Napisano 24.01.2011 - 21:29
Napisano 24.01.2011 - 21:48
Napisano 24.01.2011 - 22:00
Dzieki Przemo, ale materiały już mam... wbrew pozorom obserwacje są dość mało wiarygodne, ja po pierwszym tygodniu w slepej próbie stwierdziłem, że używana od tygodnia żyletka jest ostrzejsza od nie używanej (ślepa próba)Pisałem Ci już jak ja to widzę.
Nie potrzeba pomiarów ostrza żyletki. Wystarczą Twoje obserwacje i testy na zaroście.
Zgodnie ze znaną nam wiedzą piramidka nie ostrzy żyletek, tylko przedłuża ich żywotność.
(Nadal służę Ci dostarczeniem dowolnych materiałów w cenie hurtowej.)
Napisano 24.01.2011 - 22:07
Napisano 24.01.2011 - 22:10
Mierzenie ostrości żyletek jest ciężką sprawą. Nie da się stworzyć domowymi sposobami niezawodnej maszyny mierniczej.
Tutaj nie żyletka by się ruszała, tylko ciągnęłoby się za niutonometr. Żyletka musiałaby być przymocowana w osi Z rysunku, więc tego nie zaznaczyłem.
Wszystko można umocnić, utwardzić i przymocować żeby się nie chwiało. Oczywiście wymaga sporego nakładu pracy.
Napisano 27.01.2011 - 22:32
Napisano 28.01.2011 - 13:28
Napisano 28.01.2011 - 14:35
Poducz sie chemii kolego.Dobrym tego przykładem przykładem są miedziane uchwyty w drzwiach szybów 'wentylacyjnych' piramidy gdzie przez ok 5000 lat zachowały się prawie że idealnie, gdybyśmy wystawili 'gołą" miedź na łono natury już po roku byłaby cała w korozji, a po kilku latach by się rozsypała, oczywiście im większa masa tym dłuższa żywotność.
Pozdrawiam
Napisano 28.01.2011 - 14:45
Czy mógłbyś jeśli już wypowiadasz się, że ktoś źle sformułował pytanie, to po pierwsze: napisać poprawne wg Ciebie. Po drugie może najpierw zobacz jak wygląda taka piramida, a potem mów o innej wilgotności w jej kubaturze, bo czy np. w pustym garnku stojącym na półce masz inna wilgotność niż w szafce w której jest on zamknięty???Złe pytanie do ankiety, sam klimat panujący w piramidzie (sucho i chłodno) zwiększa jej żywotność, mówiono o tym że niby samą piramidą da się w jakimś stopniu zwiększyć ostrze żyletki przy dłuższym jej przesiadywaniu, co jest też błędnie interpretowane, sprawa także sprowadza się do klimatu.
[...]
Napisano 28.01.2011 - 17:09
czy np. w pustym garnku stojącym na półce masz inna wilgotność niż w szafce w której jest on zamknięty???
Użytkownik Bierdol edytował ten post 28.01.2011 - 17:09
Napisano 28.01.2011 - 22:43
Poducz sie chemii kolego.
Miedż nie koroduje . Ba nawet wystepuje w naturze (nieczęsto ) jako samorodki. Najstarsze zachowane przdmioty z miedzi są zdecydowanie starsze niz piramidy.Miedż jest odporna na "wszystko" z wyjatkiem kwasów !!!
Tak wyglądą moneta ze stopów miedzi zgubiona na łące po jakichs 100 latach.
Napisano 29.01.2011 - 02:59
Użytkownik Nivers edytował ten post 29.01.2011 - 05:10
Napisano 29.01.2011 - 09:34
Czy mógłbyś jeśli już wypowiadasz się, że ktoś źle sformułował pytanie, to po pierwsze: napisać poprawne wg Ciebie?"
Oczywiście że tak, nie ktoś źle sformułował, tylko Tobie się coś pokręciło. Znasz definicję słowa 'żywotność'? Dziwię się osobom które w Twojej ankiecie wybrały opcje 'nie' bądź 'nie wiem' te osoby nie potrafią czytać ze zrozumieniem, albo w ogóle tego nie rozumieją. Tak na marginesie, owa ankieta daje nam arcyważną ciekawostkę odnośnie inteligencji userów naszego forum, pytanie powinno brzmieć:
"Czy ostrzenie żyletek dzięki piramidzie jest możliwe?"
Tak, gdy potrzemy ją pod odpowiednim kątem o granit, bądź skałę wapienną.
Ty natomiast zadałeś pytanie na które odpowie Ci każdy kto się coś tam w szkole uczył... Odpowiedź w Twojej ankiecie jest tylko jedna "Tak" Przedłuży jej żywotność z tego względu jaki wspomniałem, klimat panujący wewnątrz piramidy jest elegancki jeżeli chodzi o żywotność, czy to jest kanapka, czy żyletka, będzie bardziej świeża i przedłuży swoje życie. Im wyższa temperatura tym bardziej cieszą się bakterie, a wilgoć im tylko z nasiloną siłą bardziej pomaga.
czy np. w pustym garnku stojącym na półce masz inna wilgotność niż w szafce w której jest on zamknięty?
Tak, wilgotność pustego garnka w zamkniętej szafce będzie sporo % mniejsza niż gdyby stał w pokoju. Średnia wilgotność powietrza waha się pomiędzy 40-70%, gdzie '%' to nic innego jak nasycona para zawarta w powietrzu. Jak kupisz sobie wilgotnościomierz, zwany też higometrem to zauważysz że w każdym pokoju, czy pomieszczeniu znajduję się inna wilgotność, wszystko zależy od pojemności wody, oraz temperatury jaka występuje w danym miejscu. Jak ktoś hodował rośliny w systemie 'indoor' to zna doskonale sprawę z wilgotnością powietrza.
Napisano 29.01.2011 - 11:00
- Kolego spaliłeś się już na samym wstępie, miedź podczas dłuższego wystawienia na działanie warunków atmosferycznych, pod wpływam wilgoci i dwutlenku węgla ulega korozji atmosferycznej, nie jest to metal szlachetny jak platyna, złoto czy srebro, doskonale jednak sprawdza się w elektronice z uwagi na swoją przewodność i plastyczność. Kolega po fachu elektronik dobrze mówi, z czasem traci też swoje właściwości stając się co raz bardziej łamliwa, aż w końcu spróchnieje.Oj panie douczony, polecam wziąć się jednak za książkę.
Nie ma takich starych przedmiotów z czystej miedzi, dopiero pod koniec drugiego tysiąclecia, udało się uzyskać czystą miedź, to o czym mówisz jest to stop w dużej mierze miedzi i brązu, oraz innych metali w mniejszym procencie. Taka staroświecka miedź nadawała się bardziej do 'bezzębnej' piły tnącej granit z dodatkiem posypywanego piasku, czy dłuta, ponieważ była znacznie twardsza niż czysta miedź i łatwo dostępna.
Nie ma takich starych przedmiotów z czystej miedzi
gdybyśmy wystawili 'gołą" miedź na łono natury już po roku byłaby cała w korozji, a po kilku latach by się rozsypała
Poducz sie chemii kolego.
Miedż nie koroduje . Ba nawet wystepuje w naturze (nieczęsto ) jako samorodki. Najstarsze zachowane przdmioty z miedzi są zdecydowanie starsze niz piramidy.Miedż jest odporna na "wszystko" z wyjatkiem kwasów !!!
Tak wyglądą moneta ze stopów miedzi zgubiona na łące po jakichs 100 latach.
No jak miedź nie koroduje a słyszałeś kiedyć o "śniedzi"? Czy jak mawiała babcia kolegi "grynszpanie"? Miedź koroduje - to taki zielony osad. Każdy elektronik ci to powie. Zresztą zobacz na to zdjęcie monety, które zamieściłeś. Nie ma tam zielonego osadu przypadkiem? U mnie w mieście jeden kościół miał dach pokryty miedzią, błyszczał się może z rok, a teraz jest szaro-bury.
Użytkownik noxili edytował ten post 29.01.2011 - 11:02
Napisano 15.01.2012 - 18:48
0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych