Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus a III Wojna Światowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1324 odpowiedzi w tym temacie

#826

Critias.
  • Postów: 127
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Temat zalozony w gazetaprawna.pl przez Arteuze nie dziala - ciekawe dlaczego
  • 1

#827

Smiler.
  • Postów: 153
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dobrze. To może ja powrócę do tematu i przywołam wątek abdykacji papieża oraz ostatnich wybuchów meteorytów. Czy wiadomo coś na ten temat z tych czterowierszy - na temat nowego papieża, dziwnych zjawisk meteorologicznych?
  • 0

#828

nbsik.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak bardzo trzeba być nienormalnym, żeby widzieć wszędzie spiski, poważnie. Czytam to forum od czasu do czasu i teraz założyłem konto, żeby móc sie wypowiedzieć. Poproś admina, żeby sprawdził moje IP i IP tego typa, który rzekomo bezpodstawnie was hejtuje, pis joł. Gdzie przedstawiałem swoje racje? Napisałem, chcecie wierzyć, to spoko. Co mam więcej napisać, no błagam. Nie zamierzam nawet w najmniejszym stopniu przekonywać do swoich racji, bo nie leży to w mojej naturze. Z toku tych wypowiedzi wyraźnie wychodzi, że macie ciasne umysły i nie potraficie przyjąć niektórych argumentów, do czego ja jestem zdolny, bo tak, mógłbym w to uwierzyć nie ma żadnego problemu. W tych źródłach, które wysłałem było wyraźnie napisane, że prace były REPRINTEM oryginałów, robione przez jego (Nostradamusa) syna. O jaszczuroludziach wspomniałem, bo to jeden z tematów forum, jeśli myślisz, że to demagogia, spoko, przepraszam, with sugar on top, chciałem tylko nadać komiczny smaczek wypowiedzi. Jeśli chcecie widzieć atak we wszystkim, co napisze ktoś krytycznym okiem, jeszcze to argumentując, to jesteście prawdziwymi polakami ;D. Całkowicie bez hejtu to ostatnie zdanie, ot stwierdzenie faktu.
  • -4

#829

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ok czyli jeżeli prace były reprintem to bez znajomości starofrancuskiego, staroangielskiego i jeszcze kilku starych języków oraz etymologii słów i tego co znaczyły w czasach współczesnych Nostradamusowi możesz sobie te reprinty...wiesz co zrobić :)

A jeżeli te reprinty są przetłumaczone to znaczy, że to już nie reprinty a tłumaczenia i jakaś tam szczątkowa bo szczątkowa ale interpretacja została dokonana. Jedno słowo ma wiele znaczeń, u nas również, więc ten, kto dokonywał tłumaczenia, gdzieś wstępnie nadał kierunek interpretacji (mniej świadomie lub bardziej, ustalamy wartość Twojej wiedzy i Twoich reprintów). Widzisz różnicę? No chyba że znasz te wszystkie stare języki ale...bez dowodu, jesteś mniej wiarygodny niż Arteuza, którego wątek zawierał bardzo wiele stron, gdzie jednak Arteuza udowadniał swą wiedzę. Oczywiście mógł błędnie interpretować ale nie odbiera to wiedzy.

Użytkownik wieslawo edytował ten post 17.02.2013 - 18:03

  • 3

#830

Rojek.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie interesuje się przepowiedniami Nostradamusa aczkolwiek kiedyś czytając z ciekawości natknąłem się na fragment brzmiący mniej więcej tak:

"I spadną na kraj wielkiego niedźwiedzia świetliste strzały ognia"

Lub coś w tym stylu
Skojarzyło mi się to momentalnie z ostatnimi wydarzeniami w Rosji dot. meteorytów.
Czy ktoś bardziej obeznany kojarzy może ten fragment i mógłby go odszukać?

Użytkownik Rojek edytował ten post 17.02.2013 - 19:03

  • 0

#831

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie interesuje się przepowiedniami Nostradamusa aczkolwiek kiedyś czytając z ciekawości natknąłem się na fragment brzmiący mniej więcej tak:

"I spadną na kraj wielkiego niedźwiedzia świetliste strzały ognia"

Lub coś w tym stylu
Skojarzyło mi się to momentalnie z ostatnimi wydarzeniami w Rosji dot. meteorytów.
Czy ktoś bardziej obeznany kojarzy może ten fragment i mógłby go odszukać?

To już przedsionek paranoi,a może to o meteorycie tunguskim?a może o bombardowaniach w 2 wojnie światowej?a może...?
Poza tym w obliczu wielkiej niechęci do Żydów dziwi wiara Żydowi,ludzie nie przestają zaskakiwać mnie.
Nostradamus mógł przyszłość opisać bez zawoalowania,byłoby chyba łatwiej ale jak mówili w Monty Pythonie byłoby to pewnie zbyt proste,zbyt łatwe

Użytkownik Padael edytował ten post 17.02.2013 - 19:26

  • 0



#832

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Smiler

Centurion pisał dużo o papieżach. Nawet bardzo dużo. Oto kilka cytatów:
"niedługo po śmierci papieża Polaka wybuchnie III wojna światowa, którą wywoła nowe Imperium Muzułmańskie sprzymierzone z komunistycznymi Chinami" - to przepowiednia biskupa Cieplaka. Raczej można już tą przepowiednie uznać za nietrafioną.

"112. PETRUS ROMANUS (Piotr Rzymski) to ostatni lub przedostatni papież, który będzie
panował w Rzymie. Czytamy w tej przepowiedni, że będzie on panował bardzo krótko w okresie
największych prześladowań kościoła katolickiego i w ogóle chrześcijan. Jego wybór będzie
nieudany, będzie pochodził z południowych Włoch. Wszyscy będą nim zawiedzeni, zostanie w
końcu zamordowany. Poza tekstem (listą) Malachiasz w opisie przedstawia jeszcze Piotra
Rzymskiego II, ale nie wiadomo jak do tej pory, czy należy uznać, że jest to 113 papież czy ten
sam, czyli 112, bo pierwszym był Apostoł Piotr - dotychczas szanując tego Apostoła żaden z
papieży nie zdecydował się przybrać imienia Piotr. Zdaje się jednak (Nostradamus), że Piotr
Rzymski będzie ostatnim papieżem rezydującym w Rzymie i stojącym na czele obecnego kościoła
katolickiego. Wszyscy jasnowidze o uznanej marce mówią, że papiestwo zostanie odtworzone, ale
na innych zasadach, bo inny też będzie zjednoczony kościół chrześcijański. Siedzibą tych papieży
po 22-letniej przerwie po zamordowaniu Piotra Rzymskiego będzie Awinion we Francji (kiedyś
niewola awiniońska - papieże tam rezydowali). Z proroctw można się dowiedzieć, że zlikwidowane
zostaną wszystkie zakony i męskie i żeńskie. Zostanie zniesiona rozbudowana hierarchia kościelna.
Zostanie zlikwidowany przepych ceremonialny w czasie mszy. Wiara zostanie oparta Tylko na
Biblii. Zostanie z wyjątkiem Apostołów zlikwidowany kult świętych itd. itp. Kościół stanie się po
prostu skromny, to znaczy taki jak we wczesnym chrześcijaństwie. Ale to już inna sprawa"

"Rok 2022?
Śmierć bardzo starego, jak pisze Nostradamus ponad 90-letniego papieża po siedemnastu latach
pontyfikatu - tu wszystko się zgadza: Benedykt XVI urodził się w roku 1927, będzie więc miał 95
lat - pontyfikat rozpoczął On bowiem w roku 2005!!!" - już teraz wiadomo, że ta przepowiednia jest błędna.

W 2028 r. "Rzym zostaje przemianowany na ISLAMADABAD - ostatni papież Piotr Rzymianin ucieka z
miasta"

"Piotr Rzymski zasiądzie najprawdopodobniej na tronie papieskim po Benedykcie XVI w roku 2022
jako wybrany decyzją konklawe kardynalskiego po raz pierwszy i ostatni na pięcioletnią kadencję i
po ucieczce (w przebraniu) z Rzymu zostanie zamordowany na wzgórzu niedaleko Rubikonu pod
wielkim klasztornym drewnianym krzyżem."

"Po jego śmierci (Benedykta XVI) - jak już pisałem - ostatni papież rzymski będzie wybrany na
kadencję 5-letnią - Petrus Romanus (Piotr Rzymski)."


Centurion opierał się tu głównie na przepowiedniach Malachiasza, w mniejszym stopniu Nostradamusa.


Ja już dawno straciłem "wiarę" w trafność przepowiedni Nostradamusa (tudzież trafność interpretacji Centuriona).


A jeszcze jeżeli chodzi o metoryty - coś dużego ma spaść do Atlantyku w czasie IIIWŚ, ale to dopiero latach 30' czy 40'.
  • 0



#833

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nostradamus mógł przyszłość opisać bez zawoalowania,byłoby chyba łatwiej ale jak mówili w Monty Pythonie byłoby to pewnie zbyt proste,zbyt łatwe


Myślę, że podobne opinie nie powinny mieć miejsca z dwóch podstawowych powodów.
a) przepowiednie nie mogą być bezpośrednie i proste do odczytu. Gdyby tak było to wróżbici nie mieliby zajęcia - a tak wystarczy rzucić ochłapy, które zawsze da się w jakiś sposób podpiąć do bieżących wydarzeń, mniej lub bardziej.
b) nie zapominajmy, że nawet pomimo swojej wysokiej pozycji na francuskim dworze królewskim nie mógłby sobie pozwolić na bezpośrednie pisanie co, gdzie i jak się wydarzy, szczególnie że te przepowiednie nie były zbyt optymistyczne. Mogłoby to być odebrane jako sianie zamętu, podkopywanie pozycji monarchii, czarnoksięstwo i tym podobne, a to by się dobrze dla niego nie skończyło.
  • 2

#834

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

b) nie zapominajmy, że nawet pomimo swojej wysokiej pozycji na francuskim dworze królewskim nie mógłby sobie pozwolić na bezpośrednie pisanie co, gdzie i jak się wydarzy, szczególnie że te przepowiednie nie były zbyt optymistyczne. Mogłoby to być odebrane jako sianie zamętu, podkopywanie pozycji monarchii, czarnoksięstwo i tym podobne, a to by się dobrze dla niego nie skończyło.


ALe to nie przeszkadzalo w tym aby uzyc np nazwiska Hitlera. A jak wiadomo, nigdzie takie slowo sie nie pojawia. Jeśli byłby prawdziwym wieszczem napewno widziałby tą dramatyczna i chyba najbardziej znana osobe na świecie bo kto nie słyszal o Hitlerze? Nawet biedne dzieci w afryce wiedza kto to był.
  • 0

#835

Ricardo I.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



b) nie zapominajmy, że nawet pomimo swojej wysokiej pozycji na francuskim dworze królewskim nie mógłby sobie pozwolić na bezpośrednie pisanie co, gdzie i jak się wydarzy, szczególnie że te przepowiednie nie były zbyt optymistyczne. Mogłoby to być odebrane jako sianie zamętu, podkopywanie pozycji monarchii, czarnoksięstwo i tym podobne, a to by się dobrze dla niego nie skończyło.


ALe to nie przeszkadzalo w tym aby uzyc np nazwiska Hitlera. A jak wiadomo, nigdzie takie slowo sie nie pojawia. Jeśli byłby prawdziwym wieszczem napewno widziałby tą dramatyczna i chyba najbardziej znana osobe na świecie bo kto nie słyszal o Hitlerze? Nawet biedne dzieci w afryce wiedza kto to był.


Może dlatego, że 100% nie było pewne jakie nazwisko będzie miał przywódca III rzeszy. Z jego drzewa genealogicznego wynika że dopiero jego tata przyjął nazwisko Hitler. Jego dziadek nazywał się Heidler, a co dziwniejsze najbardziej podobne jest nazwisko panieńskie matki jego matki (Hüttler).

Wydaje mi się, że Duże rzeczy które przewidział dla naszego dobra Bóg muszą się spełnić żeby ludzie stawali się lepsi i umieli uczyć się na błędach. A na małe takie jak nazwisko my mamy jakiś mniejszy wpływ.

Użytkownik Ricardo I edytował ten post 18.02.2013 - 15:39

  • 1

#836

Rojek.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Nie interesuje się przepowiedniami Nostradamusa aczkolwiek kiedyś czytając z ciekawości natknąłem się na fragment brzmiący mniej więcej tak:

"I spadną na kraj wielkiego niedźwiedzia świetliste strzały ognia"

Lub coś w tym stylu
Skojarzyło mi się to momentalnie z ostatnimi wydarzeniami w Rosji dot. meteorytów.
Czy ktoś bardziej obeznany kojarzy może ten fragment i mógłby go odszukać?

To już przedsionek paranoi,a może to o meteorycie tunguskim?a może o bombardowaniach w 2 wojnie światowej?a może...?
Poza tym w obliczu wielkiej niechęci do Żydów dziwi wiara Żydowi,ludzie nie przestają zaskakiwać mnie.
Nostradamus mógł przyszłość opisać bez zawoalowania,byłoby chyba łatwiej ale jak mówili w Monty Pythonie byłoby to pewnie zbyt proste,zbyt łatwe


Zmartwie Cię. Nie interesuje się ów przepowiedniami bo w nie niewierze. Dlatego paranoja raczej odpada.
I owszem mogło to być każde wydarzenie opisane przez Cb.
Gdyby ktoś znalazł cały fragment to może można by było coś ustalić.

Użytkownik Rojek edytował ten post 19.02.2013 - 22:22

  • 0

#837

MiszczYoda.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedna rzecz mnie nurtuje od dawna - może Antychryst jest iluminatem?

Mógł zacząć działać w lipcu 1999, a wielu ludzi uważa dodatkowo, że terroryzm jest wywołany sztucznie w celu kontroli ludzi. Od tego okresu mamy przecież wzrost aktów terroru (Chyba nikt nie wierzy, że samoloty uprowadziło kilku arabów ze scyzorykami).

Dalej - CIA, instytucja prawdopodobnie zinfiltrowana przez iluminatów, przez cały czas wspiera al-kaidę szkoląc rebeliantów i dostarczając im sprzęt, czy to w Libii, Syrii, a nawet w Afgansitanie.

Może ów "Mahdi" to właśnie jakiś Arabski szejk działający w klubie Bilderberg i w ten sposób przygotowujący sobie grunt?

Dlaczego wątek światowych elit jest pomijany podczas analiz przepowiedni?


Poniższy fragment to czyste teoretyzowanie
Luźno związany link (Jest to tłumaczenie ze strony http://www.thewarningsecondcoming.com/)
http://ostrzezenie.w...nowej-zelandii/

Na pierwszy rzut oka bzdury i mity. Ale...

Dziwnie skojarzyło mi się z interpretacją Centuriona odnośnie Australii. Może te wszystkie modlitwy to rodzaj przygotowania gruntu?

"Twórca zła wszelkiego począwszy od roku Świętej Liturgii,
Ukryje swoją postać w górach śnieżnej Azji,
Potwór okrutny i bezlitosny modły będzie odprawiał w nocy przy świetle półksiężyca,
Aż wszystkich wrogów swoich wytraci od broni zdobycznej na swoich współbraciach."

Przypominacie sobie może hipotezę, że myśli mają moc sprawczą? Jeśli tak, to proponuję hipotetyczny ciag zdarzeń:

1. Ludzie Mahdiego publikują serwis z informacjami o abdykacji papieża i jakimiś modlitwami
2. Mahdi poprzez swoje wpływy usuwa papieża ze stołka
3. Ludzie łączą ze sobą te fakty i skoro znaleźli potwierdzenie tak nieoczekiwanej wiadomości to uznają "fałszywego proroka" za prawdziwego i zaczynają się modlić, wspierając w ten sposób modły Mahdiego.

Pozostawiam to waszemu osądowi.

Użytkownik MiszczYoda edytował ten post 19.02.2013 - 22:59

  • 1

#838

Elvil.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

grozba korei
moze wlasnie sie zaczyna ? zakladajac ze polnocna otrzyma poparcie chin a poludniowa stanow zjednoczonych. Moze byc niezle bagno na skale globalna
  • -1

#839

Liechtenstein.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Rok 2022?
Śmierć bardzo starego, jak pisze Nostradamus ponad 90-letniego papieża po siedemnastu latach
pontyfikatu - tu wszystko się zgadza: Benedykt XVI urodził się w roku 1927, będzie więc miał 95
lat - pontyfikat rozpoczął On bowiem w roku 2005!!!" - już teraz wiadomo, że ta przepowiednia jest błędna.


Myślę, że niekoniecznie błędna, Benedykt XVI zachował prawo do tytułu papieża-emeryta, więc de facto pozostaje papieżem, a zatem wszystko jest jeszcze otwarte. A z drugiej strony Nostradamus nie pisał na tyle precyzyjnie, aby można było wysunąć tak jednoznaczne wnioski o niesprawdzającej się przepowiedni.
  • 1

#840

Critias.
  • Postów: 127
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

A z drugiej strony Nostradamus nie pisał na tyle precyzyjnie, aby można było wysunąć tak jednoznaczne wnioski o niesprawdzającej się przepowiedni.

Jak nie, jak tak. Tutaj na forum nawet 1/10 jego dziel nie zostaly pokazane i nie koniecznie dobrze zinterpretowana.

Przytaczam tutaj za zgoda autora jeden z postow z innego forum.

Witam;

Do Irbisa i innych możecie moje teksty przepisywać i kopiować tam gdzie uważacie to za stosowne.
Proszę tylko o dosłowne ich przekazywanie to znaczy bez zmian (z wyjątkiem oczywiście jakichś błędów, których nie zauważyłem np; ortograficznych,stylistycznych,pominięcie jakichś wyrazów,pomyłkowa data itp - to się zdarza jak wiecie ,bo wolniej piszę niż myślę i zwykle nie mam czasu na ich końcowe sprawdzanie)
Tekst moje są tylko moimi opiniami w wolnej dyskusji,a nie pracami naukowymi,czy opracowaniami literackimi więc w ich dalszym przekazywaniu nie widzę żadnych przeszkód.

Pozdrawiam

Atraktor


Witam:

Wróćmy do sprawy abdykacji Benedykta XVI i jego i dalszych losów rzymskiego papiestwa,a także cykliczną wizją dziejów zgodnych z koncepcją „janusową”.

a więc centuria X 91;

Rzymski klerze, z początkiem '609 liturgii urządzisz wybory;
Z Kampanii przyjdzie ten, kto szarość z czernią zmiesza.
Nie będzie od niego gorszego nikczemnika;
próżno szukać gorszego w skutkach fatalnego błędu!

Czyżby M Nostradamus przepowiadał nam,że wybory po Benedykcie wygra kardynał z południowych Włoch?
Ten tekst łączę z innym tzw: Nostradamusa Młodszego,które są zawsze bardziej konkretne i wręcz złowieszcze:

Presage XV 162; (czterowiersz)

W dwudziestym pierwszym Wielka Niespodzianka,
Wybrali tego, którego nikt się nie spodziewał,
Ciągłe intrygi czerwonych doprowadzą Arkę do rozchwiania,
Stary zniewolony pasterz będzie jego zniewolonym zakładnikiem!

Trudno było interpretować ten czterowiersz do czasu abdykacji Benedykta XVI,ale teraz przypuszczam,że chodzi tu o papieża; ”Petrusa Romanusa” który będzie wybrany teraz i będzie jak gdyby „więził” obecnego papieża w Rzymie w klasztorze, wątpię bowiem w to, że papież nie chciał by wrócić po abdykacji z własnej woli do swojej pięknej ojczystej Bawarii, tylko na stare lata siedzieć zamknięty za murami Watykanu!
Możliwe, że w Watykanie doszło do jakiegoś buntu czerwonych, czyli kardynałów, którzy zmusili starego i schorowanego papieża Benedykta do ustąpienia z papieskiego tronu!?
Myślę, że kardynałowie nie wypuszczą go z Watykanu bojąc się ujawnienia prawdy - może to tylko chore urojenia mojej kosmologicznej wyobrażn i - ale kto wie wg mnie wszystko jest możliwe!

I centuria VI 57;

Ten, którego zamknięto w królestwie, by rządził,
Kardynał bliski hierarchii,
Stanie się twardy jak głaz, okrutny i będzie nim powodował strach,
Kiedy przejmie najświętszą władzę.

Myślę, że ten wybrany na papieża kardynał szef buntowników Kolegium Kardynalskiego (jeszcze nie wiemy kto nim jest) będzie więził w Watykanie Benedykta XVI, aż do jego śmierci w wieku 95 lat!
Zastanawiałem się jednak co oznacza taki tekst - teraz chyba wiem!

Presage XII 113;

Uproszą go by pozostał na tronie Arki.
W tajemnicy przed ludem wybiorą go na lat pięć,
Stary Sługa na tronie nie będzie temu przychylny.
Jego siedemnaście lat będzie w rozdwojeniu.

Jest to tekst tzw: Nostradamusa Młodszego z almanachu z 1614 roku.
Teraz więc bardziej chyba możemy zrozumieć znaną i przytaczaną w różnych wersjach centurię V 92;
Ja ją przytaczam powtórnie wg jednej z wersji niemieckiego znawcy M Nostradamusa Aleksandra Centurio;
oto ona:

W czasie siedemnastu lat od jego wyboru (Benedykta XVI)
kadencja papieska do lat pięciu zostanie ustanowiona.
W tym terminie wybrany zostanie nowy, (Petrus Romanus-Piotr Rzymski)
lecz nie przypadnie do gustu mieszczanom.

Jak będzie faktycznie - przekonamy się o tym w najbliższym czasie!


Użytkownik Critias edytował ten post 02.03.2013 - 09:29

  • 5


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych