Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1324 odpowiedzi w tym temacie

#181

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja mam jeszcze jedna ciekawostkę.
Jak wiemy, Centurion pisał w swoich interpretacjach, że gdy w 2021 roku rozpocznie się III Wojna Światowa to Wielki Taliban będzie już istniał od co najmniej 10 lat. Wniosek z tego taki, że Taliban musi powstać najpóźniej w tym roku. A co powiecie na to, że Taliban już powstał? W 2007 roku.

"Tehrik-i-Taliban Pakistan (TTP) - talibańska organizacja zbrojna działająca w Pakistanie. Federacja oddziałów talibańskich założona w 2007 r. przez Baitullaha Mehsuda. Obecnym przywódcą po śmierci Baitullaha 5 sierpnia 2009, został wybrany 21 sierpnia 2009 Hakimullah Mehsud."

Być może ta organizacja teraz się nieco rozrośnie i będzie Wielkim Talibanem.

A oto i on - obecny przywódca TTP - Hakimullah Mehsud.

A tak pisała o nim Gazeta Wyborcza w sierpniu 2009, gdy został wybrany na przywódcę TTP:

Hakimullah Mehsud, 28-letni komendant znany z okrucieństwa i zamiłowania do zamachów, został wybrany na nowego emira pakistańskich talibów

"Znany z okrucieństwa i zamiłowania do zamachów" - -pasuje do opisów Mahdiego. Facet urodził się w 1979, więc jest stosunkowo młody - na pewno dożyje końca III Wojny Światowej. W prawdzie Centurion pisał, że Mahdi urodzi się w 1989 lub 1969, ale można się uprzeć, że 1979 też pasuje. ;) No i urodził się w Pakistanie, więc wszystko się zgadza.
Jak dla mnie jest to obecnie najlepszy "kandydat" na Mahdiego.

A ten Ajman az-Zawahiri, następca bin Ladena, nie może być Mahdim, bo jest Egipcjaninem.

Użytkownik domino edytował ten post 07.05.2011 - 10:24

  • 2



#182

vrinda.
  • Postów: 85
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rozpisujecie się tak obszernie na temat Nostradamusa i interpretacji jego przepowiedni ale czy ktoś odpowie mi na pytanie skąd Aretuza czerpie te niezwykłe historie? Przeszukałem wszystkie centurie Nostradamusa i niewiele z tego co pisze Aretuza można tam znaleźć. Poza Centuriami Nostradamus napisał jeszcze kilka listów (np. do Henryka II) oraz przez kilkanaście lat comiesięczne Almanachy (które nie mają żadnej wartości dla tropicieli przepowiedni, choć niektórzy uważają że w comiesięcznym Almanachu zawarł jedną przepowiednię dotyczącą przyszłości).

Aretuza gdy cytuje używa zwrotu "Persage". Takiego słowa nie ma w słowniku. Istnieje za to słowo "Presage" czyli wróżba. Nostradamus nie pisał jednak żadnych presages. Zastanawiam się zatem jaką książkę Aretuza cytuje pisząc np. Persage XIII 44, bo na pewno nie jest to dzieło Nostradamusa.

Użytkownik vrinda edytował ten post 08.05.2011 - 20:12

  • 0

#183

JanDzban.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Generalnie Fajnie się czytało dopóki nie przeczytałem tego o Wałęsie... ( mam zbyt wielką wiedzę niedostępna dla ogółu, więc tutaj protestuje) ale powiedzmy, że tak jak pisał autor, mistrz Nostradamus także się myli :)
  • -1

#184

Android.
  • Postów: 142
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

mam zbyt wielką wiedzę niedostępna dla ogółu, więc tutaj protestuje

Dzbanek? :)
Co to za ''wiedza niedostępna dla ogółu''? może sie podzielisz z nami?
Wszyscy mamy jednakowe mózgi i nie wybuchną od tej ''tajemniczej'' wiedzy :)

Użytkownik Android edytował ten post 08.05.2011 - 20:34

  • 1



#185

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

( mam zbyt wielką wiedzę niedostępna dla ogółu, więc tutaj protestuje)


Haha, ale się uśmiałem... Dobrze jest tak nakarmić ego pod koniec weekendu, nieprawdaż?

Aretuza gdy cytuje używa zwrotu "Persage". Takiego słowa nie ma w słowniku. Istnieje za to słowo "Presage" czyli wróżba. Nostradamus nie pisał jednak żadnych presages. Zastanawiam się zatem jaką książkę Aretuza cytuje pisząc np. Persage XIII 44, bo na pewno nie jest to dzieło Nostradamusa.


Proszę Pana ("ciekawy"): Persage oznacza tłumaczenie jakiegoś tekstu lub strony, pochodzi ze
słownictwa starogreckiego i zostało przyjęte w krajach anglosaskich. Słowem tym określa się na
ogół własne lub innych badaczy tłumaczenia tekstów (jeszcze nie uznane przez ogół
zainteresowanych znających odpowiednie języki). Jeżeli nie piszę centuria nr. taki a taki i
czterowiersz taki a taki, tylko podaję nr-y Persage, to mają one znaczenie takie, że pierwsza liczba
rzymska oznacza faktycznie (dla informacji ogółu) centurię, druga liczba arabska konkretny
czterowiersz lub sześciowiersz, bo takie Nostradamus też pisał w centuriach, o których ja jeszcze tu
w internecie nie wspominałem i nie przytaczałem lub sam nie tłumaczyłem, a liczba po przecinku
oznacza znaną liczbę tłumaczeń.

<to tekst Arteuzy>

Rozpisujecie się tak obszernie na temat Nostradamusa i interpretacji jego przepowiedni ale czy ktoś odpowie mi na pytanie skąd Aretuza czerpie te niezwykłe historie? Przeszukałem wszystkie centurie Nostradamusa i niewiele z tego co pisze Aretuza można tam znaleźć. Poza Centuriami Nostradamus napisał jeszcze kilka listów (np. do Henryka II) oraz przez kilkanaście lat comiesięczne Almanachy (które nie mają żadnej wartości dla tropicieli przepowiedni, choć niektórzy uważają że w comiesięcznym Almanachu zawarł jedną przepowiednię dotyczącą przyszłości).


Pisał, że te interpretacje to nie tylko od tekstów Nostradamusa, lecz również tajemnicy fatimskiej, około 30 innych proroków (w tym śpiącego proroka), z rysunków w piramidach itp. itd.
  • 0

#186

vrinda.
  • Postów: 85
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli nie piszę centuria nr. taki a taki i
czterowiersz taki a taki, tylko podaję nr-y Persage, to mają one znaczenie takie, że pierwsza liczba
rzymska oznacza faktycznie (dla informacji ogółu) centurię, druga liczba arabska konkretny
czterowiersz lub sześciowiersz, bo takie Nostradamus też pisał w centuriach, o których ja jeszcze tu
w internecie nie wspominałem i nie przytaczałem lub sam nie tłumaczyłem, a liczba po przecinku
oznacza znaną liczbę tłumaczeń.


A to ciekawe. Więc jeżeli Aretuza przytacza Persage XIII 44 to oznacza to centurię XIII. Tyle tylko że centurii jest 10.

Po drugie Nostradamus nie pisał nigdy o zniszczeniu dwóch wież. Aretuzy pisał: "Oto co napisał Nostradamus-najprawdopodobniej o ataku terrorystycznym na wieże nowojorskie " Wall Center" i ewentualnym wybuchu III wojny światowej - Alamach III 1. - cyt:" Za wielką wodą oceanu gdzie Atlantyk ma swój drugi brzeg-W wielkim mieście pieniądza będzie słychać wielki grzmot-Dwaj wielcy szklani bracia upadną pogrążeni w chaosie-kiedy żelazne ptaki zniszczą ich swoimi dziobami". Jest około 160 czterowierszy z Almanachów ale takiego wersetu nie ma. Czyli Nostradamus tego nie napisał.

Zatem jest to zwykłe oszukiwanie ludzi.

I jeszcze jedno. Nie dość że Aretuza przekręcił słowo "Presage" pisząc "Persage" to również przekręcił słowo "Almanach" pisząc "Alamach". Słowa "Persage" oraz "Alamach" używa tylko on w całym internecie a zatem jest to prawdopodobnie jego wymysł lub działanie rozmyślne aby zaargumentować że jest to inny rodzaj wiedzy którą zna tylko on.

Całe dziedzictwo Nostradamusa znajedziecie tu: Wszystkie dzieła Nostradamusa po angielsku.
  • 0

#187

albalb.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@vrinda
Może najpierw przeczytaj dokładnie wszystko do końca co napisał Aretuza, to znajdziesz odpowiedzi na swoje wątpliwości. No bo chyba nie masz zamiaru recenzować całości po przeczytaniu paru stron ?
  • 1

#188

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiecie kto jest podejrzewany o ochranianie bin Ladena w czasie jego pobytu w Pakistanie?

Szef pakistańskiego wywiadu oraz szef sztabu armii.


Who sheltered Osama bin Laden? Kayani among suspects

NEW DELHI: The US is turning the heat on Pakistan's ISI as it tries to establish the identity of those who sheltered Osama bin Laden in the garrison town of Abbottabad. And, going by reports in the US media and assessments made by Indian experts, the needle of suspicion is pointing at not just ISI boss Shuja Pasha but also two of his predecessors, one of whom is none other than Pakistan army chief Gen Ashfaq Pervez Kayani.


Odnoszę wrażenie że w świetle tych rewelacji zdobycie przez Taliban broni atomowej może być o wiele prostsze niż się komukolwiek wydawało.
W końcu Pakistan to atomowe mocarstwo a jeżeli główni dowodzący jego sił zbrojnych grają na dwa fronty...

Użytkownik Mehitabel edytował ten post 09.05.2011 - 11:43

  • 0

#189

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli nie piszę centuria nr. taki a taki i
czterowiersz taki a taki, tylko podaję nr-y Persage, to mają one znaczenie takie, że pierwsza liczba
rzymska oznacza faktycznie (dla informacji ogółu) centurię, druga liczba arabska konkretny
czterowiersz lub sześciowiersz, bo takie Nostradamus też pisał w centuriach, o których ja jeszcze tu
w internecie nie wspominałem i nie przytaczałem lub sam nie tłumaczyłem, a liczba po przecinku
oznacza znaną liczbę tłumaczeń.


A to ciekawe. Więc jeżeli Aretuza przytacza Persage XIII 44 to oznacza to centurię XIII. Tyle tylko że centurii jest 10.


Proszę,Centurie XI i XII do pobrania:

Proroctwa Nostradamusa CENTURIA XI i XII oraz Sześciowiersze.docx

Ponadto,według wiki:

Charakter przepowiedni

W kulturze popularnej Nostradamus zasłynął głównie z proroctw spisywanych przezeń w formie rymowanych czterowierszy grupowanych po sto centurii.


Kwestię "dziesięciu centurii" jaką poruszyłeś mamy chyba zatem wyjaśnioną.

Z nowin natomiast,administracja Obamy zażądała od Pakistanu listy agentów wywiadu pracujących pod przykrywką celem ustalenia czy czasem któryś z nich nie miał kontaktu z grupą bin Ladena.Czytaj,obawiają się czy któryś z tych ludzi nie zdradził dla Al-Kaidy/Talibanu.

America demands list of top ISI Operatives from Pakistan

Pakistani officials say the Obama administration has demanded the identities of some of their top intelligence operatives as the United States tries to determine whether any of them had contact with Osama bin Laden or his agents in the years before the raid that led to his death early on Monday morning in Pakistan.


Żądać od niezależnego państwa aby wydało własnych agentów na własnym terenie to jak solidny policzek,moim skromnym zdaniem.

Użytkownik Mehitabel edytował ten post 09.05.2011 - 15:40

  • 1

#190

vrinda.
  • Postów: 85
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Proszę,Centurie XI i XII do pobrania


Niektórzy z was chyba czegoś nie rozumieją. Nostradamus napisał 942 wersety zgrupowanych w 10 centuriach po 100 (ostatnia - 42). Jeśli ktoś tu pisze że istnieją jeszcze inne centurie to niestety jest w błędzie. Czy zatem ktoś z was jest w stanie odpowiedzieć mi sensownie na postawione wcześniej pytanie: Skąd Aretuzy cytuje wersety? Jeżeli wszystkie dzieła Nostradamusa dostępne są w internecie i każdy może to sprawdzić to dlaczego nie jestem w stanie wyszukać ok 90% tekstów cytowancyh przez Aretuzę? Tylko proszę o sensowne odpowiedzi bo powyższe niczego nie wniosły.

Użytkownik vrinda edytował ten post 10.05.2011 - 18:21

  • 0

#191

jakku1.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Proszę,Centurie XI i XII do pobrania


Niektórzy z was chyba czegoś nie rozumieją. Nostradamus napisał 942 wersety zgrupowanych w 10 centuriach po 100 (ostatnia - 42). Jeśli ktoś tu pisze że istnieją jeszcze inne centurie to niestety jest w błędzie. Czy zatem ktoś z was jest w stanie odpowiedzieć mi sensownie na postawione wcześniej pytanie: Skąd Aretuzy cytuje wersety? Jeżeli wszystkie dzieła Nostradamusa dostępne są w internecie i każdy może to sprawdzić to dlaczego nie jestem w stanie wyszukać ok 90% tekstów cytowancyh przez Aretuzę? Tylko proszę o sensowne odpowiedzi bo powyższe niczego nie wniosły.

Nie znam się jakoś specjalnie na centuriach i dziełach Nostradamusa, ale chciałbym się odnieść do dwóch spraw. Otóż, kiedyś z ciekawości czytałem ten temat na forum gazety prawnej i z tego, co pamiętam autor wspominał o tym, że Nostradamus wiele swoich dzieł niszczył, palił, gniótł. Niektóre zapiski były na bieżąco odzyskiwane przez jego sekretarza. Po drugie, autor pisał bardzo dużo o tym, że część z przepowiedni jest bardzo ciężko dostępna i trudna do zdobycia dla zwykłego śmiertelnika. Był przykład małej biblioteki we Francji, w której autor rzekomo znalazł bardzo unikatowe przepowiednie Nostradamusa, nie będące bodajże znane nigdy wcześniej.

To, że czegoś nie ma w "Internecie" nie znaczy, że nie istnieje. Każdy kto studiuje bądź studiował, na pewno się o tym przekonał na własną rękę, gdy trzeba było zaczerpnąć informacji na jakiś konkretny, a nawet bardzo konkretny temat. Osobiście nigdy nie mogłem znaleźć niczego istotnego gdy przygotowywałem referat na proseminarium, ze względu na... brak źródeł, w każdym znanym mi języku. Internet posiada wiedzę skrótową, z prawie wszystkich zaawansowanych dziedzin nauki. Dlatego nie jest żadnym, naprawdę poważnym źródłem informacji.

Ale, żeby nie być tak bezkrytycznym entuzjastą wpisów Arteuzy, muszę przyznać, że także miałem pewne wątpliwości co do jego wiarygodności, w kilku sprawach. Po pierwsze, pamiętam, że według jego wyliczeń kolejna WŚ miała rozpocząć się około 2020 roku. Pamiętam też czterowiersz, który odnosił się do działań Baracka Obamy w owym czasie (niestety, nie pamiętam szczegółów). Pierwsze, co rzuciło mi się na myśl to to, że to przecież niemożliwe, bo prezydent w Stanach Zjednoczonych może rządzić najwyżej 2 kadencje. Druga sprawa, to właśnie to słynne "Persage". Spotkałem się z wpisem autora, który wyjaśniał genezę tego słowa odnosząc się do miejsca wybuchu wojny, czyli... Persji (PERsja -> PERsage). Niestety, to mnie nie przekonało. Ale, być może przeoczyłem istotniejszą część owych wyjaśnień - odnoszę się tutaj do posta Krzewiciela.

Pozdrawiam :)

Użytkownik jakku1 edytował ten post 10.05.2011 - 20:57

  • 2

#192

vrinda.
  • Postów: 85
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sam odpowiem sobie na postawione wcześniej pytanie.

Aretuza napisał:

Bernard Chevignard ,profesor językoznawstwa na Uniwersytecie w Dijon,w 1999 roku opracował reprint świeżo odrestaurowanego dwunastoksięgu M.Nostradamusa-wiele z tych przepowiedni nie była dotychczas znana nawet wśród specjalistów badaczy.Obejmuje on 6338 datowanych przepowiedni Nostradamusa(istnieje jeszcze więcej znanych-nie przetłumaczonych m.innymi na język polski i nieznanych np:skrywanych najprawdopodobniej przez Bibliotekę Watykańską).Co jakiś czas odnajdywane są różne fragmenty twórczości Nostradamusa szczególnie na zachodzie-głównie w jego ojczyżnie Francji w różnych archiwach(także kościelnych) i małych starych bibliotekach.


Aretuza pisze że obecnie uznanych przepowiedni Nostradamusa jest 6338. W internecie znalazłem trochę ponad tysiąc wersetów. A zatem być może istnieje jeszcze wiele nieznanych użytkownikom internetu przepowiedni. Czytając posty Aretuzy odnoszę wrażenie że człowiek wie o czym pisze i jest bardzo oddany swojej pracy. Nie wygląda na oszusta próbującego wzbogacić się czyimś kosztem. Pozostaje nam zatem wierzyć iż jego tłumaczenia rzeczywiście są oryginalne.

I OBY SIĘ NIE SPRAWDZIŁY, bo w przeciwnym razie czeka nas prawdziwy koszmar.

Pozdrawiam.
  • 3

#193

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O tym człowieku nic nie wiemy. Nie znamy go ani z imienia ani z nazwiska. Ale ja ufam w to właśnie, że on naprawdę jest stary. To zwiękrzyło by jego wiarygodność i wytłumaczyło tak namiętnie chrześcijańską postawę. Wizję mogą być prawdziwe i ja widzę, że się sprawdzają, ale nie podoba mi się taka religijna sieczka i zniewolenie ludzi po niej. A najbardziej ze wszystkiego niepokoi mnie cud krzyża...
  • 0

#194

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niektórzy z was chyba czegoś nie rozumieją. Nostradamus napisał 942 wersety zgrupowanych w 10 centuriach po 100 (ostatnia - 42).



no wiesz ale to co napisał Nostradamus - to jedno, a to co napisano że rzekomo on napisał - to drugie ;)

w internecie są miliony jak nie miliardy centurii a wersetów to nikt nie zliczy :)
  • 0

#195

markgubi.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam

Tekstu dużo, jestem w trakcie czytania. Przerobiłem już fragment związany z katastrofą kosmiczną. Zastanawia mnie fakt czy kometa Elenin za, którą wg chińczyków podążają jakieś obiekty, może być tą z przepowiedni? Oby żaden z nich się nie oderwał i poleciał w kierunku Ziemi.

http://zmianynaziemi...-jakies-obiekty

Z dnia na dzień wiadomości z Afryki Północnej nie napawają optymizmem a rosnąca fala imigrantów na tereny Europy jakby potwierdza fakt 'rozpoczęcia' islamizacji. Może to dużo napisane ale chodzi mi o fakt ciągle rosnącą tę grupę kulturową.

Czy ostatnie zdarzenie, nieudzielenia pomocy, imigrantom dryfującym na łodzi może być iskrą to oburzenia i demonstracji ludności muzułmańskiej Francji i Niemiec gdzie jest ich najwięcej.

Spalenie Francji z przepowiedni, tak zakładam, że jeśli kolejne incydenty będą miały miejsce, ludzie (wyznawcy Allacha), zaczną masowo wychodzić na ulicę żądając pomocy dla swych braci. A jak już były przykłady wystarczy chwila by jedno wyście stało się serią lub całkiem dużą 'wojną' w mieście.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych