Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1324 odpowiedzi w tym temacie

#796

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Normalnie ręce opadają...

Znowu z tym Arteuzem wyskakujecie. Liczby Wam się nie zgadzają to już naginacie w swoją stronę, żeby się jakoś tam zaczęło zgadzać :D

Przez 50 stron mówiliście, że Benedykt będzie papieżem 17 lat, a teraz, że następca jednak. Litości. Żyjcie w złudzeniu do któregoś tam roku ąż znowu pozmieniacie sobie daty żeby Wam pasowały :D

Nic się nie zgadza co Arteuzowaskie NIC Przestańcie już z nim proszę :D

Za to przepowiednia Malachiasza jest bardzo ciekawa. Na dodatek jak ktoś wcześniej pisał faworytem jest murzyn więc zaczyna się robić ciekawie.

Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 11.02.2013 - 20:58

  • -5

#797

Ricardo I.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Normalnie ręce opadają...

Znowu z tym Arteuzem wyskakujecie. Liczby Wam się nie zgadzają to już naginacie w swoją stronę, żeby się jakoś tam zaczęło zgadzać :D

Przez 50 stron mówiliście, że Benedykt będzie papieżem 17 lat, a teraz, że następca jednak. Litości. Żyjcie w złudzeniu do któregoś tam roku ąż znowu pozmieniacie sobie daty żeby Wam pasowały :D

Nic się nie zgadza co Arteuzowaskie NIC Przestańcie już z nim proszę :D

Za to przepowiednia Malachiasza jest bardzo ciekawa. Na dodatek jak ktoś wcześniej pisał faworytem jest murzyn więc zaczyna się robić ciekawie.


A proszę, napisz mi co jest takiego wg Ciebie w przepowiedni Malachiasza ciekawego? Zapewne nawet nie masz pojęcia co w niej jest napisane. Nawet nie przeczytałeś tego co napisał Arteuza. Nie chce Ci ubliżać bo to Twoja sprawa, że wypowiadasz się w temacie o którym nie masz nawet podstawowego pojęcia, ale po prostu zamknij się jeśli nie masz niczego konkretnego do powiedzienia.

Użytkownik Ricardo I edytował ten post 11.02.2013 - 21:51

  • 0

#798

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nigdzie, ale jakieś inne źródło o tym mówi nie pamiętam już jakie :x


Normalnie ręce opadają...

Znowu z tym Arteuzem wyskakujecie. Liczby Wam się nie zgadzają to już naginacie w swoją stronę, żeby się jakoś tam zaczęło zgadzać :D

Przez 50 stron mówiliście, że Benedykt będzie papieżem 17 lat, a teraz, że następca jednak. Litości. Żyjcie w złudzeniu do któregoś tam roku ąż znowu pozmieniacie sobie daty żeby Wam pasowały :D

Nic się nie zgadza co Arteuzowaskie NIC Przestańcie już z nim proszę :D

Za to przepowiednia Malachiasza jest bardzo ciekawa. Na dodatek jak ktoś wcześniej pisał faworytem jest murzyn więc zaczyna się robić ciekawie.


Proszę napisz mi gdzie i w którym miejscu Malachiasz pisze, że papieżem będzie murzyn.


Proszę napisz mi gdzie i w którym miejscu ja piszę, że Malachiasz mówił coś o murzynie.

A proszę, napisz mi co jest takiego wg Ciebie w przepowiedni Malachiasza ciekawego? Zapewne nawet nie masz pojęcia co w niej jest napisane. Nawet nie przeczytałeś tego co napisał Arteuza. Nie chce Ci ubliżać bo to Twoja sprawa, że wypowiadasz się w temacie o którym nie masz nawet podstawowego pojęcia, ale po prostu zamknij się jeśli nie masz niczego konkretnego do powiedzienia.


Akurat dobrze znam temat Arteuzy bo już wykłócałem się oo niego z takimi jak Ty kilkanaście stron wcześniej. Nie chce mi się znowu przytaczać mnóstwa argumentów przeciwko Arteuzie.

Ułatwie sobie i Tobie zadanie. Daj mi jakiś dowód ze Arteuz coś dobrze zinterpretował. Czekam dawaj.

Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 11.02.2013 - 21:56

  • -1

#799

Ricardo I.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[quote name='Vaqowsky' timestamp='1360615934' post='545825']

Proszę napisz mi gdzie i w którym miejscu ja piszę, że Malachiasz mówił coś o murzynie.

[quote]

Przepraszam, źle zrozumiałem Twój tekst, dopiero później zwróciłem uwagę, że to nie odnosiło się do Malachiasza, ale z drugiej strony nie rozumiem podniecenia że papieżem będzie ktoś ciemnoskóry.

Przykładu z Arteuzy Ci nie podam bo Ty też nic mi nie dałeś, a jedynie potrafisz oczerniać czyjąś pracę. Niedługo sam znajdziesz przykłady, sprawdzając co jeszcze może się z tego spełnić.
  • 0

#800

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że powinno się udowadniać przepowiednie a nie ich brak , prawda :) ?

Zupełnie inną sprawą jest fakt, że Arteuza 3/4 centurii po prostu zmyślił :D Ale każdy bierze jego rewelacje "w ciemno" .

O tutaj przykładzik z poprzedniej strony :)

Persage III 81, 5

Stary niemiecki Papież będzie żył tradycją,
Spowoduje to niezadowolenie młodych-gniewnych,
Od tych skrytych kłótni Arka rzymska się wywróci,
Skończy się to pózniej pozornymi rządami STARCA!



Gdzie to w oryginale bo szukam i nie mogę znaleść :D

Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 11.02.2013 - 22:25

  • -3

#801

Ilamtris1.
  • Postów: 72
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Akurat dobrze znam temat Arteuzy bo już wykłócałem się oo niego z takimi jak Ty kilkanaście stron wcześniej. Nie chce mi się znowu przytaczać mnóstwa argumentów przeciwko Arteuzie."

Jeśli chodzi Ci o mnie to dalej nie odpowiedziałeś mi na pytania.

Miałem wrzucić centurie z innych książek, zrobię to za tydzień jak będę miał aparat.
  • 0

#802

Ricardo I.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że powinno się udowadniać przepowiednie a nie ich brak , prawda :) ?

Zupełnie inną sprawą jest fakt, że Arteuza 3/4 centurii po prostu zmyślił :D Ale każdy bierze jego rewelacje "w ciemno" .

O tutaj przykładzik z poprzedniej strony :)



Persage III 81, 5

Stary niemiecki Papież będzie żył tradycją,
Spowoduje to niezadowolenie młodych-gniewnych,
Od tych skrytych kłótni Arka rzymska się wywróci,
Skończy się to pózniej pozornymi rządami STARCA!



Gdzie to w oryginale bo szukam i nie mogę znaleść :D


A w jakim języku wg Pana są oryginały Nostradamusa?

Użytkownik Ricardo I edytował ten post 12.02.2013 - 12:46

  • 0

#803

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Są we francuskim oczywiscie.

Nie szukałem w j polskim :D Ale w ogóle jako takich centurii i jedyne co dalo sie odnalesc to brednie arteuzy w calym internecie tego jest pełno. Ktoś musi mieć książkę z oryginalnymi przypowieściami.

JA MIAŁEM ale gdzieś zapodziałem. Dlatego wiem, w jaki sposób pisał Nostradamus i jego niby słynniejsze przypowieści. Nic takiego co powklejał Arteuza nie widziałem a Wy wierzycie dosłownie na słowo , i twardo bronicie swoich racji... No cóż szkoda..

Na tyle przypowieści co Nostradamus napisał to wiadomo,m że znajdzie się coś co "przypasuje" , ale chodzi mi teraz o Arteuze, bo koleś nazmyślał swoimi interpretacjami a ciemna masa we wszystko uwierzyła.

Jak nie rozumiesz naszego działania to nie czytaj naszych postów, bo mnie irytujesz.Jak mnie nie interesuje wątek to go nie czytam i nie udowadniam tamtejszym rozmówcom że ja mam racje...

http://zmianynaziemi...zela-sie-w-mali


Jakie mam działanie zrozumieć ? Wciskanie sobie na wzajem kitu :) ? To jest to działanie którego nie rozumiem ?

Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 12.02.2013 - 15:00

  • -2

#804

jakku1.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oryginaly Nostradamusa nie byly pisane tylko w jezyku francuskim. Bardzo rzadko zdarzaja sie czterowiersze calkowicie po francusku. A jesli juz, to nie w takim francuskim, jak obecnie znamy. W duzej czesci czterowierszy Nostradamus stosowal kilka jezykow: angielski, staroangielski, francuski, lacine, aramejski oraz inne jezyki (wymarle badz nie). Jako, ze Nostradamus byl Francuzem, to duzo ludzi ulega zludzeniu, ze wszystko, co pisal bylo po francusku. Wklepuja haslo "Nostradamus" w internet i hop, pojawiaja sie francuskojezyczne strony z centuriami. Problem polega na tym, ze to najczesciej nie sa oryginaly (chociaz sie zdarzaja), tylko tlumaczenia na jezyk francuski.

Po drugie, internet to nie jest powazne zrodlo informacji. To, ze czegos nie ma w internecie, to nie znaczy, ze to nie istnieje.

Użytkownik jakku1 edytował ten post 12.02.2013 - 15:22

  • 3

#805

Ricardo I.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie to jest konkretna odpowiedź. Nostradamus nawet w jednym czterowierszu stosował 6 języków np. starofrankijski, platońskiej greki, starołaciński, staroaramejski, starohebrajski i frankijski. TAK WIĘC NAPISANIE ŻE PISAŁ W JĘZYKU FRANCUSKIM, POKAZUJE NA JAKIM JEST PAN POZIOMIE!! Widać ma Pan kompleks mniejszości i nie może się Pan pogodzić z tym że nikt nie słucha.
Arteuza mnie osobiście (ale pewnie i wiele ludzi) zadziwił ogromem swojej wiedzy, umiejętności jej swobodnego przekazu, łagodności i wiary w Boga. Wskazał mi tak naprawdę jak powinienem patrzeć na świat. Nie opisał jedynie III wojny ale pokazał że Bóg powinien być na pierwszym miejscu w życiu.

Aha, podał też kilka stron z wycinkami przepowiedni ale takiego pełnego archiwum ze wszystkimi to raczej nie ma w internecie.
http://www.michelnostradamus.org/
http://www.nostradamus-repository.org/

Użytkownik Ricardo I edytował ten post 12.02.2013 - 17:56

  • 0

#806

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No to przecież tłumacze jak krowie na granicy, że ktoś musi mieć książkę. Lubicie tylko słuchać siebie/czytać wlasne posty wzajemnie. Mnie wolicie klepnąć minusa i nie czytać :) Pisałem już nie raz o potrzebie książki. A ostatnio uczyniłem to 2 posty wyżej, ale po co czytać nie :D ?

TAK WIĘC NAPISANIE ŻE PISAŁ W JĘZYKU FRANCUSKIM, POKAZUJE NA JAKIM JEST PAN POZIOMIE!! Widać ma Pan kompleks mniejszości i nie może się Pan pogodzić z tym że nikt nie słucha.


Nie ma to ja zmieszać mnie z błotem tylko dlatego, że nie wiedziałem o innych językach w których pisał. JAKIE MA TO ZNACZENIE ?? Żadne.


Miałem książkę z lat 90tych PO POLSKU. Moja wiedza na jego temat jest na pewno większa niż wasza po bredniach Arteuza.

Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 12.02.2013 - 18:53

  • -8

#807

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to przecież tłumacze jak krowie na granicy, że ktoś musi mieć książkę. Lubicie tylko słuchać siebie/czytać wlasne posty wzajemnie. Mnie wolicie klepnąć minusa i nie czytać :) Pisałem już nie raz o potrzebie książki. A ostatnio uczyniłem to 2 posty wyżej, ale po co czytać nie :D ?


TAK WIĘC NAPISANIE ŻE PISAŁ W JĘZYKU FRANCUSKIM, POKAZUJE NA JAKIM JEST PAN POZIOMIE!! Widać ma Pan kompleks mniejszości i nie może się Pan pogodzić z tym że nikt nie słucha.


Nie ma to ja zmieszać mnie z błotem tylko dlatego, że nie wiedziałem o innych językach w których pisał. JAKIE MA TO ZNACZENIE ?? Żadne.


Miałem książkę z lat 90tych PO POLSKU. Moja wiedza na jego temat jest na pewno większa niż wasza po bredniach Arteuza.


  • -1



#808

Ricardo I.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to przecież tłumacze jak krowie na granicy, że ktoś musi mieć książkę. Lubicie tylko słuchać siebie/czytać wlasne posty wzajemnie. Mnie wolicie klepnąć minusa i nie czytać :) Pisałem już nie raz o potrzebie książki. A ostatnio uczyniłem to 2 posty wyżej, ale po co czytać nie :D ?


TAK WIĘC NAPISANIE ŻE PISAŁ W JĘZYKU FRANCUSKIM, POKAZUJE NA JAKIM JEST PAN POZIOMIE!! Widać ma Pan kompleks mniejszości i nie może się Pan pogodzić z tym że nikt nie słucha.


Nie ma to ja zmieszać mnie z błotem tylko dlatego, że nie wiedziałem o innych językach w których pisał. JAKIE MA TO ZNACZENIE ?? Żadne.


Miałem książkę z lat 90tych PO POLSKU. Moja wiedza na jego temat jest na pewno większa niż wasza po bredniach Arteuza.


Ale przecież książka napisana przez autora Kazika, Janka czy Zdzicha nie różni się niczym od zapisów Arteuzy bo to już są kogoś interpretacje. A z tego co mi wiadomo to całego oryginalnie zapisanego zbioru Nostradamusa nie ma, wiec żądasz od innych niemożliwego, czyli Twoje obeznanie w temacie jest poniżej naszego, nie mam racji?
  • 0

#809

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie masz, bo ja nie mialem interpretacji tylko dosłowne tłumaczenie.

"Młody lew pokona starego

Na polu bitwy w jednym pojedynku

Wykłuje mu oczy w złotej klatce

Dwie rany w jednej, potem śmierć, śmierć okrutna"


To jest oryginalna centuria na 100%.


Widzicie różnice ? Tak pisze nostradamus, żadnych konkretów, same zawiłości. Można sobie to interpretować dowolnie. Nie ma to nic wspólnego z waszym sensejem Arteuzą który interpretuje sobie tak jak mu się podoba kazdą centurie, połowe jeszcze dozmyśla , drugą połowe dostosuje do wydarzeń które pasują bądź mogą pasowac do wydarzeń które mogą nastąpić , które są łatwe do rpzewidzenia (wojna Iran vs Izrael) i już macie gotową przepowiednie nostradamusa !

A tutaj też oryginalna którą już ktoś podpasował pod Hitlera

"„Głęboko na Zachodzie Europy Biednym ludziom urodzi się dziecko Które swą mową uwiedzie wielkie tłumy A usłyszą o nim aż po krainy wschodu""

Tyle, że Hitler nie urodził się w biednej rodzinie to raz, a dwa Austria to nie głęboki zachód europy

Zresztą co do samego Nostradamusa. Jeśli tak wielki i wysławiany jasnowidz nie widział w swoich wizjach Hitlera, to moim zdaniem nic nie był w stanie przepowiedzieć. Nic z jego centurii nie pasuje pod Hitlera ani pod samą 3cią rzeszę.

Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 12.02.2013 - 22:51

  • -3

#810

Ricardo I.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie masz, bo ja nie mialem interpretacji tylko dosłowne tłumaczenie.

"Młody lew pokona starego

Na polu bitwy w jednym pojedynku

Wykłuje mu oczy w złotej klatce

Dwie rany w jednej, potem śmierć, śmierć okrutna"


To jest oryginalna centuria na 100%.


Widzicie różnice ? Tak pisze nostradamus, żadnych konkretów, same zawiłości. Można sobie to interpretować dowolnie. Nie ma to nic wspólnego z waszym sensejem Arteuzą który interpretuje sobie tak jak mu się podoba kazdą centurie, połowe jeszcze dozmyśla , drugą połowe dostosuje do wydarzeń które pasują bądź mogą pasowac do wydarzeń które mogą nastąpić , które są łatwe do rpzewidzenia (wojna Iran vs Izrael) i już macie gotową przepowiednie nostradamusa !

A tutaj też oryginalna którą już ktoś podpasował pod Hitlera

"„Głęboko na Zachodzie Europy Biednym ludziom urodzi się dziecko Które swą mową uwiedzie wielkie tłumy A usłyszą o nim aż po krainy wschodu""

Tyle, że Hitler nie urodził się w biednej rodzinie to raz, a dwa Austria to nie głęboki zachód europy

Zresztą co do samego Nostradamusa. Jeśli tak wielki i wysławiany jasnowidz nie widział w swoich wizjach Hitlera, to moim zdaniem nic nie był w stanie przepowiedzieć. Nic z jego centurii nie pasuje pod Hitlera ani pod samą 3cią rzeszę.


To po co czytałeś Nostradamusa skoro to jest stek bzdur?
Po co wypowiadasz się w tym temacie skoro to nieprawda?
Po co dalej się tym interesujesz skoro nic się nie sprawdziło?
Nie lepiej zająć się czymś bardziej pożytecznym?
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 14

0 użytkowników, 14 gości oraz 0 użytkowników anonimowych