Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1324 odpowiedzi w tym temacie

#406

Beren.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja mam takie dosyć ciekawe pytanie- czy zacny wizjoner Nostradamus "przerabiał" daty tych wydarzeń na kalendarz juliański czy gregoriański? Bo wiecie- 27 września według obrządku juliańskiego jest to (w.g moich obliczeń) gdzieś w okolicach 10-11 października. Poczekamy zobaczymy ;)
  • -1

#407

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przecież było już mówione milion razy: Nostradamus prawie w ogóle nie podawał dat, a już na pewno nie 27 września. Po prostu pisał, że może dojść do zniszczenia wojsk NATO i zniszczeniu NY też na 10 lat przed. Równie dobrze np. wojna może wybuchnąć nie za 10, lecz 50 lat, wtedy do tego wszystkiego dojdzie za 40. Czyste gdybanie.
  • 0

#408

Mariusz70.
  • Postów: 105
  • Tematów: 9
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja mam takie dosyć ciekawe pytanie- czy zacny wizjoner Nostradamus "przerabiał" daty tych wydarzeń na kalendarz juliański czy gregoriański? Bo wiecie- 27 września według obrządku juliańskiego jest to (w.g moich obliczeń) gdzieś w okolicach 10-11 października.

Nostradamus podawał daty (co prawda, prawie zawsze niekompletne lub zaszyfrowane) wg kalendarza obowiązującego w jego czasach tj. juliańskiego. Jeśli więc spodziewamy się jakiegoś wydarzenia we wrześniu to może ono nastąpić do 13. października, bo wtedy właśnie kończy się wrzesień w kalendarzu juliańskim.

Z tego też powodu zapowiadane przez Nostradamusa na siódmy miesiąc 1999 r. przyjście wielkiego króla przestrachu (X 72) interpretowane jest powszechnie jako wydarzenie, które miało miejsce już w sierpniu.
  • 0

#409

Anaheim.
  • Postów: 67
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Persage X 33,66

Kraj nad Wisłą podzielony na pół
Bliżniacy lubią władzę i rewolty
Krasomówczy Kaszub o języku węża
Ochroni kraj mimo wielu wrogów

Po wielkiej burzy wielkie opamiętanie
Nastąpi przełom i zmiana władzy
Kościół Jezusa nie osiągnie celu
Bo przepych i bogactwo będą mu przeszkodą

Nowe prawo po wielkim wzburzeniu
Będzie biczem dla starego kościoła
Biskup z Krakowa ogłosi secesję
Co będzie początkiem jego odnowienia

Wyznawcy Chrystusa będą wrogami
Za sprawą zakonnika żądnego sławy
Prawda i kłamstwo będą wymieszane
Tak ,że nikt nie pojmie co jest ich różnicą


Tak czytam i czytam i w końcu to mnie skłoniło żeby znaleźć wersję oryginalną... No i efekt jest taki że google milczą, wyszukiwanie w centuriach przez "X 33," jako X 10 centuria nic nie daje.. Więc na ile w tym prawdy?
  • 1

#410

Mariusz70.
  • Postów: 105
  • Tematów: 9
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Próżny twój trud - ani Google nic ci nie powie, ani w publikacjach książkowych nic nie znajdziesz. Większość przepowiedni, które podał Centurion, nie ma z Nostradamusem nic wspólnego. Po prostu pisał on własne teksty i mistyfikował, że to przepowiednie Nostradamusa. Dla mnie jest to wyjątkowa ... (tu każdy może sobie wstawić słowo, które pasuje mu najbardziej).
  • 0

#411

Raginis.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nostradamus jako datę narodzin Chrystusa podawał ten nasz rok 0, czy też wiedział że Jezus Chrystus urodził się wcześniej ?
  • 0

#412

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie ma roku 0. Moim zdaniem chyba jako datę narodzin Jezusa wziął rok 1, chociaż mogę się mylić. W sumie to dokładnie nie wiadomo w którym roku urodził się Chrystus- gdzieś między 7 lub 8 p.n.e a 4 p.n.e.
  • 0

#413

seiw83.
  • Postów: 212
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie znajdziesz latwo, jesli centurion byl fanem i badaczem nostradamusa itwierdzil ze zostawil on po sobie duzo wiecej niz oficjalnie sie podaje. Dlatego wiele jest centuri przypisywanych nostradamusowi, zachowanych ale nie z jego woli, pochowanych. Tak twierdzil centurion, wiec jesli chcesz go sprawdzic to czeka wiele pracy. Warto pojechac do watykanu i poprosic o dostep do slyne jszafy - chyba 113 jesli pamietam:) O kryzysie porozmawiamy w drugiej polowie listopada, wedlug mnie wtedy zajdzie ciekawa rzecz, nie wiem jaki bedzie efekt, ale czas pokaze.
  • 1

#414

Raginis.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fakt, popisałem się swoją głupotą :)

W każdym razie, w 1 poście była mowa że suma liczb tego roku ma być podzielna przez 3 - 2021 nie spełnia tego warunku, więc zdaje się nawet nie było na co czekać teraz.

---

Okej, to macie jakieś pomysły kiedy ta przepowiednia może się spełnić, idąc tropem podanym przez Centuriona ?

Użytkownik Raginis edytował ten post 02.10.2011 - 08:27

  • 1

#415

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Raginis

Proszę cię o jedno- nie zadawaj pytań, na które już parę razy była dawana odpowiedź. Rok 2021 wpisuję się w tą normę, ponieważ w średniowieczu dla ułatwienia zapisywało się daty tak: zamiast 1410 ---> '410; zamiast 1489 ---> '489; zamiast 1022 ---> '022 itp, itd. Jak już pewnie zauważyłeś można to również zastosować do daty 2021, czyli będzie ''021. Suma 2 oraz 1 jest równa 3, a 3 jest podzielne przez 3.

Użytkownik Krzewiciel edytował ten post 02.10.2011 - 09:21

  • 1

#416

Raginis.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra, słaba ze mnie wróżka. Ale wątpię by to było 2021, może kilka lat później byłoby w sam raz. 2024 ?
  • 0

#417 Gość_kaerc

Gość_kaerc.
  • Tematów: 0

Napisano

Persage X 33,66

Kraj nad Wisłą podzielony na pół
Bliżniacy lubią władzę i rewolty
Krasomówczy Kaszub o języku węża
Ochroni kraj mimo wielu wrogów

Po wielkiej burzy wielkie opamiętanie
Nastąpi przełom i zmiana władzy
Kościół Jezusa nie osiągnie celu
Bo przepych i bogactwo będą mu przeszkodą

Nowe prawo po wielkim wzburzeniu
Będzie biczem dla starego kościoła
Biskup z Krakowa ogłosi secesję
Co będzie początkiem jego odnowienia

Wyznawcy Chrystusa będą wrogami
Za sprawą zakonnika żądnego sławy
Prawda i kłamstwo będą wymieszane
Tak ,że nikt nie pojmie co jest ich różnicą


Tak czytam i czytam i w końcu to mnie skłoniło żeby znaleźć wersję oryginalną... No i efekt jest taki że google milczą, wyszukiwanie w centuriach przez "X 33," jako X 10 centuria nic nie daje.. Więc na ile w tym prawdy?



NOOOO własnie jak już pisałem, wg mnie to mistyfikacja .


Skoro wątek odżył to dla ciekawych powiem tak...


zadałem sobie trud rozszyfrowania jego tekstu w którym napisał używając stylu nostradamusa o sobie....cytowałem parę postów wcześniej

Postanowiłem zastanowić się na poważnie....

niestety niewiele udało mi się rozszyfrować nie jestem jakimś badaczem

Ale jednego jestem pewien gość mieszka(ł) w Sopocie! za pewne w górnym Sopocie i ma krzewy...no własnie żurawiny(?)

i jest miłośnikiem country

niestety nie mogę rozkodować żadnej wartościowej informacji z tego tekstu

A oto mój tekst napisany mniej więcej metodą Nostradamusa:-


40,100 i 80
Kolej jest różna
Mo(..)e to...
Nie zawsze mi się podoba
Mieszkam ... w pobliżu miasto jest stare też nowe,duże
Rzeka, jezioro ,dojazd,-dobre
Lubię pola, pokój
Mam fajny zamek
Ale nie tylko ...takie rzeczy
Pierwsze określa odległość
Północ Wielki znany las.... w krainie
S- zawsze lubiłem tę literę
Mam też ....komórki , jeden pojazd- choć dwa
Aha!mam też w ...owoce słodkie też-cierpkie -niby drzewa
lubię bo są z pestkami-to ważne
Jeden duży,drugi mały
Aha słucham dobrej muzyki
.......taką lubię
W użyciu różne płyty
No i mam aparaty
Sa interesujące, bo dużo mogą
Jestem z rodziną
2,,4,3,2
Z takich osób się składa
W ogóle jes wszędzie blisko
A zarazem daleko-to zależy.


Sopot:

S- zawsze lubiłem tę literę
Rzeka, jezioro ,dojazd,-dobre (Jezioro to morze być Bałtyk ale też pojezierze kaszubskie; rzeka SOPOT KAMIENNY POTOK)
Mieszkam ... w pobliżu miasto jest stare też nowe,duże (Gdańsk i Gdynia)
Północ Wielki znany las.... w krainie (Trójmiejski Park Krajobrazowy)

W ogóle jes wszędzie blisko
A zarazem daleko-to zależy. (no jest blisko nad morze etc... ale żeby gdzieś iść z buta to daleko bo mają tam bardzo słabą komunikację autobusową)

Hobby:

Aha słucham dobrej muzyki
.......taką lubię (liczba kropek country)

W użyciu różne płyty
No i mam aparaty
Sa interesujące, bo dużo mogą (słucha płyt na kompie)

CO WY NA TO??

Użytkownik kaerc edytował ten post 03.10.2011 - 01:56

  • -2

#418

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

My? Nic :)

A jak chcesz naprawdę naśladować Centuriona (i niby wymyślać przepowiednie "na modłę" Nostradamusa), to napisz tyle tych centurii, by zajęły (tylko one) 18 stron forumowych drobnym druczkiem. -,-
  • 2



#419 Gość_kaerc

Gość_kaerc.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie ma żadnych persage czy jak byście sobie chcieli Centurii tajemnych co to jest tylko jest jeden "badacz" co je odszukał i przetłumaczył


BEZ KITU GOŚĆ ZROBIŁ WSZYSTKICH W WAŁA

Przecież ta cała historia się kupy nie trzyma.... i że niby wyjechał do stanów..... taa

miałem zamiar wam coś udowodnić....i zinterpretować ten JEGO NIE MÓJ TEKST pisany a'la Nostradamus jeszcze na dwa sposoby bo jeszcze dwie lokalizacje znalazłem żeby Wam uzmysłowić


NAWET JEŚLI TE TEKSTY ISTNIEJĄ GDZIEŚ W ORYGINALE CZY PRZEKŁADZIE WHATEVER TO, TO ZROBIŁ TEN CAŁY CENTURION(CÓŻ ZA ORYGINALNY PSEUDONIM) TRZEBA NAZWAĆ CO NAJMNIEJ NADINTERPRETACJĄ JEŚLI NIE PRZYRÓWNAĆ DO JEHOWYCH....

Ale nie będę już więcej zabierał głosu na tym forum ja wiem że wchodzą tu różne osoby no ale widzę jak również w innych wątkach pod tytułem "Sprawdźcie co mi się przydarzyło" że zdecydowana większość z piszących to ignoranci intelektualni tak jak Lama która jest autorem tego wątku



I to jest zawsze tak samo ktoś pisze jakieś farmazony np. o śladach na lustrze to się zaraz odzywają "ja Ci wierze" "wujek dobra rada" A AUTORZY ALBO SIĘ NIE ODZYWAJĄ (BO KRĘCĄ SŁUSZNĄ BEKĘ ALBO LOLUJĄ DO MONITORU) NOO ALBO JESZCZE BARDZIEJ PODPUSZCZAJĄ ALE NIGDY NIC Z TEGO NIE WYNIKA ŻADNYCH DOWODÓW ŻADNYCH ŚLADÓW ŻADNEGO ODZEWU

I tak samo jest w tym przypadku!! GDZIE JEST TEN GOŚĆ? KIM JEST? GDZIE SĄ JEGO ŹRÓDŁA KONKRETNIE?!

No i poproszę dużo minusów teraz od urażonych za pewne userów: siew83, Raginis, czy od "Lamy" bo nie zamierzam zniżać się do ich poziomu dyskusji


CO DO ARGUMENTU OBJĘTOŚCI TYCH REWELACJI WYPOWIADAŁEM SIĘ JUŻ WCZEŚNIEJ....i dlatego mam Cię kamilus za ignoranta
  • -1

#420

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teksty Arteuzy (ten pseudonim lepszy?) nie są nadinterpretacją, a po prostu zwykłą interpretacją tekstów Nostradamusa przeprowadzoną przez Centuriona. A jakbyś pokusił się o odrobinkę wysiłku i zobaczył oryginalne wpisy Arteuzy byś czarno na białym widział, że w momencie gdy te interpretacje były pisane to Centurion na forum (oczywiście nie na tym) się udzielał. Odpowiadał na różne pytania i zarzuty. Ale widać wolisz dużo pisać a mało robić. Twój wybór.

ps. Nie musisz zniżać się do mojego poziomu dyskusji - ja przynajmniej nie stosuję caps locków i nie piszę zarzutów, które sam mogę łatwo podważyć :)

ps2. Możesz mnie uważać za kogo chcesz, bardzo się tym przejmuję, uwierz -,-

Użytkownik kamilus edytował ten post 05.10.2011 - 11:13

  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości oraz 0 użytkowników anonimowych