Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rosyjski Echelon?


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1

Mateusz19.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich , nie wiem czy trafiłem na własciwe forum ale pisano tutaj o teoriach spiskowych itp. więc do rzeczy , szperając w google earth natknąłem się na taką o to ciekawa lokacje.Obiekty na zdjeciach satelitarnych przypominają ''Echelon'' tylko ze ta znajduje się w Rosji pod Kosmolskiem.
50°20'52.65"N137°11'23.20"E

PS.Spójrzcie na wielkosc obiektu i to ze prowadzi do niego raczej mało uczęszczana droga.
  • 3

#2

Patrolinho.
  • Postów: 137
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Mogłeś już dać zdjęcie od razu, a nie same współrzędne...
  • 0

#3

Mateusz19.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Mogłeś już dać zdjęcie od razu, a nie same współrzędne...

Jestem nowy na forum i nie wiem co i jak , ale dzięki za upomnienie.Postaram się nie powtórzyc tego błędu w przyszłości.
  • 2

#4

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zdjęcie Dołączona grafika

Lepsza rozdzielczość zdjęcia dostępna na Panoramio.


Z komentarzy pod zdjęciem przy użyciu translatora google wyczytałem, że są to zabudowania wojskowe budowane w latach 1980 i używane (lub tylko strzeżone) do 1999. Co ciekawe kilka z osób, które komentuje zdjęcie mówi, że jest byłymi pracownikami tego ośrodka. Nie wszystko da się przy pomocy translatora dobrze rozumieć, ale piszą o tym, że było lub miało to być centrum dowodzenia bronią jądrową(?) lub coś związanego z radarami.
Jeden z komentujących napisał, że "Kiedyś było to miejsce o nazwie Centrum śledzenia miejsca. Coś podobnego jest w pobliżu Moskwy." cokolwiek to znaczy i jakkolwiek to przełożył tłumacz.
Przydałby się ktoś kto zna język Rosyjski i przełożył by komentarze pod zdjęciem , możecie też sami spróbować z linku powyżej.

@Mateusz19, ciekawe miejsce znalazłeś ;)

Użytkownik crc edytował ten post 20.02.2011 - 19:30

  • 1

#5

Mateusz19.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zadam jeszcze jedno pytanie w tej samej dziedzinie.Kilka dni temu znalazłem taki oto obiekt , jest on raczej wojskowy ponieważ wokół obiektu są usypane ''ścieżki'' z drobnego piasku coś jakby taki system ostrzegania widac na nim nawet najmniejsze ślady np.zwierząt itp widac tez wieże strażniczą , lądowisko dla helikoptera i inne tego typu rzeczy.Nie podejrzewałbym nic gdyby to znajdowało się w POLSCE , ktoś może mi bardziej przybliżyc zadanie jakie spełnia ten obiekt?
Co do ostatniego obiektu w pobliżu (chyba) znajduję się miasto dla rodzin żołnierzy itp.
http://img412.images...eztytuuwfr.png/
daje link do zdjecia ponieważ z niewyjaśnionych przyczyn nie mogę tutaj dodac zdjecia.
Współrzędne obiektu : 54°21'58.91"N20°33'38.67"E

Użytkownik Mateusz19 edytował ten post 20.02.2011 - 21:05

  • 0

#6

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Popraw link ;)
To może być chata jakiegoś zarobasa lub cokolwiek, podaj proszę współrzędne to może coś więcej się znajdzie nt., ale te obiekty nie wyglądają już tak tajemniczo jak wcześniejsze.

Co do zdjęć z początku tematu, osiedla wojskowe to normalna sprawa przy jednostkach, sam mieszkam na takim. Zawsze kiedy jest taka możliwość się takie buduje, co by wojskowi mieli blisko do pracy.

Użytkownik crc edytował ten post 20.02.2011 - 21:07

  • 0

#7

Mateusz19.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popraw link ;)
To może być chata jakiegoś zarobasa lub cokolwiek, podaj proszę współrzędne to może coś więcej się znajdzie nt., ale te obiekty nie wyglądają już tak tajemniczo jak wcześniejsze.

Co do zdjęć z początku tematu, osiedla wojskowe to normalna sprawa przy jednostkach, sam mieszkam na takim. Zawsze kiedy jest taka możliwość się takie buduje, co by wojskowi mieli blisko do pracy.

Mi link działa :) Współrzędne też podałem.
  • 0

#8

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W mojej opinii te budowle są częścią systemu pozahoryzontalnego radaru do wykrywania rakiet balistycznych Duga-3 (identycznego jak "Oko Moskwy" koło Czarnobyla), który był rozmieszczony właśnie koło Komsomolska nad Amurem. Nadajnik tego systemu był zlokalizowany w odległości ok. 10 km od tych budynków pod tą lokalizacją:link do google maps. Sądzę więc, że mają one ze sobą coś wspólnego.

A więcej na temat Duga-3 na angielskiej wiki:
Russian Woodpecker

Użytkownik balas edytował ten post 20.02.2011 - 21:37

  • 0

#9

Mateusz19.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie natrafiłem na ten obiekt gdy szukałem miejsca gdzie stał Duga, ale raczej ten obiekt nie miał nic wspolnego z Duga :) obiekt ten był raczej wykorzystywany do łączenia się z załogami programu sojuz lub okrętami podwodnymi.

Edit: +.....
Nie cytuj postów na które bezpośrednio odpowiadasz. Jeśli odpowiadasz na wcześniejszy post, to cytuj wyłącznie fragment, do którego się odnosisz.

Użytkownik +..... edytował ten post 20.02.2011 - 22:48
zbędne cytowanie

  • 0

#10

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja sądzę wręcz przeciwnie. To znaczy faktycznie jak mówisz te budowle mogły mieć inne przeznaczenie takie jak kontaktowanie się z okrętami podwodnymi czy statkami kosmicznymi Sojuz, z tymże jeśli tak to prawdopodobnie wykorzystywały do tego anteny Duga-3. Ten system mógł być używany do różnych celów nawet na wiki wspominają, że mógł być używany do kontaktowania się z okrętami podwodnymi.
  • 0

#11

Mateusz19.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znów muszę ci zaprzeczyc ponieważ , ten system został uruchomiony w latach 80 a duga w 82 a zamknięto go w 89 z powodu redukcji wojsk i pożaru.A po drugie ten system (nie Duga) miał własne anteny/radary są to te ''piłki'' na zdjęciu :) a system duga to inna sprawa był to pozahoryzontalny radar o zasiegu 3000 km służył on do wczesnego wykrywania rakiet balistycznych a nie do łączenia się z Okrętami podwodnymi itp z komentarzy twierdze że ten system był wykorzystywany do kierowania bronią jądrową/łączenia się z satelitami szpiegowskimi i inne tego typu rzeczy więc ten temat jest raczej wyjaśniony , lepiej zajac się tajemnicza instalacja podsłuchową w Polsce.I jeszcze jedno na koniec dlaczego Duga został wyburzony a ten system nie? Duga przestał działac pod koniec lat 80 a ten system działał lub był tylko strzeżony jeszcze przez kilka lat.
PS.Pewnie i tak nigdy się tego nie dowiemy...

Użytkownik Mateusz19 edytował ten post 21.02.2011 - 15:15

  • 1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych