Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Please log in to reply
1324 replies to this topic

#316

Mariusz70.
  • Postów: 105
  • Tematów: 9
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a może on sam był jasnowidzem, tylko "podszywał" się pod Nostradamusa, żeby być bardziej wiarygodnym. Naprawdę nie ma możliwości, żeby sprawdzić czy podane przez niego centurie nie istnieją?

Już to sprawdziłem. Czytałem wszystkie Centurie i większość przepowiedni Nostradamusa, podanych przez Centuriona, nie istnieje. A skoro zaprzecza również, że jest jasnowidzem, to znaczy, że przedstawił na forum nie interpretację przepowiedni Nostradamusa, a jedynie własną wizję przyszłości. Nie wiadomo jedynie, dlaczego podpiął swoją twórczość pod Nostradamusa. Dla sławy czy też dlatego, że bał się, że nikt nie zwróci uwagi na futurologiczne przemyślenia jakiegoś wiekowego pana Ryszarda czy Stanisława?
  • -1

#317

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko jaką on ma sławę? Raptem istnieje kilka tematów z jego interpretacjami, które przeczytało może z 50 osób. To nic a nie sława.
  • 0



#318

albalb.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

...
Czytałem wszystkie Centurie i większość przepowiedni Nostradamusa, podanych przez Centuriona, nie istnieje.
...


Jesteś tego pewien?
Rozumiem, że jesteś z tych, którzy uważają, że jak coś nie istnieje w internecie, to nie ma tego w rzeczywistości.
  • 6

#319

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że jesteś z tych, którzy uważają, że jak coś nie istnieje w internecie, to nie ma tego w rzeczywistości


O! Własnie w tym jednym zdaniu szanowny kolega spakował zarówno moje przemyślenia jak i bezsensowność dzisiejszych czasów. Centurion wiele razy pisał, że poświecił całe swoje życie na badanie Nostradamusa, że w małych francuskich biblioteczkach znajdował jedyne egzemplarze wielu centurii itp. To, że albo ja albo ktokolwiek inny nie może znaleźć w google nie znaczy, że nigdy tego nie było. :)
  • 3

#320

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgrzyt za zgrzytem,za zgrzytem zgrzyt.

Chcieli wyrzucić bazę dronów. CIA odmówiła

USA zignorowały wezwanie pakistańskich władz, które domagają się opuszczenia przez Amerykanów jednej z ich baz w Pakistanie - twierdzą anonimowi amerykańscy wojskowi w rozmowie z agencją Reutersa. Shamsi Air Base ma być wykorzystywana głównie przez CIA jako baza dla bezzałogowych samolotów (inaczej dronów) wykonujących naloty na afgańsko-pakistańskie pogranicze.

Według pakistańskiego ministra obrony, Islamabad naciska na opuszczenie bazy już od długiego czasu, jednak Amerykanie konsekwentnie odmawiają. Po ataku na Osamę bin Ladena na początku maja Pakistan miał ponowić wezwanie i wzmocnić naciski.


Powie mi ktoś czy z punktu widzenia prawa wkroczenie na teren bazy wojskowej na własnym terytorium i wyrzucenie z niej/zabicie/zniszczenie sprzętu niepożądanych gości może być traktowane jako wypowiedzenie wojny,czy też nie?
  • 1

#321

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do tych dronów, wystarczy że Pakistańczycy zniszczą je a winę zrzucą np. na Talibów (poprzez pozorowany atak). I wtedy USA oficjalnie będą miały związane ręce.
  • 0



#322

realista1.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już jest lipiec więc wszyscy się dowiemy czy tłumaczenia Arteuzy sprawdzą się. Jeżeli dobrze sobie przypominam to wybuch tej bomby atomowej w afganistanie miał być przez ramadanem, tak się składa że ramadan w tym roku przypada na 30 lipca jak się nie mylę więc wszystko tak jak by się zgadzało. A jak nie to nie ma sensu dalej prowadzić tego wątku bo III wojna św. miała zacząć się w 10 lat po tym ataku na siły NATO.
  • 0

#323

kuba9449.
  • Postów: 320
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chyba nie tak szybko, bo oprócz Lipca podejrzewany jest też Wrzesień. Więc jak nie Lipiec to trzeba poczekać do września.
  • 0

#324

realista1.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba nie tak szybko, bo oprócz Lipca podejrzewany jest też Wrzesień. Więc jak nie Lipiec to trzeba poczekać do września.

We wrześniu to ma być walka Adamka z Kliczką ale czy ja wiem czy to takie wielkie wydarzenie?

edit Yawgmoth

Dołączona grafika
  • -1

#325

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trzecia Wojna się rozpocznie w 10 lat
nim jego wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana
Niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb ognia
w siódmym miesiącu zniszczy armie sprzymierzonych
a płacz i żałoba będzie ogólna,bo trumny będą puste
odtąd powoli pod zielonymi sztandarami Mahometa
półksiężyc rozpocznie swój zwycięski marsz na ziemie chrześcijańskiej Europy
Jednooki Talib ogłosi się kalifem zjednoczonego imperium Allaha


"W siódmym miesiącu" - może oznaczać lipiec albo wrzesień (7 po francusku może oznaczać także 9. miesiąc).
  • 0



#326

realista1.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"W siódmym miesiącu" - może oznaczać lipiec albo wrzesień (7 po francusku może oznaczać także 9. miesiąc).
[/quote]
Chyba że w skrócie bo siedem to sept po francusku a wrześnień septembre ale wątpię by miesiąc tak ważnego wydarzenia pisany był by skrótem. To jest siedem.

edit Yawgmoth
Nie cytuj całego postu przedmówcy.

  • 0

#327

realista1.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie tylko jedna sprawa, skoro Arteuza był badaczem Nostradamusa przez prawie całe swoje życie to dlaczego robił tak poważny błąd pisząc "persage" w oznaczeniach zamiast "presage" choć w kilku przypadkach użył jednej i drugiej formy to w większości pisał źle oznaczając te teksty. "presage"- to zapowiedź ostrzeżenie a "persage" to chyba raczej nic nie znaczy.
  • 0

#328

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A propos oznaczeń, źródeł i pisowni:

Dla potrzeb opisu niniejszego tematu korzystam z wydań z roku 1555,z roku 1557,z roku 1568 m.innymi :"Alamachów i Prognostyków" zawierających także Sixains(sześciowiersze),a także z wydania z roku 1605 Presage(pisze się z przecinkiem nad literą e) i Sixains z roku 1605.
Oznaczenie Persage jest najnowocześniejszym oznaczeniem -tylko czterowierszy Nostradamusa stosowanym po roku 2000 -ym i nie jest jeszcze zapisywane we wszystkich współczesnych wydawnictwach encyklopedycznych.

Oznaczenie Persage(napisałem poprzednio skąd się bierze) -zostało również przyjęte dlatego ,że początek oznaczenia Persage-to znaczy Pers.. dotyczy Persji to jest obecnego Iranu.A kraj ten będzie jednym z głównych uczestników rozgrywającego się teatru wojennego-to jest III wojny światowej.

Bernard Chevignard ,profesor językoznawstwa na Uniwersytecie w Dijon,w 1999 roku opracował reprint świeżo odrestaurowanego dwunastoksięgu M.Nostradamusa-wiele z tych przepowiedni nie była dotychczas znana nawet wśród specjalistów badaczy.Obejmuje on 6338 datowanych przepowiedni Nostradamusa(istnieje jeszcze więcej znanych-nie przetłumaczonych m.innymi na język polski i nieznanych np:skrywanych najprawdopodobniej przez Bibliotekę Watykańską).Co jakiś czas odnajdywane są różne fragmenty twórczości Nostradamusa szczególnie na zachodzie-głównie w jego ojczyżnie Francji w różnych archiwach(także kościelnych) i małych starych bibliotekach.
Są one w różny sposób analizowane i tłumaczone-a także różnie OZNACZANE.

Nie wszystkie czterowiersze czy sześciowiersze Nostradamus w swoich centuriach oznaczał.

Robił to też osobisty sekretarz Nostradamusa Jean de Chawigny-często zmieniał oznaczenia M.Nostradamusa i w różnych wydaniach Średniowiecza też są różne.Różnice w tłumaczeniach wielu czterowierszy i sześciowierszy są bardzo różne -pisałem już o tym np:słynny czterowiersz dotyczący roku 1999-wielu badaczy interpretuje go bardzo różnie jest znanych kilkanaście interpretacji tego czterowiersza-oczywiście jest on przez różnych badaczy interpretatorów różnie oznaczany.Sa też czterowiersze i sześciowiersze,które mają jedną przyjętą powszechnie interpretację-a to głównie dlatego,że Nostradamus pisał je głównie klasyczną łaciną i nie stosował żadnych wymyślnych zagadek.

A oto przykład:-

Centuria I. 1.

Studiując nocą potajemnie
Milczący pustelnik,zasiadłszy na mosiężnym trójnogu:
Słaby płomyk pośród samotnej nocy
Zdaje się odsłaniać,to w co nikt nie powinien wątpić.

I jeszcze jeden czterowiersz -szczególnie dla mnie jako badacza twórczości M. Nostradamusa ważny-obym nie był przez niego przeklęty!

Centuria VI. 100(oczywiście czterowiersz łaciński-pisany tylko jednym zrozumiałym językiem)

Przemyśl to,czytelniku,najroztropniej,jak możesz,
Wara jednak od moich wierszy,motłochu tępy i bezbożny.
Precz od nich,astrologowie,barbarzyńcy i głupcy !
Albo was wydam czcicielom szatana.

Nic dodać nic ująć!

Nostradamus naprawdę nie miał wyboru.Musiał rozmyślnie zakamuflować swoje przesłanie wizjonerskie-a przynajmniej sprawić,żeby było dwuznaczne,zagadkowe i tajemnicze.

Proroctwo należało spisać"w mglistej ,nie zaś jednoznacznej proroczej manierze"-aby jeszcze raz zacytować Mistrza Nostradamusa.
Trzeba pamiętać ,że Nostradamus(o czym już pisałem) znajdował się pod ostrym ,nieustannym obstrzałem:Świętej Inkwizycji,innych astrologów,,którzy zarzucali mu błędne interpretacje układu gwiazd-stąd powyższa riposta,bałamutnie zapożyczona z pamfletu na prawników autorstwa Petrusa Crinitusa (ur.1465),wznowionego w Lyonie w 1543 roku.Atakowali go też poeci i uczeni-za nieudolność,katolicy za konszachty z protestantami,oraz protestanci za konszachty z diabłem.

A wspomniana powyżej Święta Inkwizycja papieska groziła sądem kościelnym i spaleniem na stosie-co w ówczesnych czasach było bardzo rozpowszechnionym-szczególnie na zachodzie Europy postępowaniem wobec tzw "szarlatanów".

Co do oznaczeń czterowierszy i sześciowierszy -to niektórzy obecni autorzy różnych wydań twórczości Nostradamusa nie stosują nawet oznaczeń centurii-np jeżeli w jakiejś centurii jest czterowiersz numerowany liczbą 83-a w pozostałych centuriach nie ma takiego numeru -to zapisują ten czterowiersz bez numeru centurii itd itp.Czasami się zdarza,że czterowiersz np: 54 ma 14 tekstów-tłumaczeń stosunkowo różnych wtedy powinno się pisać tak: 54,1-54,2 aż do 54,14

Ale niestety autorzy niektórych wydań książkowych(jak już pisałem tego nie stosują)-chodzi im bowiem w/g mnie tylko o czysty zarobek- pieniądze.Nawet sami nie tłumaczą tekstów ,a zlecają to innym na ogół niezbyt do tego dobrze przygotowanym osobom.


  • 0



#329

realista1.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A propos oznaczeń, źródeł i pisowni:

Dla potrzeb opisu niniejszego tematu korzystam z wydań z roku 1555,z roku 1557,z roku 1568 m.innymi :"Alamachów i Prognostyków" zawierających także Sixains(sześciowiersze),a także z wydania z roku 1605 Presage(pisze się z przecinkiem nad literą e) i Sixains z roku 1605.
Oznaczenie Persage jest najnowocześniejszym oznaczeniem -tylko czterowierszy Nostradamusa stosowanym po roku 2000 -ym i nie jest jeszcze zapisywane we wszystkich współczesnych wydawnictwach encyklopedycznych.

Oznaczenie Persage(napisałem poprzednio skąd się bierze) -zostało również przyjęte dlatego ,że początek oznaczenia Persage-to znaczy Pers.. dotyczy Persji to jest obecnego Iranu.A kraj ten będzie jednym z głównych uczestników rozgrywającego się teatru wojennego-to jest III wojny światowej.

To bardzo ciekawe że tylko Arteuza używa oznaczenia persage gdy w całym internecie używa się oznaczenia presage. Z resztą pisałem co presage znaczy. Po drugie to znalazłem Almanach I i zaskakująco różni się od tego podanego przez Centuriona. http://www.crystalin...usalmanacs.html to jest link do tych almanaców o których pisze Arteuza nigdzie nie spotkałem się z resztą z oznaczeniami I II III tylko z datami w których latach były napisane po za jedną stronką gdzie jest almanac I i almanac II w wersji angielskiej tylko że sprawdziłem almanac I, 13
The great one of the sky the cape will give,
Relief, Adriatic makes an offer to the port:
He who will be able will save himself from dangers,
By night the Great One wounded pursues."
A to jest wersja Arteuzy
A oto przepowiednia Nostradamusa z Almanachu I 13:
Cztery Wielkie Wojny Światowe oczekują świat.
I i II należeć będą do krwiożerczej Germanii,
Które zakończą się jej klęską.
Następnie rozbudzone ludy Azji:
Smoka i Półksiężyca powstaną przeciw Słowianinowi i Europie.
IV krótką, choć okrutną wojnę, wywoła zawistny Szkot.
Nie wiem skąd to pochodzi ale to nie jest to samo. Albo Arteuza pomylił się w oznaczeniu albo to wymyślił, chociaż jak przeczytam dostępne almanachy to będę wiedział.

Użytkownik realista1 edytował ten post 04.07.2011 - 19:59

  • 0

#330

Mariusz70.
  • Postów: 105
  • Tematów: 9
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


Bernard Chevignard ,profesor językoznawstwa na Uniwersytecie w Dijon,w 1999 roku opracował reprint świeżo odrestaurowanego dwunastoksięgu M.Nostradamusa-wiele z tych przepowiedni nie była dotychczas znana nawet wśród specjalistów badaczy.Obejmuje on 6338 datowanych przepowiedni Nostradamusa

A więc to pan Chevignard tak namieszał! W znanych dotąd dwunastu Centuriach jest "zaledwie" 961 czterowierszy, a w Présages (Wróżby) - 152, a on podaje liczbę 6338 przepowiedni?. Nie chce mi się wierzyć, że przez 4 i pół stulecia badacze Nostradamusa nie odkryli ponad 5000 przepowiedni. Zresztą takie odkrycie byłoby sensacją, a ja jakoś nie słyszałem o tym zdarzeniu. Najnowsze opracowania na temat Nostradamusa też go nie uwzględniają.

Nie wszystkie czterowiersze czy sześciowiersze Nostradamus w swoich centuriach oznaczał.

Wszystkie. Można to sprawdzić w fotokopiach pierwszych wydań Centurii. Jeśli chodzi o sześciowiersze to prawdopodobnie nie wyszły one spod pióra Nostradamusa.

Robił to też osobisty sekretarz Nostradamusa Jean de Chawigny-często zmieniał oznaczenia M.Nostradamusa i w różnych wydaniach Średniowiecza też są różne.

Wątpliwe, by Chavigny poprawiał swego mistrza, poza tym Nostradamus żył i tworzył w renesansie, a nie w średniowieczu.

Co do oznaczeń czterowierszy i sześciowierszy -to niektórzy obecni autorzy różnych wydań twórczości Nostradamusa nie stosują nawet oznaczeń centurii-np jeżeli w jakiejś centurii jest czterowiersz numerowany liczbą 83-a w pozostałych centuriach nie ma takiego numeru -to zapisują ten czterowiersz bez numeru centurii

Nie ma takiej sytuacji, że czterowiersz o jakimś numerze występuje w Centuriach tylko raz.

Rozumiem, że jesteś z tych, którzy uważają, że jak coś nie istnieje w internecie, to nie ma tego w rzeczywistości.

Nie wyznaję tego poglądu. Interesując się Nostradamusem nie korzystam tylko z Internetu, ale także z różnych książek.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych