Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1324 odpowiedzi w tym temacie

#601

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zakończenie przepowiedni Wielopolskiego:

Powstanie Polska od morza do morza,

Czekajcie na to pół wieku.

Chronić nas będzie zawsze łaska Boża,
Więc cierp i módl się człowieku.


Gdyby liczyć pół wieku od 1989 - to daje rok 2039. (Znów trzydziesty dziewiąty)

Według Arteuzy, Polska ma się powiększyć pod koniec trzeciej wojny światowej. Więc odejmuję 23 lata - ile ma trwać wojna.

Otrzymuję rok 2016. Różnica między rokiem 2012 wynosi cztery lata. Z czego może wynikać różnica?

Na pewno nie chodzi o dokładnie pół wieku. Jest to wielkość oriętacyjna. Przecież, wszystkie wydarzenia polityczne nie muszą, albo nawet nie mogą wydarzyć się w jednym roku. Jest jeszcze jedna kwestia. Trzecia wojna ma wybuchnąć po wcześniejszym konflikcie i podpisaniu pokoju. - A jednocześnie ma być to rok spełniający pewne reguły, w efekcie których w najbliższym czasie mamy tylko dwie daty: 2012 i 2021. Wszystko to opisał Arteuza.

Być może, przewidywania nie były aż tak dokładne. Może data nie określa początku trzeciej wojny, tylko konfliktu poprzedzającego trzecią wojnę. W ten sposób, odnalazły by się czas niwelujący różnicę między 2012 a 2016 r.

Jednak w kontekście całej przepowiedni Wielopolskiego. Wydaje mi się, że być może... Być może, będzie trzeba dodać pół wieku do daty początku trzeciej wojny śiwiatowej. Gdyż po 23 lat wojny totalnej, z użyciem broni ABC świat będzie zrujnowany. Więc, na pewno nie byłby to początek złotego wieku dla żadnego kraju. Raczej początek walki o przetrwanie w zdewastowanym środowisku. Tak patrząc na to co już się u nas dzieje, to jednak rok 2062 lub 2073 jest realną datą.

Edit: - wojna ma trwać nie 23 a 27 lat.


Użytkownik butibu edytował ten post 10.02.2012 - 12:12

  • 0

#602

Grash.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oprócz 2012 i 2021 roku, mamy jeszcze 2030 o którym Arteuza...zapomniał?
  • 0

#603

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oprócz 2012 i 2021 roku, mamy jeszcze 2030 o którym Arteuza...zapomniał?


Cytat z Arteuzy:


III Wojna Światowa ma się rozpocząć w XXI wieku -po 10 latach(dekadzie)superterroryzmu muzułmańskiego w roku w którym suma cyfr daje liczbę 3,a rok ten dzielony przez 3 daje liczbę całkowitą.
W wieku XXI są trzy takie daty:
Rok 2001 to 2+0+0+1=3 Rok 2001:3=667
Rok 2010 to 2+0+1+0 =3 Rok 2010:3=670
Rok 2100 to 2+1+0+0 =3 Rok 2100:3=700

Nostradamus był również matematykiem i lubował się w tego rodzaju zagadkach jak też szaradach i rebusach

Ostatnio niektórzy znawcy Nostradamusa przychylają się do 2010 roku jako terminu ewentualnej daty wybuchu III wojny Światowej ,który poprzedzony by został 10 latami super-terroryzmu,to jest od ataku na wieże nowojorskie w 2001
W takim wypadku jakieś ważne wydarzenie mogło by być pózniej uznane za wybuch tej wojny.

Istnieją jeszcze dwie możliwości datowe wybuchu III Wojny Światowej-otóż w Średniowieczu był zwyczaj opuszczania jedynki przy wypowiadaniu daty np:zamiast rok : 1546 -mówiono i pisano rok : 546-
Tak więc mówiąc o XXI wieku(Nostradamus Jasno napisał w Alamachu że w ty roku będzie III Wojna Światowa to wówczas ;
Rok 2012 po opuszczeniu 2- i 0 na przedzie cyfra ta nie ma znaczenia więc 1+2=3 i 3:3 =1 -Możliwe ,że ten rok miał na myśli Nostradamus-lub Rok 2021 ,wówczas po opuszczeniu cyfr 2 i 0 mamy Rok 21 czyli 2+1=3 i 3:3=1.

Trudno mi powiedzieć który to będzie rok.Ale jak wiemy początek wojny ma się zacząć w nocy(czas europejski)następnego dnia po zawarciu wieczystego pokoju na Bliskim Wschodzie.


Więc : 2030 / 3 = 676,6666... czyli się nie zgadza. Nie mam za to pojęcia z czego autor obliczeń wyciągnął ich reguły.



  • 1

#604

2501.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@atak usa na iran: piszac, ze nie bedzie go przed wyborami mialem na mysli interwencje pokroju tych co byly w iraku, somalii (...) i ta powoli konczaca sie w afganistanie. O wojnie obronnej nie pisalem bo to calkiem inna beczka. a co do nie pokrywajacych sie dat bym byl bardziej tolerancyjny bo system datowania nostradamusa byl bardzo trudny do rozszyfrowania wiec te terminy ktore znamy moga nijak sie miec do prawdziwych.

@manitoris: islamizacja Europy i tyle w temacie:) dawno i wielokrotnie byl ten temat przedstawiany. Kazdy zachodnioeuropejski kraj bedzie borykal sie z tym "problemem".

Rosyjskie agencje poinformowały, że Iran wysłał do Syrii swoich żołnierzy, by wesprzeć reżim Baszara al-Asada - na pomoc dyktatorowi miało wyruszyć 15 tysięcy irańskich komandosów.

źródło
  • 0

#605

Norbert.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam
Po przeczytaniu ostatnich kilku stron mam uwage na temat superterroryzmu. Któremu początek przypisywany jest na okres 11 września 2001. Lecz jesteśmy już świadomi tego że była to operacja fałszywej flagi. Wzwiązku z tym można zauważyć że akt ten nie pokrywa się z definicją ponieważ nie ma jasno określonych celów.


Można stwierdzić iż atak NATO jest rozpoczęciem Superterroryzmu.
Zarazem jedyne daty które mi się nasówaja na początek są to:

9 października 2001 roku wojska państw NATO popierane przez pozostających w górach żołnierzy sojuszu północnego rozpoczęły bombardowania głównych miast Afganistanu – Kabulu, Kandaharu, Mazar i Szarif.

Po zamachach z 11 września administracja amerykańska zaczęła oskarżać Irak o posiadanie broni masowego rażenia i wspieranie terroryzmu. 29 stycznia 2002 roku prezydent Bush wygłosił orędzie, w którym zaliczył Irak do tzw. Osi zła. Od tego momentu rozpoczęły się przygotowania do wojny. Pomimo poważnych wątpliwości prawnych i sprzeciwu Chin, Rosji i Francji, inwazja rozpoczęła się 20 marca 2003 roku. Koalicja składała się głównie z wojsk USA i Wielkiej Brytanii, ale też jednostek australijskich, hiszpańskich i polskich. Po ok. trzech tygodniach walk siły międzynarodowe objęły kontrolę nad większością terytorium Iraku, obalając rząd tworzony przez partię Baas i Saddama Husajna. Formalny koniec inwazji nastąpił 1 maja 2003 roku.

"Terroryzm – pojęcie najczęściej definiowane jako użycie siły lub przemocy psychicznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów." http://pl.wikipedia.org/wiki/Terroryzm
  • 3

#606

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@UP

Nie to nie ta data, radzę przeczytać wątek jeszcze raz. Dekada (10 lat) ma poprzedzać III Wojnę Światową, czyli nie może to być wcześniej niż 2011 rok. Biorąc pod uwagę słówko "około" możemy wnioskować, że jakiś super zamach terrorystyczny (jak już było wcześniej pisane- wysadzenie NY za pomocą bomby atomowej, lub zniszczenie wojsk NATO) będzie miał miejsce w tym roku.
  • 0

#607

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wysadzenie NY za pomocą bomby atomowej, lub zniszczenie wojsk NATO) będzie miał miejsce w tym roku.


Ja bardziej niż o wysadzeniu NY, myślałbym niestety raczej o Euro 2012 w Polsce. Jest duża szansa, że nasz kraj będzie obiektem ataków terrorystycznych w tym roku.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 11.02.2012 - 13:39

  • -1



#608

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja bardziej niż o wysadzeniu NY, myślałbym niestety raczej o Euro 2012 w Polsce. Jest duża szansa, że nasz kraj będzie obiektem ataków terrorystycznych w tym roku.


Ale to własnie wybuch bomby atomowej w Nowym Jorku przepowiada Nostradamus. Nie ma natomiast nic na temat zamachów w Polsce.
  • 0

#609

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale to własnie wybuch bomby atomowej w Nowym Jorku przepowiada Nostradamus. Nie ma natomiast nic na temat zamachów w Polsce.


Hmm. nie czytałem o czymś takim? Jest o tym w tym temacie? Kurczę, bardzo ciekawi mnie ten temat, ale przydałoby się wszystko "w pigułce", bo czytać 41 stron tematu nie chce mi się zbytnio :)
  • -1



#610

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Było pisane i to wiele razy:

Odpowiadam - proszę uważnie czytać moje teksty:
Nie napisałem, że III wojna światowa ma się rozpocząć 10 lat po zniszczeniu dwóch wieżowców w
Nowym Jorku w roku 2001. Nostradamus nigdzie dokładnie nie określił, od kiedy zaczyna się ta
islamska superterrorystyczna dekada, napisał tylko o 13 wielkich zamach terrorystycznych, dając
do zrozumienia, że jeden z nich będzie tym "falowym-ciągłym" początkiem. Przy czym dał
wyraźnie też do zrozumienia, że kilka z tych zamachów będzie przeprowadzonych przed tą dekadą.
Najbardziej niszczycielskim zamachem ma być wybuch ładunku nuklearnego w Nowym Jorku i
możliwe, że od tej daty należy liczyć tę dekadę.

Rok 2011?-2012?
Rozpoczęcie przez Mahdiego (przed tym m.innymi zamordowanie Osamy bin Ladena i Mułły
Omara) NOWEJ ERY Terroryzmu Islamskiego, tzw. DEKADY (10 lat) Superterroryzmu
islamskiego - możliwy wybuch brudnej bomby atomowej nad Nowym Jorkiem, to jest poprzez
wystrzelenie z Atlantyku rakiety średniego zasięgu z bombą nuklearną z podwodnej łodzi zdobytej
na Pakistanie - łódź Mahdiego.

Przy czterdziestym piątym na niebiosach pojawi się wielki błysk,
Potworny płomień zbliży się do bram Nowego Miasta,
Po krótkiej chwili nagle wzbije się wysoko w górę,
Aby pognębić tym dowodem pychę Normanów (lub Amerykanów).
Nostradamus dość często w swoich tekstach Normanami nazywał m.innymi Amerykanów - po
prostu do wielu krajów stosował różne nazwy, np. Francję nazywał: Francją, Galią, Kogutem,
Starszą Siostrą itp. Nostradamus wiedział, że Wikingowie, czyli Normanowie jako pierwsi, to jest
przed Kolumbem przybyli do Ameryki, którą nazywał, np.: Ameryką, Atlantydami, Sternikiem
Świata, Wielkim Neptunem itd. itp.
Znam to tłumaczenie, które Pan napisał, ale nie uważam go za udane, szczególnie w tłumaczeniu na
język polski. Znam jeszcze 4 inne różniące się nawet bardzo tłumaczenia tego czterowiersza - tak to
już jest z wielu (chociaż nie wszystkimi tekstami) M. Nostradamusa. Podawałem już przykład wielu
tłumaczeń czterowiersza dotyczącego roku 1999 (proszę go odnaleźć na tej stronie). Nawet bardzo
poważni badacze tłumaczą go i interpretują go w całkiem odmienny sposób!!!
Ja jestem zwolennikiem tłumaczenia tekstów Nostradamusa na język polski w sposób zrozumiały
dla odbiorcy, ale nie pozbawiający ich tajemniczości, w czym tkwi cała ich uroda!!!
Czterowiersz którego przytoczyłem (tłumaczenie) w odpowiedzi na Pana pytanie interpretuję
dwojako:
1. Jako akt terrorystyczny muzułmanów na Nowy Jork w postaci zrzucenia tzw. "brudnej bomby"
atomowej, np. z łodzi podwodnej - proszę zwrócić uwagę na niezbyt dużą celność ładunku (słowa:
przy, w pobliżu 45 stopnia)
lub 2. Zrzucenia bomby nuklearnej przez Chińczyków w czasie trwania wojny amerykańskochińskiej
(po zniszczeniu Rosji) na Nowe Miasto, czyli Nowy Jork, który leży faktycznie przy 45
stopniu szerokości geograficznej.
O wojnie amerykańsko-chińskiej, która ma być jednym z wielu tragicznych elementów związanych
z III wojną światową też mam zamiar napisać.


  • 2

#611

Grash.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc : 2030 / 3 = 676,6666... czyli się nie zgadza. Nie mam za to pojęcia z czego autor obliczeń wyciągnął ich reguły.

Arteuza także o tym pisał. W średniowieczu pomijano pierwszą cyfrę w roku dla wygody. Np 1560 pisano '560. Czyli 2030 - '030 - 0+3+0=3, zaś 3:3=1 Teraz rozumiesz?
  • 0

#612

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Np 1560 pisano '560. Czyli 2030 - '030 - 0+3+0=3, zaś 3:3=1 Teraz rozumiesz?


Co przekonuje że, przy dodawaniu trzeba pominąć jedynkę, a przy dzieleniu nie wolno. Gdyby było inaczej, to Arteuza brałby pod uwagę również rok 2030.


  • 0

#613

Grash.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co przekonuje że, przy dodawaniu trzeba pominąć jedynkę, a przy dzieleniu nie wolno. Gdyby było inaczej, to Arteuza brałby pod uwagę również rok 2030.

Ja to obliczyłem tak, jak to zrobił Arteuza. Twoim sposobem - tym, który ów człowiek stosował na początku trzeba dzielić przez cały rok. Jeśli tak właśnie dzielić, to nawet 2021 nie daje liczby całkowitej, więc... kłocisz się, a pewnie nawet tego nie sprawdziłeś...

Edit:
Chyba, że Arteuza obliczył to jak w średniowieczu:
2021 - '021 - de facto 21
21:3=7

2030 - '030 - de facto 30
30:3=10

Pasuje?

Użytkownik Grash edytował ten post 12.02.2012 - 07:21

  • 0

#614

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli tak właśnie dzielić, to nawet 2021 nie daje liczby całkowitej, więc... kłocisz się, a pewnie nawet tego nie sprawdziłeś.



Ups. Pomyliłem się. (Dziwi mnie sytułacja bo użyłem kalkulatora. ) Czyli pasuje. Nie wiem czemu Arteuza o tym roku zapomniał.


  • 0

#615

Kravcov.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naukowo zostalo udowodnione, ze mamy teraz rok 2019. Jezus narodzil sie 7 lat przez nasza erą...
Jak wiecie z Biblii, Chrystus urodzil sie w Betlejem w czasie spisu ludnosci. Potem krol Herod zarzadzil rzez niewiniatek. Swieta rodzina Maryja, Jozef i dzieciatko Jezus uciekaja przed ta rzezia do Egiptu. Pozostaja w Egipcie przez 3 lata, az do smierci krola Heroda. Wlasnie data smierci Heroda zapisana w rzymskich kronikach w roku 750 po powstaniu Rzymu, pozwala nam wyznaczyc date narodzin Jezusa. Musialo sie to wydarzyc 3 lata przed smiercia Heroda, czyli w 7 roku p.n.e. Zatem:
2012 + 7 = 2019
Zdaje sie, ze rok 2012 to juz byl... Jak dobrze pamietam, Arteuza tez pisal, ze osobiscie wierzy w 3 wojne po roku 2020. Jak dla mnie to teraz lepiej sie to kupy trzyma.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości oraz 0 użytkowników anonimowych