Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Please log in to reply
1324 replies to this topic

#391 Gość_kaerc

Gość_kaerc.
  • Tematów: 0

Napisano

HEJ WSZYSCY!!!! ADMINI MODERATORZY ZASŁUŻENI ZAINTERESOWANI

Proszę Pana (ciekawy) Persage oznacza tłumaczenie jakiegoś tekstu lub strony-pochodzi ze słownictwa staro-greckiego i zostało przyjęte w krajach anglosaskich.
Słowem tym określa się na ogół własne lub innych badaczy tłumaczenia tekstów(jeszcze nie uznane przez ogół zainteresowanych znających odpowiednie języki)
Jeżeli nie piszę centuria nr taki a taki-czterowiersz taki a taki -tylko podaję nr-y Persage to mają one znaczenie takie ,że pierwsza liczba rzymska oznacza faktycznie(dla informacji ogółu)centurię,druga liczba arabska konkretny czterowiersz lub sześciowiersz bo takie Nostradamus też pisał w centuriach,o których ja jeszcze tu w internecie nie wspominałem i nie przytaczałem lub sam nie tłumaczyłem. a liczba po przecinku oznacza znaną liczbę tłumaczeń.


MOŻEBY WYSŁAĆ MAIL Z ZAPYTANIEM DO "ANGLOSASKIEGO EKSPERTA" z pytaniem o "persage"

Nie wiem tylko za bardzo do kogo może do museum of london.... normalnie wystosować zapytanie o terminologię potrzebną do pracy magisterskiej

ja tego nie ogarnę bo nie znam na tylę angielskiego :(

natomisat dosyć dobrze znam geografię Polski więc

A oto mój tekst napisany mniej więcej metodą Nostradamusa:-


40,100 i 80
Kolej jest różna
Mo(..)e to...
Nie zawsze mi się podoba
Mieszkam ... w pobliżu miasto jest stare też nowe,duże
Rzeka, jezioro ,dojazd,-dobre
Lubię pola, pokój
Mam fajny zamek
Ale nie tylko ...takie rzeczy
Pierwsze określa odległość
Północ Wielki znany las.... w krainie
S- zawsze lubiłem tę literę
Mam też ....komórki , jeden pojazd- choć dwa
Aha!mam też w ...owoce słodkie też-cierpkie -niby drzewa
lubię bo są z pestkami-to ważne
Jeden duży,drugi mały
Aha słucham dobrej muzyki
.......taką lubię
W użyciu różne płyty
No i mam aparaty
Sa interesujące, bo dużo mogą
Jestem z rodziną
2,,4,3,2
Z takich osób się składa
W ogóle jes wszędzie blisko
A zarazem daleko-to zależy.



postaram się to rozpracować

BORY TUCHOLSKIE TYLE CO MI SIĘ RZUCA NA TEN MOMENT...lubi słuchać muzyki na kompie i wierzy w jego możłiwości
  • 0

#392

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem, czy pisałby takie coś dla "sławy". Bo jaką sławę uzyskał poprzez spędzenie kilkuset godzin nad wymyślaniem własnego "dzieła"? Taką, że temat przeczytało z parę tysięcy osób? To przecież nic. Praktycznie zero korzyści przy monstrualnym nakładzie pracy.

A jeśli chodzi o wydanie książki - na moje oko wielu by wydało taką książkę. 2012 się zbliża, katastrofy i wojny to temat jak zawsze nośny, a do tego III Wojna Światowa - spokojnie sprzedałoby się kilkanaście tysięcy sztuk, jak nie więcej.

Zresztą nie wiem czemu, ale mam takie odczucia, że Arteuza zawiesił wydawanie swojej książki albo tymczasowo (choroba), albo permanentnie (śmierć). Jak sam pisał chorował, był człowiekiem w podeszłym wieku, a książkę miał wydać na początku tego roku (albo na koniec poprzedniego). A zbliża się już końcówka 2011 roku, a tu o książce "ani widu ani słychu". A Centurion na pewno by chciał, by dzieło jego życia zostało pokazane innym (no i pozostawił by po sobie coś, co zostanie dla przyszłych pokoleń).

Podsumowując - czytając jego posty (ich styl), bardziej skłaniam się by mu wierzyć niż nie wierzyć. Jak jest naprawdę, wie chyba tylko on sam.
  • 0



#393

gogalq.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę, że temat upadł a ja dziś gdzieś czytałem ciekawą wypowiedź Jackowskiego o upadku UE oraz ogromnym zamachu terrorystycznym na przełomie paź-lis. Może to właśnie ten "wyczekiwany" wybuch bomby atomowej? ;)
Przy okazji, mój pierwszy post, witam :)
  • 0

#394

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja myślę, że ten zamach/wybuch może być ewentualnie spowodowany przyjęciem lub nie przyjęciem Palestyny do ONZ. Prezydent Autonomii Palestyńskiej ma się ubiegać o przyjęcie do ONZ już w tym tygodniu.

Palestyńczycy wystąpią 23 września na forum Rady Bezpieczeństwa o pełne członkostwo w ONZ - poinformował w czwartek minister spraw zagranicznych Autonomii Palestyńskiej Rijad al-Malki.

źr.
Izraelowi to się zdecydowanie nie podoba.
Jeśli coś ma się stać, to myślę, że stanie się to w związku z tym wydarzeniem.
Poczekamy jeszcze kilka dni i się przekonamy czy Centurion się nie mylił.
  • 1



#395

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołóżmy do tego zaognienie konfliktu izraelsko - tureckiego w ostatnim czasie. Jakby nie patrzeć, tamten region na dzień dzisiejszy jest najmniej "stabilny".
  • 0



#396

Raginis.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich !

Ten temat to dla mnie zagadka. Co prawda na początku bardzo się zainteresowałem, przeczytałem większość tekstu, ale jeśli rzeczywiście nie są to teksty Nostradamusa, to - pytanie - czy autor chciał nas oszukać ? Mógłby ktoś mi powiedzieć, czy większość tekstów jest zmieniona ( a przynajmniej te ważne), czy niewielka część, nieistotna ?

I jeśli nas oszukał - jak pewnie się stało - to po co ? Naprawdę, nie widzę ani jednego powodu stracenia takiej ilości czasu na zwykły żart. Za to, jeśli przepowiednia się zacznie wypełniać - będę miał chyba jeszcze większą zagadkę ..

Użytkownik Raginis edytował ten post 20.09.2011 - 14:12

  • 0

#397

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak naprawdę to nie wiemy, czy teksty, które "przekładał" Arteuza są oryginalnymi tekstami Nostradamusa. A dlaczego? Ponieważ przez te kilkaset lat oryginały zdążyły zaniknąć, zniszczyć się etc. i teraz mamy tylko "przekłady przekładów".

A co do intencji autora - tutaj, tak jak Ty, nie widzę motywu, by miał sam wszystko zmyślić. Jak na ogrom czasu do poświęcenia zyski z takiej działalności są dosyć mizerne.
  • 0



#398

Raginis.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba nie ma sensu na razie główkować. Targają mną mieszane uczucia, jedyne co mnie trzyma to jedynie to, że Centurion wydaje się cholernie wiarygodny i pewny siebie.
  • 0

#399

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Tak naprawdę to nie wiemy, czy teksty, które "przekładał" Arteuza są oryginalnymi tekstami Nostradamusa.

Jak na ogrom czasu do poświęcenia zyski z takiej działalności są dosyć mizerne.


No fakt,ale czy piszący liczył na zysk,czy czasami nie była to próba zareklamowania własnych
...jakiś tam wizji celowo wplecionych do tekstu Nostradamusa?
Ja mając ciąg snów,lub wizji miałbym wolę tak postąpić.Jeśli Centurion miał motywację pozostawić coś po sobie,to czas poświęcony niema tu żadnego znaczenia.Stąd też mogła pochodzić jego pewność.
Mym zdaniem, on pod zmienionym pseudonimem pisze na tym forum.

8)
  • 0

#400

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale w jaki sposób miałby reklamować swoje wizje? Przecież oprócz tego, że przeczyta to z ~5 tys. osób, nic innego nie ma.

Zresztą afair to Arteuza pisał coś o wojnie domowej w USA. Z jednej strony miałaby ona nastąpić za kilkanaście/dziesiąt lat, a z drugiej mamy teraz oto takie coś: Okupacja Wall Street. Chcą rewolucji jak Arabowie . Robi się tam coraz goręcej i powstają nowe podziały...
  • 0



#401

Raginis.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdaje się, że to będą te dni, w których powinno się coś stać ?
  • 0

#402

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Arteuza nie pisał nic o konkretnych dniach, tylko o wrześniu/lipcu. Jako że lipiec minął, a wrzesień się kończy, to teraz nadchodzą jedyne dni, które mogą potwierdzić trafność przewidywań Centuriona. :)
  • 0



#403 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Nic się nie stanie. Zapewniam ;) Takich przepowiedni w róznych czasach było bez liku. Żadnej wojny nie będzie, a przynajmniej nie światowej i nie teraz. Co prawda gospodarka europejska, amerykańska walą się na łeb na szyję, nacjonalizm w Europie narasta ale to jeszcze nie ten czas i nie te napięcie.
  • 0

#404

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spokojnie, Centurion na teraz żadnej wojny światowej nie przewidywał. :)
  • 0



#405

Raginis.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.wykop.pl/...-wrzesnia-2011/

Nie żebym coś sugerował, ale ciekawe info.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych