Skocz do zawartości


Zdjęcie

Europejskie rewolucje - czyli o czym w mediach się nie mówi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#46

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

PROTESTY W GRECJI


http://www.youtube.com/watch?v=2bK9EIsRrFc#at=22


http://www.youtube.com/watch?v=0dBmfumns3o&feature=player_embedded


  • 2



#47 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Kolejny kraj reprezentujący "dawną" zachodnią Europę. Tym razem to w Wielkiej Brytani dochodzi do masowych protestów i społecznego niezadowolenia. Czyli fala "tsunami" zaczyna od zachodu Europy ogarniać coraz to nowe państwa UE. To co wczoraj pokazywali w wieczornym programie "To był dzień na świecie" a co wydarzyło się i pewnie nadal się dzieje w Grecji nie napaewa zbytnim optymizmem.

06:10, 16.06.2011 /PAP

Paraliż Wysp? 750 tys. strajkujących

PRACOWNICY BUDŻETÓWKI KONTRA REFORMY

Dołączona grafika

Największy brytyjski związek pracowników sektora publicznego zapowiedział w środę, że jego członkowie przyłączą się do strajku nauczycieli. Oznacza to, że przeciwko rządowym reformom emerytalnym będzie strajkować około 750 tysięcy ludzi. 24-godzinny strajk zapowiedziano na 30 czerwca.
Sekretarz generalny związku zawodowego PCS Mark Serwotka oświadczył również, że jeśli rząd nie zmieni swoich planów w sprawie emerytur w budżetówce, strajkować będą później w ciągu roku miliony ludzi.

Związki zawodowe, oburzone rozległymi cięciami wydatków dokonywanymi przez rząd w celu zmniejszenia deficytu budżetowego, zapowiadają zorganizowanie strajku powszechnego, który może okazać się największym od dziesięcioleci.

- Nasi członkowie w głosowaniu ustalili, że przystąpimy do krajowego strajku z innymi związkami, i uważamy, że będzie to pierwsza z kilku takich akcji - powiedział Serwotka.

Paraliż Wielkiej Brytanii

Za 24-godzinnym strajkiem w czwartek 30 czerwca opowiedziało się 290 tys. pracowników zrzeszonych w PCS, którzy dołączą do strajku zapowiedzianego dzień wcześniej przez dwa związki nauczycielskie. PCS uznało, że jego członkowie muszą się bronić przed "atakami" rządu na ich emerytury. Zamknięte będą szkoły, centra pracy, nie będzie wydawania praw jazdy, a na lotniskach i w portach pojawią się kolejki - powiedział Serwotka. - W całym Zjednoczonym Królestwie nie będzie nikogo, kto nie odczułby skuteczności takiej akcji - dodał.

Kość niezgody

Spór koncentruje się na planach reformy emerytur, które - jak mówi rząd - stały się niezrównoważone, bo ludzie żyją dłużej. Ministrowie utrzymują, że są one także niesprawiedliwe w stosunku do sektora prywatnego, w którym pracownicy później odchodzą na emeryturę i otrzymują mniejsze wypłaty. Według związków rządowe plany oznaczają, że ludzie będą musieli pracować dużej i płacić więcej na marniejsze emerytury, które mają być oparte na przeciętnej zarobków, a nie wysokości końcowej pensji. Reforma miałaby wejść w życie w czasie, kiedy w sektorze publicznym bardzo dużo osób straciło pracę, i po dwuletnim zamrożeniu wysokości uposażeń.

Ponad milion strajkujących

Szef związku zawodowego Unison, Dave Prentis, ostrzegł, że około 1,2 mln członków związku w szkołach i służbie zdrowia może przystąpić później w tym roku do strajku. Jak powiedział Serwotka, strajk jest tematem rozmów przedstawicieli ich związków z największym w Wielkiej Brytanii związkiem Unite.

- Rząd powinien zrozumieć, że to będzie narastać coraz bardziej i bardziej. Nikt z nas nie chce być tutaj w październiku i rozmawiać o 4 milionach strajkujących - zaznaczył Serwotka. Według niego zapowiadany strajk będzie pierwszą taką skoordynowaną akcją z wielu i jeśli nie przyniesie rezultatu, może to oznaczać, że w październiku od pracy odejdą cztery miliony ludzi. Koalicyjny rząd zapowiadał wprowadzenie planów awaryjnych, by poradzić sobie ze strajkami, i sugerował, że rozważy zaostrzenie przepisów związkowych.

Rozmowy ostatniej szansy

Kolejne rozmowy między związkowcami a rządem zaplanowano na 27 czerwca, ale Serwotka uważa, że jak dotąd negocjacje były "farsą". - Nic nie wskazuje, by rząd zastanawiał się po tych rozmowach. Na każdym spotkaniu mówią nam, że nie pójdą na kompromis - powiedział.

jak/tr

Źródło: www.tvn24.pl



I na dokładkę pierwsze protesty u naszych południowych sąsiadów - Czechy


42 minuty temu MŁS / PAP

Strajki paraliżują Czechy

Dołączona grafika

Od północy Czechy są sparaliżowane przez ogólnokrajowy strajk pracowników transportu. Nie jeżdżą pociągi, tramwaje i autobusy. Po raz pierwszy w czeskiej historii całkowicie stanęło też praskie metro.

Według informacji zakładów komunikacji miejskiej w Pradze do obsługi pasażerów w porannych godzinach szczytu na ulice stolicy wyjechało około 40 proc. tramwajów i jeszcze mniej autobusów. Zamknięte są jednak wszystkie trzy linie metra, które zazwyczaj rozpoczyna pracę około godziny 4.30 rano.

Na ulicach miast i drogach dojazdowych przybywa aut i taksówek. Dworce kolejowe w całych Czechach pozostają puste, ostatnie pociągi dojechały tam tuż po północy.

Autor: MŁS

Źródło: www.onet.pl


Użytkownik Sentinel edytował ten post 16.06.2011 - 09:07

  • 0

#48

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Grecka armia grozi przewrotem wojskowym nie chcąc pozwolic na sprzedaż kraju:

Greek Army Threatens Military Coup Sparking Fears of Military Uprisings And Civil Wars Breaking Out Across All Of Europe

Jose Manuel Barroso, President of the European Commission, last year a prescient when he said to fear that several Southern European countries may fall prey to civil war and their democracy would be lost? Several Greek troops have now indeed threatened a military coup against the government because the Greek people, according to the union officer ANEAD feel “to foreign powers to be sold”.

Especially in Europe it is normal for the military’s political neutrality and not interfere with drafting the policy of the government. The call of the Greek officers association is therefore highly unusual, especially considering that the press spokesman for the ANEAD literally said that the army “will not tolerate violation of the Constitution, not the defense of our sovereignty should be.” That was a clear threat to the address of the current Greek government.


Under Greek reservists are now quite openly discussed a possible military coup.
More and more soldiers to join police officers, customs officials and the Coast Guard since last week in Athens openly against the government are going to demonstrate. The Greek Defence Minister speaks of “dangerous activities” of Greek officers and made public a letter in which officers are threatening to “ward off” the current government.




  • 0

#49

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O ile hiszpańska "rewolucja" ma jeszcze jakiś sens tak greckie protesty, strajki i demonstracje to skończona głupota. Grecy sami sobie winni wybierania przez lata idiotów obiecujących gruszki na wierzbie zamiast realnych rozwiązań doprowadzili kraj do takiego stanu w jakim się teraz znajduje. Jak powiedział Leszek Balcerowicz: "Ich [rządzących] wieloletnia, lekkomyślna polityka popierana przez wyborców doprowadziła do tego, co się dzieje."

Polityka Grecji była przez lata tak beznadziejna, że czytając o tym aż strach pomyśleć jak bezmyślni mogą być rządzący. Ot pierwszy lepszy przykłady, np. preferencyjne traktowanie przedsiębiorstw państwowych w porównaniu z sektorem prywatnym można było dostrzec m.in. w sposobie ich finansowania. Na banki komercyjne nałożono nakaz przekazywania funduszy na pokrycie długu publicznego poprzez zakup państwowych instrumentów dłużnych, środki uzyskane ze sprzedaży papierów skarbowych były z kolei przeznaczane na subsydiowanie nierentownych spółek państwowych operujących w schyłkowych branżach. Zobowiązanie banków do finansowania krajowego zadłużenia ograniczało jednocześnie podaż kredytów dla sektora prywatnego, przez co projekty prywatne były wypierane przez nieefektywną działalność państwową. Utrzymaniu status quo sprzyjało niskie tempo rządowych działań prywatyzacyjnych.

Inny przykład: Istotnym czynnikiem ograniczającym konkurencyjność greckiej gospodarki i wstrzymującym proces jej modernizacji był również wysoki poziom regulacji rynku pracy. Promująca najmniej zarabiające grupy społeczne indeksacja płac wskaźnikiem bieżącej inflacji, która w latach 80. miała przyczynić się do zmniejszenia zróżnicowania dochodów w społeczeństwie, doprowadziła w praktyce do nadmiernego wzrostu wynagrodzeń w grupie pracowników nisko wykwalifikowanych i niedoświadczonych. Zarobki nieproporcjonalne do posiadanych umiejętności przyczyniły się do wzrostu poziomu bezrobocia w powyższej grupie społecznej, w której koszt zatrudnienia pracownika był relatywnie wysoki w stosunku do jego produktywności. Nierównowagę na rynku pracy wzmacniały wysokie koszty zwolnień, w tym koszty rotacji. W praktyce zniechęcają one pracodawców do zatrudniania nowych osób w okresie poprawy koniunktury, z uwagi na trudności zwiane z redukcją etatów w okresach spowolnienia gospodarczego

Struktura sektora przedsiębiorstw niefinansowych w Grecji została w dużej mierze ukształtowana przez obowiązujący system ubezpieczeń społecznych oraz regulacji podatkowych. Sztywności rynku pracy oraz regulacje podatkowe doprowadziły do nadmiernego rozwoju małych przedsiębiorstw, którym znacznie trudniej niż dużym podmiotom gospodarczym jest pozyskać środki na rozwinięcie działalności. Za wadę greckiego systemu ubezpieczeń społecznych należy z kolei uznać bardzo ograniczony wpływ wysokości i długości okresu opłacania składek na późniejszą wysokość uzyskiwanych świadczeń społecznych. Taki stan rzeczy nie dostarcza bodźców ekonomicznych do płacenia składek przez okres dłuższy niż wymagany do otrzymania świadczenia i promuje przechodzenie na emeryturę tak wcześnie, jak to tylko możliwe, co ogranicza podaż siły roboczej i obciąża wydatki budżetowe.

Poza tym Grecja nie była przygotowana do integracji walutowej z UE. Przed przystąpieniem konkurencyjność gospodarki była słaba, kryteria konwergencji (wskaźniki ekonomiczne i zasady, jakie powinno spełniać państwo aspirujące do pełnego uczestnictwa w Unii Gospodarczej i Walutowej) były wypełniane przez stosowanie rozwiązań doraźnych a nie jak powinny przez stosowanie reform perspektywicznych o działaniu średnio- i długookresowym. Wzrostowi zadłużenia zagranicznego i dalszemu osłabianiu konkurencyjności Grecji sprzyjał relatywnie niski koszt kapitału w strefie euro. Nisko oprocentowane środki pochodzące z emisji obligacji przeznaczano przy tym w znacznej mierze na bieżącą konsumpcję nie tylko w sektorze publicznym ale i prywatnym.

Jednym słowem Grecy przefolgowali swoje pieniądze i z totalną ignorancją, całkowicie nieprzygotowani weszli do strefy euro skazując swój kraj na upadek. Do tego teraz chyba kompletnie nieświadomi swoich działań blokują plan oszczędnościowy, bez którego Grecja w ciągu tygodnia zbankrutuje.

W żadnej mierzę oczywiście nie jestem przeciwko mieszkańcom Grecji ani także nie popieram polityki fiskalnej UE, która kopie pod sobą dołki wykupując własny dług, jednak twierdzenie, że w tym wypadku wina leży tylko po stronie rządu Grecji lub po stronie UE i bezwarunkowe popieranie mieszkańców jest czysta głupotą bo tutaj mamy do czynienia z wieloletnim procesem (połączonym z totalną ignorancją i głupotą), w którym brali udział zarówno politycy jak i mieszkańcy Grecji.

Użytkownik Matt' edytował ten post 29.06.2011 - 13:32

  • 3

#50

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

PROTESTY W GRECJI PRZYBIERAJĄ NA SILE


http://www.youtube.com/watch?v=WVBsjvguLHQ&feature=player_embedded


http://www.youtube.com/watch?v=oOvwMRVI9Rk&feature=player_embedded


http://www.youtube.com/watch?v=LQB8WbayfHs&feature=player_embedded


http://www.youtube.com/watch?v=zoxxmGpp6HI&feature=player_embedded


  • 0



#51

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Grecy nagle się obudzili, że coś nie gra. Szkoda że od lat 80-tych, kiedy już zaczęło się dziać źle, ciągle popierali rządzących, którzy rujnowali kraj a za czym idzie przyczynili się (tym, ale także innymi zachowaniami) do jego upadku.

Teraz jeszcze wielce mądrze protestują by obalić plan, który de facto ratuje im życie, bo bez niego jak już pisałem kraj w ciągu tygodnia bankrutuje i Grekom w takim wypadku będzie o wiele gorzej niż z wydłużonym czasem pracy i podwyżkami podatków, które są elementem przyjętej dzisiaj strategii.

Użytkownik Matt' edytował ten post 29.06.2011 - 19:26

  • 0

#52

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Matt - Nie zgadzam się z Tobą .. o każdym innym kraju można powiedzieć, że rząd ma poparcie ludzi bo przecież został wybrany większością głosów. W Polsce sytuacja też nie wygląda dobrze, cały czas rośnie nam dług, w pewnym momencie znajdziemy się na miejscu Grecji i co wtedy powiesz - że Polacy sami sobie winni, że przefolgowaliśmy kasę? I na dodatek cytujesz Balcerowicza, który zainstalował w Polsce plan Sorosa .. nie mam pytań.
  • 0



#53

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak ale w Grecji ludzie popierali polityków wyniszczających kraj dość świadomie. Grecja nie upada przez proceder, który jest nowy i niespodziewany. Grecja systematycznie pogrąża się od lat właśnie przez nieudolność polityków, których to owi mieszkańcy wybierali bo... bo ci kradnąc dla siebie dawali też ludziom... a to każdemu odpowiadało... do czasu.

Nie powiem, że Polacy przefolgowali bo w przeciwieństwie do Grecji, my nie wydajemy wszystkiego na konsumpcje we wszystkich sektorach gospodarki. Grecja upadła przez kompletny brak zrozumienia myśli ekonomicznej. Wstąpiła do strefy euro bez żadnego przygotowania. I owszem, wypełniła kryteria konwergencji, ale co z tego jeżeli zrobiła to stosując doraźne rozwiązania a nie jak powinna długoterminowe reformy.

Dług rośnie każdemu państwu. W świecie rządzonym przez współczesną ekonomię nie da się działać skutecznie i osiągać sukcesu bez długu, to się tyczy zarówno małych firm jak i całych państw. Kluczem tutaj jest obsługa tego długu, Polska póki co robi to skutecznie, Grecja natomiast doszła do takiego punktu w którym skumulowały się efekty lat nieskutecznej polityki, totalnego nieporozumienia jakim była grecka ekonomia, co sprawiło, że ten kraj nie jest w stanie swojego długu obsługiwać. W tych kwestiach wystarczy spojrzeć na zadłużenie takich gigantów jak USA, Wielka Brytania czy Niemcy, każdy gigant jest zadłużony, ale równocześnie każdy może sobie na to pozwolić.

Co do osoby Balcerowicza to gdyby nie on to już dawno Polska by zbankrutowała, wyniszczyła by nas hiperinflacja i totalny rozpiździel ekonomiczny szalejący w kraju. Co do planu Sorosa-Sachsa to gdyby nie Balcerowicz to plan wprowadził by ktoś inny, tu nie ma wątpliwości. Natomiast czy plan był dobry czy zły to inna sprawa, faktem jest że pozwolił on nam przeżyć, jako krajowi, gigantyczne po PRLowskie załamanie gospodarki i całego systemu ekonomicznego. Ludzie byli bezbronni wobec aparatu przymusu, a nie wobec jednego Balcerowicza. Poza tym były kraje, które poszły inną drogą niż my (np. Bułgaria czy Rumunia) i nie chciałbym być dzisiaj na miejscu ich obywateli.

Jak pisał Mateusz Machaj (główny ekonomista Instytutu Misesa): "Najbardziej Polaków bulwersują liczne afery u początków III RP. Nie wynikały one jednak z planu Balcerowicza, a z ułomności polskiego systemu prawnego. Warto przypomnieć, źe na początku transformacji nie było nawet ustawy o przetargach publicznych. Jak w takiej sytuacji prywatyzacja miała odbywać się bez korupcji? Innymi słowy, większość zarzutów, jakie stawia się Balcerowiczowi, powinno się postawić PRL i jej dziedzictwu."

Co do samego planu to praktycznie wszystkie jego rozwiązania są ekonomicznie nietrafne ale jego odwadze i zdecydowaniu w latach 1989-1990 zawdzięczamy dosyć sprawne przejście przez okres reform. Podając za Dr hab. Dariuszem Gątarekiem: "Należy pamiętać, że w 1989 roku nie było nikogo, kto by rozumiał ekonomiczną sytuację Polski. Polscy ekonomiści znali jedynie „ekonomię socjalistyczną” czyli oksymoron, zaś ekonomiści z Zachodu nie wiedzieli, co to za zwierzę, ta gospodarka komunistyczna. Balcerowicz też nie wiedział, co robić, ale poza tym nie wiedział, "że się nie da" i wbrew temu, że się nie da, bardziej lub mniej udanie przeprowadził transformację."

I jeszcze na koniec żeby uciąć niepotrzebną dyskusję, całkowicie osobista opinia: Tak wiem i zdaje sobie sprawę z tego iż plan Sorosa-Sachsa nie był dobrym planem! Jednak był kiedy jakiegokolwiek planu było potrzeba i, mówię z całą ekonomiczną świadomością jego skutków a w szczególności negatywnego oddziaływania na polską gospodarkę, pozwolił nam przetrwać.

Użytkownik Matt' edytował ten post 29.06.2011 - 22:28

  • 0

#54

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

BRUTALNA GRECKA POLICJA

W greckich niezależnych mediach pojawia się coraz więcej zdjęć i nagrań, na których zarejestrowano skandaliczne zachowania policji wobec demonstrantów w czasie ostatniego 48-godzinnego strajku generalnego w Grecji i przemoc stosowaną przez służby prewencji na skalę niespotykaną w innych krajach Europy. Na jednym z filmów zamieszczonych na serwisie YouTube widać, jak dowódca oddziałów MAT nakazuje swoim podwładnym obrzucanie demonstrantów kamieniami i kawałkami marmuru.


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Jest też mnóstwo relacji świadków o katowaniu przez policję przypadkowych przechodniów i nagminnym atakowaniu pokojowo zachowujących się demonstrantów i turystów. Ulice Aten terroryzowane były przez zmotoryzowane oddziały DELTA i DIAZ, których funkjconariusze pobili m.in. setki osób przy ul. Ermou Street, dokonali naloty na teren uniwersytetu i restauracyjne ogródki w centrum miasta, demolując restauracje i atakując siedzące tam i znajdujace się na ich drodze osoby. Przeciw demonstrantom używano nie tylko kamieni i pocisków z gazem, ale także gumowych kul, nowego typu granatów hukowych i materiałów wybuchowych własnej produkcji. Działania greckich służb, które w trakcie dwudniowego strajku generalnego zachowywały sie jak pacyfikacyjne oddziały okupacyjne, potępiła m.in. Amnesty International.

Poza wyżywaniem się na ludności Aten na ulicach miasta, oddziały policji zablokowały też wyjścia ze stacji metra Syntagma, blokując w środku tysiące ludzi i wrzucając do środka pociski z gazem łzawiącym, duszącym uwieziony w środku tłum.

Na stacji zorganizowano prowizoryczny punkt opatrywania rannych, a sanitariusze-wolontariusze zmuszeni byli transportować ludzi ciężko poturbowanych przez policję metrem, gdyż oddziały MAT zablokowały karetkom pogotowia wjazd na plac Syntagma.


Wezwanie policjanta do rzucania kamieniami :

http://www.youtube.com/watch?v=OgqHAcR5vow&feature=youtu.be


Blokada karetek pogotowia przez MAT :

http://www.youtube.com/watch?v=2rrrrwxfNbw&feature=youtu.be


Walki przy wejściu na stację, gdzie ludzie chcieli schronić się przed gazem :

http://www.youtube.com/watch?v=X5vYgF7oa60&feature=youtu.be


Policjant tłukący nieuzbrojonego demonstranta pałką w głowę :

http://www.youtube.com/watch?v=-2j67t7dHwc&feature=youtu.be


Metody zatrzymań :

http://www.youtube.com/watch?v=0UKQdUESfZs


Policja obrzucająca restauracje i kawiarnie granatami hukowymi i gazem :

http://www.youtube.com/watch?v=4SiA2vLn_Tw&feature=youtu.be


Atak MAT na pokojową demonstrację :

http://www.youtube.com/watch?v=6-QAhMJtUI0


500 osób rannych podczas 2-dniowych zamieszek :

http://www.youtube.com/watch?v=qLRqgpcvnag



Źródło
  • 1



#55

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czemu u nas tak nie ma? Też chciałbym wziąć udział w jakimś grubym powstaniu.
  • -1

#56

Nic_nowego.
  • Postów: 140
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czemu u nas tak nie ma? Też chciałbym wziąć udział w jakimś grubym powstaniu.


Jak tak bardzo chcesz... droga wolna. Co Cię powstrzymuje? Rusz się i zacznij to organizować, zamiast narzekać.
  • 0

#57

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czemu u nas tak nie ma?


Nie ma, ale będzie :) :
http://www.paranorma...a-kowina-mikke/
  • 0

#58 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż broń przez policjanta została użyta w obronie koniecznej. Według mnie prawidłowo. Jeżeli posiadał broń nielegalnie to musiał liczyć sie z tego typu sytuacją tym bardziej, że sięgnął i użył tej broni i juz nawet nie chodzi o to, że przeciwko policjantowi ale przeciwko innemu człowiekowi. Ten w sposób skuteczny, zgodny z prawem i z legalnej broni jej użył i się obronił.

09:17, 07.08.2011 /Reuters, PAP

Wybuch agresji w Londynie. Ośmiu policjantów rannych
ZAMIESZKI PO ŚMIERCI MĘŻCZYZNY OD KULI FUNKCJONARIUSZA

Ośmiu funkcjonariuszy zostało rannych w wyniku gwałtownych starć młodzieży z policją, które wybuchły w sobotę wieczorem w londyńskiej dzielnicy Tottenham po tym, gdy zastrzelono 29-letniego mężczyznę. W płomieniach stanęły radiowozy. Do opanowania tłumu wysłano między innymi policję konną.
Policjanci zostali obrzuceni butelkami z benzyną, kamieniami i innymi przedmiotami.

Reporter BBC donosi o "burzliwej konfrontacji". Naoczni świadkowie twierdzą, że panuje zupełny chaos. Jeden z ośmiu rannych funkcjonariuszy z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Niektórzy demonstranci zostali zatrzymani, ich dokładna liczba nie jest jednak znana. W niedzielę rano dzielnica jest odcięta od reszty miasta – nie kursują tam autobusy i metro.

Więcej...


  • 0

#59

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ślepa walka tych ludzi jest głupia. Walczą żeby walczyć, nie wiedzą co chcą osiągnąć, ani co może dać im ta walka.

Są bez celu, po prostu wyładowują swoją frustracje. Dziwne że przez dziesięciolecia nie przeszkadzał im ten system który dawał im więcej niż zapracowali. Dopiero gdy zaczął być niewydolny to zaczęły się zamieszki.

Nie popieram ich, poprowadzą swoje kraje ku zagładzie. Ten dziki tłum nie ma żadnego przywódcy który może ich poprowadzić w jakimkolwiek kierunku - oni po prostu tworzą chaos.
  • 0



#60 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Zgadzam się z Tobą mylo. Sztuka nie jest zrobić rozpierduchę, wszystko zdemolować zniszczyć bo co po tym wszystkim. Sztuka jest wiedzieć co jest złe, dlaczego jest to złe i mieć jasną konkretna wizję tego co i jak chcemy zmieniać. Czasem rewolucja jest potrzebna ale wiele zmian można przeprowadzić przez ewolucję. To co sie dzieje na całym świecie to przykład "dymu" dla samego "dymu". To prowadzi wprost do chaosu, do samozniszczenia całych państw i jednego wielkiego upadku. Problem tylko w tym, że dziś brakuje ludzi z charyzmą, przywódców wiedzących dokąd powinnismy iść. Jak to zrobić. Osobiście nie wiem, czy jest ktoś kto byłby w stanie zaproponować cos sensownego w zamian za obecnie funkcjonujący wszędobylski kapitalizm i wyzysk "człowieka przez człowieka".
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych