Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1324 odpowiedzi w tym temacie

#286

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dodałbym jeszcze, że Mahdi będzie miał:

-ranę na twarzy
-przerwę między zębami w kształcie litery V

:)
  • 0

#287

machado.
  • Postów: 248
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Alembik_Vina nie zgodzę się z Tobą. Ja jasnowidzenie próbuje rozumieć inaczej. Patrząc przez pryzmat opowieści o stanie w wyższej gęstości, o stanie śmierci klinicznej, duchach(?), itp. W tych światach zawsze czas nie istnieje, wszystko dzieje się tu i teraz, wszystko co było jest i będzie. Pamiętam jak Baba Vanga opowiadała o tym jak przychodzą do niej istoty i mówią jej co będzie, albo jak widziała kogoś i zaraz duch osoby która była w jakiś sposób związana z tym kimś mówił jej co to za człowiek i co go czeka w przyszłości bo...dla nich to już się stało i mimo to, że ona uprzedzała wielu ludzi o swoich często tragicznych losach, jak swojego brata, któremu powiedziała, że jak pojedzie w pewne miejsce to umrze to i tak się to stało, nie dało się tego w żaden sposób uniknąć i ona też tak mówiła. Myślę, że można pójść w tę stronę, może u niektórych ludzi uaktywniają się obszary mózgu które pozwalają na kontakt z "tamtym" światem.


  • 0

#288

Mariusz70.
  • Postów: 105
  • Tematów: 9
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


- jeżeli Nostradamus pisał TALIB LUB EL TALIB, to badacze tłumaczyli te słowa na: Uczeń
Mahometa lub uczniowie Mahometa, albo studiujący nauki Mahometa.
- jeżeli Nostradamus pisał po arabsku dosłownie Wielki TALIBAN jako państwo, to badacze jego
twórczości tłumaczyli to na: Imperium Arabskie lub Muzułmańskie, albo Islamskie, czy wręcz
Półksiężyca albo Wielbłąda, lub zamiast Wielki Taliban po prostu Wielki Półksiężyc lub Wielki
Wielbłąd

Nikt nie wie dotychczas (żaden badacz jego twórczości) - ja też nie wiem! - co oznacza
używane niejednokrotnie przez Nostradamusa słowo: TORRENT, bowiem w żadnym języku ono
nie występuje.
Słowo TORRENT występuje w opisach III wojny światowej w czasie inwazji Mahdiego na Europę
- nie ma też takiej miejscowości (zostało to dokładnie zbadane i prześwietlone).

Nostradamus używał nazw: Talibowie, Taliban lub Wielki Taliban dosłownie przeplatając je nazwami podanymi wyżej, np.: uczniowie Mahometa lub Imperium Islamskie itd.

Centurion się myli. W starofrancuskim oryginale przepowiedni Nostradamusa ani razu nie występuje słowo "talib" lub "Taliban". Na określenie wyznawców islamu i mieszkańców Azji i Afryki Nostradmus używa następujących nazw:
- serce punickie (czterowiersz I 9)
- naród punicki (II 78)
- Mahomet (I 18, III 23)
- krew trojańska (I 19, II 61, V 74)
- Persowie (I 73)
- Wschodni (II 29)
- ludzie mahometańscy (III 20)
- naród mahometański (III 64)
- Libijczycy (IV 4)
- naród libijski (V 13)
- libijski książę (III 27)
- arabski książę (V 25)
- Arab (III 27, III 31)
- Arabowie (V 73, VI 54, IX 89)
- naród arabski (V 74)
- wielki Arab (V 47)
- siły z Azji (IV 50)
- dwaj najwięksi z Azji i Afryki (IV 68)
- mauryjski wielbłąd (IV 85)
- wielki wielbłąd (V 68)
- wielki z Afryki (V 23)
- wielki z Azji (VI 80)
- wielki półksiężyc (VII 7)
- wielki z Tunisu (VIII 50)
- silny w prawie mahometańskim (V 55)
- król Maroka (VI 54)
- ci z Tunisu, z Fezu & Bugie (VI 54)
- książę bizantyjski (VIII 39)
- wódz bizantyjski (X 62)
- biały turban (IX 73)
- król Babilonu (X 86)

Dość często Nostradamus używa również słowa "barbarzyńcy" i "barbarzyński". Być może, one również oznaczają najeźdźców z Azji i Afryki.

- barbarzyńcy (I 71, II 4, IX 80, X 61, X 97)
- barbarzyńca (IX 60, X 38)
- barbarzyństwo (IX 50)
- barbarzyńska armia (VI 75)
- barbarzyńska ręka (VII 6)
- barbarzyńska klasa (IX 42)
- żołnierz barbarzyński (VIII 73)

Z ciekawszych określeń geograficznych, związanych z Arabami, trzeba wymienić:

- imperium arabskie (IV 39)
- szczęśliwa Arabia (V 55)

Myli się również Centuriom odnośnie słowa "torrent". Torrent to po francusku potok, strumień. Słowo to pisane w czterowierszu II 33 z małej litery i z rodzajnikiem nie może oznaczać nic innego. Natomiast w V 91 i IX 84 może być nazwą własną. Nieprawda, że nie ma takiego miejsca. Torrent to miejscowość koło Walencji w Hiszpanii oraz rzeka w Irlandii Północnej. Jeśli dobrze poszukać, to jest więcej miejsc, noszących nazwę Torrent lub mających to słowo w nazwie.

Q3C60
Przez całą Azję wielka nagroda za głowę
Etiopia w Mysie (Region w Turcji na południe od Bosforu), Lysie (wygnaniec którego dotyczy obława, lub kolejny region Turcji, nad Morzem Śródziemnym), & Pamphylie (region Turcji nad Morzem Czarnym)
Japoński borsuk (lub worek z piaskiem) wyleje blisko uniewinnienia
Młodego czarnego pełnego zbrodni.

Skąd wziąłeś to tłumaczenie? Nie jest ono dobre. W oryginale nie ma nic o japońskim borsuku :) a jeśli chodzi o 1. wers to w całej Azji nie mają szukać kogoś dla nagrody, tylko ma być proskrypcja, czyli skazanie na banicję, pozbawienie praw. Być może, tak zostaną w przyszłości potraktowani obcokrajowcy lub/i ci, którzy nie przyjęli islamu.
  • 0

#289

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Skąd wziąłeś to tłumaczenie? Nie jest ono dobre. W oryginale nie ma nic o japońskim borsuku :) a jeśli chodzi o 1. wers to w całej Azji nie mają szukać kogoś dla nagrody, tylko ma być proskrypcja, czyli skazanie na banicję, pozbawienie praw. Być może, tak zostaną w przyszłości potraktowani obcokrajowcy lub/i ci, którzy nie przyjęli islamu.

Sam to tłumaczyłem. Zawsze jakieś cuda wychodzą.
  • 0

#290

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Alembik_Vina nie zgodzę się z Tobą. Ja jasnowidzenie próbuje rozumieć inaczej. Patrząc przez pryzmat opowieści o stanie w wyższej gęstości, o stanie śmierci klinicznej, duchach(?), itp. W tych światach zawsze czas nie istnieje, wszystko dzieje się tu i teraz, wszystko co było jest i będzie. Pamiętam jak Baba Vanga opowiadała o tym jak przychodzą do niej istoty i mówią jej co będzie, albo jak widziała kogoś i zaraz duch osoby która była w jakiś sposób związana z tym kimś mówił jej co to za człowiek i co go czeka w przyszłości bo...dla nich to już się stało i mimo to, że ona uprzedzała wielu ludzi o swoich często tragicznych losach, jak swojego brata, któremu powiedziała, że jak pojedzie w pewne miejsce to umrze to i tak się to stało, nie dało się tego w żaden sposób uniknąć i ona też tak mówiła. Myślę, że można pójść w tę stronę, może u niektórych ludzi uaktywniają się obszary mózgu które pozwalają na kontakt z "tamtym" światem.


Czemu więc mogą oni przewidzieć tylko do pewnego momentu? Nostradamus wyraźnie powiedział, że Bóg nie uchylił mu więcej przyszłości i mówił, że jak się zmienimy o możemy zlagodzić przyszłość. Te istoty które nawiedzały Babe Vangę to była jej upersonifikowana świadomość. Ona nadała swoim wizjom formę istot, żeby to jakoś usadowić w swoim postrzeganiu. Żeby to stało się logiczne. Przyszłość jest plastyczna, można ją zmienić.

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 20.06.2011 - 16:11

  • 0

#291

Patrick.
  • Postów: 135
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

- nie ma też takiej miejscowości (zostało to dokładnie zbadane i prześwietlone).

No proszę, a ja w 2 minuty znalazłem taką miejscowość. Nawet nie musiałem daleko szukać.
  • 1

#292

Mariusz70.
  • Postów: 105
  • Tematów: 9
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sam to tłumaczyłem. Zawsze jakieś cuda wychodzą.

Dość dobre tłumaczenie Centurii, niestety, po angielsku, można znaleźć na stronie http://run.to/nostradamus Są tam też fotokopie kilku wydań dzieła Nostradamusa. To niezwykłe doświadczenie czytać teksty sprzed czterech i pół wieku. Niestety, Centuria I i II wyświetlają się tylko w Explorerze, przynajmniej u mnie.
  • 0

#293

machado.
  • Postów: 248
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Alamebik_Vina skąd wiesz, że przyszłość jest plastyczna? Czy to tylko twoje wyobrażenie o niej? Piszesz jakbyś był tego pewien. Jak na razie to raczej ciężko nam na ten temat coś 'stwierdzać'. Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić i chce żeby to było jasne. Uważam, że trochę zbyt pewnie piszesz o sprawach, które są ponad nami. Nie wiem skąd wiesz (?) co tak naprawdę działo się Wangą. Ona twierdziła, że przychodzą do niej istoty z innej gęstości, które mieszkają gdzieś we wszechświecie, duchy zmarłych ludzi - dlaczego uważasz, że to nieprawda? Mam nadzieje, że masz świadomość jej zdolności...
  • 0

#294

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dlaczego? Ano dla tego chociażby, że jestem panem własnego losu. Jak mi ktoś przewidzi, że ożenię się z rudą to ja i tak mogę z czarną na przekór przepowiedni i nawet jakbym pokochał rudą to i tak mogę dalej na przekór przepowiedni wcale się nie żenić, albo popełnić samobójstwo, bądź zabić rudą. Przyszłość jest plastyczna.
  • 0

#295

machado.
  • Postów: 248
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba się nie zrozumieliśmy. Proponuje wrócić do tematu :)
  • 2

#296

Eupsychia.
  • Postów: 92
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.gadu-gadu...a-z-afganistanu
  • 0

#297

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zbliża się lipiec, a cytowane przez Mehitabela informacje (w innym temacie) zdają się być bliższe niż dalsze interpretacjom Arteuzy...
  • 0



#298

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dość dobre tłumaczenie Centurii, niestety, po angielsku, można znaleźć na stronie http://run.to/nostradamus Są tam też fotokopie kilku wydań dzieła Nostradamusa. To niezwykłe doświadczenie czytać teksty sprzed czterech i pół wieku. Niestety, Centuria I i II wyświetlają się tylko w Explorerze, przynajmniej u mnie.

Już od dłuższego czasu posiłkuję się tą stroną. Pomimo tego wolę sprawdzać tamte tłumaczenia, bo nikt nie jest nieomylny. Poza tym, nie zawsze są pisane we dzisiejszym angielskim. ;)

Zbliża się lipiec, a cytowane przez Mehitabela informacje (w innym temacie) zdają się być bliższe niż dalsze interpretacjom Arteuzy...

Też czytam tamten temat i potwierdzam, wydarzenia na świecie zaczynają przypominać to o czym pisał Arteuza.
Często wymieniane przez Nostradamusa trzyrzędowce, które mają rzekomo toczyć bitwy na morzu śródziemnym, mogą być trimaranami LCS.
Również, pierwsza katastrofa kosmiczna, która zdaniem Areteuzy ma zupełnie odciąć transport i łączność między Ameryką i Europą. Może być, po prostu erupcją Hekli. Hekla potrafi dymić kilka lat, na kilka lat uziemiając samoloty. Wybuch wulkanu Eyjafjallajökull, wydarzył się po tym jak Arteuza przestał publikować swoje rewelacje. Mało kto wiedział wcześniej, że wybuch wulkanu może sparaliżować transport powietrzny. Jeżeli, do wybuchu dodamy wywołane wstrząsami tsunami na Północnym Atlantyku, oraz użycie na wielką skalę broni EMP. To otrzymamy dokładnie to o czym opisywał Arteuza.
Armie zachodu opierają się głównie na satelitach i samolotach. Nowoczesne armie wygrywają mając wsparcie z powietrza i łączność satelitarną. Więc karty mogą się bardzo szybko odwrócić.
Nie twierdzę, że to wszystko musi się wydarzyć. Ale tylko, że nie jest to teraz niemożliwe.


Użytkownik butibu edytował ten post 28.06.2011 - 13:33

  • 1

#299

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Łączenie przepowiadanej katastrofy kosmicznej z wybuchem wulkanu to moim zdaniem już zbyt wielkie nadużycie ;)
  • 0



#300

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moja luźna interpretacja :

Mój odnośnik

Jeżeli stanie się coś poważnego z ISS, będzie to jakby nie było katastrofa kosmiczna.

"ma zupełnie odciąć transport i łączność między Ameryką i Europą"

wszak to stacja międzynarodowa... Ameryka i Europa transportuje tam sprzęt i jakby nie było komunikują się za jej pomocą i w jej kontekście.


Alarm został odwołany.

Użytkownik ultimate2000 edytował ten post 28.06.2011 - 14:06

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości oraz 0 użytkowników anonimowych