wynosi trzy minuty kątowe. W jaki sposób starożytna cywilizacja zdołała tak dokładnie wyznaczyć północ?
Bonnie Gaunt mówi: "Wielka Piramida jest świadectwem fenomenalnej wiedzy astrologicznej. Budowniczy potrafili wyliczyć dzień, rok i zjawisko równonocy. Wiedzieli, że ziemia jest kulista. Potrafili policzyć dokładnie długość i szerokość geograficzną". Są jednak liczni badacze, którzy sądzą, że piramidy wykraczają poza ludzką miarę i mają charakter nadnaturalny.
U schyłku wieku XIX powstała piramidologia, nauka oparta na założeniu, że Wielka Piramida stanowi kondensator energii kosmicznej działającej na zasadzie podobnej do kondensatorów elektrycznych znanych dzisiejszej elektronice. Ta koncepcja przyciągnęła zainteresowanie wielu uczonych i badaczy piramid.
Greg Hielsew mówi: "Z czubka piramidy emanuje energetyczny wir rozszerzający się ze wzrostem wysokości". Simens, brytyjski wynalazca kiedy pił w piramidzie z zabranej ze sobą butelki, doznał lekkiego wstrząsu elektrycznego przykładając butelkę do ust. Wilgotną gazetą owinął butelkę uzyskując prymitywny kondensator, który łatwo rozpoznać jako "butelkę lejdejską". Chociaż nie wiemy jak i dlaczego, Wielka Piramida wydaje się być akumulatorem energii.
W szkole uczymy się, że Wielka Piramida to grobowiec faraona HUFU. Teoria ta opiera się na odkryciu katusza z jego imieniem. Tę teorię podważyły niedawne odkrycia.
Dr Ron Charles mówi: "Nie ma dowodu, że piramidy przeznaczone były na grobowce faraonów." Jednak dr Barbara Mertz twierdzi, że są to pomniki nagrobne wzniesione około XXVI w. p.n.e. Dr David Davis podważa tę teorię mówiąc: "To tak jakby stwierdzić, że katedra Notre Dame to grobowiec tylko dlatego, że obok jest cmentarz". Im więcej dowiadujemy się o piramidach w Gizie tym mniej ufamy tradycyjnym teoriom wyjaśniającym tajemnicę tych obiektów. Jeśli tradycyjne teorie nie tłumaczą przeznaczenia piramid to co proponują teorie nowsze?
Richar Proctor, astronom odkrył w starożytnych zapiskach w roku 1813, że piramida służyła jako instrument astronomiczny. Piramidy to obiekty o strukturze krystalicznej i tym samym wysoce wrażliwe na fale energetyczne częstotliwości radiowej, a nawet kosmiczne mikrofale. Wielka Piramida w Gizie o pięciu granitowych płytach nad komorą królewską w której jest to co starożytni Egipcjanie nazywali "kamieniem duchów" i mogła być urządzeniem nadawczo-odbiorczym nakierowanym ku odległym częściom kosmosu.
Zecharia Stichin mówi: "W oparciu o sumeryjski tekst, że piramidy w Gizie wybudowały istoty pozaziemskie jako punkty nawigacyjne drogi lądowania kończącej się portem kosmicznym na pustyni Synaj". Jest wiele teorii określających znaczenie piramid, ale umyka im to jak je w końcu zbudowano.
Dr Rita uważa, iż "sto tysięcy robotników wymienianych co trzy miesiące w ciągu 20 lat wybudowało Wielką Piramidę".
Dr Ron Charles: "Wybudowanie Wielkiej Piramidy w ciągu dwudziestu lat, jak utrzymują niektórzy archeolodzy wymagałoby układania tych wielkich głazów co 3,5 minuty przez 24 godziny na dobę. To wymagałoby techniki jakiej obecnie nie znamy."
Margone Morris: "Trudno usprawiedliwić pogląd, że piramidy zbudowano za pomocą prymitywnych narzędzi kamiennych i miedzianych. Ludzie nie znali koła jako środka transportu, kołowrotu, przyrządów pomiarowych, wielokrążków, dźwigów i żurawi. Setki kilkutonowych bloków włożonych na wielką, wysoką piramidę. Jedyne narzędzia jakie znano to dźwignia, rolki i równia pochyła. Układanie to tylko jeden z problemów. Dostarczenie głazów z kamieniołomów na miejsce budowy to równie imponujące dzieło.
David Teuling: "Egipcjanie czasów IV dynastii nie byli ani militarną potęgą, ani narodem agresywnym, ale nawet gdyby tacy byli nie znaleźliby w promieniu 5 tys.mil dostatecznej siły roboczej. W nauce przyjmuje się dwie metody budowy piramidy: za pomocą rampy i rolek. O tych "zasadach" uczymy się w szkole, jednak są to teorie niepotwierdzone.
Gregory Pyros mówi: "Trudno uwierzyć, że wybudowano rampę o długości jednej mili o nachyleniu odpowiednim do budowy samej piramidy. Nie ma również odpadków. Sześć miliardów funtów odpadków do usunięcia, co z nimi zrobiono?”
David Teuling: "W Egipcie są tylko palmy daktylowe służące za pożywienie. Import kłód wymagałby więcej statków niż Egipt miał kiedykolwiek w swoich dziejach, aby przemieścić wymagane 25 milionów kłód. Z kolei nie jest możliwe przetaczanie kłód po drogach. Wielka masa bloków skruszyłaby pnie już po krótkim dystansie. Musiały istnieć całkiem inne sposoby przesuwania tych głazów, oraz urządzenia które przemieszczały tak wielkie ciężary. Nic o takich aparatach w starożytnym Egipcie nie wiemy.”
August Tornaust: "Wielka piramida była wielkim przedsięwzięciem w dziejach ludzkości, a nie ma żadnego planu, spisu w hieroglifach o jej budowie. Egipcjanie prowadzili obrazkowy zapis trzech tysięcy lat ich historii. Nie ma jednak tam nic o budowie piramid lub o Gizie. Dlaczego?”
Wysokość piramidy - 147,80734 m
Długość boku podstawy - 232,18406 m
Długość połowy boku podstawy - 116,09203 m
Długość obwodu podstawy - 928,7009 m
Długość krawędzi bocznej - 220,9064929246 m
Wysokość ściany bocznej - 187,9477831404 m
Wartość liczby pi - 3,14159265358979323846264
Odległość Ziemi do Słońca - 150000000 km
Ilość warstw bloków w Wielkiej Piramidzie - 203 = 7 * 29
Nachylenie ścian bocznych do płaszczyzny Ziemi - 51 ° 51`14,31``
Nachylenie korytarza wstępującego - 26 ° 18`9,73``
Nachylenie korytarza zstępującego - 26 ° 18`9,73``
Pole powierzchni bocznej piramidy - 87275,87811397 m˛
Objętość piramidy - 2656070,196669 m
Waga piramidy około- 6796136 ton
Długość przekątnej podstawy - 328,34536 m
Długość polowy przekątnej podstawy - 179,17268 m