Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1324 odpowiedzi w tym temacie

#766

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widzę że nie pozostaje nic innego, tylko odnaleźć wszystkie cytowane przez Arteuzę i spróbować je przetłumaczyć samemu. Liczę przy tym na ponowne ożywienie tego tematu i pomoc zainteresowanych w odnajdywaniu źródeł. Może nie mam aż takiej wiedzy jak Centurion, ale uważam że mam nieco większy dystans do tematu.

Jak będziemy już mieć jakąś bazę tekstów, może pokusimy się o własną interpretację?
  • 0



#767

jakku1.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Otwórzcie oczy bo widzę, że do niektórych żadne argumenty nie docierają, PROSZE BARDZO - UDOWADNIAM :

"Za wielką wodą oceanu gdzie Atlantyk ma swój drugi brzeg-W wielkim mieście pieniądza będzie słychać wielki grzmot-Dwaj wielcy szklani bracia upadną pogrążeni w chaosie-kiedy żelazne ptaki zniszczą ich swoimi dziobami"

Cytat z arteuza z 1szej strony.Znany na całym świecie fake, krążył po sieci zaraz po atakach na WTC. Ktoś sobie zmyślił i wrzucił w internet pod tematem nostradamusa. Rozeszło się po całej sieci a niedoinformowani ludzie łykają to dalej.

Ten "znany na swiecie fejk" brzmial nastepujaco:

In the City of God there will be a great thunder,
Two brothers torn apart by Chaos,
while the fortress endures,
the great leader will succumb,
The third big war will begin when the big city is burning


I de facto nie byl wcale zadnym fejkiem, nie liczac ostatniej linijki, ktora faktycznie zostala wymyslona. W oryginale jest on znany (oczywiscie w roznych tlumaczeniach) bez tego kawalka o trzeciej wojnie.

Użytkownik jakku1 edytował ten post 20.01.2013 - 13:13

  • 0

#768

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I de facto nie byl wcale zadnym fejkiem, nie liczac ostatniej linijki, ktora faktycznie zostala wymyslona. W oryginale jest on znany (oczywiscie w roznych tlumaczeniach) bez tego kawalka o trzeciej wojnie.

To poszukajmy oryginału i zabawę czas zacząć Dołączona grafika.



  • 0



#769

jakku1.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


I de facto nie byl wcale zadnym fejkiem, nie liczac ostatniej linijki, ktora faktycznie zostala wymyslona. W oryginale jest on znany (oczywiscie w roznych tlumaczeniach) bez tego kawalka o trzeciej wojnie.

To poszukajmy oryginału i zabawę czas zacząć Dołączona grafika.

Otoz to. Trzeba byloby znalezc oryginal. Obawiam sie, ze w internecie nie jest to mozliwe. Trzeba byloby sie odwolac do wydawnictw ksiazkowych, ale tutaj tez nie ma gwarancji, ze cos znajdziemy, przynajmniej jesli chodzi o polskie wydawnictwa. Mozemy trafic na centurie juz przetlumaczone na polski (w zupelnie inny sposob, czasami blednie, czasami nie), bez wgladu do oryginalnego tekstu napisanego przez Nostradamusa. Na tym polega ten bol ; /

W ogole to wydaje mi sie, ze niektorzy zabieraja sie do krytyki Arteuzy od zlej strony. Duzo latwiej jest skrytykowac i podwazyc jego interpretacje, bo tam roi sie od niescislosci. Pierwszy przyklad, ktory pamietam to pisanie chociazby o "Wielkim Sniadym" (Obamie) jako wladcy Neputa (USA) w kontekscie wydarzen majacych miejsce tuz przed III WS. A jak dobrze wiemy, jest to zupelnie niemozliwe, ze wzgledu na kadencyjnosc w Stanach Zjednoczonych. Prezydent moze rzadzic maksymalnie 8 lat. Jesli wojna mialaby wybuchnac w 2021 (ku tej dacie pierwotnie sklanial sie Centurion) to to byloby po prostu... niemozliwe. I to jest moim zdaniem duzo lepszy sposob na krytyke.
  • 0

#770

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mimo wszystko spróbuję. Zacznę od przeszukiwania wg. tekstów wstawianych od początku dyskusji.


  • 0



#771

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może bracia to bank Lehman Brothers,szklani bowiem wydawali się pewni a o kazali się kruchymi,nie mam pomysłu jeszcze co do ptaków.
  • 0



#772

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na razie zebrałem wszystkie teksty wstawiane przez Arteuzę jako nostradamusowe. Części już udało mi się znaleźć oryginały, teraz najtrudniejsze - dopasowanie tłumaczeń Centuriona do oryginałów. Wszelka pomoc mile widziana.
  • 0



#773

jakku1.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mowisz o oryginalach czy o angielskich/francuskich tlumaczeniach? Bo mowiac szczerze, nie sadze, zebys byl w stanie znalezc wszystkie oryginaly w internecie. Ale jesli Ci sie uda to naprawde, bede pod wrazeniem.

Przy okazji, nie wiem czy sie orientujesz, ale na chomiku jest plik pdf z wszystkimi czterowierszami i interpretacjami Arteuzy z tego tematu.
  • 0

#774

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszystkich na pewno nie odnajdę, ale trzeba pamiętać że sporo czasu minęło odkąd Arteuza pisał, poza tym w czym jak w czym ale w przeszukiwaniu internetu chyba jestem od niego nieco lepszy Dołączona grafika.

Głównie chodzi mi o wersje francuskie. Oczywiście najlepsze jest zestawienie francusko-angielskie, ze względu na możliwość porównania.

Najpierw chciałbym zidentyfikować poszczególne czterowiersze, z których centurii, pressage'y, sixainów etc. pochodzą.
  • 0



#775

Ilamtris1.
  • Postów: 72
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak będę miał wolny czas to wkleję zdjęcia czterowierszy z innych książek nt. Nostradamusa.Będą tam francuskie wersje i przetłumaczone na polski.Będzie można to wszystko porównać.
  • 0

#776

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Byłoby super, tylko chodzi mi głównie o te, które przytoczył Arteuza, to o nich głównie dyskutujemy. Ale na pewno się przydadzą.
  • 0



#777

Reywind.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W ogole to wydaje mi sie, ze niektorzy zabieraja sie do krytyki Arteuzy od zlej strony. Duzo latwiej jest skrytykowac i podwazyc jego interpretacje, bo tam roi sie od niescislosci. Pierwszy przyklad, ktory pamietam to pisanie chociazby o "Wielkim Sniadym" (Obamie) jako wladcy Neputa (USA) w kontekscie wydarzen majacych miejsce tuz przed III WS. A jak dobrze wiemy, jest to zupelnie niemozliwe, ze wzgledu na kadencyjnosc w Stanach Zjednoczonych. Prezydent moze rzadzic maksymalnie 8 lat. Jesli wojna mialaby wybuchnac w 2021 (ku tej dacie pierwotnie sklanial sie Centurion) to to byloby po prostu... niemozliwe. I to jest moim zdaniem duzo lepszy sposob na krytyke.


Na Coast to Coast AM ostatnio usłyszalem, że kilku kongresmenów chce usunąć poprawkę do konstytucji ograniczającej prezydenturę do dwóch kadencji. Wiec jak uda im się usunąć lub zmienić ta poprawkę poprawkę na powiedzmy 3 kadencje to będzie wsam raz.
Ciekawe, bardzo ciekawe.
  • 0

#778

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

kiedys mialem ksiażke o przepowieściach nostradamusa z wczesnych lat 90tych, więc napewno nie była skażona "fejkami". Nie wiem gdzie ją mam, postaram się ją znaleść.
  • -1

#779

MiszczYoda.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Towarzysze, znalazłem w odmętach internetu "conversations with nostradamus", są tam angielskie i francuskie teksty centurii.

http://www.zachowajt...ores-cannon-rar
  • 2

#780

MiszczYoda.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Towarzysze, znalazłem w odmętach internetu "conversations with nostradamus", są tam angielskie i francuskie teksty centurii.

http://www.zachowajt...ores-cannon-rar



edycjo:
Mehran keshe organizuje "światową konferencję pokoju":
http://www.monitor-p...erencje-pokoju/

czyżby rozmowy pokojowe i "wielki pokój"?


edycjo 2:
I jeszcze o znacznym umocnieniu ekstremistów:
http://konflikty.wp....,wiadomosc.html

"Wielki Śniady" Obama swoimi "głupimi decyzjami" umocnił islamistów zamiast ich osłabić.

Użytkownik MiszczYoda edytował ten post 28.01.2013 - 13:22

  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych


    Bing (1)