Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1324 odpowiedzi w tym temacie

#421

Raginis.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ależ nikogo z nas nie znasz, nie podoba mi się twój styl pisania. "Zapewne" pisze się przecież razem.

I nie dałem Ci minusa, czym zburzyłem cały twój tor logiki :)

EDIT: Miałem nie pisać zbyt dużo, ale dopiszę. Nie nazywaj niskim poziomem dyskusji czegoś, co jest niezgodne z twoimi poglądami.

Użytkownik Raginis edytował ten post 05.10.2011 - 16:12

  • 0

#422

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ta przepowiewnia z WTC 2011 ze stalowym ptakiem to Fake.
Zresztą, mamy 10 lat po ataku a wojny światowej jak nie widać tak nie ma ;)

Naprawdę ludzie opamiętajcie się, większość z was jest za pewne jak ja ateistami, nie wierzycie w boga, powstanie człowieka uważacie za bujdy a wierzycie w w słowa jakiegoś szarlatana sprzed setek lat ;)
Tu nie chodzi o bycie optymistą wobec niego, tu trzeba być realistą.
  • 0

#423

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Barakudo, tu nie chodzi o przeszłe przepowiednie, a o przyszłość. Arteuza nakreślił wydarzenia, które według przepowiedni Nostradamusa miały doprowadzić do III WŚ za kilkanaście lat - i zrobił to w okolicach roku 2008. Według niego głównym powodem będzie najazd Talibanu (połączonych sił wielu państw islamskich) na Europę.

A w momencie, gdy pisał te opracowania, nikt nawet nie śnił o możliwych rewolucjach w krajach islamskich. A sami wiemy, co się stało w Egipcie, Syrii czy Libii. Do władzy dochodzą tam właśnie ugrupowania islamskie, a nie wiadomo czy na tych krajach się nie skończy. Po prostu jego interpretacje wydają się bardzo prawdopodobne (chociażby ze względu na wydarzenia na świecie, które wydarzyły się już _po_ publikacji Centuriona), dlatego śledzimy ten temat.
  • 3



#424 Gość_kaerc

Gość_kaerc.
  • Tematów: 0

Napisano

A w momencie, gdy pisał te opracowania, nikt nawet nie śnił o możliwych rewolucjach w krajach islamskich. A sami wiemy, co się stało w Egipcie, Syrii czy Libii. Do władzy dochodzą tam właśnie ugrupowania islamskie, a nie wiadomo czy na tych krajach się nie skończy. Po prostu jego interpretacje wydają się bardzo prawdopodobne (chociażby ze względu na wydarzenia na świecie, które wydarzyły się już _po_ publikacji Centuriona), dlatego śledzimy ten temat.




Nie no nie mogę po prostu miałem już nic nie pisać ale po raz kolejny ignorancja intelektualna mnie poraziła

Talibowie żyją w Afganistanie i Pakistanie - Widziałeś kiedyś mapę świata? Jakim sposobem ich wojska mają się znaleźć w Libii? (CELOWE UPROSZCZENIE)


Z tego co pamiętam Arteuza nic nie pisał o REWOLUCJI w krajach Islamskich ale nie wiem wyprowadźcie mnie z błędu

Skoro tak się lubujecie w czepianiu się słówek....w Syrii na razie żadni "islamiści" do władzy nie dochodzą....w Libii NAPRAWDĘ WĄTPIĘ żeby "zachód" do tego dopuścił JUŻ WIDZĘ AMERYKANÓW KTÓRZY BY POZWOLILI ŻEBY FUNDAMENTALIŚCI POŁOŻYLI ŁAPĘ NA ROPIE....


@Raginis Wiesz ja od początku zastanawiałem nad tym kim ten Arteuza jest/był jakie miał motywy by te farmazony publikować z jakich źródeł czerpał te rewelacje a nie tak jak Ty ustalał datę narodzin Chrystusa na podstawie :D :rotfl: :o przepowiedni tyle co do twoich :grr: poglądów i toku rozumowania

swoje przemyślenia opisałem....


i w głębi mam kto mi daje minusy

Użytkownik kaerc edytował ten post 06.10.2011 - 15:18

  • -3

#425

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kaerc, mała prośba - skoro już tak walczysz w tym temacie, to zadaj sobie minimum trudu i przeczytaj, czym jest Taliban. Bo pisząc, że są to Talibowie, ośmieszasz tylko i wyłącznie samego siebie.

Co do rewolucji, to tak - nie wspominał o tym. Ale ja nigdzie nie napisałem, że tak zrobił. Kolejny niecelny "argument". :P
  • 1



#426 Gość_kaerc

Gość_kaerc.
  • Tematów: 0

Napisano

Kaerc, mała prośba - skoro już tak walczysz w tym temacie, to zadaj sobie minimum trudu i przeczytaj, czym jest Taliban. Bo pisząc, że są to Talibowie, ośmieszasz tylko i wyłącznie samego siebie.

Co do rewolucji, to tak - nie wspominał o tym. Ale ja nigdzie nie napisałem, że tak zrobił. Kolejny niecelny "argument". :P




nie no jasne a czy ja mówię że Ty.... twoją zasługą jest ctrl+c ctrl+v Pisząc o Talibach miałem na myśli posty tych którzy dopasowali Muhammada Omara na jednookiego przywódce bo żebyś sobie nie myślał przeczytałem całość tych tekstów


no tak TO NIE TY TO INNI Ty obserwujesz....

"Co do rewolucji...." to już jest demagogia w Twoim wykonaniu

nie uważam tego forum za odpowiednie miejsce na studiowanie sytuacji geopolitycznej bliskiego wschodu toteż skrót myślowy tak myślałem ze nie ogarniesz

JASNE że tezy pt. "Słaba Rosja i przestraszona Europa dopuszczą do powstania supermocarstwa Islamskiego" jest trudno obalić z poziomu klawiatury bo przecież te "przepowiednie" nie są oderwane od rzeczywistości tylko bazują na jakiejś sytuacji w której jesteśmy ale wiązanie rewolucji w krajach islamskich do zjednoczenia tychże to poważna nadinterpretacja NO BO TO NIE ZE SOBĄ NIC WSPÓLNEGO

CHODZIŁO MI O TO że ta cała zawierucha musi mieć początek w jakimś miejscu....wiem ten cały Centurion o tym pisał gdzieś ale czy jak tak obserwujesz.... toi myślisz że "Świat" USA UE Rosja w ogóle by do czegoś takiego dopuściły mam na myśli próbę stworzenia takiego państwa?

I chodzi o Twoje odczucie na podstawie sytuacji a nie datę narodzin Chrystusa na podstawie przepowiedni......


Ludzie zejdźcie na ziemię


BTW ile można mieć maksymalnie minusów na tym forum? ide na rekord

Użytkownik kaerc edytował ten post 06.10.2011 - 20:38

  • -2

#427

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

gdyby ktoś się wczytał, doczytałby też, że to co pisze Arteuza, to JEGO przekłady z przekładów Nostradamusa. Wyszukując dane Centurie, wyszukujecie przekłady innych tłumaczy ze starofrancuskiego. Poza tym Nostradamus nie pisał niczego wprost. Ukrywał swoje przepowiednie, lub swoje wymysły, jak kto woli przed świętą inkwizycją, a jakie to były czasy to chyba każdy bystrzejszy wie.

Zatem to są interpretacje Arteuzy. Każdy badacz Nostradamusa ma własne. Kto ma rację? Tego nie wie nikt, być może Ci, którzy uważają że Nostradamus był wariatem.

Arteuza nie przypisuje sobie prawdy objawionej i wyraźnie opisał czym są Persage. To są przekłady tłumaczenia, które jednak wcale nie zostały zaakctpowane jako najbardziej prawdopodobne przez grono innych badaczy Nostradamusa.

Najzabawniejsze jest jednak przypisywanie Arteuzie chęci zysku. Ktoś kto podpisuje się Arteuza lub Centurion pracując nad książką, nie wyda jej jako Arteuza ani jako Centurion. Nikt nie wiem kim jest. To miałoby sens, gdyby podpisywał się imieniem i nazwiskiem i dawał linki do swoich książek. Póki co jego przekłady może wykorzystać ktoś inny a dochodzenie że Centurion to X.Y który wydał książkę a nie Z.C, który wykorzytał teksty z for, byłoby bardzo trudne.
  • 1

#428

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

twoją zasługą jest ctrl+c ctrl+v


Moją zasługą jest kopiowanie i wklejanie, bo skoro znalazłem ciekawy tekst, który pasuje na tutejsze forum i go tutaj jeszcze nie ma, to co miałem zrobić?

Pisząc o Talibach miałem na myśli posty tych którzy dopasowali Muhammada Omara na jednookiego przywódce


AFAIR Centurion nie pisał, jakiej narodowości ma być przywódca Talibanu - więc każdy jednooki teoretycznie by pasował.

bo żebyś sobie nie myślał przeczytałem całość tych tekstów


Sądząc po Twoich dotychczasowych wypowiedziach nie przeczytałeś nawet pierwszych wypowiedzi Arteuzy, nie mówiąc już o całości.

"Co do rewolucji...." to już jest demagogia w Twoim wykonaniu


Nie, ja po prostu stwierdzam fakty.

nie uważam tego forum za odpowiednie miejsce na studiowanie sytuacji geopolitycznej bliskiego wschodu toteż skrót myślowy tak myślałem ze nie ogarniesz


To może zmień swoje poglądy, bo chociażby podforum Bieżące Wydarzenia jest idealne do wszelakich tematów (i rozważań) na takie tematy.

JASNE że tezy pt. "Słaba Rosja i przestraszona Europa dopuszczą do powstania supermocarstwa Islamskiego" jest trudno obalić z poziomu klawiatury bo przecież te "przepowiednie" nie są oderwane od rzeczywistości tylko bazują na jakiejś sytuacji w której jesteśmy ale wiązanie rewolucji w krajach islamskich do zjednoczenia tychże to poważna nadinterpretacja NO BO TO NIE ZE SOBĄ NIC WSPÓLNEGO

CHODZIŁO MI O TO że ta cała zawierucha musi mieć początek w jakimś miejscu....wiem ten cały Centurion o tym pisał gdzieś ale czy jak tak obserwujesz.... toi myślisz że "Świat" USA UE Rosja w ogóle by do czegoś takiego dopuściły mam na myśli próbę stworzenia takiego państwa?

I chodzi o Twoje odczucie na podstawie sytuacji a nie datę narodzin Chrystusa na podstawie przepowiedni......

Tutaj muszę przyznać, że wygrałeś. Nijak nie mogę pojąć o co Ci chodziło. Ale widać nie potrafię pojąć przesłania osoby piszącej na tak wysokim poziomie jak Ty.
  • 1



#429

pswierq.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej.
Proponuję założyć osobny wątek, np. 'Czy to, co pisał Centurion to faktyczne przekłady z Nostradamusa?' i tam się spierać, a nie zaśmiecać ten temat.

Pozdrawiam
pswierq
  • 2

#430

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

tylko widzisz problem z Nostradamusem jest taki, że wiele z jego prac zaginęło, jeszcze wiele innych innych jest tylko tłumaczeniem tłumaczenia, jeszcze inne są przepisane, a inne są na jego wzór pisane. Nostradamus jest tak popularny z uwagi na sposób i język w jakim spisywał. Wszystko to było wielznaczne i zagadkowe. Wybacz ale nie sądzę byśmy posiadali wiedzę i dostęp do oryginałów Nostradamusa o języku starofrancuskim i doskonałej znajomości historii nie wspominając. Badacze różnią się co do interpretacji. Część tłumaczeń uznają za oficjalne tłumaczenia inne jeszcze takimi nie są i są niezaakceptowaną interpretacją tłumacza, stąd właśnie bierze się "parsage". To wszystko dzieje się z uwagi na język i styl jakim pisał Nostradamus i szukanie czy to przekłady z Nostradamusa czy nie musiałby określić badacz jego twórczości. My sami nawet jeżeli weźmiemy sobie numery czetrowierszy, dotrzemy do innego tłumaczenia i innej interpretacji, co daje nam tyle co nic. Można wierzyć że Centurion ma ogromną wiedzę i jest poważnym badaczem Nostradamusa, bądź nie. I w zasadzie to tyle.
  • 3

#431

Mariusz70.
  • Postów: 105
  • Tematów: 9
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie jest tak źle, jak piszesz. Najważniejsze dzieło Nostradamusa, tj. Centurie, zachowało się w oryginale i to w kilku różnych wydaniach (z roku 1555 wydane w Lyonie, 1557 Lyon i Utrecht, 1568 Lyon). Fotokopie tych dzieł są dostępne również w Internecie, kto jest ciekaw, może tam zajrzeć.

Nie ma również większego problemu z tłumaczeniem Centurii - w dużej mierze są one napisane dość prostym językiem. Z trudniejszymi sformułowaniami powinni sobie poradzić znawcy języka francuskiego. Nie jest tak, że współcześni ludzie nie mają pojęcia o języku starofrancuskim. Skoro potrafimy odczytać polskie teksty sprzed kilku wieków (np. Kochanowskiego, Reya czy Sienkiewicza), więc powinniśmy również, po odpowiednim przygotowaniu, poradzić sobie z Nostradamusem, tym bardziej że jak na mój gust, język francuski zmienił się od XVI wieku znacznie mniej niż język polski.
  • 0

#432 Gość_kaerc

Gość_kaerc.
  • Tematów: 0

Napisano

tak na marginesie - kolejna przesłanka by twierdzić że te całe "persage" to lipa


http://niewiarygodne...riazdjecie.html


Nie jest tak źle, jak piszesz. Najważniejsze dzieło Nostradamusa, tj. Centurie, zachowało się w oryginale i to w kilku różnych wydaniach (z roku 1555 wydane w Lyonie, 1557 Lyon i Utrecht, 1568 Lyon). Fotokopie tych dzieł są dostępne również w Internecie, kto jest ciekaw, może tam zajrzeć.

Nie ma również większego problemu z tłumaczeniem Centurii - w dużej mierze są one napisane dość prostym językiem. Z trudniejszymi sformułowaniami powinni sobie poradzić znawcy języka francuskiego. Nie jest tak, że współcześni ludzie nie mają pojęcia o języku starofrancuskim. Skoro potrafimy odczytać polskie teksty sprzed kilku wieków (np. Kochanowskiego, Reya czy Sienkiewicza), więc powinniśmy również, po odpowiednim przygotowaniu, poradzić sobie z Nostradamusem, tym bardziej że jak na mój gust, język francuski zmienił się od XVI wieku znacznie mniej niż język polski.




no i to jest racja tylko że Te centurie o których mówisz ni jak się mają do tego co pisze Arteuza bo podobno znalazł jakieś nieznane powszechnie źródła gdzieś w jakiejś małej bibliotece...blablabla oczywiście nie wiadomo co konkretnie znalazł gdzie znalazł a jak pisze
wiesławo

Badacze różnią się co do interpretacji. Część tłumaczeń uznają za oficjalne tłumaczenia inne jeszcze takimi nie są i są niezaakceptowaną interpretacją tłumacza, stąd właśnie bierze się "parsage".


(co wyczytał na początku w wypowiedziach Centuriona teraz dostał nawet dwa plusy....znaczy znawca 8) wie co pisze) :lol

a tak na prawdę!! WSTAWCIE LINK DO JAKIEJŚ INNEJ PUBLIKACJI W KTÓREJ UŻYWA SIĘ TERMINU "Persage" albo jak chce wiesławo "parsage"
Udowodnij Lamo ze się mylę Ty jesteś dobry w ctrl+c ctrl+v

tak jak pisał Centurion "badał" różne przepowiednie.....

sklecił z tego epopeję i zapodał frajerom pod rozwagę a ponieważ bez wątpienie był głęboko posunięty wiekowo zrobił babola literówkę i żeby wyjść z twarzą stworzył teorię którą za prawdę powtarza np. wiesławo

(ile minusów tym razem?)

Użytkownik kaerc edytował ten post 12.10.2011 - 10:28

  • -1

#433

seiw83.
  • Postów: 212
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w wielu miejscach w necie po wyszukiwaniu mozna znalesc slowo persage przy tekscie centuri nostradamusa, dlatego to nie jest lipa. Zbyt wiele przepowiedni roznyh osob sie pokrywa.
  • 0

#434 Gość_kaerc

Gość_kaerc.
  • Tematów: 0

Napisano

w wielu miejscach w necie po wyszukiwaniu mozna znalesc slowo persage przy tekscie centuri nostradamusa, dlatego to nie jest lipa. Zbyt wiele przepowiedni roznyh osob sie pokrywa.

http://www.dictionarist.com/persage


Użytkownik kaerc edytował ten post 12.10.2011 - 10:23

  • 0

#435

Biedronka.
  • Postów: 234
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

sklecił z tego epopeję i zapodał frajerom pod rozwagę ....

Ciekawa lektura do kawy, po której przeczytaniu zostaje frajerką. Bosko.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych