Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1324 odpowiedzi w tym temacie

#571

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zainteresowałem się trochę tematem tego generała i doszedłem do ciekawych wniosków.

Po prześledzeniu listy polskich generałów uwagę moją przykuł jeden człowiek:

Andrzej Duks
http://pl.wikipedia....ki/Andrzej_Duks

Niektórzy mogą mnie zapytać dlaczego akurat on? Już odpowiadam: łacińskie słowo Dux (tak jak Jego nazwisko!) oznaczało w starożytnym Rzymie władcę armii- był to po prostu dzisiejszy odpowiednik generała! Poza tym ma dosyć bogatą karierę zawodową i piastuje ważne stanowisko- jest Szefem Inspektoratu Uzbrojenia, w dodatku nie jest jeszcze wcale stary, do interpretacji Arteuzy pasowałby jak ulał.

Tak, może doszukuję się tutaj czegoś na siłę, jestem pewny, że takich postaci można znaleźć więcej i że jest to zwykły zbieg okoliczności. Jednak pragnę zaznaczyć, że nazwisko Duks nie jest ani trochę popularne w Polsce- nie wiem jak w innych krajach. Pożyjemy zobaczymy.
  • 4

#572

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Krzewiciel, Duks według wiki jest generałem dywizji Wojska Polskiego - więc pasuje tu nie tylko nazwisko. Tylko powiedzmy sobie szczerze - 99,9% mieszkańców Polski go nie zna.

Chyba że "generał" przejmie władze siłą, a ludzie zaczną go popierać już po fakcie. Wtedy to nawet nieznana osoba może zostać tym "generałem".
  • 0



#573

sieka14.
  • Postów: 59
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może nie bierzmy "Generała" tak dosłownie , Generał bierze się z łacińskiego generalis (główny, nadrzędny) (tak z wiki to "zabrałem" ale czegoś takiego szukałem).... Może po prostu chodzi o kogoś kto "wedrze" się w władzę i stanie się kimś "Głównym", wydaje mi się to dużo bardziej możliwe... W Polsce nie trzeba szukać długo(Lech Wałęsa) , też nie był znany i pojawił się nagle, a objął rządy, podobnie może być teraz.
  • 1

#574

Ramzes.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Obali słabego władcę w państwie nad Indusem-gdzie kiedyś Macedończyk ustalił swoje granice
A jej mieszkańcy ogłoszą go kalifem państwa -WielkiegoTalibanu
Wielką armię utworzy o 5 milionach głów- a znakiem żołnierzy będzie czerwony turban Mahometa
Począwszy od roku "6O7 liturgii jego nowej ery"

Indus to rzeka przepływająca przez Chiny, Indie oraz Pakistan.Mamy dodatkowo informacje o Macedończyku, który ustalił tam swoje granice.Chodzi oczywiście o Aleksandra Wielkiego ( Macedońskiego).Klikając na tego linka http://upload.wikime...cedonEmpire.jpg

możemy zobaczyć, gdzie dokładnie znajduje się ta granica o której wspomina Nostradamus (Pakistan/Indie).

Jakiś czas temu mogliśmy usłyszeć w mediach o zamieszkach w Pakistanie.W największym mieście Karaczi demonstrowało 50.000 osób.Podczas demonstacji wielu uczestników nawoływało do dżihadu i świętej wojny przeciw zachodowi.

WielkiTaliban czyli imperium Talibów.Talibowie to fundamentalistyczne ugrupowanie islamskie (sunnickie), powstałe we wrześniu 1994 r. w Kandaharze w Afganistanie.Zalążkiem ruchu była grupa ok. 30 studentów medresy (szkoły koranicznej) w Kandaharze, skupiona wokół mułły Mohammada Omara.

W szczycie potęgi udało im się kontrolować 90% powierzchni Afganistanu i posiadać 110.000 uzbrojonych żołnierzy.Głową państwa został mułła Omar, który przyjął tytuł wodza wiernych (arab. amir ul-mu'minin).Rząd talibów uznały tylko Pakistan, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie i separatystyczne władze Czeczenii.W 1996 roku do Afganistanu przybył przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden.W 1998 roku USA zażądały od talibów wydania bin Ladena.W 2001 roku po zamachach na WTC ponownie zażądano wydania bin Ladena po odmowie w październiku USA zaczęła naloty na bazy talibów.Sojusz Północny ruszył na talibów i w listopadzie zdobyto Kabul co oznaczało upadek rządów talibów.

Część bojowników ukryła się w górach i korzystając z trudnych warunków prowadzi walkę partyzancką.W 2008 roku liczebność talibów była szacowana na 7-11 tysięcy uzbrojonych bojowników.

Talibowie w Pakistanie.Wiele wskazuje na to, że talibowie chcą przejąć władzę w Pakistanie i wejść w posiadanie broni atomowej.Krwawe zamachy stały się w Pakistanie czymś powszechnym.Sprawcy większości tych zamachów to pakistańscy talibowie z organizacji Tehrik-e-Taliban Pakistan (TTP), ale także ich sprzymierzeńcy z Al-Kaidy oraz ugrupowań ekstremistycznych, działających do niedawna głównie w Kaszmirze i Pendżabie, takich jak Laszkar-e-Toiba, Dżajsz-e-Mohammed i Laszkar-e-Dżhangwi.
W 2007 roku na terytoriach plemiennych - tradycyjnie najbardziej konserwatywnych regionach Pakistanu, zamieszkanych przez równie dumnych, co brutalnych górali: Pasztunów - ogłoszono powołanie TTP.Fenomen TTP - utworzonej, jak dzisiaj wiadomo, ewidentnie z inspiracji Al-Kaidy oraz czerpiącej natchnienie ze skuteczności i żywotności ruchu talibów w sąsiednim Afganistanie - błyskawicznie zmienił układ sił politycznych w Pakistanie.Tereny przygraniczne z Afganistanem to rejony walk sił bezpieczeństwa z talibami (z wyłączeniem Północnego Waziristanu).Północny Waziristan jest prawdziwą twierdzą islamistów różnej maści, na czele Al-Kaidą i jej sojuszniczymi ugrupowaniami oraz tzw. siatką Haqqanich (jeden z trzech głównych filarów afgańskiej rebelii). Ponoć sama tylko Al-Kaida ma posiadać na obszarze Płn. Waziristanu aż 30 obozów treningowych dla ochotników świętej wojny z całego świata. Drugie tyle obozów i centrów szkoleniowych mogą posiadać tam komórki Haqqanich, Islamska Unia Dżihadu, Organizacja Bojowników Niemieckiego Talibanu i wiele, wiele innych ugrupowań, dla których Płn. Waziristan stał się prawdziwym "bezpiecznym schronieniem".

Talibowie i islamscy radykałowie w Pakistanie są tym groźniejsi, ponieważ, uprzednio skłóceni, zjednoczyli siły. Dokonali tego na polecenie najwyższego przywódcy czarnych turbanów, jednookiego mułły Omara.Podobno w marcu 2012 roku te zjednoczone siły mają ruszyć w kierunku Afganistanu.

-Wygląda więc na to, że jednookiego Omara bardziej interesuje odzyskanie władzy w Afganistanie niż przejęcie jej w Pakistanie.Mobilizuje pakistańskich talibów by mu pomogli w walce w Afganistanie.A więc w marcu te wszystkie zjednoczone przez Omara ugrupowania ruszą w kierunku Afganistanu.Raczej to mało prawdopodobne by Omarowi udało się odzyskać władzę jaką posiadał w Afganistanie.Jednooki Omar tylko pozornie pasuje do opisów 3Antychrysta.Ma faktycznie jedno oko i ma władzę wśród talibów jednak według opisów Nostradamusa powinie być 10 lat młodszy (urodzić się w 1969 a nie 1959) stracić oko podczas bójki tymczasem Omar stracił oko podczas wojny w Afganistanie, urodzić się w innym miejscu itp. Tymczasem nie pojawił się jak narazie inny osobnik pasujący do opisu..

To wszystko oznacza, że to mało prawdopodobne by wojna miała rozpocząć się w 2012 roku.
  • 2

#575

Ramzes.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Za wielką wodą oceanu, gdzie Atlantyk ma swój drugi brzeg,
W wielkim mieście pieniądza będzie słychać wielki grzmot,
Dwaj wielcy szklani bracia upadną pogrążeni w chaosie,
Kiedy żelazne ptaki zniszczą ich swoimi dziobami,
Ale forteca przetrwa choć będzie opłakiwała ciała niewinnych,
Ich zaskoczony przywódca nie ulegnie i wyda nieprzemyślane rozkazy.

)
Trzecia Wojna się rozpocznie w 10 lat,
Nim jego wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana.
Niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb ognia w siódmym miesiącu zniszczy armie sprzymierzonych,
A płacz i żałoba będzie ogólna, bo trumny będą puste.
Odtąd powoli pod zielonymi sztandarami Mahometa półksiężyc rozpocznie swój zwycięski marsz na ziemie chrześcijańskiej Europy,
Jednooki Talib ogłosi się kalifem zjednoczonego imperium Allaha."

Gdy żelazne orły będą niszczyć z zachodu,
Mahdi zdradzi wiernego sąsiada,
5-milionowa Armia stanie u wrót Persji,
Po krwawym marszu bojowników zjednoczy dwa odłamy"

Dwaj wielcy szklani bracia to oczywiście wieże WTC i rok 2001, nieprzemyślane rozkazy to wojna z terroryzmem.3 wojna rozpocznie się po 10 latach od momentu kiedy wojska USA poniosą klęske w azjatyckim kraju Tamerlana (to dzisiejszy Afganistan,Pakistan,Iran i była radziecka azja środkowa).Wielki Grzyb to oczywiście grzyb nuklearny czyli skutek wybuchu bomby atomowej która zniszczy armie sprzymierzonych czyli nie będzie to tylko armia USA.Trumny będą puste bo po takim wybuchu nie będzie ciał to dosyć zrozumiałe.Żelazne orły to samoloty, niszczyć czyli zrzucać bomby taktyka taka sama jak w przypadku Iraku czyli najpierw bambardowania a dopiero wkracza piechota.Mahdi zdradzi sąsiada i jego 5 milionowa armia wkroczy do Iranu (tutaj już nie ma wątpliwości, że chodzi o Iran)

Czyli podsumowując USA+Izrael+ być może UK zaczną bombardowania w Iranie a następnie rozpoczną ofensywę na lądzie wtedy Iran użyje bomby atomowej niszcząc armie przeciwników.Następnie Mahdi wkroczy ze swoją 5 milionową armią i po krwawym boju przyłączy Iran.10 lat po tym wydarzeniu rozpocznie się 3 wojna światowa.

O ile atak USA+Izrael+ być może UK na Iran jest możliwy w każdej praktycznie chwili (nie jest tajemnicą, że taki atak jest planowany i szykowany) o tyle Mahdi wciąż nie przejął Pakistanu więc nie ma 5 milionowej armii, która mogłaby wkroczyć do Iranu po klęsce wojsk sprzymierzonych.Ponadto Mahdi wogóle jak narazie nie posiada żadnej władzy w szeregach Talibów chyba, że jest nim Omar jednooki wtedy faktycznie jest jakaś szansa, że to się właśnie wypełnia. Omar niedawno zjednoczył talibów pakistańskich więc urósł w siłę z tym, że on planuje wejść z nimi do Afganistanu w marcu 2012 chyba, że...wcześniej nastąpiłoby uderzenie USA+Izrael+ew. UK na Iran a Omar jednooki korzystając z całego zamieszania i tego, że oczy całego świata zwrócone są na tą wojnę wykorzysta ten moment i zamiast ruszyć do Afganistanu to przy pomocy zjednoczonych już teraz ugrupowań talibów przejmie władzę w Pakistanie i tym samym uzyska dostęp do broni atomowej.Następnie po uzyskaniu władzy w tym kraju i ogólnej radości z tego powodu ( jak pisałem wcześniej ludzie podczas demonstracji w tym kraju nawołują do świętej wojny z zachodem) rozpocznie ogólną mobilizację w wyniku czego uzyska 5 milionową armię z którą następnie wkroczy do Iranu po klęsce wojsk sprzymierzonych.Przyłączy Iran i utworzy tym samym Wielki Taliban czyli kraj Talibów.Następnie paktami udobrucha inne narody zawrze pokój z Izraelem, który tak bardzo boi się broni atomowej posiadanej przez kraje islamskie i tym samym wzbudzi zaufanie krajów świata i swobodnie będzie mógł dalej budować swoją potęge.

Wszystko bardzo prawdopodobne tylko dlaczego niektóre fakty dotyczące jednookiego Omara nie zgadzają się z tymi podanymi przez Nostradamusa a które mają cechować Mahdiego?
  • 3

#576

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

o tyle Mahdi wciąż nie przejął Pakistanu więc nie ma 5 milionowej armii, która mogłaby wkroczyć do Iranu po klęsce wojsk sprzymierzonych.


Dasz sobie za to uciąć rękę? ;)

Tajny raport NATO: Wywiad Pakistanu pomaga talibom

Pakistańskie tajne służby bezpośrednio pomagają talibom w Afganistanie - wynika z tajnego raportu NATO, do którego dotarła BBC.

(...)

"Manipulacja dowództwem talibów przez Pakistan trwa niezmiennie" - to jedna z tez raportu, który nie pozostawia też wątpliwości, że Islamabad zna miejsca pobytu przywódców afgańskiej rebelii.

W dokumencie cytowany jest jeden z wyższych rangą schwytanych członków Al-Kaidy: "Pakistan wie wszystko. Kontrolują wszystko". Dodaje on, że "Taliban to nie islam. Taliban to Islamabad".


Z raportu jasno wynika że to nie Taliban przejmie władzę w Pakistanie,to obecny Pakistan pod płaszczykiem działań wspierających Zachód jest tym Talibanem z ludźmi wspierającymi terroryzm na najwyższych szczeblach władzy.

Użytkownik Mehitabel edytował ten post 01.02.2012 - 10:30

  • 2

#577

Grash.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, zarejestrowałem się specjalnie, by trochę podyskutować w tym temacie :)

Aż dziwię się, że wcześniej tego nikt nie zauważył, co napisał przedmówca.

Z raportu jasno wynika że to nie Taliban przejmie władzę w Pakistanie,to obecny Pakistan pod płaszczykiem działań wspierających Zachód jest tym Talibanem z ludźmi wspierającymi terroryzm na najwyższych szczeblach władzy.

Z tego co pamiętam, Arteuza pisał w swoich interpretacjach, że słaby wódz przyszłego Talibanu napadnie na Iran, po czym Mahdi zepchnie go ze stołka, potępi te czyny i obieca pokój z zachodem, dobrze pamiętam? Mógłby to ktoś znaleźć?

Zmierzam do tego, że tak jak zauważył Mehitabel, Taliban może już kształtuje się pod postacią obecnego Pakistanu. Być może Pakistan napadnie taką 5-milionową armią na Iran, po czym wydaży się coś (zamach stanu?) przez co Mahdi uzyska władzę. W takim wypadku Mułła Omar pasowałby do tej roli - obecnie formalnej władzy nie posiada, ale ma ogromne poparcie wśród talibów. A, że niby urodził się 10 lat za wcześnie? Przecież można trochę to nadinterpretować, proszę zauważyć, że w dacie urodzin Mahdiego również rok kończy się na 9, nie pasuje tylko przedostatnia liczba. Ale kto może wiedzieć, o co chodziło Nostradamusowi.




No i jeszcze jedna kwestia:
Śmieszyły mnie wypowiedzi niektórych, że nie mogli znaleźć w internecie tych tekstów, które przytaczał Arteuza. Ludzie! Przecież on pisał tam SWOJE interpretacje tekstów Nostradamusa, które SAM zinterpretował jako badacz.
No i... "Arteuza znajdował jakieś centurie w małych biblioteczkach, czemu się nie podzieli". On nic takiego nie napisał. Owszem, pisał o starych bibliotekach, ale nigdzie nie napisał, że to ON OSOBIŚCIE znalazł te teksty. Skoro jest badaczem, zna wielu innych "fanatyków" to i od nich mógł takie teksty uzyskać. A ludzie, którzy swoją wiedzę o centuriach opierają jedynie na znajomości internetu i obsługi "google" są dla mnie nic nie warci i poza wyrażeniem własnego zdania nie powinni brać udzialu w takiej dyskusji.
  • 2

#578

2501.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wracam po dlugiej przerwie. Serdecznie witam nową osobę zainteresowaną aktywnym udziałem w tym temacie:)

na chwile obecną mam kilka rzeczy do napisania:

generał - rzeczywiście nie branie tytułu dosłownie może pomóc, ale też przeszkodzić (bo ile ludzi pasuje? znowu zbyt ogólnie się robi)

taliban - to co pisał Ramzes tylko potwierdza moje poprzednie posty i utwierdza mnie, ze mialem troszke racji:)

atak na iran - nie wczesniej niz wyniki wyborow w USA!

surowce energetyczne w polsce - zawsze myślałem, że ten gaz łupkowy i ropa (coś takiego obiło mi się o uszy) to polityczna propaganda, ale jak to połączyć z tym co tutaj jest napisane o Polsce wtedy nabiera to rzeczywistej mocy i daje zaplecze do budowania "imperium" polskiego.

i jeszcze temat ktory byl ostatnio na fali to ACTA - jak wam się widzi powiązanie z TORRENTem? osobiscie nie widze zadnego związku pomiedzy tymi dwoma sprawami, ale może coś przeoczyłem...

Na razie tyle, ide ogładać mecze NBA :)
  • 1

#579

Simson.
  • Postów: 172
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie zainteresowała IV wojna światowa i ta super broń która zatrzymuje armie niczym kukły w muzeum... hmmm
Ciekawe co to za broń? I ta wojna z Obcymi ... Ta z Duchami też może być ciekawa.
Szkoda że nie dożyję ;-)

III wojna to w sumie wojna konwencjonalna bez jakiś fajnych nowinek ....
Eh, jeszcze "tylko' 1700 lat
  • 0

#580

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niby Taliban ma mieć 5-milionową armię - popatrzmy:

Talibowie wyrazili gotowość przejęcia Afganistanu, gdy NATO się wycofa a USA to rozważa


Tajny amerykański raport wojskowy mówi o tym, że Talibowie wspierani przez Pakistan są przygotowani do przejęcia Afganistanu po tym, gdy siły NATO wycofają się z tego kraju.

Tak sensacyjne informacje podała gazeta The Times a rzecznik sił sprzymierzonych NATO w Afganistanie, Ppłk Jimmie Cummings potwierdził istnienie dokumentu, ale jak mówił nie ma on aż tak strategicznego znaczenia.

Raport USA może mieć za zadanie wzmocnienie stopnia pewności Talibów, że Amerykanie pozwolą im przejąć władze. Jednym z podstawowych warunków stawianych Talibom jest zerwanie kontaktów z Al Kaidą. Dodatkowo oczywiście chodzi o wstrzymanie ognia i ataków partyzanckich.

Rzecznik Talibanu, Zabidullah Mujahid powiedział, że aby można było rozmawiać o warunkach pokoju potrzebne jest dalej budowanie zaufania do USA najlepiej w postaci wypuszczenia określonych więźniów przechwyconych i przetrzymywanych w bazach CIA. Rozmowy pokojowe mają się podobno rozpocząć w ciągu najbliższych tygodni w Arabii Saudyjskiej.

Źródło

Na początku sam Pakistan, teraz Afganistan, a dalej nie wiadomo, gdzie mogłyby sięgać wpływy Talibów. A przy powszechnej mobilizacji suma 5 milionów może nie być taka zawrotna jak się na początku wydaje.

No i sam pomysł oddania kraju ludziom, od których ten kraj się odbiło, wydaje się mocno kontrowersyjny...
  • 0



#581

2501.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@simson - fascynacja wojna to bardzo groźna sprawa.
  • 0

#582

Ramzes.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb ognia w siódmym miesiącu zniszczy armie sprzymierzonych"

2501 pisze "atak na iran - nie wczesniej niz wyniki wyborow w USA!"

Wybory w USA odbędą się 6 listopada 2012 roku a w siódmym miesiącu ma nastąpić wybuch nuklearny, który ma zniszczyć armie sprzymierzonych więc chyba coś tutaj pokićkałeś z tym atakiem na Iran dopiero po wyborach..Zresztą wielu wpływowych ludzi w USA wywiera olbrzymią presje na Obame by zaatakował Iran.Do takich osób należy chociażby jego główny przeciwnik z poprzednich wyborów senator John Mc Cain, który mówi otwarcie, że Obama cacka się z Iranem i brak mu stanowczości i odpowiednich cech do rządzenia tym krajem inni wpływowi ludzie podobne opinie wygłaszają.To silna presja na Obame, który może poczuć, że jeśli chce znowu wygrać wybory to będzie musiał zaatakować Iran bo inaczej jego kontrkandydaci rozniosą go w przedwyborczych debatach..

By przepowiednia się sprawdziła tak jak opisał to Nostradamus muszą zaatakować Iran przed wyborami prezydenckimi w USA.

Grash pisze "Z tego co pamiętam, Arteuza pisał w swoich interpretacjach, że słaby wódz przyszłego Talibanu napadnie na Iran, po czym Mahdi zepchnie go ze stołka, potępi te czyny i obieca pokój z zachodem, dobrze pamiętam? Mógłby to ktoś znaleźć?"


Gdy żelazne orły będą niszczyć z zachodu,
Mahdi zdradzi wiernego sąsiada,
5-milionowa Armia stanie u wrót Persji,
Po krwawym marszu bojowników zjednoczy dwa odłamy

Chyba jasno jest napisane w przepowiedni, że Mahdi zdradzi wiernego sąsiada i jego 5 milionowa armia stanie u wrót Iranu i po krwawych bitwach przyłączy Iran do Pakistanu.Skoro to jest tak jasno napisane więc nie wiem dlaczego Arteuza miałby to jakoś dziwacznie interpretować tak jak to podałeś..

Mehitabel pisze "Z raportu jasno wynika że to nie Taliban przejmie władzę w Pakistanie,to obecny Pakistan pod płaszczykiem działań wspierających Zachód jest tym Talibanem z ludźmi wspierającymi terroryzm na najwyższych szczeblach władzy"

Gdybyś uważnie czytał te przepowiednie to byś zapamiętał, że Nostradamus jasno i wyraźnie zaznacza, że Mahdi pokona słabego przywódce "Obali słabego władcę w państwie nad Indusem-gdzie kiedyś Macedończyk ustalił swoje granice "

Tym samym to co piszesz pozbawione jest sensu ponieważ nie doszło do obalenia prezydenta Pakistanu tak jak to jest napisane w przepowiedni Nostradamusa dosyć jasno i wyraźnie.Aby doszło do spełnienia przepowiedni musi zostać obalony władca a więc w tym przypadku prezydent Pakistanu a ponieważ do tego nie doszło jak narazie więc mam chyba rację pisząc, że wciąż to jest niespełnione i wciąż nie posiada 5 milionowej armii.Oczywiście w sprzyjających warunkach może bardzo szybko dojść do przejęcia władzy w Pakistanie zważywszy na to, że tak jak napisałeś większość ludzi na najwyższych szczeblach władzy w Pakistanie sprzyja talibom więc jest naprawdę duża szansa by to takiego obalenia prezydenta doszło..

I tutaj istotna sprawa w tej chwili głównym przywódcą talibów jest jednooki Omar i prawdopodobieństwo by jakiś inny jednooki w ciągu kilku zaledwie miesięcy jakie pozostają do wypełnienia się przepowiedni wskoczył na jego miejsce jest naprawdę bardzo niskie..w związku z tym należało by założyć, że to jednooki Omar jest opisywanym przez Nostradamusa 3 Antychrystem jednak tutaj coś się nie zgadza- tak jak pisałem wcześniej urodził się o 10 lat za wcześnie (tutaj chodzi faktycznie tylko o jedną cyfrę czyli 5 zamiast 6 w dacie urodzenia więc możemy to sobie nawet darować) ale Omar stracił oko podczas wojny w Afganistanie tymczasem Nostradamus pisze, że powinnien stracić oko podczas młodzieńczych bójek z równieśnikami oprócz tego nie zgadza się miejsce urodzenia... tych niezgodności jest jednak kilka
  • 1

#583

Kravcov.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Amerykański wywiad uważa, że Indie, posiadające trzecią co do wielkości armię świata, przygotowują się do wojny z Chinami - czytamy na stronie internetowej indyjskiego dziennika "Times of India".

- Na przekór publicznym deklaracjom, które mają zmniejszać napięcie pomiędzy oboma krajami, oceniamy, że Indie są coraz bardziej zaniepokojone chińską postawą wzdłuż spornej granicy i agresywnością Pekinu na Oceanie Indyjskim oraz w regionie Azji i Pacyfiku - powiedział krajowy dyrektor wywiadu James Clapper występując przed senacką komisją ds. wywiadu.

Jak oceniają USA, wielka wojna między oboma gigantami jest raczej wykluczona, ale indyjska armia przygotowuje swe siły do ograniczonego konfliktu wzdłuż spornej granicy, prowadzonego na małą skalę.

Ponadto Nowe Delhi planują forsowną rozbudowę swojej marynarki wojennej, aby stawić czoła chińskiej obecności w rejonie Oceanu Indyjskiego. W ciągu najbliższych dwóch dekad indyjscy wojskowi chcą wydać 45 miliardów dolarów na 103 nowe okręty, w tym nowoczesne niszczyciele i nuklearne łodzie podwodne.

Clapper ocenił, że choć Pekin do tej pory prowadził pokojową i pragmatyczną politykę zagraniczną i zależy mu na stabilnych relacjach z innymi państwami, zwłaszcza tymi sąsiadującymi z Chinami, to nie zawaha się podjąć stanowczych akcji, gdy poważnie zagrożona zostanie jego suwerenność i bezpieczeństwo.

Indyjskie siły zbrojne pod względem liczebności są trzecią armią świata - w 2010 roku liczyły 1,32 mln żołnierzy. Według raportu Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI) z 2011 roku, Indie są obecnie największym importerem broni na świecie - w latach 2006-2009 odpowiadały za niemal jedną dziesiątą wartości całego światowego handlu uzbrojeniem, kupując je głównie w Rosji. Tylko do 2015 roku planują wydać 80 miliardów dolarów na projekty modernizacyjne.


http://konflikty.wp....,wiadomosc.html
  • 0

#584

Grash.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

generał - rzeczywiście nie branie tytułu dosłownie może pomóc, ale też przeszkodzić (bo ile ludzi pasuje? znowu zbyt ogólnie się robi)

Gdyby nie brać słowa generał dosłownie, to pasuje naprawdę o wiele więcej ludzi.

atak na iran - nie wczesniej niz wyniki wyborow w USA!

Tego nie rozumiem.

No i moim zdaniem ACTA raczej wpływu na TORRENT mieć nie mogą, bo jedno to ustawa o "wolności" w internecie, zaś druga to technologia bojowa zapobiegająca nalotom bombowym/atomowym.

Niby Taliban ma mieć 5-milionową armię - popatrzmy:

Talibowie wyrazili gotowość przejęcia Afganistanu, gdy NATO się wycofa a USA to rozważa

A może wojska sprzymierzonych zostałyby zniszczone podczas inwazji talibów na Afganistan? Przez tzw. przypadek wszystko jest w sumie możliwe, a islamiści są zdolni do wszystkiego, to wie każdy.

No i sam pomysł oddania kraju ludziom, od których ten kraj się odbiło, wydaje się mocno kontrowersyjny...

Jeśli amerykańce dostaliby w obietnicy złote góry to moim zdaniem byliby do tego zdolni. Bo nie wiem jak wy, ale wg. mnie to te wszystkie walki w Iraku i Afganistanie to tylko wojna o zasoby. Bin Laden i spółka to tylko przykrywka.

Grash pisze "Z tego co pamiętam, Arteuza pisał w swoich interpretacjach, że słaby wódz przyszłego Talibanu napadnie na Iran, po czym Mahdi zepchnie go ze stołka, potępi te czyny i obieca pokój z zachodem, dobrze pamiętam? Mógłby to ktoś znaleźć?"


Gdy żelazne orły będą niszczyć z zachodu,
Mahdi zdradzi wiernego sąsiada,
5-milionowa Armia stanie u wrót Persji,
Po krwawym marszu bojowników zjednoczy dwa odłamy

Chyba jasno jest napisane w przepowiedni, że Mahdi zdradzi wiernego sąsiada i jego 5 milionowa armia stanie u wrót Iranu i po krwawych bitwach przyłączy Iran do Pakistanu.Skoro to jest tak jasno napisane więc nie wiem dlaczego Arteuza miałby to jakoś dziwacznie interpretować tak jak to podałeś..

Pomyliło mi się. Myślałem, że związek przejęcia władzy w Talibanie/Pakistanie przez Mahdiego byłby związany właśnie z atakiem na Iran. Dalej piszesz...

Mehitabel pisze "Z raportu jasno wynika że to nie Taliban przejmie władzę w Pakistanie,to obecny Pakistan pod płaszczykiem działań wspierających Zachód jest tym Talibanem z ludźmi wspierającymi terroryzm na najwyższych szczeblach władzy"

Gdybyś uważnie czytał te przepowiednie to byś zapamiętał, że Nostradamus jasno i wyraźnie zaznacza, że Mahdi pokona słabego przywódce "Obali słabego władcę w państwie nad Indusem-gdzie kiedyś Macedończyk ustalił swoje granice "

Jednego nie widzę - motyw/sposób przejęcia władzy. Ma ktoś pomysł?

I tutaj istotna sprawa w tej chwili głównym przywódcą talibów jest jednooki Omar i prawdopodobieństwo by jakiś inny jednooki w ciągu kilku zaledwie miesięcy jakie pozostają do wypełnienia się przepowiedni wskoczył na jego miejsce jest naprawdę bardzo niskie..w związku z tym należało by założyć, że to jednooki Omar jest opisywanym przez Nostradamusa 3 Antychrystem jednak tutaj coś się nie zgadza- tak jak pisałem wcześniej urodził się o 10 lat za wcześnie (tutaj chodzi faktycznie tylko o jedną cyfrę czyli 5 zamiast 6 w dacie urodzenia więc możemy to sobie nawet darować) ale Omar stracił oko podczas wojny w Afganistanie tymczasem Nostradamus pisze, że powinnien stracić oko podczas młodzieńczych bójek z równieśnikami oprócz tego nie zgadza się miejsce urodzenia... tych niezgodności jest jednak kilka

Ja biorę pod uwagę, że to mogło być źle zinterpretowane w jakich okolicznościach stracił oko. Pod miejsce urodzenia także pewnie by dało radę coś innego podciągnąć. Wystarszy przeczytać, co Arteuza stworzył za tekst by ukazać jak mniej więcej wyglądała "na żywca" twórczość Nostradamusa, by dojść do wniosku, że tak naprawdę tych miejsc może być wiele. Ja nie twierdzę, że Omar jest tym Mahdim, po prostu on najbardziej do tego profilu pasuje więc tak jak napisałeś - ciężko również by w kilka miesięcy od tak sobie znalazł się drugi jednooki. Chociaż przyszłość nigdy nie jest pewna i trzeba to wszystko traktować z ogromnym dystansem.

Clapper ocenił, że choć Pekin do tej pory prowadził pokojową i pragmatyczną politykę zagraniczną i zależy mu na stabilnych relacjach z innymi państwami, zwłaszcza tymi sąsiadującymi z Chinami, to nie zawaha się podjąć stanowczych akcji, gdy poważnie zagrożona zostanie jego suwerenność i bezpieczeństwo.

To nie wiem gdzie ten Clapper ma oczy, skoro nie widzi ostrej polityki zagranicznej Chin, chociażby o władzę morską wykraczającą poza ich wody terytorialne.
  • 0

#585

markgubi.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jak pisałem wcześniej Iran jest pod 'obstrzałem' sąsiadów. Szczerze, to obawiam się nadchodzących miesięcy.

http://www.sfora.pl/...-na-Iran-a40166
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości oraz 0 użytkowników anonimowych